Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Grécko Amorgos

Ubytovanie Grécko Amorgos


Amorgos je malý a kľudný grécky ostrov, nachádzajúci sa v Egejskom mori. Tento ostrov je známy svojou nádhernou prírodou, azúrovými plážami a priateľskými ľuďmi. Ak plánujete navštíviť Amorgos, jednou z dôležitých vecí je nájsť si vhodné ubytovanie.

Na ostrove Amorgos nájdete širokú paletu možností pre ubytovanie, ktoré uspokoja rôzne potreby a rozpočet cestovateľa. Medzi najobľúbenejšie typy ubytovania patria hotely, apartmány, penzióny a tradičné domy.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie s výhľadom na more, sú tu niekoľko hotelov, ktoré vás určite nadchnú. Tieto hotely ponúkajú moderné vybavenie a vysokú úroveň služieb. Mnohé z nich majú tiež vonkajší bazén a wellness centrum, kde si môžete dopriať chvíle relaxu a oddychu.

Apartmány sú ďalšou veľmi populárnou možnosťou ubytovania v Amorgose. Sú vhodné pre tých, ktorí radi majú viac súkromia a samostatnosti počas svojej dovolenky. Apartmány sú dobre vybavené, často majú vlastnú kuchyňu, čo je výhodné pre tých, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlá.

Penzióny sú tiež populárnym výberom pre ubytovanie v Amorgose. Často rodinné prevádzky, ktoré ponúkajú útulné prostredie a priateľskú atmosféru. Penzióny sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentický grécky zážitok a chcú byť bližšie k miestnej kultúre.

Pre tých, ktorí by radi zažili tradičný grécky štýl života, môžete si prenajať aj tradičný dom. Tieto domy sú často zrekonštruované historické budovy, ktoré ponúkajú jedinečný a autentický pobyt.

Okrem výberu ubytovania je dôležité zvoliť aj správnu lokalitu na ostrove Amorgos. Mnohí cestovatelia preferujú ubytovanie v blízkosti pláže, aby sa mohli každý deň ponořiť do azúrových vôd a vychutnať si slnko. Miesto s krásnym výhľadom a pokojnou atmosférou je zvyčajne uprednostňované.

Amorgos je skvelým miestom na užívanie si pokojnej dovolenky v Grécku. Jeho nádherná príroda a široká ponuka ubytovania spravia z vášho pobytu nezabudnuteľný zážitok. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusný hotel, útulný apartmán, príjemný penzión alebo tradičný dom, budete mať vždy prístup k nádherným plážam a možnosti objaviť krásy ostrova.

Ak premýšľate o dovolenke na gréckom ostrove Amorgos, nezabudnite si vybrať vhodné ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si všetko, čo tento ostrov ponúka. Užite si pokojný západ slnka, kúpanie v azúrových vodách a objavujte krásy tejto malebnej gréckej destinácie.


Dovolenka Grécko Amorgos


Grécko je jedným z najobľúbenejších destinácií na letnú dovolenku pre nás Slovákov. Jeho pobrežie s jasnou tyrkysovou vodou, nádhernými plážami a malými ostrůvkami dokáže uchvátiť každého. Medzi týmito ostrovmi sa nachádza aj jeden, ktorý je pre svoju menej navštevovanú časť a prírodné krásy čoraz viac obľúbený - Amorgos.

Amorgos je malý ostrov v Egejskom mori patrí do súostrovia Kyklady. Zaujímavé na tomto ostrove je, že má dve odlišné časti - južnú, ktorá je kamenistá a hornatá, a severnú, ktorá je plná zelených porastov. Amorgos ponúka kľudnú dovolenku pre všetkých, ktorí hľadajú útočisko v prírode a chcú si oddýchnuť od ruchu mesta.

Ak hľadáte na dovolenke hory, Amorgos je správny ostrov pre vás, pretože možnosti turistiky tu sú naozaj nekonečné. Ostrov má mnoho značených turistických trás, ktoré vedú k panoramatickým výhľadom na okolitú krajinu. Navyše, na Amorgos sa nachádza veľa starovekých opustených dedín, ako je Aigiali, Tholaria alebo Langada, ktoré možno tiež navštíviť.

Ak preferujete oddych na pláži, Amorgos má pre vás niekoľko fantastických pláží, ktoré sú málo navštevované a prázdne. Najkrajšia pláž, ktorú môžete navštíviť, je Agia Anna. Nachádza sa v južnej časti ostrova, je malá a má jasnú tyrkysovú vodu a belavý piesok. Táto pláž bola tiež použitá ako miesto natáčania veľmi známeho gréckeho filmu “The Big Blue”.

Ostrov Amorgos ponúka tiež mnoho kultúrnych zážitkov. V mestečku Chora sa nachádza kláštor Panagia Chozoviotissa, ktorý sa zdvíha vysoko nad morem na skalisku priamo z mora. Kláštor bol postavený v 9. storočí a dodnes sa v ňom nachádza mnoho uchovávaných artefaktov a obrazov.

Grécko je známe svojou výbornou kuchyňou a na Amorgos nájdete tiež rôzne reštaurácie a miesta, kde si môžete vychutnať najlepšie grécke jedlá. Nezabudnite skúsiť špecialitu ostrova - xerotigana, tvarohové paličky s medom.

Výlet do Grécka na Amorgos je skvelým výberom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a oddych na dovolenke. Ostrov je ešte neobjavený väčšinou turistov, takže si môžete užiť krásy prírody a miestna kultúra bude pre vás naozaj autentická a zaujímavá. Navštívte Grécko a zažite nezabudnuteľný zážitok na ostrove Amorgos!


Počasie Grécko Amorgos


Grécko je známe svojimi nádhernými plážami, modrou vodou a slnečným počasím. Jedným z najkrajších ostrovov v Grécku je Amorgos. Amorgos je ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori, patrí do skupiny Kyklady.

Počasie na ostrove Amorgos je typicky stredomorské, čo znamená, že je tu dlhé a teplé leto a mierna zima. Letné mesiace, teda od júna do septembra, sú tie najteplejšie a najsuchšie. Teploty sa pohybujú okolo 30°C a menej zvyšuje sa vysoká vlhkosť vzduchu. Tieto podmienky sú ideálne pre plážových milovníkov, ktorí si chcú užiť slnko a more. Voda v mori je teplá a jasná, čo poskytuje dokonalé podmienky pre potápanie a šnorchlovanie.

Avšak, ak hľadáte viac mierumilovné a príjemné počasie, odporúča sa navštíviť Amorgos v jarných a jesenných mesiacoch. Toto obdobie sa vyznačuje príjemnými teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 20-25°C. V tomto období je na ostrove menej turistov, čo znamená, že môžete vychutnať pokojné a tiché okolie.

Okrem slnečného počasia sa Amorgos vyznačuje aj krásnymi prírodnými scenériami. Ostrov je obklopený útesmi a skalami, čo vytvára nádherné výhľady a ideálne miesta pre milovníkov fotografovania.

Ak máte radi turistické aktivity, Amorgos je miestom pre vás. Ostrov ponúka množstvo turistických chodníkov, ktoré vedú k pekným vyhliadkam a rozmanitej prírode. Niektoré z najpopulárnejších miest zahŕňajú Byzantský kláštor Panagia Chozoviotissa a hradu Querini.

Celkovo Amorgos je nádherný ostrov s úchvatnou prírodou a priaznivým počasím. Nech už sa rozhodnete navštíviť ho v lete alebo v inej časti roka, budete mať príležitosť zažiť nádherné okamihy a vychutnať si svieže vzduch a krásne slnečné lúče. Ak hľadáte miesto, kde môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a teple stráviť svoju dovolenku, Amorgos je skvelou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Amorgos


Otázka: Aký je najlepší spôsob ako sa dostať na Amorgos?
Odpoveď: Najlepší spôsob ako sa dostať na Amorgos je lietadlom alebo lodou. Lietadlom sa dá pristáť v blízkom meste Naxos alebo Santorini a potom tam pokračovať lodou. Lodou sa dá pristáť priamo na Amorgos z Atén, Pirea alebo niektorých z okolitých ostrovov.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže na Amorgos?
Odpoveď: Amorgos má mnoho krásnych pláží, ale niektoré z najlepších sú Agia Anna, Agioi Saranta, Mouros a Katapola.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na ubytovanie na Amorgos sú Chora, Aegialis a Katapola. Tieto miesta ponúkajú veľa možností pre turistov, vrátane hotela, penziónov a apartmánov.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Amorgos?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Amorgos je od mája do septembra, kedy je počasie najteplejšie a najsuchšie. Vyhýbajte sa návštevám v zimných mesiacoch, kedy sú niektoré pláže zatvorené a mnohé reštaurácie a obchody zatvorené.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších reštaurácií na Amorgos sú To Limanaki, O Chamilos a Mouragio Fish Taverna. Tieto reštaurácie ponúkajú tradičné grécke jedlá a špeciality z miestnych produktov.

Otázka: Ako sa dostať na Monastir Chozoviotissa?
Odpoveď: Monastir Chozoviotissa sa nachádza na skalnom útese v strede Amorgosu a dá sa tam dostať autom alebo taxíkom. Taktiež sa dá dostať tam po trekkingovej trase.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na turistiku a trekking na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na trekking a turistiku na Amorgos sú v okolí Monastir Chozoviotissa, vodopády na ceste z Chory do podhora Tholaria, a pláž Agia Anna, ktorá je situovaná v nádhernej zátoke s krásnym výhľadom.


Letenka Grécko Amorgos


Grécko je známe svojou nádhernou prírodou, modrými plážami a pokojnou atmosférou. Medzi mnohými skvostmi tohto krajiny sa nachádza aj výnimočný ostrov Amorgos. Ak túžite zažiť dovolenku plnú pokojného relaxu a objavovať skryté kúty, letenka do Grécka, konkrétne na ostrov Amorgos, je ideálna voľba.

Amorgos je jedným z najmenších kostrových ostrovov v Grécku. Nachádza sa v Kykladách, skupine ostrovov v Egejskom mori. Ostrov je známy svojou kamienkovou plážou, modrými jaskyňami a krásnou horskou krajinou. Amorgos je zároveň domovom jedinečnej kláštornej komunity, ktorá dodáva ostrovu zvláštne pôvab.

Prvým krokom na ceste na Amorgos je nájsť si letenku. Letecké spojenie so zvyškom Grécka je dostatočne rozvinuté a letenku do Amorgosu môžete zohnať za relatívne dostupné ceny. Odporúča sa začať hľadať lety aspoň niekoľko mesiacov dopredu, aby ste mali dostatočný výber a získali najlepšiu cenu. Letecké spoločnosti ako Aegean Airlines a Olympic Air ponúkajú spojenie so známymi letiskami ako Atény alebo Pireus.

Po prílete na Amorgos môžete začať objavovať všetky poklady a krásy tohto ostrova. Jedným z najväčších lákadiel je pláž Agia Anna, ktorá sa stala známou vďaka filmu "The Big Blue" režiséra Luc Bessona. Táto kamienková pláž a jej tyrkysové vody sú jednoducho ohromujúce. Môžete si tu užiť pokojné chvíle na slnku, kúpať sa vo vanilinovo modrom mori a relaxovať prizeraním sa na nekonečné obzory.

Pre milovníkov histórie a kultúry je kláštor Panagia Hozoviotissa skutočným pokladom. Tento kláštor bol postavený na strmých skalách a ponúka úžasný výhľad na Egejské more. Vnútri nájdete vzácne relikvie a sväté ikony, ktoré odrážajú duchovnú stránku ostrova.

Ak máte radi prírodu, nezmeškajte návštevu jaskýň na Amorgose. Jaskyňa Agia Triada je známa pre svoje stropy s visiacimi úlomkami. Ochladzuje vás v tieni a zároveň ponúka jedinečný pohľad na podzemný svet.

Po dni plnom objavovania môžete ochutnať aj miestnu kuchyňu. Grécke jedlá na Amorgose sú plné čerstvých surovín a jedinečných chutí. Skúste miestne špeciality ako sýr xinomizithra, chlieb rakomelo alebo slávne vyprážané kalamáre.

Amorgos je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kúsok raja na Zemi. Letenka do Grécka a následne na ostrov Amorgos vám umožní zažiť autentickú dovolenku s množstvom prírodných krás, históriou a pokojom. Nech už cestujete sami, so svojou rodinou alebo so svojimi priateľmi, Amorgos vás ohromí svojou jedinečnosťou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky