Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Ghana Lake Bosomtwe

Dovolenka Ghana Lake Bosomtwe


Ak hľadáte nezvyčajné a exotické miesto na dovolenku, nezabudnite si zahrnúť do zoznamu aj Ghanské jazero Bosomtwe. Nachádza sa v srdci Ghany, krajine ležiacej v západnej Afrike. Toto jazero je jedným z najväčších so sladkou vodou v celej krajine a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Jazero Bosomtwe je výsledkom meteoritového nárazu, ktorý sa udial pred približne 1,07 miliónmi rokov. Má okrúhly tvar a hovorí sa, že je jedným z najposvätejších miest pre Ashanti ľudí, ktorí sú domorodými obyvateľmi Ghany. Mnohí veria, že jazero je obývané duchmi svojich predkov, preto je považované za sväté a dôležité miesto pre duchovný život.

Pri návšteve jazera Bosomtwe sa môžete tešiť na viac ako len prírodné scenérie. Môžete si prenajať miestnu loďku a kľudne sa poplávať po hladine jazera. Je ideálne na rybolov a ak máte šťastie, môžete chytiť čerstvé ryby na večeru.

Okolie jazera ponúka aj množstvo turistických atrakcií. Môžete sa vydať na prechádzku okolo jazera a objavovať krásne pralesy a exotickú flóru a faunu. Okrem toho sa v blízkosti nachádza aj chránený prírodný park Bosomtwe Range, kde môžete vidieť rôzne druhy zvierat a vtáctva.

Ďalšou populárnou aktivitou v tejto oblasti je navštíviť tradičnú ashantskú dedinu v blízkosti jazera. Môžete spoznať miestne kultúrne zvyky a tradície, navštíviť miestne obchody so suvenírmi a nakúpiť tradičné remeslá a umelecké predmety.

Ak ste na dovolenke v Ghane, nezabudnite ochutnať aj miestnu gastronómiu. V jedálniach a reštauráciách v blízkosti jazera nájdete množstvo tradičných jedál, ktoré vám umožnia ochutnať autentickú ghanénsku kuchyňu.

Návšteva Ghanského jazera Bosomtwe je nielen o výlete na miesto s krásnou prírodou, ale aj o objavovaní miestnej kultúry a tradícií. Je to jedno z najčarovnejších miest v Ghane a určite nevynechajte túto destináciu, ak sa rozhodnete navštíviť túto krásnu krajinu v Afrike.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Lake Bosomtwe


1. Čo je Lake Bosomtwe?
Lake Bosomtwe je kráterové jazero nachádzajúce sa v južnej Gane.

2. Aká je veľkosť Lake Bosomtwe?
Jazero má približnú dĺžku 8 km a šírku 6 km.

3. Aké je hĺbka Lake Bosomtwe?
Najväčšia hĺbka jazera dosahuje približne 80 metrov.

4. Aké je význam jazera pre obyvateľov Gany?
Lake Bosomtwe je dôležitým zdrojom pitnej vody a slúži aj ako rekreačné miesto pre turistov.

5. Existujú nejaké lege


Letenka Ghana Lake Bosomtwe


Ak hľadáte neobvyklé a fascinujúce miesta, ktoré by ste mohli navštíviť, určite by ste mali uvažovať o návšteve Gany a jej krásneho jazera Bosomtwe. Toto krásne jazero sa nachádza v južnej Ghane a môže byť pre vás skvelou predstavou pre dobrodružstvo.

Lake Bosomtwe je nádherné jazero, ktoré sa nachádza na území Ashanti v južnej Ghane. Má kruhový tvar a je obklopené hustou pralesom a kopcovitými oblasťami. Jazero je považované za sväté a má významné miesto v živote miestneho obyvateľstva.

Návšteva jazera Bosomtwe vám umožní objaviť nádherné scenérie, ktoré sú dostupné iba z vody. Môžete si prenajať loďku a plávať na jazere a užívať si krásu tohto miesta. Na břehu jazera sa skrývajú mnohé tajomné dedinky a miesta, ktoré sú zaujímavé pre turistov.

Je tu aj možnosť prechádzať sa po okolí jazera peši. Výhľad na jazero z týchto kopcov vám umožní vidieť celé jazero a celé majestátne okolie. Okolie jazera Bosomtwe je domovom množstva druhov vtákov a iných živočíchov.

Jedným z najväčších lákadiel jazera Bosomtwe je jeho historické a kultúrne zázemie. V miesty okolo jazera sa nachádza veľa starých posvätných stavieb a budov, ktoré sú už mnoho storočí svätými miestami pre miestnych obyvateľov.

Ak sa rozhodnete navštíviť južnú Ghane a jazero Bosomtwe, nezabudnite si kúpiť letenku. Existuje mnoho možností letov do Gany, ktoré vám umožnia cestovať do tejto krásnej krajiny rýchlo a pohodlne. Čas strávený v Gane a na jazere Bosomtwe vám určite zostane dlho v pamäti a bude nezabudnuteľným zážitkom.


Ubytovanie Ghana Lake Bosomtwe


Ghana je fascinujúcou krajinou, ktorej bohatá kultúra a scenéria si získava srdcia mnohých turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Ghane je jazero Bosomtwe, ktoré sa nachádza v regióne Ashanti v južnej časti krajiny. Toto jazero je neodolateľnou atrakciou pre mnohých cestovateľov a turistov, ktorí hľadajú relaxáciu a oddych od hluku a ruchu veľkých miest.

Ubytovanie je pre turistov, ktorí sa rozhodli navštíviť jazero Bosomtwe, veľmi dôležité. K dispozícii sú rôzne možnosti ubytovania, ktoré zahrňujú hotely, penzióny, kempingy a ubytovacie zariadenia priamo na brehu jazera.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie na břehu jazera Bosomtwe, môžte sa rozhodnúť pre hotel Sunset Hotel, ktorý má terasu s nádherným výhľadom na jazero. Má k dispozícii klimatizované izby s balkónom, káblovou TV a súkromnou kúpeľňou. Môžete si zvoliť izby s výhľadom na jazero alebo na záhradu. Hotel má vlastný reštauráciu, v ktorej sa podávajú tradičné ghanské jedlá ako napríklad Banku alebo Fufu.

Na brehu jazera Bosomtwe sú tiež k dispozícii lacnejšie ubytovacie zariadenia ako penzióny, hostely a kempingy. Tieto ubytovacie zariadenia sú skvelou voľbou pre turistov, ktorí chcú zažiť autentickú ghanskú kultúru a relaxovať bez flámu turistov.

Jedným z najobľúbenejších ubytovacích zariadení na brehu jazera Bosomtwe je penzión Atraco Hotel. Penzión má príjemné izby s balkónom alebo terasou. Hostia penziónu môžu využívať spoločnú terasu s výhľadom na jazero a majú k dispozícii miestnu reštauráciu, kde sa podávajú miestne jedlá.

Ak hľadáte skutočne autentický zážitok, mali by ste si prenajať miestny domáci kemping, kde si môžete postaviť stan priamo na brehu jazera Bosomtwe. Tento druh ubytovania je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú skutočne zažiť miestnu kultúru a získajú úplne iný pohľad na život v Ghane.

Napriek tomu, pre aký typ ubytovania sa rozhodnete, je jazero Bosomtwe miestom, kde si každý návštevník zaručene nájde svoje miesto na relax, oddych a unikne od každodenného ruchu. Miestni ľudia sú veľmi priateľskí a ústretoví a ochotní ukázať turistom skutočnú krásu a kultúru Ghany. Tak neváhajte a pridajte sa k tým, ktorí už využili toto nezabudnuteľné miesto na úplný oddych.


Počasie Ghana Lake Bosomtwe


Ghana, krajina západnej Afriky ležiaca na pobreží Guinejského zálivu, má pestré a zaujímavé počasie. Lake Bosomtwe - kráterové jazero nachádzajúce sa v južnej časti krajiny, medzi mestečkami Kumasi a Mampong - je jedným z najzaujímavejších miest, kde možno sledovať množstvo rôznych klimatických javov.

Lake Bosomtwe je obklopený horami a svojou hladinu drží na výške 150 metrov nad morom. Zvýšená nadmorská výška spolu s blízkosťou rovníkového pásma spôsobuje, že v okolí jazera panuje tropické podnebie s teplotami rozsahom 22 - 28°C.

Zhruba od decembra do marca vládne v oblasti suché a teplé obdobie harmattan, počas ktorého vietor prinesie do oblasti suchý, prašný vzduch z Sahary. Harmattan môže mať výrazný vplyv na zdravie a vzhľad miestnych obyvateľov aj na turistov - suchý vzduch spôsobuje kožné problémy a reizy v očiach, prašný opar takisto bráni videniu a fotografovaniu. To však neznamená, že návštevníci by nemali zavítať k Lake Bosomtwe práve v tomto období - v suchom a príjemnom počasí môžu vidieť okolitú krajinu v plnej kráse a nádherné západy slnka nad jazerom.

Máj až október označujú obdobie dažďov, počas ktorého tu spadne až 2000 mm zrážok. Počas monzúnového obdobia môže dôjsť k povodniam a zosuvom pôdy, cesty sa zmenia na bahnové zákopy a otvorené priestranstvá sú náchylné na záplavy. Avšak aj napriek týmto nevýhodám sú monzúnové letá neobyčajne zelené, plné života a energie - rastliny kvitnú, fauna rozmanitá a jazero sa môže nabať do plných, aby sa vytvorilo pohľadové miesto nebývalých rozmerov.

V každom prípade je Lake Bosomtwe ľahko dostupný a zaujímavým miestom, ktoré stojí za návštevu. Počasie tu môže byť nepredvídateľné, avšak práve to dodáva miestu svoje čaro a rozmanitosť.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky