Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Gruzínsko Batumi Botanical Garden

Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Botanického záhrady v gruzínskom Batumi sú:

1. Aké sú otváracie hodiny Botanickej záhrady v Batumi?
Otvorené sme denne od 9:00 do 20:00.

2. Koľko stojí vstupné do Batumi Botanical Garden?
Vstupné pre dospelých je 15 GEL, pre deti je to 2 GEL.

3. Ako sa tam dostanem?
Botanická záhrada sa nachádza asi 10 kilometrov od centra Batumi. K dispozícii je verejná doprava, ako napríklad autobusy alebo taxíky.

4. Aké druhy rastlín môžem vidieť v Botanickej záhrade?
V záhrade nájdete viac ako 5 000 druhov rastlín, vrátane exotických rastlín z celého sveta. Môžete tu pozorovať napríklad bambusy, palmy, orchidey a mnoho ďalších.

5. Mám si so sebou priniesť jedlo a pitie?
Áno, môžete si priniesť jedlo a pitie so sebou. Váš piknik však musíte uskutočniť na špeciálne určenom mieste v záhrade.

6. Je Botanická záhrada vhodná aj pre deti?
Áno, záhrada je vhodná aj pre deti. Ponúka rodinné vyhliadky a aktivity pre deti, vrátane detského ihriska.

7. Sú dostupné sprievodcovia?
Áno, sú dostupní sprievodcovia, ktorí vám poskytnú informácie o rastlinách a histórii Botanickej záhrady.

8. Môžem si tam fotografovať?
Áno, fotografovanie je povolené v Botanickej záhrade. Môžete si zhotoviť krásne snímky rastlín a scén v záhrade.

9. Mám si priniesť repellent proti hmyzu?
Je odporúčané si priniesť repellent proti hmyzu, pretože v letných mesiacoch je tu väčšie výskyt hmyzu.

10. Aké je počasie v Botanickej záhrade?
Počasie v záhrade sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. Je odporúčané si skontrolovať predpoveď počasia pred návštevou.


Počasie Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Gruzínsko je fascinujúca krajina so zaujímavou a rozmanitou prírodou. Medzi najkrajšími miestami v tejto krajine patrí Batumi Botanical Garden, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Batumi. Táto botanická záhrada je známa svojou nádhernou kvetinovou a stromovou kulisou, ktorá priláka tisíce návštevníkov každý rok. Okrem toho je tu aj možnosť preskúmať rozmanité geografické oblasti a klimatické podmienky celej Gruzínskej riviéry.

Batumi Botanical Garden sa rozkladá na rozlohe približne 108 hektárov a je domovom pre viac ako 5000 druhov rastlín z celého sveta. Záhrada bola založená v roku 1912 a odvtedy sa rozrástla na obľúbenú turistickú atrakciu.

Jedným z najkrajších aspektov Batumi Botanical Garden je jeho malá vzdialenosť od Čierneho mora. Táto poloha umožňuje rôznym druhom rastlín a kvetín prosperovať v prírodných podmienkach. Sílne slnečné svetlo, mierne teploty a vysoká vlhkosť vytvárajú ideálne podmienky pre množstvo exotických druhov.

Ak je vášou vášňou pozorovanie rastlín, Batumi Botanical Garden ponúka širokú škálu druhov, vrátane endemických a ohrozených rastlín, ktoré sú unikátne pre túto oblasť. Záhrada je rozdelená do mnohých sekcií, ako napríklad rododendronová záhrada, subtropickej záhrady, jazierov a drevín a mnoho ďalších. Každý kút záhrady ponúka niečo jedinečné a zaujímavé.

Počasie v Batumi Botanical Garden je prevažne tropické. Letá sú horúce a vlhké, s teplotami dosahujúcimi až 35 stupňov Celzia. Zimy sú miernych teplôt a v záhrade je málo mrazov. Práve táto kombinácia tepla, vlhkosti a slnečného svetla umožňuje rastlinám kvitnúť po celý rok a tvoriť farebnú paletu pre návštevníkov.

Okrem obdivovania krás rastlín a kvetov si môžete vychutnať aj nádherné výhľady na Čierne more a okolitú horskú krajinu. V rámci záhrady sa nachádza niekoľko vyhliadkových bodov, z ktorých je možné obdivovať panorámu.

Batumi Botanical Garden je skutočne jedinečným miestom, ktoré ponúka nádherné zelené priestory, exotické kvety a rastliny a pohľady na okolitú prírodu. Ak sa vydáte na cestu do Gruzínska, nezabudnite navštíviť túto nádhernú botanickú záhradu a zažiť jej jedinečnú atmosféru.


Letenka Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Ak máte radi cestovanie a máte radi prírodné krásy, určite by ste si nemali nechať ujsť navštívenie Gruzínska a jeho Botanickej záhrady v Batumi.

Gruzínsko je krásna krajina, ktorá sa nachádza na rozhraní Európy a Ázie. V stredozemnej časti Kaukazu si získalo obdiv mnohých návštevníkov vďaka svojim impozantným vežám a chrámom, rôznorodým prírodným scenériám a horským vrcholom. Medzi spomínané scenérie patrí aj Botanická záhrada Batumi, ktorá sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Čierneho mora.

Botanická záhrada sa nachádza na okraji Batumi a jej rozloha dosahuje približne 108 hektárov. Vyniká predovšetkým svojou pestrosťou a zaujímavosťou rôznych druhov rastlín, ktoré si môžete pozrieť na jednom mieste. Práve preto sa súdi, že záhrada je jednou z najzaujímavejších botanických záhradach v celej Európe.

Keďže sa tu nachádza veľké množstvo jedinečných druhov rastlín, v ľuďoch sa prebúdza zvedavosť. Botanická záhrada je rozdelená do rôznych sekcii podľa rôznych oblastí sveta, čím sa pozrieť na jej rozmanitosť môže každý.

Okrem krajiny, môžete si tu pozrieť aj umiestnenie rôznych druhov rastlín. Väčšina z nich však rastie v otvorených priestoroch, aby si ich bez problémov mohli pozrieť návštevníci. V areáli sa tiež nachádza množstvo rôznych stavieb a chrámov, ktoré dopĺňajú obdivuhodnú scenériu.

Ak máte záujem o návštevu tejto výnimočnej botanickej záhrady v Gruzínsku, odporúčame vám zakúpiť letenku do Gruzínska a sem tam sa pozrieť na výber odletov z Bratislavy. Doprava po krajine je vcelku úplná a cesty sú v dobrom stave. Investujete tak do krásneho zážitku a spoznáte kúsok krásnej krajiny.

Botanická záhrada Batumi je jedným z najkrajších miest, ktoré ste ešte nemali príležitosť vidieť. Ak ste sa ešte neodhodlali na návštevu tejto krajiny, neváhajte a vyberte sa tam, určite nebudete ľutovať!


Ubytovanie Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Gruzínsko je krajina rozmanitých prírodných krás, ktorá privíta každého návštevníka svojou nádhernou krajinou plnou zelene a kvetov. Batumi Botanical Garden je jedno z najdôležitejších miest, ktoré by ste mali vidieť počas svojho pobytu v Gruzínsku.

Botanická záhrada v Batumi je jednou z najväčších botanických záhrad v Spojených štátoch a jedno z najdôležitejších miest pre milovníkov prírody v krajine. Záhrada sa rozprestiera na ploche 111 hektárov a je domovom pre viac ako 5 000 druhov rastlín. Táto záhrada slúži aj ako výskumné zariadenie pre vedu a ochranu biologickej diverzity.

Batumi Botanical Garden je rozdelený do rôznych sektorov, ktoré pochádzajú z rôznych častí sveta. Každý sekktor je charakteristický rastlinami, ktoré sú pôvodom z danej oblasti. Okrem toho, návštevníci tu môžu vidieť aj rastliny, ktoré sú typické pre miestne prostredie v Karadenize a Kavkaze.

Obdivovať môžete tiež nádherné kvitnúce záhrady a krásne trasy, ktoré vedú odtiaľ na vrchol vrchu. Na vrchole vás však čaká nádherný výhľad na celé mesto Batumi a jej okolie. Na vrchole sa nachádza tiež reštaurácia a kaviareň, kde si môžete oddýchnuť a užiť si výhľad na mesto.

Ak plánujete navštíviť Gruzínsko, nemali by ste vynechať návštevu Batumi Botanical Garden. Je to jeden z najkrajších a najzaujímavejších miest v krajine, kde si môžete vychutnať nádhernú prírodu a prežiť nezabudnuteľný zážitok. Pokiaľ máte záujem, môžete si aj zarezervovať ubytovanie v Botanical Gardens, aby ste si mohli užiť svoj pobyt v krajine na maximum.


Dovolenka Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Gruzínsko je jednou z najkrajších krajín na svete a ponúka množstvo turistických atrakcií. Medzi najobľúbenejšie miesta, ktoré si návštevníci môžu vychutnať, patrí Botanická záhrada v Batumi.

Batumi Botanical Garden sa nachádza v blízkosti populárneho mesta Batumi na pobreží Čierneho mora. Je to jedno z najväčších botanických záhrad na svete, rozprestierajúce sa na úžasnej ploche až 111 hektárov. Záhrada bola založená v roku 1912 a odvtedy pritiahla tisíce turistov zo všetkých častí sveta.

Batumi Botanical Garden sa vyznačuje svojou ohromujúcou rôznorodosťou flóry. Na celom území záhrady sa nachádza viac ako 5000 druhov rastlín, z ktorých mnohé sú endemické pre Kaukazský región. Záhrada je rozdelená do rôznych zón, vrátane subtropických, tropických a Kaukazských sektorov, čo umožňuje prechádzajúcim preniesť sa do rôznych krajín a kontinentov.

Pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu, Batumi Botanical Garden je vynikajúcim miestom na prechádzky a pikniky. Množstvo chodníkov a lavičiek je k dispozícii pre návštevníkov, ktorí si chcú vychutnať krásne prostredie a pokojnú atmosféru. Okrem toho môžu návštevníci záhrady užívať aj nádherný výhľad na Čierne more a okolité hory.

Pre milovníkov rastlín a záhradníkov je záhrada skutočným rajom. Môžu sa tešiť na exotické rastliny, ako je bambus, palmy, orchidey a mnoho ďalších. Okrem toho je záhrada známa aj svojimi biotopmi, vrátane jazierok, potokov a vodopádov, ktoré dodávajú miestu špeciálny pôvab a prírodnú krásu.

Batumi Botanical Garden sa nestáva len miestom pre relaxáciu a vzdelávanie, ale aj miestom pre rôzne kultúrne podujatia a festivaly. Počas letnej sezóny sa tu často konajú koncerty, výstavy a záhradnícky trh, čo umožňuje návštevníkom spoznať gruzínsku kultúru a tradície.

Ak plánujete dovolenku v Gruzínsku, návšteva Batumi Botanical Garden by mala byť nevyhnutnou súčasťou vášho itinerára. Táto nádherná botanická záhrada vás prekvapí svojou krásou a jedinečnosťou. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom rastlín alebo len chcete stráviť deň v prírode, Batumi Botanical Garden vám poskytne nezabudnuteľné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky