Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Guatemala Antigua Guatemala

Dovolenka Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala, krajina s bohatou históriou a kultúrou, je obklopená rôznorodou prírodou, ktorá učarovala mnohým cestovateľom z celého sveta. Ak patríte k tým, ktorí hľadajú iný druh turistiky a chcú sa ponoriť do koloniálneho šarmu, pretože máte radi dejiny krajiny, máme skvelý tip na dovolenku - Antigua Guatemala.

Antigua Guatemala, bývalé hlavné mesto Guatemaly, sa nachádza asi 40 kilometrov juhozápadne od súčasnej metropoly. Toto mesto má zachovaný koloniálny šarm a je obklopené vulkánmi a tiež má mnoho historických a kultúrnych pamiatok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Antigua Guatemala, nezanedbajte návštevu hlavných atrakcií: katedrály, ktoré nájdete na hlavnom námestí, ruiny starého kostola La Merced či palácov z bohatej histórie novoveku. Čím väčšiu pozornosť venujete každej uličke, tým viac objavíte historických, kultúrnych a významných pamiatok.

Ak ste fanúšikmi umeleckej tvorby, stanete sa veľkými fanúšikmi ateliérov, kde môžete vidieť diela miestnych umeleckých nadšencov. Ak sa vydáte v noci, môžete navštíviť nočné kluby, kaviarne a bary, kde sa ponúka široký výber gurmánskych jedál.

Antigua Guatemala je obkolesená tiež mnohými krásami prírody, ktoré vám umožnia vychutnávať si krajiny zblízka, ako je vulkán Acatenango alebo hornej alebo alebo pohorí Bala-Sanataria-Cortez. Pre tých, ktorí milujú zástupy, môžu využiť cestu cez horu Volcánde Agua, ktorá sa nachádza iba kúsok od mesta.

Okrem prírodných krás, sa v meste uskutočňujú významné kultúrne slávnosti, ktoré sa uskutočňujú po celý rok. Najväčšou z týchto slávností je Guatemalský Velký Týždeň (Semana Santa), počas ktorej sa konajú rôzne procesie, ktoré oživujú históriu krajiny a pôvodnú kultúru.

Antigua Guatemala je ideálna pre tých, ktorí hľadajú dovolenku, ktorá im ponúka skutočný zážitok. Je to jedno z najvyhľadávanejších miest na svete, s fascinujúcim mixom histórie, kultúry a prírody, v ktorej sa nebudete nudiť a budete si robbijeť príjemné chvíle pre ďalšie spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Antigua Guatemala


Otázka: Kde sa nachádza Antigua Guatemala?
Odpoveď: Antigua Guatemala sa nachádza v stredozápadnej Guatemale, asi 40 km juhozápadne od hlavného mesta Guatemala City.

Otázka: Čo je to Antigua Guatemala?
Odpoveď: Antigua Guatemala je historické mesto, ktoré bolo kedysi hlavným mestom Guatemaly. Mesto je známe svojou koloniálnou architektúrou a je považované za jedno z najkrajších miest v Strednej Amerike.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Antigua Guatemala?
Odpoveď: Medzi najlepšie miesta na návštevu v Antigua Guatemala patrí Plaza Mayor, katedrála sv. Jána Krstiteľa, cerkev La Merced, Palacio de los Capitanes a Cerro de la Cruz.

Otázka: Je Antigua Guatemala bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Áno, Antigua Guatemala je relatívne bezpečné miesto na návštevu. Avšak, turisti by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť opatrní, najmä v noci.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Antigua Guatemala?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Antigua Guatemala je v suchom období, ktoré trvá od decembra do marca. Počas tohto obdobia sú teploty príjemné a mesto zostáva suché a slnečné.

Otázka: Čo by som mal vedieť o kuchyni Antigua Guatemala?
Odpoveď: Kuchyňa Antigua Guatemala sa veľmi líši od kuchyne zvyčajnej pre ostatnú časť Guatemaly. Miestne jedlá sú ovplyvnené španielskou kuchyňou a obsahujú mnoho korenín a bylín, ako aj mäsové jedlá a vychladené nápoje, ako je napríklad horchata.


Letenka Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala - Antigua Guatemala: Cesta do koloniálnej klenotnice

Guatemala, krajina bohatá na kultúru a krásnu prírodu, láka cestovateľov po celom svete. Jedno z najobľúbenejších a najatraktívnejších miest na návštevu v tejto stredoafrickej krajine je Antigua Guatemala, ktorá je len krátkou letenkou vzdialená od hlavného mesta Guatemala City.

Antigua Guatemala v minulosti slúžila ako hlavné mesto kolónie Španielskej Ameriky a dodnes sa v nej zachovalo množstvo historických pamiatok a koloniálnych budov. Je to UNESCO svetové dedičstvo a návštevníci sa tu môžu preniesť do doby, keď Španieli vládli týmto regiónom.

Ak zvažujete cestu do Antiguy Guatemala, začnite svoju dovolenku preskúmaním najznámejších pamiatok. Jednou z nich je napríklad Arch of Santa Catalina, známy červený oblúk. Tento ikonický symbol Antiguy je obľúbeným miestom na fotenie a ponúka úchvatné výhľady na celé mesto.

Prechádzka po uliciach Antiguy je ako výlet do minulosti. Svojou kamennou dlažbou a farebnými fasádami ponúkajú staré koloniálne budovy množstvo galérií, reštaurácií a obchodíkov. Mesto je tiež známe pre svoje množstvo kostolov a kláštorov, z ktorých mnohé daterujú až do 16. storočia.

Ak máte záujem o históriu, nezmeškajte návštevu jedného z múzeí v Antigue Guatemala. Muzeum Casa Santo Domingo, umiestnené v bývalom kláštore, ponúka návštevníkom prehľad o histórii a kultúre mesta. Okrem toho môžete navštíviť aj Muzeum jadra antigua, ktoré sa zameriava na seismickú aktivitu regiónu.

Keď sa unavíte z prehliadania pamiatok, stačí prejsť do niektorého z miestnych parkov, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si pokojnú atmosféru. Park Central je najväčším mestským parkom v Antigue a je obľúbeným miestom pre miestnych aj turistov. Tiež môžete navštíviť park Tanque la Union, ktorý je ideálnym miestom na piknik.

Okrem histórie a kultúry ponúka Antigua Guatemala aj množstvo možností na aktívny oddych. Veterné a soľné pláže Tichého oceánu sú len niekoľko hodín jazdy auta od mesta, čo poskytuje vynikajúcu možnosť stráviť deň pri vode a užívať si spojenie s prírodou.

Ak rozmýšľate o plánovaní svojej cesty do Antiguy Guatemala, netreba sa obávať, že tam nepôjdete. Letenky z hlavného mesta Guatemala City sú cenovo dostupné, a preto cestovanie do tohto kouzelného miesta si môžu dovoliť aj tí s menším rozpočtom.

Výlet do Antiguy Guatemala je unikátnym zážitkom a ponúka návštevníkom skvelú kombináciu histórie, kultúry a prírodných krás. Navštívte toto koloniálne mesto a pustite sa do dobrodružstva s pohľadom na minulosť.


Počasie Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala, známa aj ako Antigua Guatemala, je známa svojou krásnou krajinou a pestrými kultúrnymi tradíciami. Avšak, jedným z tradičných rozhovorových bodov je aj počasie. Počasie v Antigua Guatemala je veľmi rozmanité a fascinujúce. Od tropického podnebia až po vysoké hory, táto oblasť je pravidelne ovplyvňovaná rôznymi klimatickými zmenami.

Všeobecne platí, že Antigua Guatemala má subtropické podnebie s miernymi teplotami počas celého roka. Vďaka svojej nadmorskej výške a geografickej polohe má mesto relatívne príjemné teploty, ktoré sa pohybujú od 18°C v noci až po 28°C počas dňa. Tieto mierne teploty, spolu s príjemným vánkom, robia z Antigua Guatemala skvelé miesto pre turistiku a to aj vďaka počasiu.

Avšak, kvôli svojej polohe vo vnútri horskej oblasti, je tiež známe, že v Antigua Guatemala udeľuje množstvo dažďa. Práve vďaka tejto zmesi plnej slnka a dažďa, je vegetácia v regióne úžasná. Veľa stromov, kvetov a rastlín sa v tejto oblasti pestuje a vďaka hojnej zóne rastú aj kávovníky.

Počasie v Guatemale nie je však vždy také príjemné. V letných mesiacoch dochádza k občasným búrkam a hurikánom, najmä na pobreží. Tieto búrky prinášajú silný vietor a prudké dažde, ktoré môžu spôsobiť záplavy a ďalšie problémy. Preto turisti neustále sledujú predpovede počasia a vyhľadávajú informácie o eventuálnych nebezpečenstvách.

Ak ste plánovali navštíviť Antigua Guatemala, najlepšie obdobie je v lete, konkrétne v mesiacoch december až marca, keď sú teploty mierne a dažde sú minimálne. Je to vynikajúci čas na cestovanie, pretože počasie je priaznivé a miesto je plné aktivít a podujatí.

Celkovo vzaté, počasie v Guatemale a Antigua Guatemala je charakterizované mierne teploty počas celého roka. Vzhľadom na svoju geografickú polohu a nadmorskú výšku, je tu chladnejšie a stále dochádza k občasným dažďom a búrkam. Avšak, s pravidelnými správami o počasí a správnym plánovaním, môžete si naplánovať úžasnú dovolenku v tejto malebnej oblasti Guatemaly.


Ubytovanie Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je jednou z najkrajších krajín v strednej Amerike a jej hlavné mesto Antigua Guatemala dokáže prekvapiť turistov svojou kultúrou, históriou, krásou a jedinečnou atmosférou. Či už hľadáte jednoduché alebo luxusné ubytovanie, Antigua Guatemala má pre vás niečo vhodné.

Ak ste na ceste s obmedzeným rozpočtom, určite by ste sa mali pozrieť po lacných hosteliach alebo penziónoch. V Antigua Guatemala ich nájdete v hojnom počte, takže nie je problém nájsť ubytovanie za prijateľné ceny. Hostely sú zvyčajne preplnené mladými turistami a backpackermi, ktorí na cestách trávia čo najmenej peňazí za ubytovanie, ale máte tu možnosť sa stretnúť s rôznymi ľuďmi z celého sveta. Penzióny taktiež sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí sú radi v "domácom" prostredí a potrebujú nezávislosť počas ich pobytu.

Ak ste však na dovolenke a chceli by ste sa ubytovať na luxusnejšom mieste, stačí ísť do jedného z týchto hotelov. B&B Casa Santa Rosa sa nachádza iba pár minút chôdze od centra mesta a ponúka luxusné izby s výhľadom na západné hory. Jeho ochotní personál, terasy na streche a rôzne salóniky uprostred záhrady sú dielom toho, čo priťahuje turistov k rezidencii. Tiež sú tu k dispozícii aj vyššie kategórie hotela - Hotel El Convento, Hotel Museo Spa Casa Santo Domingo - kde každý komerčný ubytovací objekt ponúka niečo iné, ale s jedným spoločným prvkom - luxusné prostredie s vysokými cenami.

Okrem toho, nájdete tu stovky rôznych típov ubytovania, od apartmánov a domov v blízkosti bazárov a obchodov, až po farmárske záhrady a haciendas s tradičnou kuchyňou a architektúrou.

Antigua Guatemala je miestom pre každého, kto má radi krásne miesta a chcú sa naučiť niečo nové. Jeho jedinečná kultúra a históriu vás nechávajú určite s nezabudnuteľnými zážitkami. A s ubytovaním v blízkosti centra mesta, nevynecháte ani jednu z atrakcií. Takže neváhajte dlhšie a vyberte si ubytovanie, ktoré bude pre vás ako stvorené.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky