Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Holandsko Delft

Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Delft


Otázky:
1. Aké je počasie v Delfte?
2. Ako sa dostanem z letiska do Delftu?
3. Kde si môžem zakúpiť miestnu dopravnú kartu?
4. Aké sú najzaujímavejšie miesta v Delfte?
5. Čo by som si mal pozrieť v okolí Delftu?
6. Sú v Delfte nejaké trhoviská alebo trhy?
7. Má Delft nejaké dobré reštaurácie alebo kaviarne?
8. Ako dlho trvá prehliadka Delftu?

Odpovede:
1. Počasie v Delfte je celkovo vlhké a mierne s množstvom dažďa po celý rok.
2. Môžete sa dostať autobusom alebo vlakom, v závislosti od letiska a vašich preferencií. Najlepšie je použiť vyhľadávač spojení na internete.
3. Miestne dopravné karty sa dajú zakúpiť na veľa miestach, vrátane staníc metra a autobusového nádražia.
4. Najzaujímavejšie miesta v Delfte sú Veletrh Delftu, Kostol sv. Jána a Kráľovská keramická manufaktúra.
5. Okolité miesta zahŕňajú Gouda, Haag a množstvo miest v Belgicku.
6. Áno, v Delfte sa konajú trhy s potravinami, kvetmi a odevmi po celý rok.
7. V Delfte je množstvo vynikajúcich reštaurácií a kaviarní s miestnou a medzinárodnou kuchyňou.
8. Prehliadka Delftu môže trvať od niekoľkých hodín do celého dňa, v závislosti od toho, koľko chcete vidieť a spoznať.


Letenka Holandsko Delft


Delft je mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Holandska a je známe svojimi krásnymi uličkami a charakteristickou architektúrou. Navštívenie tohto mesta by pre vás mohlo byť zážitkom na celý život. Aby ste sa tam dostali, budete potrebovať letenku do Holandska, s presným cieľom v Delfte.

Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú lety do mesta Delftu. Najvhodnejšia možnosť pre turistov je s cestovnou kanceláriou alebo s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou, ktorá má lety do mesta Amsterdam.

Mesto Amsterdam má pomerne malú vzdialenosť od Delftu, cesta trvá iba asi 1 hodinu. Po prílete na letisko Schiphol, môžete využiť rôzne spôsoby dopravy do Delftu. Najvhodnejšou možnosťou je najať si auto alebo využiť verejnú dopravu.

Po príchode do mesta si môžete všimnúť niektoré z najznámejších budov v meste, ako napríklad kostol Oude Kerk, ktorý bol postavený v 13. storočí. Izba, v ktorej sa nachádza rozhlasová stanica, tiež stojí za to navštíviť. Je tiež dôležité vidieť krásne námestie Markt so svojou obchodnou budovou Stadhuis.

Delft je okrem toho známe aj svojou históriou a kultúrou. Môžete navštíviť múzeum Prinsenhof, kde je možné vidieť viac ako 800 rôznych exponátov týkajúcich sa histórie a tradícií mesta. Okolie je taktiež krásne a ponúka spoločnosti pre výlety na bicykli, ktorými si môžete užiť krásne výhľady na okolité krajiny a kultúru Holandska.

Letenka do Holandska na návštevu Delftu je skvelý spôsob, ako spoznať toto krásne mesto a jeho okolie. Začnite plánovať svoju cestu už teraz!


Dovolenka Holandsko Delft


Holandsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo pamiatok a prírodných krás. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete a zároveň si prezriete miestne kultúrne dedičstvo, je Delft tou správnou voľbou. Toto mesto, nachádzajúce sa v juhozápadnej časti Holandska, ponúka množstvo zážitkov pre turistov každého veku.

Historické pamiatky

Delft je známe pre svoje historické pamiatky a úzke uličky, ktoré vás prevedú mestsým charakterom. Jednou z najznámejších pamiatok je gotický kostol Nieuwe Kerk, kde sa nachádza mauzóleum Oranje-Nassau, rodiny kvázi kráľovského domu. V kostole Nieuwe Kerk sú tiež dva varhany, jedny z najväčších v Európe. Inou atrakciou je Stará mestská radnica (Oude Stadhuis), kde sa nachádza múzeum s množstvom zbierok histórie a umenia regiónu.

Zaujímavé miesta

Pre tých, ktorí sú viac zameraní na modernú architektúru, odporúčame navštíviť tzv. Delftse Poort, neobvyklé sklenené budovy nájomné byty. Ak hľadáte miesto na piknik alebo prechádzku, navštívte parc Polder Hofland, ktorý je tiež ideálny pre poobedné aktivity s rodinou.

Trhy

Delft je známe svojimi trhmi, ktoré sa konajú každú sobotu ráno na trhu v blízkosti kostola Nieuwe Kerk. Ak máte radi kuchyňu, je toto miesto pre vás to pravé. Trhy ponúkajú širokú škálu potravín vrátane čerstvej zeleniny, ovocia, mäsa, rybieho tovaru a syrov.

Zaujímavosti pre deti

Pre deti je Delft domovom niekoľkých zaujímavých miest. Jedným z týchto miest je Techniek Museum Delft, kde deti môžu zistiť niečo o histórii vynálezov a ich funkciách. Ak chcete mať zábavu na vode, prenajmite si loď cez korunu, ktorá vás prevedie mnohými kanálmi mestom a jeho okolím.

Zhrnutie

Celkovo, Delft vám ponúka príležitosť stráviť niekoľko dní a baviť sa, zatiaľ čo si určite užijete miestne zaujímavosti a svoj čas medzi krásnymi uličkami a pamiatkami. Nemusíte sa báť, že vám bude nuda, Delft ponúka dobrú rovnováhu medzi aktivitami a rýchlym tempom života. Preto, keď hľadáte miesto, kde stráviť dovolenku, Delft je správnou voľbou.


Počasie Holandsko Delft


Holandsko je známe svojou nepredvídateľnou a často zmenlivou klímou. Delft, mesto nachádzajúce sa v západnej časti Holandska, nemá výnimku. Mesto sa nachádza relatívne blízko k pobrežiu Severného mora a má vlhké, mierne podnebie s množstvom zrážok po celý rok.

Všeobecne platí, že najteplejší mesiac v Delfte je júl, keď teploty môžu dosiahnuť až 21°C. Najchladnejší mesiac je január, s dennými teplotami okolo 6°C. V zásade môže byť v Delfte chladno a vlhko celý rok.

Najviac zrážok padá v Holandsku v zime a na jar, s najmenej zrážkami v lete. V Delfte je toto pravidlo platné aj pre mesto. Zimy sú zvyčajne mokré a daždivé, s častými snehovými premenami. Letá bývajú relatívne suché, s príležitostnými búrkami.

Priemerné teploty v Delfte sú od apríla do septembra približne od 12°C do 21°C. Jesenné a zimné mesiace majú priemerné teploty od 5°C do 9°C. Najviac zrážok v Delfte padá v júni a decembri, s menším množstvom zrážok v lete.

Pre tých, ktorí cestujú do Delftu, je dôležité pripraviť sa na nepredvídateľné počasie. Odporúča sa, aby boli v kabáte a nepremokavej obuvi, aby boli pripravení na daždivé dni, ktoré môžu nárazovo prísť bez varovania.

Holandské počasie môže byť neisté, ale to určite neznamená, že by ste mali zrušiť svoju cestu do Delftu. V skutočnosti sú daždivé dni a tieňové oblaky súčasťou typickej holandskej krajiny, ktoré určite stojí za návštevu. Takže nezabudnite si priniesť svoj dáždnik a vyrazte objavovať krásy Delftu v každom počasí.


Ubytovanie Holandsko Delft


Holandsko – perla severnej Európy, obľúbená destinácia pre turistov z celého sveta. Medzi najkrajšie holandské mestá patrí aj Delft. Toto malebné mesto, nachádzajúce sa v provincii Južný Holandský, je známe svojou bohatou históriou, jedinečnou architektúrou a pôvabnou atmosférou.

Ak plánujete navštíviť Delft, máte na výber z rôznych druhov ubytovania, ktoré uspokoja rôzne preferencie a rozpočty. V meste nájdete hotely, penzióny, apartmány a špeciálne ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť autentickú atmosféru tohto histórického mesta.

Jednou z najobľúbenejších možností pre turistov je ubytovanie v historických budovách. Mnoho z nich bolo starostlivo zrekonštruovaných a ponúka jedinečný zážitok. Môžete si napríklad vybrať z malého hotelu nachádzajúceho sa v historickom centre mesta s výhľadom na námestie, alebo možno by ste radšej zostali v tradičnom penzióne so zachovalými prvokami z 17. storočia. Toto ubytovanie vás odtiahne späť v čase a umožní vám prežiť atmosféru histórie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú súkromie a nezávislosť, sú k dispozícii aj apartmány a štúdiá. Tieto ubytovacie jednotky ponúkajú plne vybavenú kuchyňu, čo je skvelá voľba pre tých, ktorí si radi sami pripravujú jedlo. Môžete si kúpiť čerstvé produkty na trhoch a zažiť autentickú holandskú kuchyňu priamo vo svojom ubytovaní. Okrem toho, môžete sa cítiť ako miestny obyvateľ a zažiť úžasnú atmosféru Delftu z vlastného bytu.

Ak preferujete moderné zariadenie a služby, budete mať tiež na výber z rôznych hotelov. Mnoho z nich sa nachádza v blízkosti zaujímavostí mesta a má ľahký prístup k historickému centru. Môžete očakávať pohodlné izby, vybavenú posilňovňu, reštaurácie a v mnohých prípadoch aj wellness centrum.

Napriek tomu, prečo sa rozhodnete, v Delfte si užijete pohodlné a útulné ubytovanie. Mesto poskytuje bohaté možnosti na cestovanie aj naďalej a ponúka rôzne aktivity pre turistov. Môžete navštíviť známu Grote Kerk (Veľký kostol) so svojou výnimočnou vežou, prejsť sa cez krásne historické ulice s malými obchodíkmi a kaviarňami alebo navštíviť známy pivovar De Delftse Stadsbrouwerij, kde si môžete ochutnať miestne pivá.

Prechádzka popri kanáloch a obdivovanie typických holandských domčekov je tiež nevyhnutným zážitkom. Deň môžete stráviť aj v múzeách a galériách, ktoré sa zameriavajú na bohatú históriu a kultúru mesta.

Delft je jedno z tých miest, ktoré si zamilujete hneď po príchode. Jeho krásna architektúra, pokojná atmosféra a historické uličky vás prenesú do iného sveta. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu do Delftu, aby ste zažili tento úžasný kúsok Holandska.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky