Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Saimaa jazero

Letenka Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je jednou z najatraktívnejších turistických lokalít na svete a to najmä pre svoje nádherné jazerá a prírodu. Medzi tie najkrajšie jazerá bezpochyby patrí jazero Saimaa. Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a užiť si pokoj a relax, potom by mohla byť letenka do Fínska a návšteva jazera Saimaa tou správnou voľbou.

Saimaa je najväčšie jazero v celom Fínsku a nachádza sa v južnej časti krajiny. Obklopuje ho nádherná krajina lesnatých kopcov a zelenej prírody, preto je veľmi populárnym miestom na oddych a pre turistiku. Na jazere nájdete desiatky ostrovov, čo ponúka turistom nekonečné možnosti na objavovanie a dobrodružstvá.

Jazero Saimaa okrem svojej nádhernej krajiny a klidu, ponúka aj bohatú možnosť aktivít. Turisti si môžu vychutnať plavby na lodi, rybolov, wakeboarding, plachtenie, alebo sa môžu vydať na pešiu turistiku a objavovať krásy prírody. V zime, keď jazero zamŕza, sa tu môžete skvelo baviť lyžovať, jazdiť na bežkách alebo napríklad chytiť si brusle a ísť sa prejsť po zamrznutej hladine.

Za zmienku stojí aj kultúra a gastronómia Fínska. Väčšina miest, ktoré sa nachádzajú v okolí jazera Saimaa, má bohatú históriu a priam vybíja z každej ulice. Človek má pocit, že sa tu čas zastavil a všetky historické stavby vás vtiahnu do ich príbehu. Ak ste milovníkmi tradičnej fínskej kuchyne, určite nevynechajte miestne špeciality ako sú karjalanpiirakka, vyprážané ryby alebo fínsky rybací polievky.

K letencom na Saimaa jazero sa najlepšie dopracujete tak, že si z letiska v Helsinkách, Bruseli alebo Viedni zarezervujete let s cieľom letieť do mesta Savonlinna, ktoré sa nachádza na brehu jazera. Letenky si môžete zakúpiť už od 60€.

Krásy jazera Saimaa, spolu s bohatou kultúrou a gastronómiou Fínska, sú nepochybne niečím, čo si určite nechcete nechať ujsť. Preto neváhajte a vyberte si letenky na jazero Saimaa a vyberte sa s rodinou alebo priateľmi objavovať toto krásne miesto v najbližších dňoch.


Počasie Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je známe svojimi krásnymi jazerami a Saimaa je jedno z najväčších a najkrajších jazier v celom Fínsku. Nachádza sa na juhu krajiny a jeho rozloha dosahuje až 4 400 kilometrov štvorcových. Saimaa je nádherná, prírodná oblasť, ktorá ponúka návštevníkom množstvo obdivuhodných prírodných scenérií a turistických atrakcií. Avšak, ak hovoríme o počasí, musíme si uviesť na zreteľ, že zimy na juhu Fínska bývajú veľmi chladné a Saimaa jazero nie je výnimkou.

V zime môže teplota klesnúť až k minus 20 stupňom Celzia, ale aj napriek tomu sa Saimaa jazero zahalí do krásneho snehového koberca, čo robí zimnú sezónu jedinečnou. Mnoho návštevníkov prichádza do tejto oblasti, aby si užilo zimné športy, ako sú bežky, turistika, jazda na korčuliach alebo napríklad jazda na saních tažených psami. V Saimaa jazere sa nachádza mnoho prírodných ľadových dráh, kde sa môže človek zabaviť a užiť si zimnú sezónu.

V lete sa počasie v Saimaa jazere mení. Leto je zvyčajne veľmi príjemné, s teplotami okolo 20 - 25 stupňov Celzia. Mnoho návštevníkov prichádza do tejto oblasti, aby si užilo letné aktivity, ako sú plachtenie, vodné lyžovanie alebo rybolov. Saimaa jazero je tiež domovom mnohých druhov rýb, ako sú napríklad losos, šťuka alebo mníchovia. Pre mnoho návštevníkov je rybolov v Saimaa jazere jedným z vrcholov ich dovolenky.

Saimaa jazero je jednou z najkrajších prírodných oblastí v celom Fínsku a ponúka návštevníkom nespočetné množstvo aktivít a zážitkov. Bez ohľadu na ročné obdobie, Saimaa jazero vás určite neopustí chladnými. Jeho jedinečná príroda a okolitá scenéria vás určite uchvátia a prinesú vám nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je krajina nekonečných jazier, zelenej prírody a čarovných lesov. Jednou z najkrajších destinácií v tejto krajine je Saimaa - najväčšie jazero Fínska. Ak si plánujete dovolenku v Fínsku a radi by ste sa ponorili do prírodného raj, Saimaa je pre vás ideálnou voľbou.

Saimaa je scenéria pokojných a tichých vôd, okolo ktorých sa rozkladajú malebné prístavy, ostrovy a vodná vegetácia. Toto jazero je domovom mnohých druhov rýb, vtáctva a iných zvierat. Okrem toho je Saimaa základňou mnohých dobrodružných a relaxačných outdoorových aktivít.

Jednou z najpopulárnejších aktivít na jazere Saimaa je plavba. Môžete prenajať loď a objavovať krásne prístavy na brehoch jazera. Ak máte radi aktívnu dovolenku, môžete sa venovať rybolovu - v Saimaa si prídu na svoje milovníci čerstvej rýby. Mimo toho môžete tiež na jazere vyskúšať wakeboarding, kajakovanie alebo paddleboarding.

Okolitá príroda Saimaa je dôvodom prečo sem mnohí turisti prichádzajú. V okolí jazera nájdete nádherné lesy a národné parky, kde si môžete užiť dlhé turistické prechádzky, cyklistiku alebo hubárčenie. Ak vás zaujíma divoká fauna a flóra, zôberte si so sebou ďalekohľad a pozorujte miestne vtáctvo a zvieratá.

Niektoré z najnavštevovanejších miest okolo Saimaa sú mesta Lappeenranta a Savonlinna. Lappeenranta je malebné historické mesto s pekným námestím, pokojnými uličkami a tradičnou fínskou atmosférou. Savonlinna je známa hlavne pre svoj hrad a slávny operný festival, ktorý sa koná každý rok v lete.

Ak si chcete dopriať oddych a relaxáciu na jazere Saimaa, nájdete tu aj množstvo kvalitných rezortov a wellness centier. Zážitok z dovolenky si môžete spríjemniť saunou alebo masážou priamo v hoteli. Po dlhom dni strávenom v prírode je nič lepšie, ako sa ponoriť do teplých vôd jazera a sledovať západ slnka.

Na jazere Saimaa nájdete aj množstvo možností ubytovania. Od malých chatiek až po luxusné hotely, vyberte si podľa svojich preferencií. Mnohé ubytovania ponúkajú výhľad na jazero a sú ideálne miesto na relaxáciu a oddych.

Dovolenka na jazere Saimaa v Fínsku je skvelou voľbou pre všetkých milovníkov prírody a outdoorových aktivít. Ponúka vám nekonečné možnosti objavovania, relaxácie a zážitkov. Ak túžite po dovolenke mimo ruchu veľkých miest a chcete sa ponoriť do čarovnej prírody, Saimaa je destinácia pre vás. Nechajte sa očariť jej pokojom a čistotou a užite si nezabudnuteľný čas na tomto krásnom jazere.


Ubytovanie Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je známe svojou krásnou prírodou a jedným z najpopulárnejších turistických miest je nepochybne Saimaa jazero. Toto jazero sa nachádza na juhu krajiny a je najväčším jazerom v celej Fínskej osobitosti až v Európe. Okrem svojej veľkosti, Saimaa jazero je tiež známe svojou jedinečnou krajinou, nezabudnite na tajomnú krásu, hlbokú modrú farbu a úchvatné skalnaté pobrežia.

V blízkosti Saimaa jazera nájdete množstvo krásnych ubytovacích možností, ktoré vám ponúkajú príjemný pobyt a relaxáciu počas vášho pobytu. Mnoho miest okolo jazera ponúka širokú škálu možností, od luxusných hotelov až po útulné chatky a chalupy.

Ak si chcete dopriať luxusné ubytovanie, jedným z najlepších miest na to je Lappeenranta, mesto nachádzajúce sa pri brehu Saimaa jazera. Tu nájdete niekoľko luxusných hotelov s nádherným výhľadom na jazero a okolitú krajinu. Tieto hotely ponúkajú kvalitné izby, moderné vybavenie a vynikajúce služby, ako je wellness centrum a reštaurácia. Mnohé z nich majú tiež vlastnú pláž, kde si môžete užívať slnečné lúče a osviežujúce dávky vody.

Ak preferujete viac úchvatný a tradičný pobyt, mali by ste sa vyskúšať ísť do rybárskej chaty alebo chalupy. Tieto chaty sú jednoducho zariadené, ale ponúkajú maximálny komfort a pohodlie. Mnohé z nich majú vlastné súkromné piesočné pláže alebo sú situované pri samotnom brehu jazera, čo vám umožní rýchly prístup do vody. Chaty sú taktiež obklopené krásnou prírodou a lesami, takže môžete vychutnať príjemné prechádzky a pohľady na jazero.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o viac dobrodružné skúsenosti, je tu možnosť prenajať si loď a stráviť niekoľko dní priamo na jazere. Toto vám umožní výhľad na okolitý scenériu zo všetkých uhlov a vychutnať si skutočný pokoj a ticho jazera. Tieto lode často poskytujú základné zariadenie, ako je posteľ, kuchynka a WC. Môžete sa voľne plaviť po jazere, rybať alebo jednoducho relaxovať na palube a užívať si krásu prírody.

Saimaa jazero v Fínsku je skutočne jedinečné miesto, ktoré stojí za to navštíviť. Jeho krása a ohromujúca príroda vás určite pohltí a ubytovanie, ktoré ponúka, bude dopĺňať váš pobyt. Nech už si vyberiete luxusné hotely, útulné chatky alebo dobrodružstvo na palube lode, Saimaa jazero vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a oddych od každodenného života.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Saimaa jazero


Najčastejšie otázky a odpovede o Fínskom jazere Saimaa sú:

1. Čo je to Fínsko Saimaa jazero?

Fínsko Saimaa jazero je najväčšie jazero v Fínsku, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny. Má rozlohu 4 400 štvorcových kilometrov a je obľúbenou turistickou destináciou vďaka svojim krásnym scenériám, prírodným zaujímavostiam a prekrásnym letoviskom.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie na Fínskom jazere Saimaa?

Hlavné turistické atrakcie na Fínskom jazere Saimaa sú lodné výlety, rybačka, kajakovanie, turistika a cykloturistika. Na jazere sa tiež nachádzajú mnohé malé ostrovy a priľahlé prírodné parky, ktoré sú ideálnymi miestami na pikniky, výlety a relaxáciu.

3. Kedy je najlepšie navštíviť Fínske jazero Saimaa?

Najlepším časom na návštevu Fínskeho jazera Saimaa je na jar, leto alebo v jeseň. V lete môžete využívať príjemné teploty a užívať si vodné aktivity, zatiaľ čo v jeseni môžete vidieť opadávajúce lístie a krásne podvečerné slnečné západy.

4. Aké sú ubytovacie možnosti na Fínskom jazere Saimaa?

Na Fínskom jazere Saimaa sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré sa líšia podľa ceny a dostupnosti. Medzi najpopulárnejšie možnosti patria apartmány, chaty, hotely a kempy.

5. Aké sú cestovné možnosti na Fínske jazero Saimaa?

Cestovanie na Fínske jazero Saimaa je možné autom, vlakom alebo autobusom. V mnohých prípadoch je najlepšou voľbou pre turistov autom, ktoré im umožní slobodu pohybu a prehliadanie okolitých miest. Výlety na vodných dopravných prostriedkoch majú tiež obrovskú popularitu pri turistoch.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky