Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Francúzsko Nantes

Ubytovanie Francúzsko Nantes


Francúzsko je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a krásnymi miestami. Jedným z takýchto miest je aj Nantes, hlavné mesto departementu Loire-Atlantique v západnej Francúzsku. Nantes je považované za historické, industriálne a kultúrne centrum regiónu Pays de la Loire a je domovom mnohých turistických atrakcií. Ak plánujete navštíviť Nantes, budete potrebovať aj kvalitné ubytovanie, ktoré vám umožní pohodlný a príjemný pobyt.

Ubytovanie v Nantes má pre turistov veľký výber. Existuje tu množstvo rôznych možností, medzi ktorými sa môžete rozhodnúť. Ak plánujete stráviť niekoľko dní v Nantes, hotelové ubytovanie bude pre vás najlepšou voľbou. Mesto ponúka množstvo štylizovaných a moderných hotelov, ktoré sú vhodné pre všetky nároky. Hotel Le Mercure Nantes Centre Grand Hôtel, Hotel Oceania Nantes a Hotel Novotel Nantes Centre Bord de Loire sú niektoré z najobľúbenejších hotelov. Je to kvôli ich kvalitným bezpečnostným opatreniam, ktoré sú rozhodujúce pre mnohých cestovateľov.

Ak hľadáte ubytovanie v Nantes, ktoré je lacnejšie, potom môžete zvážiť možnosť ubytovania v hosteli. Nantes má rôzne hostely, ktoré sú priateľské k peňaženke a ponúkajú jedinečný zážitok. Hostely ako Auberge de Jeunesse Nantes Chateau a Camping du Petit Port sú obľúbené pre svoje cenovo dostupné ubytovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo iné ako hotelové alebo hostelské ubytovanie, sa môžete rozhodnúť pre apartmány. Mnohé apartmány v Nantes sú k dispozícii pre turistov a sú ideálne pre skupiny alebo rodiny, ktoré chcú zostať na dlhšie obdobie. Niektoré z týchto apartmánov zahŕňajú La Suite du Château, Appart’City Confort Nantes Centre a Appart’City Nantes Viarme.

Voľba ubytovania závisí hlavne od vašich požiadaviek a financií. Nantes má veľa krásnych miest, ktoré môžete navštíviť, vrátane miest ako Les Machines de l’Île, Château des ducs de Bretagne a Jardin des Plantes. Ak chcete skutočne zažiť francúzsku kultúru, navštívte trhy na Place Viarme alebo okolité farmárske trhy, kde môžete ochutnať miestne jedlá a pochutiny.

Nantes je krásne mesto, ktoré ponúka svojim návštevníkom množstvo zážitkov a atrakcií. Ak hľadáte ubytovanie v Nantes, nezabudnite sa pozrieť na rôzne možnosti, aby ste si vybrali to najlepšie pre vás a vašich spoločníkov. So širokou ponukou hotelov, hostelských ubytovaní a apartmánov budete mať určite, na výber. Takže, užite si svoj pobyt v Nantes a čerpajte z neho to najlepšie!


Počasie Francúzsko Nantes


Počasie v Nantes, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Francúzska, je veľmi variabilné a ovplyvnené Atlantickým oceánom. Letá sú relatívne teplé a vlhké, zatiaľ čo zimy sú chladné a oblačné.

Leto v Nantes sa začína v máji a trvá do septembra. Priemerná teplota počas leta sa pohybuje medzi 20 a 25 stupňami Celzia. Letá sú vlhké a často dochádza k dažďu, takže by ste mali mať so sebou pršiplášť alebo slnečník. V lete sa môže vyskytnúť aj silný vietor, najmä v blízkosti pobrežia.

Jeseň v Nantes môže byť zmiešaná, s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 10 a 18 stupňami Celzia. Dážde sú časté a môžu byť silné. Prší najčastejšie v septembri a októbri, takže by ste mali byť pripravený na blato a mokré chodníky.

Zima v Nantes je chladná a oblačná, s teplotami, ktoré obvykle klesajú pod 10 stupňov Celzia. Dažde sú časté a môže prísť aj sneh. Najchladnejšie mesiace sú december, január a február, takže by ste mali byť pripravení na teplé oblečenie a návštevu mnohých múzeí, galérií a kaviarní v zatvorenom priestore.

Jar v Nantes sa začína v marci a trvá do mája. Teploty sa v tomto období pohybujú od 10 do 18 stupňov Celzia. Dážde sú stále časté, ale počas jari sa najčastejšie vyskytujú búrky. Zelené krajiny a kvitnúce rastliny robia z jari ideálne obdobie na návštevu Nantes.

Všeobecne platí, že najlepšie obdobie pre návštevu Nantes je od mája do septembra, keď sú teploty mierny a môžete sa tešiť z krásnej prírody a z atrakcií mesta. Ak vás nevadí mrholenie a chladnejšie počasie, môžete navštíviť Nantes aj v zime a vidieť jeho krásu v novom svetle.


Dovolenka Francúzsko Nantes


Francúzsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest a kultúru. Ak máte radi históriu, kultúru a umenie, potom návšteva mesta Nantes vo Francúzsku môže byť pre vás správna voľba pre dovolenku.

Nantes je mesto v západnej Francúzsku, ktoré je hlavným mestom departementu Loire-Atlantique a regiónu Pays de la Loire. Mesto je známe svojou históriou, kultúrou a umením. Nantes má množstvo pamiatok a turistických atrakcií, ktoré stojí za to navštíviť.

Ak navštívite Nantes, nemôžete prehliadnuť jeho historické pamiatky. Mesto má niekoľko starobylých kostolov, ako napríklad Katedrálu svätého Petra a Pavla, kostol svätého Krištofa, kostol svätej Kláry a mnoho ďalších.

Mesto má tiež niekoľko múzeí, ktoré návštevníci určite ocenia. Múzeum umenia Nantes zobrazuje výstavy rôznych umelcov, kultívujúcich moderné a súčasné umelecké diela. Múzeum Dobrodružstiev na svete je určené pre deti a ponúka množstvo interaktívnych aktivít a zábavy.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Nantes má okolo mesta množstvo parkov a záhrad. Park Beaujoire je takýmto prírodným útočiskom, kde nájdete množstvo rastlín a zvierat. Na druhej strane, Botanická záhrada Nantes obsahuje viac ako 11 000 druhov rastlín, a je ideálnym miestom pre príjemnú prechádzku.

Mesto Nantes má bohatú gastronómiu, s množstvom reštaurácií, kaviarní a barov. Nájdete tu množstvo plodov mora, ako aj pochúťky francúzskej kuchyne. Ak máte radi víno, Nantes je známe svojimi vynikajúcimi bielymi vínam, ktoré stoja za to vyskúšať.

Celkovo je mesto Nantes skvelou voľbou pre dovolenku. Má množstvo kultúrnych a historických pamiatok, atrakcií a zábavy pre deti aj dospelých. Okrem toho, mesto má vynikajúce možnosti ubytovania a stravovania. Ak plánujete navštíviť Francúzsko, nezabudnite zahrnúť Nantes do svojho zoznamu miest na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Nantes


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Nantesu?
Najmenšie zrážkové obdobie sú letné mesiace od júna do septembra, kedy je príjemné počasie, ale aj najrušnějšie turistické obdobie.

2. Ako sa dostať do Nantesu?
Nantes má mezinárodné letisko a je dostupný aj s autobusovými a železničnými spojeniami z mnohých miest vo Francúzsku.

3. Aké sú turistické atrakcie v Nantesu?
Medzi najpopulárnejšie patrí zámok Château des Ducs, katedrála sv. Petra a Pavla, Botanická záhrada Nantes a múzeum Les Machines de l'Île.

4. Kde si môžem v Nantesi zahrať golf?
Môžete si zahrať golf na lúkach Nantes Erdre alebo na golfistickom clube Nantes Carquefou.

5. Aké sú typické jedlá v Nantesi?
K jedlám v Nantesi patria, sladkovodné ryby, ako napríklad losos alebo pstruh, galettes (buckwheat krépy) a sekané hovädzie mäso s cibuľou.

6. Aké sú miestne tradície a sviatky v Nantesi?
Medzi najdôležitejšie patrí Festival Nuits Sonores a Deviant, ktorý je venovaný elektronickej hudbe a umeniu.

7. Kde sa nachádzajú najlepšie hotely v Nantesi?
Najlepšie hotely sa zvyknú nachádzať v okolí centra Nantesu, blízko turistických atrakcií alebo v blízkosti letiska.

8. Čo by som si nemal nechať ujsť v Nantesi?
Nemal by som si nechať ujsť Nantes Rendez-vous, ktorý je festivalom so zameraním na ulice, divadlo a umenie. Taktiež sa neoplatí vynechať unikátnu predstavu na strojové zvieratá v múzeu Les Machines de l'Île.

9. Aké sú akcie a festivaly v Nantesi?
Festival Nantes Winegrowers je akcia zameraná na víno, Nantes Jazz Festival je hudobný festival a Pays de la Loire je cyklistická súťaž na úrovni Francúzka.

10. Kde môžem nakupovať v Nantesi?
Najlepšie miesta na nakupovanie v Nantes sú obchodné centrá v okolí centra mesta, ako napríklad La Cité des Congrès a Rue du Calvaire.


Letenka Francúzsko Nantes


Francúzsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe a ponúka nespočetné množstvo miest a pamiatok, ktoré stojí za to objaviť. Jedným z týchto fascinujúcich miest je Nantes - mesto na západe Francúzska, ktoré je bohaté na históriu, kultúru a krásne prírodné scenérie. Ak sa chystáte navštíviť túto čarovnú destináciu, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať je prostredníctvom letenky.

Letenka do Nantes je pre cestovateľov z rôznych častí sveta jednoducho dostupná. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety zo svetových destinačných miest do Nantes, čo značne uľahčuje plánovanie Vašej cesty. Môžete si vybrať z rôznych letových spoločností a využiť rôzne možnosti letov, ktoré sú k dispozícii na splnenie Vašich požiadaviek.

Po prílete na letisko v Nantes vás okamžite očarí elegancia a atmosféra tohto historického mesta. Nantes je známe svojou bohatou a pestrú históriou, ktorá sa odráža v jej architektúre a pamiatkach. Jedným z najdôležitejších symbolov mesta je Château des Ducs de Bretagne, hrad z 13. storočia, ktorý je jednou z najúchvatnejších atrakcií v meste. Môžete sa túlať jeho historickými sieňami, nádvoriami a vystavenými predmetmi a priblížiť sa tak k histórii Bretónskeho vévodstva.

Po prehliadke hradu sa môžete vydať na prechádzku po historickom centre mesta, ktoré je známe svojimi úzkymi, kľukatými uličkami a malými kaviarňami. Môžete si vychutnať skvelú atmosféru mesta, ochutnať miestne pochúťky a pokochávať sa nádhernou architektúrou starobylých budov. Ďalšou zaujímavosťou je Nanteská katedrála, majestátna a nádherná budova zo 15. storočia, ktorá pôsobí svojim veľkolepím.

Mimoriadne zážitky ponúka aj Jardin des Plantes - záhrada s rozmanitou florou a faunou. Môžete si tu vychutnať pokojné prechádzky a oddychovať v krásnom prostredí. Okrem toho je Nantes známe svojou bohatou scénou umenia a kultúry. Určite navštívte múzeum umenia v Nantes, kde si môžete vychutnať diela známych francúzskych umelcov.

Nantes je nielen plné kultúrnych a historických skvostov, ale aj blízko nádherného francúzskeho pobrežia Atlantiku. Ak máte čas, odporúčame vám vydať sa na výlet na pobrežie a objaviť krásu nespočetných pláží a malých prímorských dediniek.

Letenka do Nantes je cestovateľom poskytuje jedinečnú príležitosť objaviť krásu tohto historického mesta a okolitého regiónu. Bez ohľadu na to, či ste fanúšikom histórie, kultúry, prírody alebo jednoducho cestovateľom, Nantes vás určite uchváti svojim pôvabom a čarom. Preto neváhajte a rezervujte si letenku do Francúzska Nantes a pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky