Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Salla

Počasie Fínsko Salla


Fínsko Salla je malé mestečko v severovýchodnej časti Fínska, v blízkosti hranice s Ruskom. Nachádza sa na severe krajiny, v oblasti známej svojou prírodnou krásou a zimnými športovými možnosťami. Počasie v Salle je typické pre polárne podnebie s dlhými a chladnými zimami a relatívne krátkymi, ale miernymi letami.

Zimy v Salle sú známe svojou veľkou snehovou pokrývkou a extrémne nízkymi teplotami. Priemerná teplota sa pohybuje medzi -10 a -20 stupňami Celzia. V niektorých prípadoch môžu teploty klesnúť aj pod -30 stupňov. Sneženie je hojné a sneh môže ležať od októbra do mája. Tieto podmienky vytvárajú ideálne prostredie pre zimné športy, ako je lyžovanie, snowboarding a skialpinizmus. Okrem toho tu môžete zažiť aj polárne svetlo, čo je úžasný prírodný fenomén.

Letá v Salle sú krátke, ale príjemné. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia. Letné dni sú dlhé a slnečné, čo poskytuje dostatok príležitostí na turistiku a iné outdoorové aktivity. Práve letné obdobie je ideálnym časom na objavovanie prírodných rezervácií a jazero Ohkolo, ktoré je známe svojou krásou a rybárčením.

Väčšina územia Salla je pokrytá lesmi a jazerami, ktoré prispievajú k príjemnému podnebiu v regióne. Okrem turistiky a športových aktivít je Salla tiež známa svojim kultúrnym dedičstvom a tradičnými kultúrami saami. Môžete tu navštíviť múzeá, ktoré ponúkajú pohľad do histórie a kultúry miestnej populácie.

Celkovo je Salla obľúbeným miestom pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. Bez ohľadu na ročné obdobie návštevníci majú možnosť objavovať túto krásnu krajinu vrátane nezabudnuteľného zážitku zo sledovaním polárneho svetla.

Vzhľadom na extrémne podnebie v zime, je však dôležité, aby návštevníci mali vhodné oblečenie a vybavenie. Vzhľadom na dlhé a chladné zimy by ste mali zvážiť termo oblečenie, izolačné topánky, rukavice a čiapku. Pri letných aktivitách by ste mali dbať na dostatočnú ochranu pred slnkom, ako aj na komfortné a vhodné turistické oblečenie.

Ak máte radi prírodu, zimné športy a chcete zažiť autentickú fínsku kultúru, Salla je určite miesto, ktoré by ste mali navštíviť. Bez ohľadu na to, či si vyberiete chladnejšiu zimu alebo príjemné leto, budete mať jedinečné zážitky a nádheru prírody v Salle.


Ubytovanie Fínsko Salla


Fínsko je krásna krajina, známa svojou prírodou a vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami. Ak hľadáte miesto na dovolenku v týchto končinách, nezabudnite sa zastaviť v malej obci Salla. Toto malé mestečko, obklopené nádhernou prírodou, ponúka skvelé možnosti ubytovania pre každého návštevníka.

Salla je najsevernejším lyžiarskym strediskom v celej Európe. Jeho poloha a zimné podmienky robia z tohto miesta raj pre všetkých milovníkov zimných športov. Je tu viac ako 200 kilometrov perfektne upravených zjazdoviek a stôp pre bežkárov. Ak sa chcete naučiť lyžovať alebo vylepšiť svoje schopnosti, môžete si prenajať inštruktora, ktorý vám pomôže zvládnuť jazdenie na lyžiach. Pre tých, ktorí preferujú adrenalínové zážitky, je tu tiež snowpark a snowboardingové zóny.

Po náročnom dni strávenom na zjazdovkách môžete relaxovať v jednom z mnohých hotelov v Salle. Ponúkajú rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov po útulné horské chatky. Ak hľadáte niečo v srdci prírody, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v aute alebo stanovaní. Na výber je tu naozaj pre každého.

Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie je hotel Sallatunturi, ktorý sa nachádza priamo na vrchu kopca. Tento hotel ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu a je ideálny pre tých, ktorí chcú byť blízko lyžiarskych vlekoch. Sú tu tiež wellness zóny, kde si môžete oddýchnuť a zrelaxovať.

Pre tých, ktorí hľadajú autentickejšie ubytovanie, je tu možnosť prenajať si malú horskú chatku alebo chalupu. Tieto útulné miesta ponúkajú súkromie a pohodlie, ktoré nezávislí cestovatelia ocenia. Na Salle a jeho okolie sú tiež rôzne kempingy, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať karavan. Táto možnosť je skvelá pre tých, ktorí chcú zažiť autentický prírodný zážitok.

Salla je nielen lyžiarske stredisko, ale ponúka aj rôzne aktivity pre návštevníkov. Môžete sa vybrať na snežné sani a preskúmať okolitú krajinu, navštíviť jedno z mnohých múzeí alebo si užiť tradičný fínsky saunový rituál. Salla je tiež známa svojimi polárnymi svetlami, takže ak máte šťastie, môžete si užiť nádherné zobrazenie tohto veľkolepého prírodného fenoménu.

Salla je skutočným klenotom Fínska a ponúka návštevníkom krásne prostredie, skvelé možnosti lyžovania a iných aktivít a rôzne druhy ubytovania pre každého. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh alebo hľadáte pokojnú dovolenku v prírode, Salla je miestom, ktoré by ste nemali zmeškať. Užite si túto nádheru a zažite jedinečnú skúsenosť v tomto kúsku Fínska.


Dovolenka Fínsko Salla


Fínsko a jeho nekonečné lesy, jazera a zamrznuté plániny sú ideálnym miestom pre dovolenku v zime. Môžete zažiť nádherné zimné scenérie, vyskúšať si neobvyklé aktivity alebo sa jednoducho zrelaxovať v útulnej chatke. Ak sa chystáte na dovolenku v Severnej Európe, určite by ste si nemali nechať ujsť Sallu.

Salla sa nachádza v severnom Fínsku, poblíž hranice so Švédskom a Nórskom. Je to mesto, ktoré leží v srdci Lapónska, všade sú okolo vás zasnežené hory a lesy. V Salle si môžete užiť zimu naplno - od jazdy na sane prebehnutím sa husí pochodom. Tu sú niektoré z aktivít, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Safari na snežných skútroch

Najlepší spôsob, ako spoznať krásy okolia, je vyraziť na snežných skútroch. V Salle sa na vás ponúka celá rad zaujímavých excúzií: krátky skútrový výlet, ktorý vám umožní užiť si krásy zimnej krajiny v okolí Sallu, ďalšou zaujímavou možnosťou je prechádzka na skútory, kde budete sledovať polárne svetlo a vzdialené aljašské zvieratá. Pokochajte sa scenériou, ktorá vás okúzli a určite bude mať na vás veľký vplyv.

Sledovanie severného svetla

Severné svetlo sa nachádza v oblasti Lapónska, a Salla nie je výnimkou, pretože je to miesto, kde sa západ slnka a severné svetlo zdajú byť na dosah ruky. Môžete sa tiež zúčastniť spektakulárnej nadchádzajúcej udalosti, ktorá spočíva v sledovaní severného svetla, najkrásnejšej a najromantickejšej nočnej scény na svete. Určite sa této udalosti nebude chcieť vzdávať.

Lyžiarske závody

Ak ste fanúšikom extrémnej jazdy, nezabudnite, že Salla je tiež ideálnym miestom na lyžovanie. Na mnohých svahoch máte k dispozícii zjazdovky - od ľahkých, cez stredne náročné až po zložité. V Salle sa tiež konajú prestížne závody a dokonca aj majstrovstvá Fínska vo freeride jazde.

Divoké zvieratá

V Sallu môžete vidieť divoké zvieratá ako losy, soby ale tiež syrijské medvede. Navštíviť môžete aj farebné medvede, ktoré vás okúzlia a ich historická krajina rozhodne nepoškodí.

Výlet na husích sánkach

Ak sa chystáte na dovolenku v Salle, určite nezabudnite vyskúšať aj tradičnú činnosť, akou sú jazdy na husích sánkach. Táto tradícia pochádza z čias, kedy sa tu na dedinách pásli husy. Husie sánky sa využívali na prepravu potravín alebo zbožia a postupne sa stali turistickou atrakciou.

V Sallu nechýba nič, pretože ponúka pre každého niečo. Toto mesto je ideálnym miestom na dovolenku, pretože bez ohľadu na vaše záujmy sa vám tu určite bude páčiť. Čakajú na vás nádherné scenérie, prvotriedne lyžovanie, sledovanie zvierat ale tiež sledovanie severného svetla. Všetky tieto aktivity si môžete užiť, keď sa ubytujete v útulnej a teplej chatke a urobíte si peknú dovolenkovú fotografiu.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Salla


1. Čo je Salla?
Salla je mesto a obec v Laponsku v severnej časti Fínska.

2. Kde sa nachádza Salla?
Salla sa nachádza na severovýchode Fínska pri hraniciach s Ruskom.

3. Aké je počasie v Salle?
Počasie v Salle je typické pre polárny kruh s chladnými zimami a miernymi letami. Zimy sú dlhé a studené, s teplotami často klesajúcimi pod -30°C, zatiaľ čo letá sú chladné a daždivé s teplotami okolo 15-20°C.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Salle?
Medzi hlavné atrakcie v Salle patrí Národný park Riisitunturi, múzeum vojenskej histórie Salla, potápanie pod ľadom v jazere Kelloselkä a lyžiarske stredisko Salla.

5. Môžem sa dostať do Salle autom?
Áno, je možné sa do Salle dostať autom. Cesta z hlavného mesta Helsinky trvá približne 10 hodín.

6. Môžem si v Salle prenajať lyže?
Áno, v Salle je možné si prenajať lyže vo viacerých zimných strediskách a lyžiarskych areáloch.

7. Aké aktivity sú v Salle v zime?
V zime je možné v Salle vykonávať rôzne aktivity, ako je lyžovanie, snowboarding, jazda na sane a skialpinizmus.

8. Ako môžem vidieť severné svetlo v Salle?
Na pozorovanie severného svetla je najlepším miestom v Salle Národný park Riisitunturi. Existujú aj organizované výlety, ktoré vás zavedú na miesta s najlepším výhľadom.

9. Existuje nejaké ubytovanie v Salle?
Áno, v Salle je dostupné rôzne ubytovanie, vrátane hotelov, penziónov a chát.

10. Môžem si v Salle prezrieť miestnu kuchyňu?
Áno, v Salle si môžete vychutnať típnu fínsku kuchyňu, ktorá sa zameriava na čerstvé a miestne suroviny, ako sú rôzne druhy ryby, zelenina a ovocie.


Letenka Fínsko Salla


Fínsko môže byť pre mnohých predovšetkým známe pre svoje zimné krajiny a nekonečné lyžiarske strediská. Avšak neviete, že v tomto krásnom severnom kúsku Európy sa skrýva aj malé tajomné mesto Salla. Letenka Fínsko Salla vás prenáša do tichej krajiny lesa, jazier a hôr, kde sa každá snaha nakoniec zvyčajne odvíja od prispôsobenia sa mrazu a zimnej klíme.

Salla je malé mestečko v severnej časti Fínska, na hraniciach s Nórskom a Ruskom. Toto miesto sa pýši jedným z najčistejších vzduchu na svete, zdravou a čistou vodou a tichom a pokojom, ktoré sa stáva vzácnosťou v dnešnom svete. Salla tak ponúka jedinečnú príležitosť na odreagovanie od stresu mestských ulíc a hlučnosti.

Čo sa týka zimnej turistiky, Salla ponúka veľké množstvo lyžiarskych sústredení, kde sa môžete pustiť do hneď niekoľko druhov lyžiarskych športov. V letnej sezóne tu môžete využiť prírodné vodopády, jazero a niekoľkotýždňovú túru cez les a hory. Celé mesto v sebe skrýva neopakovateľný flair a tú správnu porciu pokojnosti a oázy v každom mestečku.

Letenka Fínsko Salla teda ponúka možnosť zažiť zimu a letné prázdniny v krásnej prírode s množstvom aktívnych možností. Takže ak hľadáte to najlepšie z Fínska, nezabudnite si zariadiť letenku do mesta Salla a odistielajte do tejto neopakovateľnej oblasti, ktorá ponúka hojne príbehy a zážitky, na ktoré len tak nezabudnete.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky