Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Turku

Dovolenka Fínsko Turku


Dovolenka v Fínsku: Turku - Skvost pri Baltickom mori

Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou, modernou architektúrou a unikátnou kultúrou. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je Turku, ktoré sa nachádza pri Baltickom mori. Ak plánujete dovolenku v Fínsku, rozhodne by ste nemali vynechať tento skvost.

Turku je najstarším mestom vo Fínsku a ponúka bohatú históriu a kultúru. Jedným z najväčších lákadiel tohto mesta je Turun linna (hrad Turku), ktorý je jedným z najväčších stredovekých hradov vo Fínsku. Tento nádherný hrad je plný historických artefaktov a ponúka fascinujúci pohľad do minulosti. Okrem toho si môžete vychutnať výhľad na more z hradných múrov.

Ďalším miestom, ktoré by ste určite mali navštíviť, je katedrála Turun tuomiokirkko. Táto katedrála je jednou z najpopulárnejších pamiatok Turku a nachádza sa na brehu rieky Aura. Je postavená v gotickom štýle a jej veže ponúkajú úchvatný výhľad na mesto.

Okrem historických pamiatok si môžete vychutnať aj prírodnú krásu Turku. Vyzlečte sa v turistických topánkach a choďte na prechádzku do Turku archipelág (Turku arhipelág), ktorý predstavuje sietu tisícok ostrovčekov. Môžete si zapožičať kajaky alebo sa vydať na loďskú rozpravu a objavovať tieto nádherné ostrovy. Tento región je skutočným rajom pre prírodných nadšencov.

Turku je tiež miestom bohatým na kultúru. Odporúčame navštíviť Muzeum umenia Aboa Vetus & Ars Nova, ktoré ponúka kombináciu histórie a súčasnej umenia. Ako kultúrnejšia alternatíva môžete navštíviť aj profesionálnu divadelnú produkciu vo Fínskej národnej opere a Turku filharmóniu.

Ako sa na dobrú dovolenku patrí, nemôžete vynechať skvelé jedlo. Turku vám ponúka široký výber reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné fínske jedlo, ako je ryba, jelenina alebo marhule.

Turku má veľa ubytovacích možností, od luxusných hotelov po cenovo dostupné hostely. Ak preferujete atmosféru starého mesta, môžete si vybrať z hotelov v centre mesta. Ak preferujete prírodnú atmosféru, môžete sa ubytovať v blízkosti archipelágu.

Turku je skutočným skvostom pri Baltickom mori a ponúka kombináciu prírodných krás, histórie a kultúry. Ak hľadáte nové a fascinujúce miesto pre vašu dovolenku, Turku je ideálnym miestom na objavovanie. Nech už sa rozhodnete pre návštevu historických pamiatok, prírodných krás alebo kultúrnych podujatí, Turku vám určite naplní vaše očakávania.


Počasie Fínsko Turku


Fínsko je jednou z tých krajín, kde je počasie veľmi premenné a občas ťažko predpovedateľné. Táto krajina sa nachádza na severe Európy a je obklopená Baltským morom, čo značne ovplyvňuje jeho poveternostné podmienky. Jedno z najväčších miest v Fínsku je Turku, ktoré sa nachádza na juhu krajiny a je považované za jej historické a kultúrne centrum.

Počasie v Turku je typické pre stredne veľké mesto v severnej Európe. Letá sú tu zvyčajne chladné a daždivé, s priemernými teplotami okolo 15 ° C. Občas sa však môžu vyskytnúť teplejšie dni, keď teploty stúpajú až na 25 ° C. Letá sú dlhé a slnečné, sú veľmi príjemné na prechádzky po meste či návštevu blízkych pláží.

Zimy v Turku sú studené a vlhké. Teploty sa pohybujú okolo -5 ° C, ale môžu klesnúť až na -25 ° C. Sneženie je tu bežné a môže trvať dlhé obdobie. Vzhľadom na dlhé noci a krátky deň sú zimy veľmi temné v Turku. Zároveň je to však oblúbený čas na zimné športy, ako je lyžovanie a korčuľovanie na zamrznutých jazerách.

Jar a jeseň v Turku sú prechodné obdobia, kedy sa počasie často mení. Teploty na jar stúpajú a dosahujú priemerné hodnoty okolo 10-15 ° C. Jar je tiež obdobím, kedy začínajú kvitnúť stromy a zeleň sa vracia do mesta. Jesenné mesiace sú často daždivé a chladné, s teplotami, ktoré klesajú na průměrnou hodnotu okolo 5 ° C. Farby jesene sú však nádherné a prinášajú do mesta úžasnú atmosféru.

Okrem týchto bežných poveternostných podmienok môže byť v Turku občasne aj veterno, čo môže výrazne ovplyvniť teplotu a pociťovaný chlad človeka.

Ak sa rozhodnete navštíviť Turku, je vhodné sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky a brať so sebou oblečenie vhodné pre chladné a vlhké prostredie. Okrem toho je dobré mať zo sebou aj náhradné oblečenie, keďže počasie sa môže nečakane zmeniť.

Celkovo vzaté, počasie v Turku je typické pre severnú Európu s chladnými letami a studenými zimami. Mesto však ponúka množstvo aktivít a krásnych miest na návštevu, bez ohľadu na to, aké sú poveternostné podmienky. Tieto rôzne poveternostné podmienky dodávajú Turku špeciálny šarm a jeho obyvatelia sa s nimi naučili žiť a využívať ich plnohodnotne.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Turku


Najčastejšie otázky a odpovede o Fínsku, konkrétne o meste Turku.

1. Aké je počasie v Turku?

V Turku je typické morské podnebie, ktoré znamená chladné zimy a mierny letá, pričom sa môžu vyskytnúť aj príležitostné dávky dažďa.

2. Aké atrakcie by som mal/a navštíviť v Turku?

Turku je známe svojou históriou, takže ak ste milovník/čka histórie, určite navštívte Turku hrad, Aboa Vetus & Ars Nova, Katedrálu v Turku a Muzeum Biologického výskumu. Turku má tiež krásne parky ako sú Turku riečny park alebo Botanická záhrada.

3. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Helsínk do Turku?

Najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Helsínk do Turku, sú vlakom alebo autobusom. Vlaky odchádzajú veľmi často a cesta trvá asi 2,5 hodiny. Autobusové spojenia sú tiež veľmi dobré a autobusy sú pohodlné a moderne zariadené.

4. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Turku?

Turku má mnoho skvelých reštaurácií, ale niektoré z najlepších zahŕňajú Smör, Kaskis, Ravintola Koulu a Göran.

5. Aký je najlepší čas na návštevu Turku?

Najlepší čas na návštevu Turku je počas leta, keď teploty stúpajú a mesto sa rozkvitne. Turistická sezóna sa zvyčajne začína koncom mája a končí na jeseň.

6. Je možné hovoriť anglicky v Turku?

Áno, väčšina obyvateľov Turku hovorí plynule po anglicky a takisto sú všetky turistické atrakcie a reštaurácie zvyčajne označené aj v angličtine.

7. Kde môžem získať informácie o stretnutiach s miestnymi ľuďmi v Turku?

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa stretnúť s miestnymi ľuďmi v Turku, je využiť služby miestnej kancelárie pre cestovný ruch alebo návštevu miestnych podujatí zverejnených na miestnych webstránkach.

8. Je v Turku bezpečné?

Áno, Turku je veľmi bezpečné mesto a kriminalita je tu zriedkavá. Avšak ako všade inde by ste si mali stále dávať pozor na svoje veci a osobné bezpečie.

9. Aké sú niektoré tradičné jedlá v Turku?

Niekoľko tradičných jedál zo strednej Fínska vrátane Turku zahŕňa Karjalanpaisti, (jedlo z diviny), sillin laatikko (rybie jedlo), lohirulla (zavinovacia kúsky z lososa) a kalakukko (rybí koláč).

10. Ako dlho by som mal/a zostať v Turku, aby som videl/a všetko dôležité?

Ak máte dostatok času, doporučujeme ísť do Turku na 2 až 3 dni. V tomto čase by ste mali mať čas vidieť všetky dôležité atrakcie v Turku a okolí, zatiaľ čo sa aj troška okúpite do života miestnych obyvateľov.


Ubytovanie Fínsko Turku


Fínsko je krajina, ktorá ponúka nádhernú prírodu, bohatú kultúru a množstvo historických pamiatok. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu je Turku, hlavné mesto regiónu Fínsko-Východ a bývalé hlavné mesto celej krajiny.

Ak hľadáte ubytovanie v Turku, máte na výber množstvo možností. Od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely, v Turku je pre každého niečo vhodné.

Ak si želáte pobyt v centrálnom mieste, môžete si vybrať z mnohých hotelov, ktoré sa nachádzajú v samotnom centre Turku. Tieto hotely ponúkajú pohodlné ubytovanie, priestranné izby a skvelý servis. Niektoré z nich majú aj wellness zázemie a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné fínske jedlá. Cena za ubytovanie v týchto hoteloch sa môže líšiť v závislosti od sezóny a typu izby, ale vo všeobecnosti je turistami považovaný za príjemný a rozumný.

Pre tých, ktorí preferujú viac neformálne ubytovanie a chcú zažiť miestnu atmosféru, môže byť zaujímavou možnosťou ubytovanie v tradičných fínskych chatkách. Tieto chatky sú často umiestnené na okraji mesta a ponúkajú pokoj a súkromie. Sú vybavené všetkým potrebným zariadením a dokážete si v nich pripraviť jedlo. Keďže Turku je pri Baltickom mori, niektoré chatky majú aj výhľad na more a neďaleké pláže.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom sú ideálnym riešením hostely v Turku. Tieto hostely ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a spoločné priestory, kde môžete stretnúť iných cestovateľov a vymieňať si zážitky. Niektoré z hosteli majú aj spoločenské izby alebo terasy, kde si môžete vychutnať fínske slnko.

Okrem týchto bežných možností je v Turku aj niekoľko netradičných foriem ubytovania. Napríklad môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v historickom zámku alebo v tradičnej fínskej farme. Táto alternatíva vám umožní zažiť autentickú stránku fínskeho vidieka a spoznať miestnych ľudí.

Nezáleží na tom, pre aký typ ubytovania sa rozhodnete v Turku, jedno je isté - budete mať príležitosť objaviť bohatú kultúru tohto regiónu a vychutnať si nádhernú prírodu Fínska. Turku je jedno z tých miest, ktoré vás uchvátia svojou krásou a pohostinnosťou, a nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob ubytovania, vaša cesta sem bude jedinečným zážitkom.


Letenka Fínsko Turku


Keď je reč o návšteve Fínska, mesto Turku je jedným z najobľúbenejších cieľov turistov. S bohatou históriou a fascinujúcou kultúrou, Turku ponúka množstvo zážitkov a atrakcií pre návštevníkov.

Ak plánujete navštíviť Turku, prvé, čo budete potrebovať, je letenka. Existuje niekoľko možností, ako sa dostať do tohto nádherného fínskeho mesta letecky. Hľadanie a rezervovanie leteniek je dnes jednoduchšie ako kedykoľvek predtým, vďaka mnohým online cestovným portálom a s trochou nepozerania na rôzne ponuky a akcie, môžete nájsť vynikajúce ponuky leteniek do Turku.

Niekoľko leteckých spoločností ponúka pravidelné lety do blízkeho letiska Turku. Turun Lentoasema je hlavným letiskom, ktoré sa nachádza asi 8 kilometrov od mesta. Niektoré z hlavných leteckých spoločností, ktoré prevádzkujú lety do Turku, sú Finnair, SAS a Ryanair. Môžete tiež skúsiť iné rezervačné portály a lacné letecké spoločnosti, ktoré môžu ponúknuť výhodné ceny.

Let do Turku môže trvať rôzne dlhú dobu v závislosti od miesta, z ktorého lietate. Väčšinou trvá od niekoľkých hodín do niekoľkých dní, ak je potrebné prerušiť let s prestupom v inej krajine. Vždy sa uistite, že máte dostatok času na prestup medzi letmi a že máte všetky potrebné víza a cestovné povolenia.

Po príchode na letisko Turku budete mať rôzne možnosti, ako sa dostať do centra mesta. Najjednoduchšou možnosťou je využiť miestne taxi služby alebo mestskej dopravy. Turku má dobre vyvinutú sieť verejnej dopravy, ktorá vám umožní pohodlné presuny po meste. Môžete si tiež prenajať auto a preskúmať okolitú krajinu a ďalšie blízke atrakcie.

Po príchode do Turku budete mať množstvo vecí na obdivovanie a objavovanie. Mesto je známe svojou nádhernou architektúrou a históriou. Môžete navštíviť Turku Castle, ktorý je najznámejšou pamiatkou v meste. Je to najstarší hrad vo Fínsku a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti.

Okrem toho môžete navštíviť aj Turku Cathedral, ktorá je jednou z najkrajších katedrál vo Fínsku. Je to náboženská ikona mesta a každoročne pritiahne veľa turistov. Môžete tiež posedieť na rieke Aurajoki, ktorá je žilou mesta a ponúka krásne výhľady a trasy na prechádzky.

Turku je tiež známe svojou bohatou kultúrou a umením. Má množstvo múzeí a galérií, ktoré vám umožnia objaviť históriu a súčasné umenie Fínska. Môžete tiež navštíviť rôzne festivaly a podujatia, ktoré sa v meste konajú počas celého roka.

Letenka do Turku je vstupenkou k objavovaniu krás tejto fínskej destinácie. Bez ohľadu na to, či sa zaujímate o históriu, kultúru alebo prírodu, Turku vám ponúkne všetko. Nevynechajte túto príležitosť a rezervujte si letenku ešte dnes, aby ste mohli začať svoju vlastnú fínsku dobrodružstvo.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky