Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Francúzsko Colmar

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Colmar


1. Kde sa nachádza Colmar?
Colmar sa nachádza vo Francúzsku, v regióne Alsasko.

2. Ako sa dostanem do Colmaru?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Colmaru, je letecky priletieť na medzinárodné letisko v Mulhouse alebo vo Štrasburgu a potom pokračovať vlakom alebo autobusom do Colmaru.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Colmare?
Najznámejšou atrakciou v Colmare je staré mesto s jeho krásnymi renesančnými budovami a kaštieľmi. Ďalšie populárne miesta na návštevu sú Dominikánsky kostol, kopec Haut-Koenigsbourg a podzemné pivnice.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Colmaru?
Najlepším časom na návštevu Colmaru je počas letných mesiacov, keď je príjemné počasie a množstvo kultúrnych a umeleckých podujatí sa koná v meste. Vianočné obdobie je tiež veľmi obľúbené vďaka trhu s Vianočnými trhmi a atmosférou.

5. Aké tradičné jedlá by som mal ochutnať v Colmare?
V Colmare by ste mali určite ochutnať tradičné elsaské jedlá, ako sú Flamkuchen (elsaská verzia pizze), Choucroute (kyslá kapusta s mäsom) alebo Baeckeoffe (hovädzia, bravčová a kuracia mäso pečené s kapustou a zemiakmi).

6. Koľko dní by som mal stráviť v Colmare?
Ideálne je stráviť 2-3 dni v Colmare, aby ste mali dosť času na preskúmanie starého mesta, navštívenie múzeí a výlety do okolia.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Colmare?
V Colmare sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov a butikových hotelov po rodinné penzióny a apartmány.

8. Aké sú možnosti dopravy v Colmare?
V meste je možné cestovať pešo, prehliadkovou lanovkou alebo bicyklom. Mestská doprava zahŕňa aj autobusové a vlakové spojenia s okolitými mestami a obcami.

9. Mám si rezervovať vstupenky na atrakcie v Colmare vopred?
Ak máte záujem navštíviť populárne atrakcie v Colmare, ako je napríklad kopec Haut-Koenigsbourg, odporúča sa vopred rezervovať vstupenky, aby ste sa vyhli dlhým radoch.

10. Aké sú možnosti nákupov v Colmare?
V Colmare nájdete široký výber obchodov s rôznymi produkty, od dovolenkových suvenírov až po regionálne špeciality, ako sú víno, syry a čokoláda.


Počasie Francúzsko Colmar


Colmar je mesto nachádzajúce sa na východnom pobreží Francúzska v regióne Alsasko. Jeho poloha a nadmorská výška ovplyvňujú počasie na mieste, pričom sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia.

Letá v Colmar majú tendenciu byť teplé a vlhké s priemernými dennými teplotami dosahujúcimi 25°C. Je to ideálne počasie na objavovanie zaujímavostí v meste a okolí, ako napríklad pozorovať architektúru, záhrady a parky.

Jeseň v Colmar je miernou a skôr suchou sezónou s teplotami klesajúcimi na približne 10°C. Navštívenie mesta v tomto období má svoje výhody, pretože turisti sú menej častí a život v meste sa vracia do normálu po horúcich letoch.

Zima v Colmar je chladná s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 0°C. Aj keď mesto nie je najlepšou zimnou destináciou, návšteva Colmaru v tomto období je oceňovaná pre bohaté vianočné trhy a okolie mesta s rozmanitým zimným šarmom.

Jar v Colmar má mierne teploty s priemernými dennými teplotami okolo 15°C. Môžete si vychutnávať zelené údolia a kvitnúce kvety, ktoré sa objavujú v okolí.

Celkovo je počasie v Colmaru na väčšinu roka ideálne na objavovanie mesta a okolia. Navštívenie mesta závisí od vašich záujmov a preferencií, ale nezáleží na tom, kedy vás na miesto privádza. Je to krásne mesto, ktoré obdivujete počas každej ročnej doby.


Dovolenka Francúzsko Colmar


Francúzske mesto Colmar, nachádzajúce sa na pobreží Rýna vo východnej Francúzsko, ponúka dovolenkárom mnoho možností pre zábavu, oddych aj pre objavovanie kultúrnych pamiatok.

Jednou z prvých vecí, ktoré návštevníci Colmaru musia skúsiť, je prechádzka historickým centrom mesta. Svojou arhitektúrou pripomínajúcou stredoveké mestečko nikoho nezanechá chladným. V centre mesta môžu návštevníci obdivovať mnoho historických budov, katedrálu sv. Martina či radnicu. Popri nich sa nachádza množstvo útulných kaviarní a reštaurácií, kde si môžu turisti vychutnať tradičnú francúzsku kuchyňu a ochutnať skvelé vína z regiónu Alsasko, kde sa Colmar nachádza. Výborným spôsobom objavovania mesta je aj prechádzka po malých uličkách a návšteva rôznych obchodov a trhov.

Pre tých, ktorí si radi užívajú krásnu prírodu a zároveň chcú spoznať bohatú históriu regiónu, ponúka Colmar množstvo výletov. Napríklad splavovanie rieky Rýn na kánoi alebo raftingu na rieke Lauch. Taktiež stojí za to navštíviť obľúbený regionálny park Vogézy alebo jazerá dokola. V zime ponúka oblasť množstvo lyžiarskych stredísk.

Nezabudnuteľným zážitkom pre návštevníkov mesta je aj ochutnávka miestneho vína alebo zimného pohára slnečného hrozna, ktorý sa každoročne koná v okolí mesta. Okrem toho sa v Colmare nachádza množstvo múzeí, ako napríklad muzeum Unterlinden, kde si môžete vychutnať umelecké diela od renesancie po súčasnosť, ale aj muzeum hračiek či muzeum Bartholdi, ktoré predstavuje najväčšie diela sochára Auguste Bartholdiho.

Colmar je tiež miestom kde sa nachádza jedna z najväčších trhov vo Francúzsku, kde sa takmer 200 stánkam z celého sveta predáva všetko od klasických vianočných darčekov až po miestne produkty ako sýr, víno alebo med. Počas obdobia od 24. novembra až do konca decembra, mesto tiež stvárňuje príbeh o Štedrom duchovi, ktorý vždy prichádza v ten večer, aby obdaroval všetky dobré deti. Uvítanie štedrého ducha sa stalo tradíciou a stáva sa prirodzenou súčasťou prázdnin.

Celkovo, Colmar je miestom na dovolenku, kde je možné okrem zaujímavých kultúrnych pamiatok nájsť aj mnoho zábavy a aktívnej dovoľovacej zóny. Očarí nielen výbornou kuchyňou, ale aj malebnými uličkami, plytkými riadkami viniča, historickými stavbami, veľkými oceneniami a nádhernou prírodou. Všetky tieto faktory robia Colmar miestom, kde sa určite oplatí zastaviť a pozrieť sa blízko na to, čo všetko ponúka. Cítiť, že Francúzsko má všetko, čo by ste mohli očakávať od najromantickejšieho a najkrajšieho miesta na svete!


Ubytovanie Francúzsko Colmar


Colmar: Klenot v srdci Alsaska ponúka úžasné ubytovanie

Colmar je mesto nachádzajúce sa v regióne Alsasko v severovýchodnom Francúzsku. Súčasťou významnej vinárskej oblasti, Colmar je známy svojimi perfektnými vinárskymi oblasťami, živým historickým centrom a úchvatnou architektúrou. Keď sa rozhodnete navštíviť túto malebnú destináciu, je dôležité mať dobrý plán ubytovania.

Colmar ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie, či už preferujete luxusné 5-hviezdičkové hotely, malé rodinné penzióny alebo priateľské hostely. Pre tých, ktorí hľadajú viac menej formálne ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotely, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Hostelia a penzióny sú ideálne pre tých, ktorí preferujú priateľské a uvoľnené prostredie.

V blízkosti centra mesta sa nachádza viacero hotely, ktoré sú zamerané na uspokojenie požiadaviek každého hosta. Niektoré z nich ponúkajú wellness centrum, posilňovňu a bazén, takže si môžete užiť oddych po dlhom dni objavovania krás Colmaru. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka možnosť rezervácie raňajok, takže sa nemusíte starať o prvé jedlo v deň.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac neformálne ubytovanie, hostely a penzióny sú vynikajúcou voľbou. Mnohé z nich sa nachádzajú v historickom centre mesta, čo znamená, že budete mať jednoduchý prístup k hlavným atrakciám a reštauráciám.

Colmar je malé ale veľmi živé mesto, s mnohými reštauráciami, kaviarňami a obchodmi. Po celodennom poznávaní môžete zájsť do jedného z miestnych barov a vychutnať si skvelý elsaský dezert, ako je napríklad kúzelná bábovka alebo slávna káva.

Okrem toho, že vám poskytne skvelý prístup k mnohým atrakciám Colmaru, ubytovanie môže byť aj výborným východiskovým bodom pre výlety do okolitých oblastí Alsaska. S jeho polohou v blízkosti vinárskych oblastí a nádherných horských scenérií, Colmar je ideálnym miestom pre výlety po okolí.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Colmare, prehliadka mesta určite nie je všetko, čo musíte vidieť. Ubytovanie v tomto klenote Alsaska vám poskytne skvelú možnosť objaviť jeho historické zákutia, neskutočnú architektúru a brutálnu krásu. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotel, priateľský penzión alebo rodinný hostel, mali by ste sa tešiť na skvelý zážitok počas vášho pobytu v Colmare.

Colmar je miestom, kde sa tradícia a moderný život stretávajú, vytvárajúc jedinečnú atmosféru, ktorú si obľúbite. A s bohatou paletou ubytovacích zariadení, môžete si vybrať tú, ktorá najviac vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu. Nech už sa rozhodnete zostať v jednej z nádherných historickejch rezidencií alebo v útulnom rodinnom penzióne, budete mať príležitosť preskúmať tento klenot v srdci Alsaska a zažiť neuveriteľný pobyt v Colmare.


Letenka Francúzsko Colmar


Francúzsko je krajina bohatá na historické a kultúrne poklady, zároveň ponúka úchvatné prírodné scenérie. V jednom z jej najkrajších a najzaujímavejších regiónov sa nachádza mesto Colmar, ktoré si zaslúži miesto na vašom zozname destinácií.

Ak túžite navštíviť Colmar, najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom cestovania je leteckou dopravou. Svoju cestu sem môžete začať rezerváciou letenky do najbližšieho medzinárodného letiska v meste Basel v Švajčiarsku. Let z hlavných európskych letísk, ako je Paríž, Londýn, Frankfurt alebo Barcelona, ​​trvá len niekoľko hodín.

Po prílete na letisko v Basli si môžete požičať auto alebo využiť verejnú dopravu, ako autobus alebo vlak, a za krátku chvíľu sa dostanete do prímorskej oblasti Alsasko, kde sa mesto Colmar nachádza.

Colmar je jedným z najkrajších stredovekých miest v tejto oblasti a ponúka návštevníkom príjemnú prechádzku historickými uličkami s tradičnými domami a krásnymi pamiatkami. Mesto sa pýši množstvom kultúrnych dedičstiev, z ktorých najznámejším je možno mestskej radnice s pozoruhodnou architektúrou a drevorubačským domom známym ako Maison Pfister.

Okrem histórie a architektúry poskytuje Colmar aj pestrofarebnú atmosféru s množstvom trhov, kaviarní a reštaurácií, kde môžete ochutnať miestne speciality, vrátane slávnej Alzaské vína a tradičného miestneho jedla – choucroute. Pre milovníkov umenia je tu aj muzeum Unterlinden, ktoré vystavuje dôležité umelecké diela a exponáty z regiónu.

Colmar je tiež bodom odchodu pre objavovanie okolitých vinárskych dediniek a viníc, ktoré ponúkajú úzke uličky plné kroviniek, výhľady na zelené kopce a bohatý výber vynikajúceho vína. Medzi najobľúbenejšie destinácie v blízkosti Colmaru patrí Riquewihr, jedno z najkrajších stredovekých miest v oblasti, a Eguisheim, ktoré bolo vyhlásené za „Najkrajšiu dedinku Francúzska“.

Nesmieme zabudnúť ani na vianočný trh, ktorý je v Colmare obzvlášť slávny. Mesto sa v tejto dobe roka premení na rozprávkovú zimu s vôňou punču, rozprávkovými dekoráciami a trhovými stánkami plnými tradičných vianočných suvenírov.

Ak plánujete návštevu Colmaru, letenka je určite najlepším spôsobom, ako sa tam dostať. Ponúka vám pohodlie a rýchlosť, ktoré vám umožnia čo najviac vyťažiť z cestovaní a objavovania tohto malebného kúsku Francúzska. Nech už cestujete s rodinou, partnerom alebo priateľmi, Colmar vám ponúkne nezabudnuteľný zážitok plný krásnych výhľadov, kultúry a gastronómie.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky