Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Holandsko Efteling

Počasie Holandsko Efteling


Holandsko je známe predovšetkým svojimi rozprávkovými veternými mlynmi, drevákmi a kanálmi. No tento kraj ponúka oveľa viac ako len kultúrne dedičstvo a malebnú architektúru. Jedným z najznámejších a najobľúbenejších zábavných parkov v Holandsku je Efteling.

Efteling je v skutočnosti jeden z najstarších zábavných parkov na svete. Otvoril sa v roku 1952 a odvtedy privíta milióny návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Park sa nachádza na ploche približne 72 hektárov v provincii Severný Brabant, v blízkosti mesta Kaatsheuvel.

Jednou z kľúčových príčin popularity Eftelingu je jeho rozmanitosť a jedinečnosť. Park ponúka celý rad zábavy pre všetky vekové kategórie. Tu môžete nájsť 42 jedinečných atrakcií, medzi ktoré patria horské dráhy, vodné atrakcie, výstavy, cvičenia pre deti a mnoho ďalších. Nadšenci adrenalínových zážitkov sa môžu vydať do sekcie parku s názvom "Reizenrijk", kde ich čakajú rýchle a impozantné jazdy. Pre tých, ktorí preferujú mierne aktivity, je tu sekcia "Marerijk", ktorá je naplnená rozprávkovými postavičkami a pokojnými jazdami.

Okrem atrakcií ponúka Efteling tiež divadelné predstavenia a živú hudbu. Každý deň sa pravidelne konajú rôzne show pre návštevníkov parku. Zábava tu teda nekončí ani vtedy, keď ste hotoví so jazdami.

Je však dôležité brať do úvahy aj počasie, keď plánujete návštevu Eftelingu. Holandsko je známe svojimi nevyspytateľnými dažďami. Je preto užitočné mať s sebou vždy dáždnik alebo pršiplášť. Ale nezabudnite, že za každou dažďovou oblačnosťou sa môže skrývať krásne slnečné nebo.

Počas celého roka Efteling prináša rôzne akcie a udalosti, aby prekvapil svojich návštevníkov. Vianočné obdobie je jedným z najkrajších časov na návštevu Eftelingu. Park je vyzdobený tisíckami svetiel a poskytuje atmosféru zázraku. Môžete si vychutnať krásnu vianočnú atmosféru, obdivovať ľadové sochy a navštíviť vianočný trh.

Holandsko má pomerne mierny oceánsky podnebný typ. Letá sú tu prevažne teplé a suché, s priemerom 20-25 °C. Zimy sú naopak chladné, s priemernou teplotou okolo 2-6 °C. Miestne počasie sa však môže meniť a je vždy dobré sledovať aktuálne predpovede, aby ste sa mohli riadiť podľa toho.

Efteling je stále úžasným miestom, či už je jasná obloha alebo dážďové kvapky padajú na vašu hlavu. Jeho atmosféra a rozmanitosť atrakcií ponúkajú nádheru a zábavu pre všetkých návštevníkov, od malých detí až po dospelých. Je to miesto, ktoré si zaslúži miesto na zozname všetkých návštevníkov Holandska.


Dovolenka Holandsko Efteling


Holandsko je krásna krajina so množstvom zaujímavých miest a aktivít. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete zabaviť celú rodinou, navštívte zábavný park Efteling. Tento park sa nachádza v severnej časti Holandska, v meste Kaatsheuvel.

Efteling je najväčší a najstarší zábavný park v Holandsku. Jeho história siaha až do roku 1952, kedy bol založený. Od tej doby sa park neustále rozrastá a dnes ponúka návštevníkom množstvo rôznych atrakcií a zábavy.

Jednou z najväčších atrakcií v parku je Achterbahn, jedna z najvyšších a najväčších atrakcií v Európe. Je to ruské koleso, ktoré vás zvedie do výšky 36 metrov a zabezpečí adrenalínovú jazdu, ktorú nezabudnete.

Okrem toho park ponúka aj množstvo ďalších atrakcií pre všetky vekové kategórie. Pre tých menších sú ideálne malé jazdné kolieska, karusely a množstvo ďalších zábavných aktivít. Pre tých starších a odvážnejších návštevníkov, ponúka park rýchle horské dráhy a iné adrenalínové atrakcie.

Efteling je však oveľa viac ako len zábavný park. Môžete sa tu prechádzať krásnymi záhradami a lesmi, navštíviť rôzne výstavy a kultúrne podujatia, alebo si užiť večerné predstavenie.

V parku sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať chutné holandské jedlá a nápoje.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť dovolenku s celou rodinou, Efteling je ideálnym miestom pre vás. Ponúka zábavu pre každého, krásne prostredie a nezabudnuteľné zážitky. Určite by ste si toto miesto nemali nechať ujsť!


Letenka Holandsko Efteling


Ak hľadáte niečo zábavné a exotické na vašu dovolenku, nemusíte hľadať len klasické destinácie. Jednou z možností môže byť návšteva Holandska a jeho atrakcie Efteling.

Efteling je najväčší a najstarší tematický park v Holandsku a patrí medzi jednu z najzaujímavejších turistických atrakcií. Park bol otvorený v roku 1952 a odvtedy prináša zábavu a radosti návštevníkom z rôznych kútov sveta.

Efteling sa nachádza v južnej časti Holandska a je z ľubovoľného miesta dostupný vďaka dobre rozvinutej dopravnej infraštruktúre. Návštevníci si môžu zakúpiť lístky na vstup do parku online alebo na mieste.

Park ponúka množstvo zábavy a atrakcií pre celú rodinu. Najznámejšou atrakciou je vodný svet Aquanura, kde sa návštevníci môžu ponoriť do sveta fantasy a kúpiť sa v jazierku plnom záhadných zvierat.

Okrem toho, park ponúka ďalšie zaujímavé atrakcie ako je Achterbahn Joris en de Draak - rýchla jazda na dvoch koľajách, vodná atrakcia De Vliegende Hollander, kde návštevníci plavia loďou a nebojácne sa vydávajú na perie hľadať poklad.

Tí, ktorí majú radi zvierať, si môžu vychutnať prechádzku v Safari Parku, kde sa stretávajú s divokými zvieratami ako levmi, slonmi, nosorožcami a ďalšími.

Efteling je miesto, kde si návštevníci môžu užiť deň plný zábavy a adrenalínu. Nočnou atmosféru tu umocňuje oživenie niektorých atrakcií a fascinujúce svetelné šou.

Holandsko a jeho atrakcia Efteling ponúka nezvyčajné a zábavné zážitky a je ideálnym miestom pre ľudí, ktorí hľadajú niečo nové a nezvyčajné. Ak ste ešte neplánovali dovolenku, zvážte návštevu tohto nádherného miesta a nechajte sa unášať svetom fantasy a zábavy.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Efteling


Otázka: Kedy je otvorený Efteling?
Odpoveď: Efteling je otvorený každý deň počas celého roka. Avšak, niektoré atrakcie môžu byť zatvorené v zimných mesiacoch.

Otázka: Aké sú ceny vstupeniek do Eftelingu?
Odpoveď: Ceny vstupeniek závisia od ročného obdobia a veku návštevníka. Podrobnejšie informácie o cenách nájdete na oficiálnej stránke parku.

Otázka: Koľko stojí parkovanie v Eftelingu?
Odpoveď: Parkovanie v Eftelingu je zdarma.

Otázka: Môžem si priniesť svoju jedlo a nápoje do parku?
Odpoveď: Áno, môžete, ale v niektorých oblastiach sú povolené iba nápoje. Alkoholické nápoje sú zakázané.

Otázka: Kde najdem ubytovanie v blízkosti Eftelingu?
Odpoveď: V blízkosti Eftelingu sa nachádza niekoľko hotelov. Na oficiálnej stránke parku nájdete zoznam doporučených ubytovacích zariadení.

Otázka: Môžem si zakúpiť vstupenku predom online?
Odpoveď: Áno, vstupenky na Efteling je možné zakúpiť online na oficiálnej stránke parku.

Otázka: Môžem si zaparkovať karavan alebo stan v blízkosti Eftelingu?
Odpoveď: Efteling nemá k dispozícii priestor na parkovanie karavanov alebo stanov v blízkosti parku. V okolí však sú k dispozícii kempy a karavanové parky.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Eftelingu?
Odpoveď: Efteling je vzdialený približne 100 km od Amsterodamu, a najlepším spôsobom ako sa dostať je autom alebo vlakom. Park tiež ponúka bezplatnú kyvadlovú dopravu z niektorých vlakových staníc. Podrobnejšie informácie nájdete na oficiálnej stránke parku.


Ubytovanie Holandsko Efteling


Holandsko je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a skvelými atrakciami. Jedným z najznámejších a najobľúbenejších miest určite je Efteling. Toto miesto je však o niečo viac ako len bežný tematický park. Ponúka tiež možnosť ubytovania, ktoré je naozaj jedinečné.

V areáli Eftelingu sa nachádza niekoľko hotelov a reštaurácií, kde si môžete vybrať štýl a typ ubytovania, ktorý vám najviac vyhovuje. Ak ste milovníkom luxusu a pohodlia, potom je tu pre vás Hotel De Hof van Sachsen. Tento hotel ponúka elegantné izby s výhľadom na park, kde sa môžete túliť v perinách na kráľovskej posteľ a vychutnávať si pokojné a tiché okolie. Máte tu tiež možnosť relaxovať v hotelovom wellness centre, ktoré je vybavené bazénom, saunou a masážnymi kreslami. Po návšteve atrakcií v parku si môžete vychutnať výbornú večeru v jednej z reštaurácií na mieste alebo si návštevníci tiež môžu objednať služby donášky jedál priamo do svojej izby.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnejší štýl, je tu Hotel Loonsche Land. Tento hotel je otvorený až do ôsmich večer, čo dáva hostom príležitosť prežiť celý deň v parku a potom sa ubytovať až neskôr. Loonsche Land ponúka štýlové drevené bungalovy, ktoré sa nachádzajú uprostred prírody a ponúkajú skvelé výhľady na okolitú krajinu. Bungalovy sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt vrátane sprchy, toalety a kúpeľne. V areáli hotela sa nachádza tiež farmu, kde môžu hostia vidieť a dokonca kŕmiť zvieratá ako kravy, ovce a kozy.

Pre tých, ktorí sa radi vrátia do minulosti, je tu Hotel Het Loo. Tento hotel sa nachádza v nádhernom historickom zámku a ponúka hostom jedinečnú skúsenosť. Izby sú elegantne zariadené v štýle minulého obdobia, s luxusným nábytkom a originálnymi umením. Hostia majú tiež prístup do peknej záhrady, kde sa môžu prechádzať a relaxovať. V hoteli sa nachádza aj reštaurácia, kde sa podávajú tradičné holandské jedlá, čo je skvelá príležitosť ochutnať miestne delikatesy.

Ubytovanie v Eftelingu nie je len o obyčajnej nocľahe, ale o skutočnej skúsenosti. Všetky hotely sú navrhnuté s ohľadom na potreby hostí a poskytujú vynikajúcu starostlivosť a pohodlie. Nech si vyberiete akékoľvek ubytovanie, poskytuje vám možnosť stráviť viac času v tomto skvelej destinácii a nechať sa pohltiť čarovnou atmosférou Eftelingu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky