Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Guatemala El Mirador

Dovolenka Guatemala El Mirador


Väčšina ľudí pri predstave dovolenky v Strednej Amerike si automaticky predstaví krajiny ako Kostarika alebo Belize. Avšak veľmi málo turistov si uvedomuje, že tam je aj krajina s názvom Guatemala, ktorá ponúka úžasné zážitky a jedinečné miesta na objavovanie. Jedným z takýchto miest je aj archeologická lokalita El Mirador.

El Mirador, ležiaci v severnom Guatemale, je jednou z najväčších a najstarších Mayanských miest v celej Strednej Amerike. Táto staroveká civilizácia bola dominantná v regióne viac ako dvetisíc rokov, s vrcholom v 6. až 9. storočí. El Mirador je zároveň jedným z najďalej od mestských oblastí položených miest, čo robí z tohto miesta skutočný zázrak stredovekého inžinierstva a civilizácie.

Prístup k El Miradoru je však ťažký a vyžaduje si niekoľko dní chodenia cez hustý guatemalský prales. Turisti môžu buď zvoliť prechádzku samostatne, alebo sa pridať k organizovanej skupine so skúsenými sprievodcami. Celá túra trvá okolo šiestich dní, počas ktorých sa vydáte na prechádzku pomerne náročným terénom, ktorý je však bohato odmenený.

Samotný zážitok z návštevy El Miradoru je neopísateľný. Po príchode na miesto dostanete možnosť obdivovať majestátnosť Hrboľovitej pyramídy, jednej z najväčších pyramíd na svete. Vzdušne je dobre známa pre výhľady z dronov, ktoré zachytávajú neskutočne krásnu krajinu, vrátane ďalších menších pyramíd a pozostatkov pôvodnej Mayanskej civilizácie.

Okrem toho môžete tiež preskúmať rezerváciu El Mirador, ktorá je domovom pre rôzne druhy rastlín a zvierat. Pohľad na tropickú divočinu, prírodné jazerá a exotické vtáky je skutočne úchvatný. Táto oblasť je aj povestná svojimi početnými opícami, ktoré sa pohybujú vo voľnej prirode.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, je tu tiež možnosť vstúpiť do Múzea Mayov v severnom štáte Petén, ktoré je vzdialené asi 45 km od El Miradoru. Tu môžete vidieť rôzne artefakty zo starovekého Mayanskeho obdobia a dozvedieť sa viac o ich spôsobe života.

Dovolenka v Guatemale s návštevou El Miradoru je teda jedinečnou príležitosťou pre dobrodruhov a kultúrnych nadšencov. Skúsenosti a zážitky, ktoré si z tohto miesta odnesiete, sú neoceniteľné a určite vám zostanú v pamäti na dlhé roky. Preto neváhajte a obohaťte si svoj cestovateľský zoznam o túto úžasnú lokalitu.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala El Mirador


1. Čo je El Mirador v Guatemale?
El Mirador je dávne archeologické miesto nachádzajúce sa v džungli severozápadnej Guatemaly.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do El Mirador je cez Flores, kde sa nachádza štartovací bod pre viacdňové púšťanie sa do džungle.

3. Koľko trvá trasa do El Mirador?
Zvyčajne trvá 5-7 dní prejsť vzdialenosť 40-60 km závisí to však od rýchlosti chôdze a skúseností turistov.

4. Je to náročné na fyzickú kondíciu?
Áno, túra do El Mirador je fyzicky náročná. Cesta vedie cez neznačené cestičky v horúčave a vlhkom prostredí.

5. Aké vybavenie je potrebné na túru?
Dôležité je mať odolné turistické topánky, drevený pás, deliacu pás alebo batoh, sťahovacie tašky a dostatočné množstvo vody a jedla.

6. Ktorý je najlepší čas na návštevu El Mirador?
Najlepší čas na návštevu je od decembra do apríla, kedy je suchšia a menej daždivá sezóna.

7. Potrebujem vstupenku na vstup do El Mirador?
Áno, je potrebná vstupenka na vstup do archeologického miesta. Vstupenka môže byť zahrnutá v ture alebo je možné ju zakúpiť na mieste.

8. Aké sú zaujímavosti v El Mirador?
El Mirador je domovom mnohých starovekých pyramidálnych štruktúr a iných archeologických zvyškov. Najzaujímavejším a najväčším je štruktúra Danta.

9. Môžem v El Mirador kempovať?
Áno, je povolené kempovanie v prírode v okolí El Mirador. Viete kempovať v stanoch alebo si zaplatiť ubytovanie v jednom z kempových miest.

10. Je bezpečné navštíviť El Mirador?
Väčšinou je to bezpečné, ale je dôležité zostať na hlavnej ceste a byť ostražitý v džungli, aby ste sa vyhli nebezpečným zvieratám alebo zraneniam.


Letenka Guatemala El Mirador


Pri plánovaní dovolenky je Guatamala často vynechaná destinácia. Avšak tí väčší dobrodružníci, ktorí nechcú len ľahnúť na pláži, by mohli vziať do úvahy letenku do jedného z najzaujímavejších miest v krajine - El Mirador.

El Mirador je jedným z najväčších a najdôležitejších archeologických objavov posledných desaťročí. Nachádza sa v srdci džungle v depresii Petén v severnej Guatamale. Toto miesto je domovom mnohých ešte nerušených majestátnych maya svojpomocných chrámov a pyramíd. Je to ako objavovanie stratenej civilizácie.

Cesta do El Mirador nie je úplne jednoduchá, ale pre dobrodružné duše to bude určite stáť za to. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlo z hlavného mesta Guatamaly, Guatemaly City, do mesta Flores, kde potom budete musieť absolvovať viac ako päťdesiat kilometrov prekonávajúc prales na chrbte mul. Dlhá a náročná túra je jedným z dôvodov, prečo miesto zostalo tak dobre zachované.

Po neúnavnej chôdzi sa ocitnete v centre El Mirador. Tu budete ohromení obrovskou veľkosťou pyramíd, chrámov a iných komplexných štruktúr, ktoré sú súčasťou tejto starovekej civilizácie. Najznámejšími známkami miesta sú dve pyramídy nazvané El Tigre a La Danta. La Danta, najväčšia pyramída v Strednej Amerike, dosahuje výšku 70 metrov a ukrýva v sebe dôležitú históriu a poklady starých Maya.

Výhľady zo vrcholu pyramídy sú jedinečné. Zatiaľ čo sa pozriete do okolitej džungle, budete mať pocit, akoby ste sa dostali priamo do filmu Indiana Jones.

Okrem fascinujúcich archeologických nálezísk je tu aj možnosť spoznávať miestne faunu a floru. Počas prechodu pralesom budete mať príležitosť vidieť rôzne druhy vtákov, opíc a iných zvierat.

El Mirador je jedným z tých miest, kde sa cestovateľský duch stretáva s históriou. To je miesto, kde môžete získať hlbší vhľad do života starovekých Majov a objaviť nekonečný príbeh, ktorý sa ukrýva pod hustou vrstvou džungle.

Ak sa rozhodnete navštíviť El Mirador, nezabudnite si zobrať pohodlnú obuv, ochranné prostriedky proti hmyzu a dostatok vody a jedla. Keďže v oblasti nie sú žiadne ubytovacie zariadenia ani reštaurácie, je potrebné tiež vybrať sa na túto dovolenku dobre pripravený.

Letenka do Guatemaly a následná cesta do El Mirador môžu byť náročné, ale odmenou bude nezabudnuteľná skúsenosť a pohľad na nádhernú zostavu stavieb dávnej minulosti. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zaujímavosti, je toto miesto skutočnou pokladnicou nepoznaných tajomstiev.


Počasie Guatemala El Mirador


Guatemala, konkrétne El Mirador, je známa svojou bohatou prírodou a krásnym počasím. Leží v srdci Trochňových lesov a je jednou z najdôležitejších miest pre archeologické výskumy v celej strednej Amerike. Avšak jedna z vecí, ktorá pritiahne najviac návštevníkov, je jeho priaznivé počasie.

El Mirador sa nachádza v tropickom klimatickom pásme, čo znamená, že tu panuje hojnosť slnečného svetla a vysoké teploty počas väčšiny roka. Tieto ideálne podmienky prispievajú k bohatej vegetácii a biodiverzite v regióne. Miesto je obklopené hustými dažďovými lesmi a rôznymi riekami, čo prispieva k jeho príjemnej atmosfére.

Väčšinu roka je tu teplé a vlhké počasie. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 25 - 30 °C (77 - 86 ° F). Obdobie od mája do októbra je charakteristické výskytom dažďových zrážok, čo prispieva k ešte väčšej zelene regiónu. V tohto období sa teploty môžu znížiť o niekoľko stupňov a teplota vzduchu je často pochmúrna, no toto obdobie je stále vhodné na návštevu El Miradoru.

Aj keď je vlhko a teploty môžu byť vysoké, toto obdobie priláka veľa turistov, pretože to je tiež najlepší čas na pozorovanie druhotných dažďových lesov v ich najživejšej a najkvitnutejšej podobe. Je to tiež vhodný čas na pozorovanie rôznych druhov vtákov, motýľov a iných živočíchov, ktoré sa tu nachádzajú.

Počas obdobia od novembra do apríla, známeho ako suché obdobie, prichádzajú hlboké modré nebo a nižšie zrážky. Teploty v tomto období sú konštantnejšie a teplejšie. Toto je ideálny čas na rozpoznanie rôznych archeologických zvyškov, ktoré sa nachádzajú v El Miradore. Turisti majú lepšiu možnosť preskúmať rozsiahle pyramidálne štruktúry a množstvo rozptýlených zvyškov.

Je dôležité si uvedomiť, že pri návšteve El Miradoru je vhodné mať so sebou niekoľko vecí. Pripravte sa na tropické podnebie so silným slnkom, takže si prineste opaľovací krém s vysokým SPF faktorom, pokrývku hlavy a ľahké oblečenie. Nedajte sa zmiasť mierne chladnými teplotami neskôr v roku, pretože slnko je stále veľmi intenzívne a môže spôsobovať popáleniny.

Všeobecne platí, že čokoľvek je váš plán návštevy El Miradoru, môžete si byť istí, že vás privíta priaznivé a príjemné počasie. Bez ohľadu na ročné obdobie vás očarí krása lesa, riek a archeologických skvostov tohto úžasného miesta.


Ubytovanie Guatemala El Mirador


Guatemala El Mirador je pravdepodobne jedným z najzaujímavejších miest na svete. Nachádza sa v srdci Guatemalskej džungle a je domovom k mnohým histórii a kultúre bohatým stavbám. Je to miesto, ktoré navštíviť vám umožní zakúsiť skutočnú džungľu a zároveň sa pohybovať v kruhu starobylých stien a chrámov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Guatemala El Mirador, musíte vedieť, že to nie je miesto, ktoré by ste mali navštíviť na impulz. Naopak, návšteva tohto miesta si vyžaduje dobrú prípravu a koordináciu. Najlepší čas na návštevu tohto miesta je v období od novembra do apríla, keď sú najnižšie teploty a minimálne dažde.

Aby ste sa mohli dostať do Guatemala El Mirador, musíte absolvovať prestupe z mesta Flores do mesta Carmelita - ide o cestu trvajúcu asi 5 hodín. Potom budete musieť stráviť ďalšie 2 až 3 dni chôdzou po džungli, pokiaľ sa neodísťe na markizských mulách. Táto cesta môže byť náročná a vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu a odolnosť proti morskej nemoci alebo iných ochorení.

Existuje však aj možnosť zariadenia prepravy helikoptérou, ktorá vás zavedie priamo do Guatemala El Mirador, čím vynecháte túto náročnú cestu po zemi.

Cesta však stojí za to, keď sa tam konečne dostanete. Na vrchole plošiny sa stretáte s niektorými z najzachovalejších starových častí Mayovských spoločenstiev. Nachádza sa tu mesto Naj Tunich, kde nájdete množstvo starových stavieb, z ktorých niektoré majú až 2300 rokov. Toto miesto je významné aj pre ich starodávne jazykové nápisy, ktoré odhaľujú množstvo informácií o pradávnom živote v tejto oblasti.

Na stránkach, nájdete tiež rôzne možnosti ubytovania. Tieto stredisko pravdepodobne nebudú ponúkať luxusné ubytovanie, ale môžete si byť istý, že budete poskytnuté všetko, čo potrebujete, aby sa pohodlne kvalifikovať po náročnej ceste do džungle.

V závere, ak hľadáte úžasný zážitok, ktorý vás odviaže z každodennosti a zavedie vás do ríše starodávnej histórie a kultúry, Guatemala El Mirador je miesto pre vás. Nech si vyberiete akéo uvidíte prvýkrát, budete nikdy zabudnúť na dobrodružstvo v tejto krásnej a zároveň extrémnej časti sveta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky