Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

India Ajanta a Ellora Caves

Najčastejšie otázky a odpovede India Ajanta a Ellora Caves


1. Čo sa nachádza v Ajanta a Ellora Caves?
Ajanta a Ellora Caves sú historické jaskyne pozostávajúce z krásnych náboženských a umelcovských diel, ktoré uchovávajú starovekú históriu Indie.

2. Kde presne sa Ajanta a Ellora Caves nachádzajú v Indii?
Ajanta Caves sa nachádzajú v štáte Maháráštra, ktorý leží v západnej časti Indie, a Ellora Caves sa nachádzajú vo vzdialenosti asi 30 kilometrov od miesta Ajanta Caves.

3. Kedy boli Ajanta a Ellora Caves vybudované?
Ajanta Caves boli postavené medzi 2. storočím pred n.l. a 6. storočím n.l., zatiaľ čo Ellora Caves boli vybudované v období od 6. do 10. storočia n.l.

4. Aké sú vstupné poplatky pre návštevu Ajanta a Ellora Caves?
Vstupné poplatky sa líšia pre Indických a zahraničných turistov. Pre Indických turistov to je okolo 30-40 INR a pre zahraničných turistov to stojí približne 600-700 INR.

5. Ako sa dostať do Ajanta a Ellora Caves?
Neďaleké letiská sú Aurangabad a Nashik, ale najlepšie sú dopravou taxíkom alebo autobusom.

6. Ktoré sú najznámejšie jaskyne v Ajanta a Ellora Caves?
Najznámejšími jaskyňami sú jaskyne č. 1 a 2 v Ajanta Caves a jaskyne č. 10, 16 a 32 v Ellora Caves.

7. Existujú v okolí Ajanta a Ellora Caves nejaké hotely alebo ubytovacie možnosti?
Áno, v okolí Ajanta a Ellora Caves nájdete rôzne hotely a ubytovacie možnosti, vrátane turistických stanovísk a hostovských domov v blízkosti jaskýň.

8. Je potrebné vstupenky vopred rezervovať?
Nie, nie je potrebné rezervovať vstupenky vopred, ale je lepšie to urobiť, ak máte plán navštíviť miesto počas veľkej sezóny, ako sú Divali alebo Veľkého Gangu.


Ubytovanie India Ajanta a Ellora Caves


India je známa svojou bohatou históriou a kultúrou a ponúka mnoho miest, ktoré návštevníkom ponúkajú jedinečné zážitky. Jedným z takýchto miest sú jaskyne Ajanta a Ellora, ktoré sa nachádzajú v štáte Maháráštra.

Ajanta a Ellora Caves sú známe svojou nádhernou a starobylou architektúrou. Tieto jaskyne sú zapísané ako svetové dedičstvo UNESCO a tisíce turistov ich každoročne navštevujú, aby objavili ich unikátnu históriu a krásu.

Ajanta Caves sa nachádzajú v severovýchodnej časti Maháráštry a sú známe svojimi nádhernými málbarmi a sochami. Ide o súbor 29 jaskýň, ktoré sú vytesané do skál v priebehu 2. storočia pred naším letopočtom a 7. storočia nášho letopočtu. V týchto jaskyniach sa nachádzajú buddhistické svätyne, ktoré boli používané ako meditáciu a modlitby. Najznámejšia je jaskyňa číslo 26, ktorá je nazývaná "Veľká jaskyňa". Táto jaskyňa je ozdobená nádhernými maľbami, ktoré zobrazujú scény z Buddhovho života a učenia. Okrem toho, jaskyne Ajanta ponúkajú aj nádherný výhľad na okolité hory a rieku Vaghora.

Ellora Caves sa nachádzajú asi 29 kilometrov od mesta Aurangabad a sú považované za jedno z najväčších zázrakov hinduisticko-buddhisticko-jainskej architektúry na svete. Táto jaskyňa je domovom viac ako 100 jaskýň, ktoré boli vybudované v priebehu 5. až 10. storočia nášho letopočtu. V jaskyniach sa nachádzajú predovšetkým chrámy vytesané do skaly, ktoré sú zasvätené rôznym bohom a bohyňám ako je Šiva, Višnu a Buddha. V roku 1983 boli tieto jaskyne zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Najznámejšou jaskyňou v Elore je Kailasa chrám, ktorý je považovaný za najväčší jednoštítový monolit na svete. Tento chrám je postavený z jedného kusa kamene a je ozdobený sochami a málbami, ktoré zobrazujú hinduistické povesti.

Návšteva jaskýň Ajanta a Ellora je skutočným zážitkom, pretože viete objaviť bohatú históriu a kultúru Indie. Tieto jaskyne odhaľujú zručnosti starých remeselníkov a ich oddanosť náboženskému umeniu. Okrem toho, krása týchto jaskýň je len neopísateľná a ich archeologická hodnota je neoceniteľná.

Ak plánujete navštíviť Indiu, nevynechajte príležitosť vidieť jaskyne Ajanta a Ellora. Tieto jaskyne vám poskytnú úžasný pohľad na bohatú históriu a nádhernú architektúru staroveku. Výlet do týchto jaskýň vám poskytne jedinečný zážitok, ktorý určite nezabudnete.


Letenka India Ajanta a Ellora Caves


India je krajinou plnou nespočetných históriou preniknutých miest a klenotov. A jedným z týchto klenotov sú jaskyne Ajanta a Ellora, ktoré sa nachádzajú na západe Indie. Tieto jaskyne sú považované za jedno z najvýznamnejších archeologických a historických miest v krajine.

Ajanta Caves, známe aj ako Ajanta Leni, sú zároveň súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Jaskyne boli vytesané do vápencových skal medzi 2. a 1. storočím pred naším letopočtom a sú plné starobylých budhových a hinduistických náboženských umení. Tieto jaskyne sú tiež známe svojimi nádhernými freskami a nástennými maľbami, ktoré zachytávajú rôzne fázy budhistickej histórie. Jaskyne Ajanta sú skutočne ohromujúcou podívanou a poskytujú návštevníkom jedinečný pohľad do prebúdzajúceho sa dejinného obdobia.

Podobne ako Ajanta Caves, aj Ellora Caves sú záznamom starobylého umenia a náboženstva, a sú taktiež zaradené na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Táto obrovská komplex má viac ako 34 jaskýň, kde môžeme obdivovať remeselné vytesávanie z kameňa. Jaskyne Ellora sú jedinečné tým, že kombinujú budhizmus, hinduizmus aj džinizmus v jednom mieste. Najznámejšou jaskyňou je Kailasanatha Temple, ktorý je najväčšou jednotlivou kamennou stavbou na svete. Je považovaný za jeden z najúžasnejších inžinierskych zázrakov staroveku.

Ak hľadáte dávku kultúry a histórie v jednom mieste, návšteva Ajanta a Ellora Caves je nevyhnutná. Ako turista, môžete si naplánovať dovolenku tak, že si zakúpite letenku do mesta Aurangabad, ktoré je najbližším letiskom k týmto jaskyniam. Aurangabad je známe aj ako "Brána do svetla" a ponúka množstvo ubytovacích možností a reštaurácií pre turistov.

Po prílete do Aurangabadu môžete ľahko usporiadať miestne prepravy, ako taxíky alebo autobusy, aby ste sa dostali k jaskyniam Ajanta a Ellora. Ajanta Caves sú vzdialené od Aurangabadu približne 100 kilometrov, zatiaľ čo Ellora Caves ležia asi 30 kilometrov od mesta.

Je však dôležité si uvedomiť, že jaskyne Ajanta a Ellora majú obmedzený počet návštevníkov denne, takže je dobré plánovať si svoju návštevu vopred a zabezpečiť si vstupenky. Odporúča sa tiež mať so sebou pohodlnú obuv a dostatočnú hydratáciu, pretože prechádzka po jaskyniach môže byť fyzicky náročná.

Vzhľadom na význam a krásu Ajanta a Ellora Caves a ich historický význam je určite zaujímavé si pozrieť tieto miesta počas svojej návštevy v Indii. Takže neváhajte a zarezervujte si letenku do Aurangabadu a zažite fascinujúcu cestu do starodávnej histórie a náboženskej kultúry.


Počasie India Ajanta a Ellora Caves


India Ajanta a Ellora Caves sú dva významné historické lokality nachádzajúce sa v štáte Maharashtra v Indii. Tieto jaskynná komplexy sú známe svojou nádhernou architektúrou, náboženskými symbolmi a umeleckými dielami.

Ajanta Caves sa nachádzajú asi 100 kilometrov od mesta Aurangabad a sú zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento jaskynný komplex pozostáva z 29 jaskýň, ktoré boli vytesané do vápencových skál. Ajanta Caves sú známe predovšetkým pre svoje fresky, ktoré zobrazujú príbehy Budhu a budhistickú filozofiu. Fresky sa datujú približne do 2. storočia pred naším letopočtom a majú veľký historický a umelohistorický význam. Taktiež je tu možné vidieť sochy Budy, bodhisattvas a iných budhistických svätcov.

Ellora Caves sú popredným príkladom rozhodujúceho fusionu medzi hinduistickou, budhistickou a džinnskou náboženskou tradíciou v Indii. Toto miesto má viac ako 100 jaskýň vytesaných do bočných stien horskej skaly, a je to jeden z najväčších jaskynných komplexov na svete. Jaskyňa číslo 16, známa ako Kailash Temple, je jednou z najznámejších jaskýň v komplexe. Táto jaskyňa sa vyznačuje veľkým obrazom boha Shivu, ktorý je vytesaný z jedného kus kameňa, a je jednou z najvýznamnejších pamiatok hinduistickej architektúry v Indii.

Okrem toho oboje jaskynné komplexy sú ohromujúce aj z hľadiska svojho fyzického prostredia. Nachádzajú sa v národných parkoch, vďaka čomu sú obklopené nádhernou prírodou a zachovávajú úžasné životné prostredie pre rôzne vzácne druhy flóry a fauny.

Z hľadiska počasia, Ajanta a Ellora Caves sa nachádzajú v subtropickom podnebí s výrazným obdobím monzúnov. V lete sa teploty môžu vyšplhať až na 40 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zimnom období klesnú okolo 10 stupňov. Najlepšie obdobie na návštevu týchto jaskýň je od októbra do marca, keď sú teploty príjemné a je obmedzená možnosť dažďa.

Ak sa chystáte navštíviť India Ajanta a Ellora Caves, určite sa pripravte na nezabudnuteľné skúsenosti. Okrem fascinujúcej histórie a umeleckých diel tu nájdete aj bohaté kultúrne dedičstvo. Nezabudnite si vziať dostatok vody, obuv vhodnú na chôdzu po skalách a fotoaparát na zachytenie týchto nádherných miest.


Dovolenka India Ajanta a Ellora Caves


India je fascinujúcou krajinou s mnohými kultúrami, náboženstvami a krásnymi miestami. Jedným z najzaujímavejších miest na dovolenku v Indii sú jaskyne Ajanta a Ellora.

Jaskyne Ajanta sa nachádzajú v štáte Maharashtra a boli vytesané do hory v 2. storočí pred naším letopočtom. V týchto jaskyniach si môžete obdivovať nádherné nástenné maľby a sochy, ktoré vyjadrujú náboženské a kultúrne hodnoty starovekého Indie. Tieto jaskyne sú považované za jedno z najvýznamnejších miest hinduizmu a buddhizmu v Indii a sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Ellora jaskyne sa nachádzajú v rovnakom štáte ako Ajanta a sú jedinečné tým, že obsahujú nielen hinduistické a buddhistické, ale aj jainské jaskyne. Vytesané do hory v 6. a 9. storočí tieto jaskyne ukazujú vývoj indického umenia a architektúry v priebehu storočí. Mnoho soch a sál môže byť nádherné pozorovať v týchto jaskyniach a niektoré zariadenia sú dokonca precízne vytesané do skaly.

India je známa pre svoje nádherné miesta a jaskyne Ajanta a Ellora sú určite jedným z najviac fascinujúcich. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Indie a chcú vidieť niečo výnimočné, tieto jaskyne sú určite podľa toho. Keď navštívite tieto jaskyne, pripravte sa na to, že sa ponoríte do bohatej histórie a kultúry Indie.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky