Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Holandsko Amstelveen

Dovolenka Holandsko Amstelveen


Amstelveen je malé mesto v Holandsku, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od slávneho Amsterodamu. Keďže je umiestnené v blízkosti hlavného mesta, je ideálnym miestom pre dovolenku pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do holandskej kultúry a histórie.

Amstelveen je známe najmä pre svoje nádherné parky a prírodne scenérie. Jeden z najkrajších parkov v meste je Amsterdamse Bos, ktorý je najväčším mestským lesom v Európe. Môžete si tu prechádzať medzi stromami, navštíviť jazero alebo sa vydať na cyklistické alebo turistické trasy. Je to ideálny spôsob, ako uniknúť rušnej atmosfére Amsterodamu a stráviť čas v prírode.

Mesto Amstelveen tiež ponúka bohatú kultúrnu scénu. Máte tu možnosť navštíviť múzeá, galérie a divadlá. Stojí za to navštíviť Cobra Museum, kde nájdete rozsiahle zbierky moderného umenia od holandských a zahraničných umelcov. Ak máte radi divadlo, rozhodne si nezabudnite vybrať predstavenie v miestnom divadle Schouwburg Amstelveen.

Holandsko je tiež známe svojimi cyklistickými cestami a Amstelveen nie je výnimkou. Môžete prenajať bicykel a vydať sa na objavovanie okolia. Amstelveen je tiež blízko k terénom pre turistiky, ako je napríklad vodárenský systém u mesta Bovenkerk alebo typické veterné mlyny v okolí.

A samozrejme, keď si vyberiete dovolenku v Amstelveen, je skoro povinné navštíviť Amsterodam. Mesto je iba niekoľko minút cesty autom alebo metrom. Môžete sa prejsť po slávnej Damovej námestí, navštíviť Van Goghov múzeum, alebo proste sa ponoriť do jedinečnej atmosféry mesta, kde kombinácia histórie a moderného života vytvára jedinečnú atmosféru.

Amstelveen je ideálnym miestom pre dovolenku v Holandsku. Ponúka krásnu prírodu, bohatú kultúrnu scénu a nachádza sa len krátku cestu od slávneho Amsterodamu. Bez ohľadu na to, či si vyberiete kultúru, prírodu alebo sa jednoducho chcete ponoriť do typickej holandskej atmosféry, Amstelveen vám to všetko poskytne.


Letenka Holandsko Amstelveen


Amstelveen je malebné mesto ležiace v Holandsku, len niekoľko kilometrov južne od Amsterdamu. Napriek svojej malej veľkosti ponúka veľa atrakcií a aktivít pre návštevníkov. Ak premýšľate nad návštevou, letenka do Amstelveen je vynikajúcou voľbou, ako sa dostať do tohto pôvabného holandského mesta.

Letenky do Amstelveen sú dostupné z mnohých letísk po celom svete. Práve kvôli blízkosti Amsterdamu existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Amstelveen. Ak sa rozhodnete cestovať z ďaleka, môžete využiť priame lety do letiska Schiphol v Amsterdame, ktoré je najbližším medzinárodným letiskom k Amstelveenu.

Zo Schipholu je možné vziať vlak, ktorý vás za približne 15 minút doručí priamo do centra Amstelveenu. Letenky sú tiež k dispozícii do letiska Eindhoven, ktoré je druhým najbližším letiskom k Amstelveenu. Z Eindhovenu je možné cestovať autobusom alebo vlakom do Amstelveenu.

Po prílete do Amstelveenu vám zostáva množstvo aktivít na výber. Mesto je známe svojou bohatou kultúrou a históriou, a preto nemôžete vynechať návštevu miestnych múzeí a galérií. Galéria Cobramuseum ponúka jedinečný pohľad na moderné umenie a históriu umenia pohybu COBRA.

Pre milovníkov prírody je v okolí Amstelveenu množstvo parkov a záhrad, kde si môžu návštevníci užiť piknik alebo prechádzku. Najznámejší z nich je park Amsterdamse Bos, ktorý je najväčším mestským parkom v Amsterdame a poskytuje obrovské množstvo priestoru na aktivity v prírode.

Miesta na nákupy v Amstelveene tiež nechýbajú. Centrum mesta je plné butikov, obchodov a reštaurácií, v ktorých si návštevníci môžu vychutnať skvelé jedlo a nakupovať miestne špeciality.

Ak sa rozhodnete stráviť viac času v Holandsku, Amstelveen je vhodným východiskovým bodom na výlety do okolitých miest, vrátane Amsterdamu. Vďaka dobrej dopravnej dostupnosti môžete jednoducho navštíviť známe pamiatky ako Dom Anne Frankovej alebo Koninklijk paleis (Králolanský palác) v Amsterdame.

Letenka do Amstelveen je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť skryté klenoty Holandska mimo tradičných turistických atrakcií. Bez ohľadu na to, či ste záujemcom o kultúru, prírodu alebo nakupovanie, Amstelveen poskytuje niečo pre každého. Nechajte sa prekvapiť týmto kúzelným holandským mestom a získajte nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Amstelveen


Otázky a odpovede o Holandsku a Amstelveen:

1. Akú menej obvyklú atrakciu môžem vidieť v Holandsku?
Odpoveď: Prenájom bicyklov a prehliadky poľnohospodárskej krajiny.

2. Aké sú najlepšie pamiatky v Amstelveenu?
Odpoveď: Hlavným turistickým cieľom je Muzeum Jan van der Togt.

3. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Amstelveenu?
Odpoveď: Odporúčame La Farfalla, Soepp en Zoet, India Palace a Il Caffe.

4. Koľko stojí lístok na vlak v Holandsku?
Odpoveď: Ceny sa líšia podľa vzdialenosti a môžu sa pohybovať od 5 do 20 EUR za jednosmerný lístok.

5. Je v Holandsku možné kontrolovať rýchlosť na cestách?
Odpoveď: Áno, v Holandsku existujú kamery na kontrolu rýchlosti a rýchlostné obmedzenia sú jasne označené.

6. Aký je najlepší spôsob, ako sa z Amstelveenu dostať do Amsterodamu?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je využitie miestnej dopravy, napríklad električiek a autobusov. Cesta do Amsterodamu trvá z Amstelveenu asi 20 - 30 minút.

7. V akom čase otvárajú obchody v Holandsku?
Odpoveď: Väčšina obchodov otvára v pracovné dni medzi 9:00 a 18:00 hod. V nedeľu a vo sviatky sú mnohé obchody zatvorené.

8. Môžem používať eurá v Holandsku?
Odpoveď: Áno, eurá sú platidlom v celej Holandsku a vo väčšine európskych krajín.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Holandska?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Holandska je medzi aprílom a májom, keď kvitnú tulipány a iné jarné kvety.

10. Potrebujem vízum na návštevu Holandska ako Slovák/Slovenka?
Odpoveď: Ak plánujete návštevu Holandska na dobu kratšiu ako 90 dní, vízum nie je potrebné. Stačí mať platný cestovný pas.


Počasie Holandsko Amstelveen


Amstelveen je malé mesto v Holandsku, ktoré leží niekoľko kilometrov od hlavného mesta Amsterdam. Ak sa zaujímate o počasie v tejto oblasti, je dôležité si uvedomiť, že Holandsko sa nachádza v zónach miernych oceánskych klimatov. To znamená, že počasie je zvyčajne mierne a vlhké počas celého roka.

Letné mesiace v Amstelveen sú obvykle pomerne teplé a vlhké. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia, pričom nočné teploty sa zvyčajne neklesnú pod 10 stupňov Celzia. Počas leta sa vyskytujú aj občasné letné búrky, ktoré môžu spôsobiť silný vietor a silné dažde.

Jeseň v Amstelveen je zvyčajne vlhká a daždivá. Teploty klesajú na priemer okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Na jeseň sa občas vyskytujú aj extrémne búrky, ktoré môžu mať vplyv na dopravu a cestovanie.

Zima v Amstelveen je typická chladnými teplotami a občasnými snehovými zrážkami. Priemerné teploty klesajú pod bod mrazu a obvykle sa pohybujú medzi -2 až 6 stupňov Celzia. Na druhej strane, letná sezóna je zvyčajne najsuchším obdobím v Amstelveen.

Jar v Amstelveen nie je príliš pozoruhodná svojimi teplotami, ale je známe pre svoje krásne kvitnúce záhrady a parky. Priemerné teploty sa pohybujú od mierne chladných 10 až 15 stupňov Celzia.

Celkovo povedané, počasie v Amstelveen je zvyčajne mierne a vlhké s občasnými extrémnymi prejavmi, najmä v letnej a jesennej sezóne. Ak plánujete cestu do tohto krásneho holandského mesta, pripravte sa na rôzne druhy počasia a nezabudnite so sebou vziať vhodné oblečenie pre rôzne podmienky.


Ubytovanie Holandsko Amstelveen


Amstelveen je mesto nachádzajúce sa v Holandsku, ktoré je veľmi obľúbené pre svoju blízkosť k Amsterdamu, ktoré je vzdialené len niekoľko kilometrov. Toto mesto ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí chcú navštíviť Holandsko, využiť jeho kultúru a tradičné hodnoty.

Keď hľadáte ubytovanie v Amstelveen, máte na výber rôzne možnosti. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely a apartmány, ale ak chcete ušetriť peniaze, sú k dispozícii iné možnosti.

Často sa turisti rozhodujú pre bývanie v hosteli, ktoré ponúkajú základné vybavenie ako posteľ, kúpeľňu a spoločnú kuchyňu. Toto je lacnejšie riešenie pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze a zároveň cestovať.

Ak chcete cestovať komfortne, môžete vyskúšať aj rôzne apartmány a ubytovne. V týchto ubytovaniach nájdete všetko, čo potrebujete, a nielen posteľ a kúpeľňu. Výhodou takéhoto ubytovania je, že si môžete pripraviť vlastné jedlá v plne vybavenej kuchyni. To je skvelé pre tých, ktorí chcú mať viac slobody a nechcú podliehať cestovatelom a hotelovým pravidlám.

Ďalšou možnosťou sú turistické ubytovania, najmä ak chceš mať skúsenosť s miestnymi. Tieto ubytovania poskytujú tímovú ubytovanie, ktoré sú príjemné a dostupné pre celé skupiny ľudí. Môžete teda cestovať s rodinou alebo skupinou priateľov a spoločne si užívať toto mesto.

Amstelveen ponúka rôzne typy ubytovania pre turistov. Všetko záleží na vás a vašich potrebách. Nezáleží na tom, ktorý typ ubytovania si vyberiete, budete mať skvelý čas v tomto krásnom meste Holandska.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky