Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Gambie Abuko Nature Reserve

Letenka Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia je africká krajina, ktorá sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Je známa pre svoje nádherné pláže a pestrofarebnú faunu a flóru. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie patrí aj Abuko Nature Reserve.

Abuko Nature Reserve je národný park, ktorý sa nachádza vo vnútrozemí Gambie, len 25 kilometrov východne od jej hlavného mesta, Banjulu. S rozlohou približne 105 hektárov je to jedno z najmenších chránených území v Gambii, no napriek svojej malej veľkosti ponúka dôležitú ochranu pre mnoho vzácnych druhov rastlín a zvierat.

Ak plánujete návštevu Abuko Nature Reserve, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je letecky. Máte možnosť zabezpečiť si letenku priamo do letiska v Banjulu a odtiaľ sa vybrať na pohodlnú cestu s miestnym dopravcom alebo si môžete zvoliť organizovanú skupinovú exkurziu, ktorá zahŕňa aj prepravu z letiska.

Po príchode do Abuko Nature Reserve budete mať možnosť vidieť a spoznať niektoré z najdôležitejších druhov zvierat a rastlín, ktoré Gambiu ponúka. Park je domovom pre viac ako 270 druhov vtákov, od pestrofarebných papagájov po vzácne i dravé druhy. Po prechádzke po národným parku budete mať šancu pozorovať nielen vtáky, ale aj opice, krokodíly, mangustu, hady a mnoho ďalších druhov.

Abuko Nature Reserve sa skladá z hustého pralesa, ktorý poskytuje úkryt pre mnoho rastlín a zvierat. Prechádzka po parku vám umožní objaviť množstvo unikátnych endemických druhov, ktoré sa vyskytujú len v tejto oblasti. Zaujímavosťou je aj strom, známy ako "Chris Tree", ktorý je považovaný za najstarší strom v celej Gambii.

Okrem prechádzok po prírode je možné si v Abuko Nature Reserve vychutnať aj piknikovanie s rodinou alebo priateľmi. Park poskytuje nielen prírodný úkryt, ale aj vybavené zóny s lavičkami a piknikovými stolami, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si krásy okolia.

Vstupné lístky do Abuko Nature Reserve sa dajú zakúpiť na mieste a ich cena je skromná. Vaša návšteva prispieva nielen ku vstupnému poplatku, ale aj k zachovaniu a ochrane tohto jedinečného miesta a jeho biodiverzity.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je výlet do Abuko Nature Reserve skutočným zážitkom. Poďte a objavte krásy Gambie až do jej vnútrozemia a zažite nezabudnuteľný zážitok, ktorý vám umožní priblížiť sa k jednej z najbohatších prírodných oblastí tohto úžasného kontinentu.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Abuko Nature Reserve


Otázka: Kde sa nachádza Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpoveď: Gambie Abuko Nature Reserve sa nachádza vo východnej časti Gambie, blízko hlavného mesta Banjul.

Otázka: Koľko stojí vstup do Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpoveď: Vstup do Gambie Abuko Nature Reserve stojí 150 dalasi pre zahraničných návštevníkov a 50 dalasi pre domácich obyvateľov.

Otázka: Aké druhy zvierat môžem v Gambie Abuko Nature Reserve vidieť?
Odpoveď: V rezervácii Gambie Abuko sa nachádza veľké množstvo druhov zvierat, vrátane opíc, hadov, krokodílov, vtákov a rôznych druhov hmyzu.

Otázka: Aká je veľkosť Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpoveď: Gambie Abuko Nature Reserve má rozlohu približne 105 hektárov.

Otázka: Sú v Gambie Abuko Nature Reserve k dispozícii turistické trasy?
Odpoveď: Áno, v rezervácii Gambie Abuko sú k dispozícii turistické trasy, ktoré vás zavedú cez tropické lesy a podzemné jazerá.

Otázka: Má Gambie Abuko Nature Reserve informačné centrum?
Odpoveď: Áno, v rezervácii Gambie Abuko sa nachádza informačné centrum, kde môžete získať viac informácií o jej biodiverzite a ochranných programoch.

Otázka: Môžem si vziať piknik do Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpoveď: Nie, vstup so sebou neumožňuje pikniky.


Počasie Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia je africká krajina, ktorá sa nachádza na západe kontinentu. Je to malá krajina, ktorá sa nachádza úplne obklopená Senegalom a Guineou-Bissau. Podnebie v Gambii je tropické, s horúcim a vlhkým počasím počas väčšiny roka.

Abuko Nature Reserve sa nachádza v srdci Gambie. Je to úžasný prírodný park, ktorý ponúka množstvo rôznych druhov zvierat a rastlín. Tento park je obzvlášť vhodný pre tých, ktorí sa zaujímajú o ornitológiu, pretože tam žije obrovské množstvo vtáctva.

Počasie v Abuko Nature Reserve zvyčajne býva vlhké, rovnako ako v celom štáte Gambie. Najteplejšie mesiace sú od októbra do mája s maximálnými teplotami okolo 33 stupňov Celzia. Najchladnejšie obdobie je výrazne kratšie a trvá iba od júna do septembra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov Celzia.

V Abuko Nature Reserve býva celoročne vyššia priehľadnosť a zriedkavé sú dážďové prehánky v ktoréhokoliv mesiaca. Avšak, najväčší príjem zrážok má krajina v mesiacoch Júl a august a s tým spojené sú občasné silné dažde.

Napriek vlhkému počasiu Abuko Nature Reserve stojí za návštevu v každom období roka. Pre prírodovedcov, vtáčiarov, ale aj pre zistenie o miestnej kultúre a histórii. Tento prírodný park je nielen krásnym miestom na prechádzky a výlety, ale zároveň poskytuje možnosť pre ďalšie aktivity ako sú birdwatching, pikniky alebo fotografovanie miestnych vtáčích druhov.

Ak teda hľadáte miesto pre svoju dovolenku, kde sa môžete ponořiť do prírody a spoznať africké zvieratá a rastliny, potom Abuko Nature Reserve je tou správnou voľbou pre vás. Okrem toho, že si užijete fantastické počasie, zároveň získate nezabudnuteľné zážitky z tohto krásneho miesta.


Dovolenka Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie je malá krajina v západnej Afrike a je poznávaná predovšetkým ako krajina po prúde rieky Gambie. Avšak, často je prehliadané to, že Gambie ponúka veľa aj mimo rieky Gambie. Jedným takým miestom je Abuko Nature Reserve, ktoré je ideálnou dovolenkou pre tých, ktorí milujú prírodu.

Abuko Nature Reserve je národný park, ktorý sa nachádza iba pár kilometrov južne od hlavného mesta Banjul. Park leží na ploche 105 ha a je jedným z najstarších národných parkov v Gambii. Od svojho vzniku v roku 1968 sa park snaží zachovať pôvodnú prírodu Gambie.

Park je domovom pre viac ako 270 druhov vtákov, 24 druhov cicavcov a mnohé iné druhy zvierat, obojživelníkov a plazov. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Abuko Nature Reserve, majú šancu pozorovať také druhy ako slony, hyeny, mangusty, opice a rôzne druhy vtákov, ako sú dravce, brhlíky a kolibrie.

Bohatstvo druhov, ktoré sa v parku vyskytujú, robí Abuko Nature Reserve ideálnym miestom pre milovníkov prírody a študentov, ktorí sa zameriavajú na biológiu a ekológiu. Prechádzky v parku sú vedené skúsenými sprievodcami, ktorí poskytnú informácie o zvieratách, rastlinách a histórii parku. V parku sú k dispozícii aj určité turistické atrakcie, ako sú pozorovacie veže, ktoré umožňujú turistom sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí zo vzdialenosti.

Okrem prechádzok v parku Abuko Nature Reserve je možné využiť aj ďalšie turistické aktivity v okolí. Turisti môžu navštíviť miestne dediny a trhy, vyskúšať si miestne jedlá a pozrieť si miestnu kultúru.

Gambia je známa aj svojimi krásnymi plážami, kde sa turisti môžu okúpať v oceáne alebo si vyskúšať vodné športy. Pláže sa nachádzajú iba pár kilometrov od parku Abuko Nature Reserve.

Nenájdete mnoho miest na svete, kde sa môžete zariadiť tak jednoducho ako v Abuko Nature Reserve. Tento malý kúsok raja ponúka prírodu v jej najdivokejšej forme a nesmie chýbať v itinerári cestujúceho, ktorý sa rozhodne navštíviť Gambiu.


Ubytovanie Gambie Abuko Nature Reserve


Ak sa plánujete vydať do Gambie a máte radi prírodu a divokú zver, Abuko Nature Reserve je miestom pre vás. Tento národný park leží na juhovýchode Gambie, len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Bánjul. Ponúka vám úžasný zážitok v strede prírody, ktorý môžete ešte viac oceniť, ak sa rozhodnete zotrvať v blízkosti a zarezervovať ubytovanie v tomto úžasnom priestore.

Abuko Nature Reserve je domovom mnohým druhom afrických zvierat a rastlín. V priebehu vášho pobytu tu budete mať príležitosť vidieť vzácne druhy opíc, ako napríklad zelené opice a kolobrievky, ktoré sa vyskytujú len v tejto oblasti. Môžete si tiež všimnúť veľké množstvo vtákov, motýľov a ďalších živočíchov, ktoré sú typické pre gambijskú prírodu. Bude to iste jedinečná skúsenosť vytvorená prirodzenými zvukmi a vôňami lesov.

Aby ste si mohli plne vychutnať tento nádherný prírodný park, je ideálne zarezervovať si ubytovanie v jeho blízkosti. Existuje niekoľko hotelov a ubytovacích zariadení vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov od Abuko Nature Reserve, ktoré vám ponúknu pohodlný a príjemný pobyt.

Jedným z najobľúbenejších ubytovacích zariadení je Abuko Nature Lodge. Tento hotel sa nachádza iba niekoľko minút chôdze od vstupu do národného parku a ponúka prenájom jednoduchých a čistých bungalovov. Bungalovy sú poskytované súkromným sociálnym zariadením, postele s moskytiérou a ventilátory, aby ste mali príjemné podmienky počas vášho pobytu. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu, ktorá vám ponúkne tradičné gambijské jedlá a ďalšie občerstvenie.

Ak hľadáte niečo viac luxusné, pobyť môžete aj v Bánjulu Lodge, ktorá sa nachádza blízko Abuko Nature Reserve. Tento hotel je známy svojimi príjemnými zariadeniami vrátane bazéna, fitnes centra a kaviarne. Ponúka vám komfortné ubytovanie s moderným nábytkom a klimatizáciou, čo je v Gambii zvlášť v lete vítané.

Nezáleží na tom, aké ubytovanie si vyberiete, pôvodnou pridanou hodnotou je jeho blízkosť k Abuko Nature Reserve. Budete mať veľa príležitostí na túry a pozorovanie zvierat. Môžete sa pripojiť k organizovaným prehliadkam, ktoré sú často zavedené návštevným centrom parku, alebo si môžete objaviť park na vlastnú päsť. Stále dodržiavajte pokyny a pravidlá národného parku, aby ste si udržali prírodu čistú a nepoškodili jej krehký ekosystém.

Abuko Nature Reserve je skutočným pokladom Gambie, ktorý stojí za návštevu. Ak sa tu rozhodnete zostať na viac dní a zarezervovať si ubytovanie v jeho blízkosti, vaše dobrodružstvo bude zaručené. Pripravte sa na úchvatné prírodné scenérie, fascinujúce zvieratá a relaxačný pobyt, ktorý vám poskytne unikátny pohľad na tento krásny africký kúsok raj.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky