Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Holandsko Scheveningen

Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Scheveningen


1. Kde sa nachádza Scheveningen v Holandsku?
Scheveningen je plážové letovisko a mestská časť Haagu v Holandsku.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Scheveningenu?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Scheveningenu, je vlakom do Haagu a potom autobusom alebo tramvajou do Scheveningenu. Tiež je možné prísť autom alebo taxíkom.

3. Koľko trvá cesta z Amsterodamu do Scheveningenu?
Cesta z Amsterodamu do Scheveningenu trvá približne 1,5 hodiny vlakom alebo autom, v závislosti od premávky.

4. Aké sú najlepšie pláže v Scheveningenu?
Najznámejšia a najväčšia pláž v Scheveningenu sa nazýva Scheveningenské pláže. Je to piesočnatá pláž s množstvom reštaurácií, kaviarní a obchodov.

5. Sú pláže v Scheveningenu vhodné na kúpanie?
Áno, pláže v Scheveningenu sú veľmi vhodné na kúpanie. Voda je čistá a pláže sú dobre udržiavané. Existujú aj plážové reštaurácie a plaváreň v blízkosti.

6. Čo by som mal vidieť v Scheveningenu okrem pláží?
Okrem pláží je v Scheveningenu veľa atrakcií, medzi ktoré patrí Scheveningenská zástavba, Scheveningenský muzeum umenia a pamiatka na Atlantický múr.

7. Sú v Scheveningenu dostupné ubytovacie možnosti?
Áno, v Scheveningenu je veľa rôznych hotelov, apartmánov a penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov.

8. Aké aktivity je možné robiť v Scheveningenu?
V Scheveningenu je možné robiť veľa rôznych aktivít, vrátane plážového volejbalu, surfovania vodou, jazdy na bicykli po okolí a navštevovania rôznych reštaurácií, kaviarní a obchodov.

9. Existujú v Scheveningenu vodné športy?
Áno, v Scheveningenu je možné zúčastňovať sa rôznych vodných športov, ako je surfovanie, kajakárstvo, paddleboarding a plachtovanie.

10. Koľko stojí vstup do Scheveningenského múzea umenia?
Cena vstupného do Scheveningenského múzea umenia sa líši v závislosti od veku a typu vstupu, pričom plná cena je približne 15 eur pre dospelých.


Dovolenka Holandsko Scheveningen


Dovolenka v Holandsku môže byť pre milovníkov prírody, kultúry a histórie jedinečným zážitkom. Medzi najpopulárnejšie turistické miesta v Holandsku patrí aj krásne pobrežné letovisko Scheveningen.

Scheveningen je súčasťou hlavného mesta Holandska, Haagu, a nachádza sa len niekoľko kilometrov od jeho centra. Pre mnohých je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu od rušného života veľkomesta. Scheveningen ponúka nádherné pláže s jemným pieskom, kde si môžete užívať slnko, kúpanie a rôzne vodné športy.

Jednou z najznámejších atrakcií Scheveningenu je jeho historický mól, známy tiež ako Scheveningenský mól. Tento drevený mól je populárnym miestom pre prechádzky, kde si môžete vychutnať výhľad na more a prístav. Na móle sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete vychutnať tradičnú holandskú kuchyňu.

Okrem pláží a mólu môžete navštíviť aj niektoré z miestnych atrakcií, ako napríklad Muzeum Scheveningen, kde sa dozviete viac o histórii a kultúre tohto pobytového letoviska. Pre tých, ktorí majú záujem o umenie, je tu aj Gemeentemuseum Den Haag, kde môžete obdivovať rôzne umelecké diela od holandských, ako aj medzinárodných umelcov.

Ak chcete zažiť niečo ešte vzrušujúcejšie, môžete sa vydať na prechádzku po Scheveningenskom prístave, ktorý je jedným z najväčších prístavov v Holandsku. Tu môžete vidieť rôzne loďstvo, vrátane tradičných drevených loďí. Prístav ponúka tiež rôzne rozptýlenie a obchody, v ktorých si môžete zakúpiť obľúbené holandské výrobky ako syry a morské špeciality.

Scheveningen je tiež ideálnym miestom pre milovníkov nočného života. Nachádza sa tu veľa barov, klubov a reštaurácií, kde sa môžete zabaviť a vychutnať si nočnú atmosféru.

Aby ste naozaj zažili všetko, čo Scheveningen a jeho okolie majú ponúknuť, odporúča sa stráviť v tomto letovisku aspoň niekoľko dní. Sú tu k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti, od hotelov po dovolenkové domy, ktoré ponúkajú komfortné a príjemné bývanie počas vášho pobytu na tomto pobytovom letovisku.

Celkovo povedané, Scheveningen je ideálnym miestom pre dovolenku v Holandsku. Ponúka krásne pláže, veľa kultúrnych a historických zaujímavostí a príležitosť na vychutnanie si tradičnej holandskej kuchyne a nočného života. Nech už sa rozhodnete zostať na pláži a relaxovať alebo objavovať miestne atrakcie, Scheveningen vám určite poskytne nezabudnuteľný zážitok z dovolenky.


Letenka Holandsko Scheveningen


Holandsko: Nádherná pláž v Scheveningene

Ak si obľúbite pláže, nebude vás prekvapiť, že Holandsko má jednu z najkrajších pláží v Európe. Scheveningen, známe aj ako "Scheve", je populárne letovisko nachádzajúce sa v blízkosti hlavného mesta Amsterdamu. Pláž je pomerne ľahko dostupná, pretože sa nachádza iba pár minút od centra mesta.

Holandská pláž Scheveningen je to, čo mnohí popisujú ako dokonalú kombináciu moderného a prírodného. V

Čo robí Scheveningen takým špeciálnym? Začnime tým, že to je najdlhšia písečná pláž v Holandsku, ktorá sa tiahne až do obce Kijkduin, preto budete mať veľmi veľa miesta na relaxáciu. Je to tiež veľmi dobre udržiavaná pláž, takže si môžete byť istí, že na ňu narazíte na viac ako len odpadky.

V Scheveningene nájdete aj množstvo aktívnych a adrenalínových atrakcií. Môžete si požičať bicykel a vydať sa po dlhých pobrežných cyklistických cestách, objavovať krásne výhľady na more a okolitú prírodu. Ak máte radi vodné športy, môžete si skúsiť surfovanie, kiteboarding alebo paddleboarding. Je tu tiež možnosť prechádzok loďou, ktoré vám umožnia vidieť Holandsko z úplne inej perspektívy.

Scheveningen je známe aj svojimi legendárnymi surfačkami. Vďaka vhodným podmienkam a konštantnému vetru sa môžete tešiť z kvalitných vĺn, ktoré sú ideálne pre surfačovanie. Môžete si dokonca zapísať kurz surfovania, ak chcete tento vzrušujúci šport vyskúšať po prvýkrát.

Okrem týchto aktívnych atrakcií je Scheveningen domovom aj pre niekoľko známych pamiatok a zaujímavostí, ktoré stojí za navštívenie. Roest van Hove, ikonická drevená budova, je jednou z nich. Táto budova je historická, pretože tu kedysi stávala nevieľka rybárska dedinka. Môžete ju vidieť aj na niekoľkých obrazoch holandských maliarov.

Ak ste gurmáni, neobíďte v Scheveningene miestne reštaurácie. Holandská kuchyňa je bohatá na chuti a môžete si vychutnať čerstvé morské plody ako ústredné jedlo. Skúste tradičné holandské jedlo ako sieťový koláč alebo kvôlič z hovädzieho mäsa. Ak preferujete medzinárodné jedlá, Scheveningen nezostane na poslednom mieste. Máte na výber z množstva reštaurácií ponúkajúcich taliansku, japonskú, thajskú a mnoho ďalších kuchýň.

Ak chcete zažiť unikátny zážitok na pláži na Holandskom pobreží, neváhajte navštíviť Scheveningen. S úžasnou kombináciou prírody, adrenalínu a kultúry si budete môcť užiť dokonalý oddych aj dobrodružstvo. Naplánujte si svoju letenku do Holandska a choďte objavovať nádhernú pláž Scheveningen ešte dnes!


Počasie Holandsko Scheveningen


Holandsko je známe svojím vlhkým a mierne chladným počasím. Jedným z najsledovanejších miest je Scheveningen, ktoré je známe svojou krásnou plážou a pokojnou atmosférou. Scheveningen leží na pobreží Severného mora a je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Holandsku.

Počasie v Scheveningene je mierne oceánske, s mierne chladnými letami a mierne mrazivými zimami. Letné mesiace sú zväčša miernymi, s priemernými teplotami okolo 20 °C. Teploty však môžu dosahovať aj 25 °C a viac, najmä počas horúcich vlniet. Večery sú chladné a kvôli vlhkému vzduchu môže byť pocitovo chladnejšie ako je to na skutočnosti. Pri pláži je zvyčajne chladnejšie, pretože morský vietor zvýšuje zrážky.

Zimy v Scheveningene sú daždivé a chladné, s priemernými teplotami okolo 3 °C. Príležitostné mrazy a sneženie nie sú nezvyčajné. Západné veterné sústavy západu a severozápadu prinášajú chladný vzduch z Arktídy, čo znamená, že teploty môžu klesnúť aj pod bod mrazu. Morské vetry môžu spôsobiť, že sa cítime ešte chladnejšie, takže je vhodné sa dobre obliekať.

Podnebie v Scheveningene je známe aj svojimi silnými vetrami. Vietor je častým doprovodným prvkom počasia a môže byť nárazový až 30-40 km/h alebo ešte viac. Tieto veterné podmienky robia z Scheveningene významnú destináciu pre vodné športy, ako je napríklad surfovanie a jachting.

Scheveningen je tiež známe svojimi mnohými slnečnými hodinami. Miestne mikroklíma ať už slnečný alebo zatiahnutý, je to jedno z najjasnejších miest v Holandsku. To je perfektné, ak chcete užívať slnečné pláže, prechádzky po nábreží a krásne výhľady na more.

Keď plánujete návštevu Scheveningenu, je dôležité byť pripravený na možné zmeny počasia. Odporúča sa mať s sebou oblečenie na chladné veterné dni, ako aj na príležitostné náhle dážďové prehánky. Miestni obyvatelia majú vždy pri sebe dáždniky a veterné plášte, pretože počasie je veľmi premenné.

V každom prípade, Scheveningen je krásne miesto, kde sú nezávislé od počasia mnohé aktivity, ktoré sa dajú robiť. Či už je to prechádzka po pláži, návšteva múzeí alebo jednoducho obdivovanie výhľadu na more, tu si vždy nájdete čo robiť. Ak sa potešíte oceánskym výhľadom, pokojnej atmosfére a zaujímavým počasiu, Scheveningen je pre vás tou správnou destináciou.


Ubytovanie Holandsko Scheveningen


Scheveningen je nádherné letovisko na severozápade Holandska, nachádzajúce sa len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Haagu. Je to jedno z najobľúbenejších miest pre dovolenkových turistov aj miestnych obyvateľov, vďaka svojej nádhernej pláži, bohatej histórii a širokej ponuke ubytovania.

Ak hľadáte ubytovanie v Scheveningene, možnosti sú naozaj bohaté a rôznorodé. Môžete si vybrať medzi hotelmi, apartmánmi, penziónmi alebo dokonca kempingmi - všetko podľa vašich osobných preferencií a rozpočtu.

Pre tých, ktorí si radi doprajú luxus a pohodlie, sú k dispozícii rôzne hotely rôznych kategórií. Môžete si vybrať medzi luxusnými 5-hviezdičkovými hotelmi s výhľadom na more a plážou alebo si zarezervovať pokoj v menších rodinných hoteloch so šarmom a osobitnou atmosférou. Mnoho hotelov poskytuje aj wellness centrá, bazény a reštaurácie, takže vaša dovolenka v Scheveningene bude naozaj maximálne pohodlná a relaxačná.

Pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a súkromie, sú k dispozícii apartmány a penzióny. Môžete si rezervovať útulný apartmán s vlastnou kuchynkou a obývacou izbou, v ktorom si budete môcť variť a relaxovať podľa vlastných predstáv. Penzióny sú tiež skvelou voľbou, napríklad pre rodiny s deťmi, pretože často ponúkajú veľké izby a príjemnú atmosféru.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a kempovanie, je tu možnosť ubytovania v kempingoch. Scheveningen má niekoľko kempingov priamo pri pláži, kde si môžete zarezervovať stan alebo si prenajať karavan. Kempingy majú obvykle vlastné sociálne zariadenia, reštaurácie a ponúkajú tiež rôzne zábavné aktivity pre deti aj dospelých.

Navyše, nezáleží na tom, ako si vyberiete ubytovanie v Scheveningene, vždy budete mať blízko k skvelým miestam na zábavu a voľný čas. Okrem nádherného pobrežia a piesočnatej pláže môžete navštíviť aj slávny Scheveningenský mol, kde sa nachádza množstvo barov, reštaurácií a obchodov. Môžete tiež navštíviť Muzeum plážové promenády, kde sa dozviete viac o histórii Scheveningene a význame pre obyvateľov tejto oblasti.

V Scheveningene sa nudit nebudete ani večer. Môžete sa vybrať na večerný prechádzku po pláži, využiť miestne kasíno alebo stráviť večer v niektorom z mnohých reštaurácií a barov s výhľadom na more.

Celkovo, ak hľadáte skvelé ubytovanie v fantastickom prostredí, Scheveningen je to pravé miesto pre vás. Nech už preferujete luxusné hotely, útulné apartmány alebo kemping pod holým nebom, Scheveningen vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku u mora.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky