Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Grécko Paros

Počasie Grécko Paros


Grécko sa pýši množstvom krásnych ostrovov, medzi ktoré patrí aj malý rajský ostrov Paros. Tento ostrov sa nachádza v Egejskom mori a ponúka návštevníkom jedinečné a malebné prostredie s typicky gréckou atmosférou.

Jedným z faktorov, ktorý zaručuje priaznivé podmienky pre turistov na Parose, je skvelé počasie. Ostrov sa môže pochváliť teplým stredomorským podnebím, ktoré zaručuje príjemné teploty počas väčšej časti roka.

Paros je známy svojimi miernymi zimami a horúcimi letami. Od novembra do marca sa teploty pohybujú v priemere okolo 10 až 15 stupňov Celzia, čo je ideálne počasie na prechádzky, objavovanie ostrova a relaxáciu pri mori. Zimy sú v Parose väčšinou suché a slnečné, s minimálnym množstvom zrážok. Môže sa vyskytnúť niekoľko daždivých dní, ale zvyčajne to nie je dlhodobý jav.

V lete sa Paros mení na turistický raj so slnečnými teplotami dosahujúcimi až 35 stupňov Celzia. Júl a august sú najteplejšími mesiacmi a teploty sa v noci zriedka dostávajú pod 25 stupňov. Slnečných dní je veľa a turisti majú dostatok príležitostí na užívanie si plážov a kúpanie sa v krásnom Egejskom mori. Vďaka priaznivému vetru, známemu ako meltemi, nie je horúčava taká dusná, čo robí letné mesiace príjemnými aj na aktivity vonku.

Ďalším pozoruhodným javom na Parose je absencia silných búrok a hurikánov. Vďaka geografickej polohe a horskému terénu sa ostrov výrazne vyhýba extrémnym poveternostným podmienkam. Turisti sa nemusia báť, že by ich dovolenka bola narušená nepriaznivým počasím.

Každá ročná doba na Parose má svoje čaro. Jarné mesiace prinášajú kvitnúce kvety a vyhrievajúce slnko, ktoré prebúdza prírodu k životu. V jesenných mesiacoch sa príroda mení na záplavu farieb a teploty zostávajú stále príjemné.

Ak plánujete navštíviť Grécko a zaujíma vás letovisko Paros, môžete sa tešiť na priaznivé a pohodlné počasie, ktoré vám umožní plne si užiť všetky krásy tohto malého rajského ostrova. Nech už sa rozhodnete prísť kedykoľvek počas roka, Paros vás určite nesklame a poskytne vám nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Paros


1. Aké je letisko najbližšie k ostrovu Paros?
Najbližšie letisko k Parosu je Medzinárodné letisko Paros (PAS).

2. Akým spôsobom sa dostanem z letiska na ostrov Paros?
Z letiska Paros sa môžete dostať do hlavného mesta Parikia taxíkom, autobusom alebo si môžete prenajať auto.

3. Ako dlho trvá plavba trajektom z Atén do Parosu?
Plavba trajektom z Atén do Parosu trvá asi 3-4 hodiny, v závislosti od typu trajektu.

4. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Paros?
Najlepšie pláže na ostrove Paros sú Golden Beach, Santa Maria Beach, Kolymbithres Beach a Pounta Beach.

5. Kde sa nachádza najlepšia možnosť ubytovania na ostrove Paros?
Najlepšie miesto na ubytovanie na ostrove Paros je hlavné mesto Parikia, ktoré ponúka rôzne možnosti od luxusných hotelov po rodinné penzióny.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie na ostrove Paros?
Niektoré z najlepších reštaurácií na ostrove Paros sú Ta Adelfia, Mediterraneo, Soso, a Taverna Glafkos.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy na ostrove Paros?
Najlepšie miesta na nákupy na ostrove Paros sú hlavné mesto Parikia a mestečko Naoussa, kde nájdete množstvo obchodov so suvenírmi, obchody s módou a tradičnými trhmi.

8. Aké sú turistické atrakcie na ostrove Paros?
Medzi hlavné turistické atrakcie na ostrove Paros patrí antické mesto Paros, Kostol svätého Kozmu a Damiána, Veneciana pevnosť a Panagia Ekatontapiliani, známa aj ako Kostol sto dvadsať piatich dverí.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Paros?
Najlepší čas na návštevu ostrova Paros je v lete (júl a august) pre tých, ktorí preferujú teplé počasie a chcú si užívať pláže. Pre tých, ktorí uprednostňujú miernejšie teploty a menej turistov, je vhodné navštíviť ostrov v jari alebo na jeseň.

10. Aké aktivity a výlety môžem podniknúť na ostrove Paros?
Na ostrove Paros môžete podnikať rôzne aktivity a výlety, ako je potápanie, jazda na voľnom repisku, vodné športy, prechádzky po horských chodníkoch a výlety na susedné ostrovy ako Antiparos.


Letenka Grécko Paros


Grécko - krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá ponúka nádherné pláže, azúrové more, výborné jedlo a hory s veľmi zaujímavými turistickými trasami. Ak sa však chystáte na dovolenku, rozhodnite sa pre neobvyklú a krásnu zem - Paros.

Paros je ostrov v celej svojej kráse. Nachádza sa v Kykladách, v Egejskom mori, a je to jedno z najznámejších miest v rámci návštevy Grécka. Z Parosu sa dostanete lodou do mesta Piraeus, kde sa nachádza hlavné mesto Atény Grécka.

Ak chcete navštíviť Paros, môžete si zakúpiť letenky z mnohých miest Grécka, ale aj zo zahraničia. Väčšina turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť ostrov Paros, využívajú leteckú dopravu. Vďaka tomuto môžu návštevníci zažiť krásy tohto ostrova rýchlo, pohodlne a s minimálnou únavou.

Ceny leteniek na Paros sa líšia v závislosti od toho, odkiaľ sa plánujete odletieť a v akom období roku cestujete. Letenky sa zvyčajne kupujú vopred. Ak ich zakúpite v dostatočnom predstihu, ušetríte na cene.

Ak sa rozhodnete cestovať na Paros, určite nezabudnite si prezrieť jeho pamiatky a krásy, pretože ostrov Paros má veľa pamiatok, ktoré by ste nemali prehliadať. Okrem toho vám mnoho pláží ponúka možnosť kúpania v mori a oddychu na slnku.

Najznámejšou pamiatkou ostrova Paros je chrám Panagia Ekatontapiliani, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Parikia. Je to jeden z najstarších a najpôsobivejších kostolov v Grécku.

Ak máte radi turistiku, na ostrove sú zaujímavé turistické trasy. Jednou z najznámejších trás je turistická trasa k hradu Parikia. Túra k hradu vám umožní vidieť všetky krásy Parosu na vlastné oči.

Spolu s týmito prírodnými krásami a pamiatkami, Paros ponúka aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať grécke jedlá. Grécka gastronómia je známa svojou chutnou a zdravou kuchyňou, takže si určite nenechajte ujsť príležitosť vyskúšať miestne špeciality.

Všetko však závisí od vašich preferencií a záujmov. Bez ohľadu na tom, ktorú časť Parosu vyberiete pre svoju dovolenku, nebudete sklamaní. Grécko - ostrov Paros ponúka všetko, čo si môžete predstaviť a niekedy aj viac. Ak ste zatiaľ nepodnikli cestu do Grécka, ostrov Paros má potenciál zapísať sa na vašu najkrajšiu cestovnú skúsenosť.


Dovolenka Grécko Paros


Grécko je známe nielen svojimi krásnymi plážami a modrými morami, ale aj svojou bohatou históriou a kultúrou. Medzi najobľúbenejšie destinácie gréckej dovolenky patrí ostrov Paros. Tento ostrov, ležiaci v Egejskom mori, ponúka návštevníkom kombináciu pokojného prostredia, bohatých kultúrnych skvostov a nádherných pláží.

Jedným z hlavných lákadiel Parosu je jeho prekrásna príroda. Ostrov je známy svojimi bielymi domami s modrými strechami a úzkymi uličkami, ktoré vytvárajú typický grécky atmosféru. Okrem toho tu nájdete aj množstvo olivových hájov, vinohradov a kvetinových sadov, ktoré svojou krásou pôsobia veľmi príjemne na oko.

Ďalšou veľkou výhodou Parosu je jeho pobrežie. Ostrov je obklopený množstvom pláží, ktoré spĺňajú očakávania aj tých najnáročnejších návštevníkov. Na severnom pobreží nájdete dlhé piesočné pláže s miernejším vetrom, ktoré sú ideálne na opaľovanie a lenivé odpočívanie. Tí, ktorí uprednostňujú väčšiu akciu, môžu vyhľadať niektoré z pláží v južnej časti ostrova, kde sa konajú rôzne športové aktivity, ako je napríklad plážový volejbal alebo windsurfing.

Okrem prírodných krás ponúka Paros aj bohatú históriu a kultúru. V hlavnom meste ostrova, nazývanom Parikia, nájdete starobylý prístav, kde sa môžete prechádzať po úzkych uličkách a obdivovať kamenné stavby a malé kostolíky. Medzi najkrajšie pamiatky Parikie patrí Panagia Ekatontapiliani, známa aj ako Chrám stovky dverí. Tento kostol sa datuje až do 4. storočia a je jedným z najdôležitejších kresťanských miest na celom ostrove.

Milovníci histórie by tiež mali navštíviť mestečko Lefkes, ktoré je známe svojou tradičnou gréckou atmosférou a starobylým charakterom. Tu nájdete dobre zachovalé obchodné domy z 19. storočia a úzkokolejnú železnicu, ktorej túri sa môžete zúčastniť a tak objaviť okolitú prírodu a krásne výhľady na ostrov.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na ostrove Paros, nezabudnite ochutnať aj miestnu gastronómiu. Paros je známy svojou výbornou kuchyňou, v ktorej dominujú čerstvé morské plody, grilované mäso a tradičné grécke špeciality. Skúste miestne lahôdky, ako je napríklad tzatziki, moussaka alebo zmrzlina s medom a orechmi.

Paros je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásnych pláží, histórie a kultúry. Bez ohľadu na to, či si vyberiete oddych na pláži, prechádzku po úzkych uličkách alebo objavovanie starobylých pamiatok, Paros vám poskytne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku v Grécku.


Ubytovanie Grécko Paros


Grécko, krajina bohatá na krásne pláže, modré more a slnečné dni. Jednou z najpopulárnejších destinácii pre letnú dovolenku v Grécku je ostrov Paros. Tento ostrov, nachádzajúci sa v Jónskom mori, ponúka nielen nádherné prírodné scenérie, ale tiež bohatú kultúru a zábavu.

Keďže Paros je veľmi obľúbený medzi turistami, má veľký výber ubytovania pre každého. Či už vyhľadávate luxusné hotely, rodinné penzióny alebo lacné apartmány, nájdete ich tu v hojnom počte.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, máte na výber medzi množstvom luxusných plážových rezortov. Tieto rezorty ponúkajú nielen nádherné izby a špičkový servis, ale tiež sú vybavené bazénmi, wellness centrami a množstvom reštaurácií a barov. V prípade, že ste ochotní investovať viac peňazí do svojej dovolenky, tieto rezorty vám určite poskytnú skvelý zážitok.

Pre tých, ktorí preferujú autentický grécky štýl, môžu si vybrať z rodinných penziónov a ubytovní. Tieto miesta často ponúkajú jednoduché izby, ale s príjemnou atmosférou a priateľským personálom. Môžete si vychutnať grécke raňajky, ktoré sú často súčasťou ubytovania, a mať možnosť spoznať miestnu tradíciu a kultúru.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislosť, sú tu aj apartmány a štúdiá na prenájom. Tieto ubytovania vám umožnia vytvoriť si vlastný plán a nasýtiť sa pohodlím domova. Väčšina apartmánov je plne vybavená kuchyňou, takže môžete sami variť a skúšať miestne jedlá. Mnoho apartmánov sa nachádza v blízkosti pláže, takže si môžete kedykoľvek vykĺznuť na piesočnú pláž a užiť si slnko a piesok.

Napriek tomu, aké ubytovanie si vyberiete, nezabudnite si užiť okolité pláže a vidieť čaro ostrova Paros. Medzi najznámejšie pláže na ostrove patrí Golden Beach a Santa Maria Beach. Tieto pláže ponúkajú jemný biely piesok a priezračné vody. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete si vyskúšať surfovanie, potápanie alebo jazdu na vodnom skútri.

Okrem plážových radov môžete tiež navštíviť tradičné grécke dedinky a vidiecke oblasti, kde nájdete útulné reštaurácie s miestnymi špecialitami a úžasnými panoramatickými výhľadmi.

Grécko Paros je jedným z najideálnejších miest pre vašu dovolenku, nech už preferujete luxus, autentický grécky štýl alebo nezávislosť. Nechajte sa uniesť krásou ostrova, skvelým jedlom a pohostinnosťou miestnych obyvateľov.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky