Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Grécko Kos

Počasie Grécko Kos


Počasie na gréckom ostrove Kos je typicky stredomorské, s dlhými horúcimi letami a miernymi zimami. Ostrov Kos je známy pre svoje teplé júlové a augustové mesiace, kedy teploty môžu dosahovať až 35 °C.

Letá na Kos sú veľmi suché, s minimálnym množstvom zrážok. Počas týchto mesiacov sa očakáva takmer nulový dážď a slnečné dni sú veľmi časté. To robí Kos populárnym miestom pre dovolenky, kde turisti môžu využívať krásne pláže a teplé vody Stredomorského mora.

Podzim na Kos je stále teplý, s priemerom 25 °C. Aj keď teploty počas septembra a októbra môžu byť o niečo nižšie, dážď je stále zriedkavý a počasie je väčšinou slnečné. Je to ideálny čas na podnikanie výletov po ostrove a objavovanie histórie a kultúry tohto regiónu.

Zimy na Kos sú mierné a priemerné teploty sa pohybujú okolo 15 °C. Vyššie polohy ostrova môžu byť o niečo chladnejšie, ale obyvatelia aj turisti si stále môžu užívať príjemné teploty. Zrážky sú častejšie v týchto mesiacoch, no množstvá sa pohybujú okolo 50 milimetrov mesačne.

Jar na Kos sa začína otepľovať a teploty sa začínajú zvyšovať. Množstvo zrážok sa znižuje a na ostrove sa opäť rozkvitá príroda. To je ideálna doba na návštevu, keďže veľké množstvo turistov ešte neprichádza a letoviská sú menej preplnené.

Celkovým zhrnutím je počasie na gréckom ostrove Kos teplé a slnečné, najmä počas letných mesiacov. Turisti hľadajúci dovolenku pri mori a poznávanie histórie a kultúry budú mať na Kos veľa možností. Bez ohľadu na ročné obdobie, Kos ponúka ideálne podmienky pre oddych a relaxáciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Kos


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska na ostrov Kos?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je využiť miestnu dopravu, ktorá je dostupná priamo pred letiskom. Môžete si vybrať medzi autobusovou dopravou, taxíkom alebo prenájmom auta.

2. Koľko stojí letenka z Bratislavy do Kosu?
Odpoveď: Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od cestovnej sezóny a dostupnosti letov. Odporúča sa porovnať ceny od rôznych leteckých spoločností, aby ste našli najlepšiu ponuku pre vás.

3. Aké sú najpopulárnejšie pláže na ostrove Kos?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších pláží na ostrove Kos sú paradajková pláž, pláž Lambi, pláž Tigaki a pláž Kardamena. Každá z týchto pláží má svoje vlastné čaro a ponúka návštevníkom rôzne možnosti vodných športov a relaxácie.

4. Aké sú typické jedlá a nápoje v Grécku?
Odpoveď: Grécka kuchyňa je známa pre svoje čerstvé morské plody, olivy, syry, jogurty a zeleninu. Medzi najpopulárnejšie jedlá patria tzatziki, musaka, gyros a grécke šaláty. V Grécku tiež nájdete široký výber gréckych vín a ouzo, ktoré sú obľúbené miestnymi obyvateľmi.

5. Aké sú najobľúbenejšie atrakcie na ostrove Kos?
Odpoveď: Niektoré z najobľúbenejších atrakcií na ostrove Kos sú jeho historické pamiatky, ako je Stredoveký hrad, Asklepion a staroveké ruiny v Asclepeion. Ďalšou populárnou atrakciou je kráterový kráter, kde sa návštevníci môžu vydať na túru a vychutnať si nádherný výhľad na celý ostrov.


Ubytovanie Grécko Kos


Grécko je jedným z najobľúbenejších letných destinácií medzi Európanmi. Jedným z jej klenotov je aj ostrov Kos, ktorý si obľúbili turisti pre jeho krásne pláže, jedinečné pamiatky a príjemnú atmosféru. Ak plánujete cestu na tento ostrov, určite budete potrebovať na stiahnutie ubytovanie. Aké sú teda možnosti ubytovania na Kos a ktoré sú najlepšie?

1. Hotely

Hotely sú určite najviac tradičnou formou ubytovania a tiež najvyhľadávanejšími medzi turistami. V Kos nájdete mnoho luxusných hotelov, ale aj cenovo dostupnejších variantov. Ak si radi užívate luxusné dovolenky a máte dostatok financií, určite by ste mali zvážiť rezerváciu hotela. Pre tých, ktorí majú na mysli rozpočtovú dovolenku, sú dostupné aj cenovo prijateľnejšie hotely.

2. Apartmány

Apartmány sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať niečo medzi súkromným ubytovaním a hotely. Tento typ ubytovania vám umožní užívať si súkromie v okolí susedov, ktorí cestujú rovnako ako vy. Apartmány tiež ponúkajú kuchynku, čo vám umožní variť si jedlá a žiť ako doma.

3. Villas

Ak hľadáte ešte viac súkromia a luxusu, môžete sa rozhodnúť pre prenájom vily. Veľa krásnych vil môžete nájsť na okraji ostrova, obklopených prekrásnou prírodou a krásnym výhľadom. Táto voľba je určite najdrahšou, ale sľubuje maximálny komfort a súkromie.

4. Kempingy

Pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo a cestovanie na základe rozpočtu, sú kempingy skvelou voľbou. Kempingy na Kos sa nachádzajú blízko nádherných pláží a sú skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a užiť si pobyt v krajine z blízka.

Kos ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa môžu prispôsobiť potrebám a rozpočtu každého turistu. Nech už si vyberiete akékoľvek z nich, určite si užijete pobyt na tomto krásnom ostrove. Talianska atmosféra, čisté more a slnečné pláže sú čakajú na vás na Kos.


Letenka Grécko Kos


Kos, jedno z najobľúbenejších gréckych ostrovov v Egejskom mori, je známy svojou bohatou históriou, krásnymi plážami a kultúrnymi pamiatkami. Mnoho turistov každoročne vyhľadáva túto malú ostrovčeku o veľkosti 290 km².

Ak plánujete navštíviť Kos, pravdepodobne budete hľadať cenovo dostupné letenky. Cestou do Kosu je najjednoduchšie a najrychlejšie cestovať letecky. Na šťastie existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Kosu z rôznych destinácií.

Jednou z možností je vybrať si priame letenky do letiska v Kosu. Mnoho európskych leteckých spoločností, ako napríklad Ryanair, easyJet, Aegean Airlines či TUI Airways, ponúka priame lety z rôznych miest ako Londýn, Amsterdam, Paríž, Berlín alebo Dubaj. Priame lety sú výhodné, pretože nevyžadujú prestupy ani zbytočné meškania.

Ak však nemáte možnosť cestovať priamo do Kosu, nezúfajte. Existujú aj lety s prestupom, ktoré vám umožnia dosiahnuť svoj cieľ. Mnoho leteckých spoločností ponúka tento typ letov s prestupmi v Aténach alebo Stambule. Prestupy môžu byť nevyhnutné, ale takto si môžete vybrať z väčšieho množstva destinácií.

Pri výbere letiska v Grécku, na ktoré priletíte, môžete zvážiť lety na letisko v Aténach a následne sa pripojiť na miestne lety z Atény na letisko v Kosu. Výhody tohto typu letu sú v tom, že môžete stráviť niekoľko dní v Aténach, preskúmať ich kultúru a pamiatky, a potom pokračovať na svoju pravú destináciu.

Ceny leteniek sa líšia v závislosti od vašej lokality, času rezervácie a sezóny, v ktorej cestujete. Ak chcete ušetriť peniaze, odporúča sa rezervovať letenky s dostatočným predstihom a vyhýbať sa cestovaniu v najrušnejších mesiacoch, ako je jul a august.

Okrem kúpy leteniek môžete tiež zvážiť výhody tzv. all-inclusive dovoleniek, ktoré ponúkajú komplexné balíčky obsahujúce letenky, ubytovanie a stravu. Takéto balíčky sú často finančne výhodné a zaberajú vašu starosť o detaily cestovania.

V prípade, že plánujete navštíviť Kos, neexistuje žiadny lepší spôsob, ako cestovať tam ako letecky. Letenky do Grécka sú dostupné a existuje mnoho možností vybrať si najvhodnejšiu leteckú spoločnosť a letiskovú trasu. Nech už sa rozhodnete pre priamy let alebo s prestupom, určite si užijete krásu a pohostinnosť tohto gréckeho ostrova.


Dovolenka Grécko Kos


Grécko je jedno z najoblúbenejších letovísk pre dovolenkárov v Európe. Kos, jedno z najkrajších zo všetkých gréckych ostrovov, sa pýši mnohými nádhernými plážami, starovekými miestami a úchvatnými prírodnými scenériami.

Pokojná a relaxačná atmosféra, spolu s jasným tyrkysovým morom a teplým slnečným počasím, je to, čo robí Kos výberom číslo jedna pre dovolenku na Grécku. Čo je však presne tým, čo robí Kos takým zvláštnym ostrovom? Prečítajte si ďalej a zistite si to sami.

Dejiny

Kos je bohatý na kultúrnu históriu a dejiny, ktoré sa datujú až do 5. storočia pred n. l., kedy bol ostrov okupovaný perzským impériom. Potom boli Gréci oslobodení od perzského panstva a ostrov dostal viac slobody. Kos bol potom začlenený do Rímskej ríše a potom do Byzantskej ríše. Na Konštantínovej univerzite v 4. a 5. storočí, ktorá sa nachádzala na tomto ostrove, sa vyučovala medicína.

Pláže

Kos je známy svojimi úchvatnými plážami s jasnou tyrkysovou vodou, ktoré si môžete užiť po celý deň. Medzi najpopulárnejšie pláže patrí Kamari, ktorá sa nachádza na západe ostrova a je ideálna pre plachtárov a surfařov, pláž Tigaki, ktorá je ideálna pre rodiny s deťmi, ale aj pre páry, ktoré chcú užiť romantiku a prírodnú krásu a Paradise Beach, ktorá je jedna z najkrajších pláží v Kos vďaka svojmu bielemu piesku a tyrkysovej vode.

Staroveké pamiatky

Ostrov Kos má množstvo starovekých pamiatok, ktoré sú hodné návštevy. Staroveký Agora, liečebný chrám (Asklepeion), ktorý je považovaný za miesto, kde sa narodili Hippokrat a rascazovali ľudí a Rytiersky zámok Neratzia sú len niektoré z mnohých starovekých pamiatok, ktoré by ste mali navštíviť počas svojho pobytu na Kos.

Nightlife

Kos je vyhľadávaný pre svoju živú nočnú scénu. Na ostrove nájdete mnoho miest, kde sa môžete baviť až do skorých ranných hodín. Mnoho barov a klubov má výbornú hudbu, typický grécky tanec a vynikajúce drinky. Najviac pestrú zábavu nájdete na juhu ostrova, a to predovšetkým v oblasti Kardamena a Kefalos.

Stručne povedané, dovolenka na ostrove Kos v Grécku vám ponúkne úžasnú príležitosť pre relaxáciu na jeho úchvatných plážach, európsku históriu a kultúru, rôzne nočné aktivity a mnohé ďalšie nezabudnuteľné zážitky. Ak teda rozjímate nad tým, kam vyraziť na svoju ďalšiu dovolenku, zvažte Kos, ostrov, ktorý vás určite neklame.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky