Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Francúzsko Rouen

Počasie Francúzsko Rouen


Rouen je mesto v severozápadnej Francúzsku, ktoré sa nachádza v oblasti Normandie. Táto oblasť sa môže pochváliť krásnym počasím, ktoré láka turistov z celého sveta.

Počasie v Rouene je ovplyvnené Atlantickým oceánom, ktorý sa nachádza na západe. Teploty v lete sa pohybujú okolo 20 až 25°C, avšak teploty môžu spadnúť na 10°C. V zime sa teploty pohybujú okolo 0°C až 5°C.

V Rouene prší približne 150 dní v roku a môže sa objaviť aj silný vietor. Dážď je tu častý, ale zväčša len krátke prehánky, ktoré po niekoľkých minútach prestanú. Preto je nutné zobrať si so sebou ochrannú plášťku alebo dáždnik.

V jeseni býva v Rouene najmä vo večerných hodinách zahmlenie. Väčšinou je to spôsobené tým, že teplé vzdušné masy z Atlantiku sa stretávajú s chladným vzduchom z kontinentu. Preto sa môže zrána objaviť opar, ktorý však po niekoľkých hodinách vymizne.

V lete býva v Rouene menej zamučené počasie a slnko sa objavuje častejšie. Na plážiach v oblasti Normandie je teplo a príjemne osviežujúce more. Je to preto ideálne miesto pre letnú dovolenku.

Celkovo, pokojné počasie v Rouene robí tejto oblasti príťažlivou pre turistov po celý rok. Návštevníci si tu môžu vychutnať krásnu prírodu, historické stavby a skvelé miestne jedlo. Preto ak hľadáte miesto s krásnym počasím, Rouen by mohol byť vašim ideálnym miestom na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Rouen


1. Ako sa dostanem do Rouenu?

Najlepšie je cestovať vlakom zo železničnej stanice Saint-Lazare v Paríži, cesta trvá približne 1,5 hodiny. Taktiež sa dá cestovať autobusom z Paríža alebo letiskami v Paríži.

2. Kde môžem nájsť informácie o turistických atrakciách v Rouene?

Turistické informačné stredisko (Office de Tourisme) sa nachádza v historickom centre mesta, v blízkosti katedrály. Môžete sa tam opýtať na informácie o rôznych pamiatkach, ako je napríklad katedrála Notre-Dame de Rouen, muzeá, hradby atď.

3. Kde sa dá ubytovať v Rouene?

V Rouene sa dá ubytovať v hoteloch, apartmánoch, hosteliach alebo penziónoch. Hľadajte na internete alebo sa opýtajte na turistickom informačnom stredisku.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rouene?

Rouen je známy svojou francúzskou kuchyňou a je plný skvelých reštaurácií. Medzi najlepšie patrí La Couronne, pravdepodobne najstaršia reštaurácia vo Francúzsku, ktorá sa špecializuje na šťavnaté steakové pokrmy.

5. Kde sa dá nakupovať v Rouene?

Rouen má množstvo obchodov, ktoré sa nachádzajú v historickom centre mesta, v blízkosti katedrály. Väčšina obchodov sa nachádza na hlavnej nákupnej ulici, Rue du Gros-Horloge.

6. Aké sú najlepšie časti mesta Rouen na prechádzku?

Najlepšie časti mesta sú historické centrum, ktoré je plné starých historických stavieb a uličiek, a nábrehie Seiny, ktoré ponúka krásne výhľady na mesto.

7. Je Rouen bezpečné miesto na cestovanie?

Rouen je bezpečné miesto na cestovanie, rovnako ako väčšina miest vo Francúzsku. Je však nevyhnutné dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie vašej bezpečnosti, napríklad dávať pozor na všetky svoje veci a nechodiť do nebezpečných oblastí v noci.

8. Kedy je najlepšie navštíviť Rouen?

Najlepším obdobím pre návštevu Rouenu je jeseň, kedy sú počasie a teploty príjemné a mnoho kultúrnych akcií a festivalov. Avšak, skoro každé obdobie prináša niečo nové a zaujímavé, či už sú to vianočné trhy v zime alebo letné festivale.

9. Ako sa dá preskúmať okolie Rouenu?

V okolí Rouenu je množstvo krásnych miest a vidieckych oblastí, ktoré sa dajú preskúmať autom alebo verejnou dopravou. Medzi najlepšie miesta patria Etretat, Honfleur a Giverny.

10. Ako dlho by som mal zostať v Rouene?

Rouen ponúka množstvo zaujímavých miest a pamiatok, a preto sa odporúča zostať tam minimálne dva dni na to, aby ste si mohli užiť všetky zážitky a zoznámiť sa s mestom.


Letenka Francúzsko Rouen


Francúzsko je krajina plná zaujímavých miest a kultúrnych pokladov, a jedným z takýchto miest je bezpochyby mesto Rouen. Nachádza sa v regióne Normandie a je hlavným mestom departementu Seine-Maritime. Ak túžite cestovať do tohto fascinujúceho mesta, letenka je určite skvelou voľbou.

Rouen je známe svojou bohatou a dlhou históriou. Je to jedno z najstarších miest v celej Francúzsku a je prepojené s mnohými významnými udalosťami. Napríklad, Rouen je miesto, kde bol popravený Jánošík z Arkadie, známy aj ako Jan bez Zeme, syn anglického kráľa Jána Bezzemka. Jeho smrť sa stala jednou z najvýznamnejších udalostí stredovekej histórie.

Taktiež je toto mesto známe ako rodné miesto jedného z najslávnejších francúzskych spisovateľov, Gustava Flauberta. Jeho dom je dnes múzeum a lákavá atrakcia, kde môžete vidieť jeho originálne rukopisy a osobné predmety.

Ale Rouen nie je známe len pre svoju históriu. Je to aj miesto s nádhernou architektúrou. V centre mesta sa nachádza katedrála Notre-Dame, jedno z najvýznamnejších gotických kostolov v Európe. Jeho fascinujúce veže spolu s výrazným nádvorím robia z katedrály skutočnú dominantu mesta.

Sú tu aj ďalšie pamätihodnosti, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Napríklad, historická časť mesta je prekrásna so svojimi úzkymi uličkami a drevenými domami. Nájdete tu aj řadu múzeí, ako je Múzeum výtvarných umení, ktoré ponúka prehľad rôznych štýlov a období výtvarného umenia.

Okrem toho, Rouen je tiež známy svojimi trhmi, kde si môžete vychutnať typické francúzske jedlá a kúpiť si miestne produkty. Pochopte, že rodiaci sa miestni umelci sa neustále snažia ponúkať svoje remeselné výrobky, ktoré sú originálne a jedinečné.

Ak sa rozhodnete vyhľadať letenku do Rouen, máte možnosť využiť medzinárodné letisko Rouen Vallée de Seine, ktoré sa nachádza len pár kilometrov od centra mesta. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do tohto letiska.

Celkovo, návšteva Rouen je skvelou príležitosťou vziať si oddych od každodenného zhonu a ponoriť sa do bohatej histórie a kultúry. Získate veľa nových skúseností a spomienok, ktoré vám budú navždy pretrvávať. Neodkladajte to a rezervujte si letenku do tohto úžasného mesta ešte dnes.


Dovolenka Francúzsko Rouen


Francúzske mesto Rouen sa nachádza v dolnej Normandii a je veľmi populárnou turistickou destináciou. Mesto Rouen je známe svojou veľkou históriou a kultúrou, a je domovom mnohých pamiatok a atrakcií pre turistov všetkých vekových kategórií.

Dôvodom, prečo navštíviť mesto Rouen, sú bezpochyby jeho impozantné pamiatky. Najvýznamnejšou z nich je katedrála Notre-Dame de Rouen. Táto katedrála je považovaná za jednu z najkrajších gotických katedrál v celej Európe a je zároveň najnavštevovanejšou atrakciou mesta. V jej vnútri sa nachádza krásna vitrážová okna a mnoho umení, ktoré sú dôležitou súčasťou francúzskej kultúry.

Okrem katedrály môžete navštíviť aj Palais de Justice, ktorý je významnou súdnou budovou, ktorá bola pôvodne postavená v stredoveku. Táto budova tiež ponúka nádherné výhľady na mesto Rouen. Inou významnou pamiatkou je tiež múzeum Králika de Caumont, kde môžete nájsť zbierky umenia a histórie.

Mesto Rouen je tiež známe pre jeho krásne trhy s potravinami, kde si môžete kúpiť mnoho miestnych produktov. Pokiaľ máte chuť na niečo sladké, určite navštívte trhy s čerstvými dezertami a koláčmi, ktoré sú oblúbené v celom meste.

Ak hľadáte možnosti pre voľný čas, môžete navštíviť parky a záhrady v okolí mesta Rouen. Najkrajšie z nich je pravdepodobne Parc de la Seine, kde sa môžete prechádzať alebo relaxovať na lúke pod slnkom.

Mesto Rouen je tiež známe pre svoje gastronomické skvosty. V okolí mesta sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať chutné croissanty, bagety a iné pochutiny typické pre francúzsku kuchyňu.

Celkovo povedané, mesto Rouen je krásnym a historickým miestom, ktoré môžete navštíviť počas svojej dovolenky v Normandii. V meste nájdete mnoho krásnych pamiatok a atrakcií, ktoré vás určite očaria. Ako bonus si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a mnoho iných aktivít v okolí mesta. Ak hľadáte ideálne miesto pre vašu dovolenku, mesto Rouen určite stojí za návštevu.


Ubytovanie Francúzsko Rouen


Rouen je historické mesto nachádzajúce sa v severnej Francúzsku. Jeho bohatá história a kultúra, spolu s množstvom pamiatok a atrakcií, ho robia populárnym turistickým cieľom. Ak sa rozhodnete navštíviť toto nádherné mesto, nevyhnutnosťou je samozrejme aj ubytovanie.

Rouen ponúka širokú škálu rôznych typov ubytovania, takže si môžete vybrať podľa svojich potrieb a preferencií. Ak hľadáte luksuzné a elegantné ubytovanie, nemáte z čoho mať obavy. V meste sa nachádza niekoľko prestížnych hotelov s vysokým štandardom, ktoré vám poskytnú komfort a pohodlie.

Ak preferujete viac príjemnú a útulnú atmosféru, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v malých rodinných penziónoch alebo bed and breakfast zariadeniach. Tieto možnosti vám umožnia zažiť autentickú francúzsku pohostinnosť a zároveň ponúknu dostatočnú úroveň komfortu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú nezávislosť a viac priestoru, sú tu aj rôzne možnosti prenájmu apartmánov alebo rekreačných domov. Tieto možnosti sú ideálne pre skupiny alebo rodiny, ktoré chcú mať viac súkromia a možnosť si variť vlastné jedlo.

Ak preferujete nižšie náklady na ubytovanie, mesto Rouen disponuje aj niekoľkými cenovo dostupnými hotelmi či hosťovskými domami. Tieto možnosti vám môžu ušetriť peniaze, ktoré môžete potom použiť na ďalšie zážitky a aktivít v meste.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na pohodlné a príjemné prostredie po celý deň strávený objavovaním tohto historického mesta. Mnohé hotely a penzióny sú umiestnené v blízkosti najdôležitejších pamiatok a atrakcií mesta, takže budete mať jednoduchý prístup k týmto zaujímavostiam.

Mesto Rouen ponúka aj niekoľko možností pre zábavu a oddych v podobe reštaurácií, kaviarní a barov. Po náročnom dni strávenom objavovaním mesta môžete posedieť s priateľmi alebo rodinou a vychutnať si vynikajúcu francúzsku kuchyňu a miestne víno.

Rouen je skutočne jedinečným miestom na navštívenie v severnej Francúzsku a ponúka množstvo možností pre ubytovanie, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť, budete mať príležitosť zažiť autentickú atmosféru a krásy tohto historického mesta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky