Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)

Dovolenka Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je jednou z najkrajších krajín na svete s bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a pestrým dedičstvom. Jedným zo skvostov, ktoré túto krajinu výrazne obohacujú, je ostrov Flores. Nachádza sa východne od Bali a je známy svojou divokou a nedotknutou prírodou, ako aj fascinujúcimi kultúrnymi tradíciami.

Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť na ostrove Flores, je národný park Komodo. Tento park je domovom pre slávnych Komodského draka, najväčšieho plazivého plaza na svete. Môžete sa vydávať na túry s miestnymi sprievodcami, ktorí vás zavedú do srdca ich teritória, kde môžete pozorovať tieto ohromujúce tvory v ich prirodzenom prostredí. Budete môcť sledovať, ako Komodský drak žije a lovia, a zároveň sa dozviete veľa zaujímavých informácií o ich chování.

Ďalšou atrakciou, ktorú musíte vidieť na ostrove Flores, je jazierko Kelimutu. Toto jazierko sa nachádza vo vnútri jedného z troch sopiek, a je známe svojimi farebnými vodami. Každé jazierko má inú farbu - jedno je zelené, druhé je čierne a tretie mení farbu podľa ročného obdobia. Táto fantastická atrakcia je veľmi obľúbená u turistov a je jeden z najznámejších symbolov ostrova Flores.

Okrem týchto hlavných atrakcií má ostrov Flores veľa ďalších nádherných miest na objavenie. Môžete navštíviť kmeň Bena, ktorý je známy svojím tradičným hudobným prejavom a skvelou ľudovou architektúrou, alebo sa vybrať na pobrezie až k miestu Riung, kde sa nachádza viac ako 20 ostrovov s bielymi piesočnatými plážami a korálovými útesmi. Je to raj pre milovníkov potápania a šnorchlovania.

Lebo ostrov Flores je stále menej známy turistami, môžete sa tešiť na menej preplnené pláže a autentickú skúsenosť s miestnou kultúrou. Tu sa môžete dozvedieť o tradičných praktikách, ako je výroba tradičných tkanín a keramiky, alebo sa zúčastniť miestnych slávnosti a tancov.

Dovolenka na ostrove Flores v Indonézii vám ponúkne nekonečné možnosti prečkať vynikajúcu prírodu, skutočnú autenticitu a dobrodružstvo. Gorg raz zistite, prečo je Flores jedná z najšpeciálnejších a najkrajších destinácií v Indonézii.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


1. Ako sa dostanem na Flores a Komodo?
- Najjednoduchším spôsobom je doletieť sa na letisko v Labuan Bajo na Flores, odkiaľ je dostupná trajektová alebo lodná doprava na ostrov Komodo.

2. Potrebujem víza na cestovanie do Indonézie a Floresu?
- Áno, pre väčšinu návštevníkov je potrebné získať turistické víza pre Indonéziu. Víza je možné získať buď na letisku po prílete, alebo vopred v ambasáde alebo konzuláte Indonézie vo vašej krajine.

3. Koľko dní potrebujem na to, aby som si mohol vychutnať Flores a Komodo?
- Odporúča sa aspoň 5 až 7 dní, aby ste si mohli vychutnať krásy Floresu a úžasnú faunu a flóru ostrova Komodo, vrátane stretnutia s drakmi Komodo.

4. Aké sú najlepšie obdobia na návštevu Floresu a Komoda?
- Najlepšie obdobie na návštevu je počas suchého obdobia od apríla do októbra, keď je najmenej zrážok a teploty sú príjemné. Avšak, nič nie je isté a počasie sa môže meniť, preto je vhodné si skontrolovať predpovede počasia pred cestou.

5. Aké aktivity sú k dispozícii na Flores a Komodu?
- Na Floresi si môžete vychutnať túry po nádherných vodopádoch ako je Cunca Wulang, prekonať si adrenalínové rieky v raftingu na rieke Mbeliling alebo pozorovať vtáky v národnom parku Wae Rebo. Na Komode si môžete vychutnať stretnutie s obrovskými drakmi Komodo, šnorchlovanie, potápanie alebo relaxáciu na krásnych plážach.

6. Ako je to s bezpečnosťou v tejto oblasti?
- Všeobecná bezpečnosť na Flores a Komodo je pomerne dobrá, ale stále je vhodné dodržiavať základné opatrenia, ako je mať oči na veciach a nechať cennosti nepozorované. Odporúča sa cestovať so sprievodcom, najmä pri návšteve ostrova Komodo, kde sú draci nebezpeční.

7. Aké sú najpopulárnejšie miesta na Flores a Komodu?
- Na Florese sú populárne miesta ako Riung s jeho ostrovmi Sedu a 17, Labuan Bajo s okolitými prírodnými zázrakmi ako je Modra Jaskyňa a ostrov Padar, a samozrejme, ostrov Komodo so svojimi drakmi. Na Komode sú najpopulárnejšie navštívené body Dragon Point a Pink Beach.

8. Ako je to s ubytovaním na Flores a Komodu?
- Na Flores a Komodu nájdete rôzne možnosti ubytovania, od jednoduchých hostí a bungalovov po luxusné rezorty. V oblasti Labuan Bajo je najviac možností na ubytovanie pre rôzne rozpočty.

9. Aké sú miestne jedlá na Flores a Komodu?
- Na Floresi si môžete vychutnať tradičnú indonézsku kuchyňu, ktorá sa zameriava na ryby, morské plody a čerstvé plodiny. Na Komode je populárna čerstvá miestna ryba a plody mora.

10. Aké sú dodatočné informácie, ktoré by som mal vedieť pred návštevou Flores a Komoda?
- Je dôležité si dôkladne zorganizovať túry a aktivity pred návštevou, najmä ak chcete stretnúť draky Komoda. Je tiež dobré mať so sebou dostatok hotovosti, pretože nie všetky oblasti majú dostupné bankomaty.


Počasie Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je krajina bohatá na prírodné krásy a rôznorodosť klimatických podmienok. Jedným z jej fascinujúcich miest je ostrov Flores, ktorý je súčasťou Slonových ostrovov. Tento ostrov okúzľuje svojou pokojnou atmosférou, kľudnými plážami a prírodnými zázrakmi, ako sú Komodo a Kelimutu.

Počasie na ostrove Flores je ovplyvnené monzúnovým klimatom, ktorý sa delí na dve sezóny - suchú a dažďovú. Suché obdobie trvá od mája do októbra a predstavuje najlepší čas pre návštevu tohto ostrova. Počas tejto doby sú teploty príjemne teplé, priemerne sa pohybujú okolo 27 - 32 °C. Vlhkosť vzduchu je však vysoká, čo treba mať na pamäti.

Dažďové obdobie, na druhej strane, trvá od novembra do apríla a prináša silné zrážky. Počas tejto doby môže byť väčšina miest na ostrove ťažko dostupná, pretože cesty môžu byť zaplavené a ťažko prejazdné. Odporúča sa vyhnúť sa tejto sezóne, ak nemáte skúsenosti s jazdou v daždivom počasí.

Teraz sa presuňme k dvom najzaujímavejším miestam na ostrove Flores - Komodo a Kelimutu.

Komodo je slávne svojou populáciou varanov Komodo, najväčších jaštárov na svete. Táto destinácia privádza tisíce turistov každý rok, ktorí chcú zažiť stret s týmito ohromujúcimi tvormi. Počasie na Komode je skôr tropické, s vysokými teplotami pohybujúcimi sa od 25 do 35 °C. Odporúča sa navštíviť Komodo počas suchého obdobia, aby ste si mohli vychutnať slnko a jasnú oblohu.

Kelimutu je ďalšie magické miesto na ostrove Flores, predovšetkým známe pre svoje farebné krátery. Tento aktívny vulkán má tri krátery, ktoré menia farbu podľa zmeny chemického zloženia vody vo vnútri. Je to unikátne prírodné divadlo a zázrak, ktorý stále fascinuje návštevníkov. Počasie v okolí Kelimutu je chladnejšie, s teplotami klesajúcimi od 15 do 20 °C. Navštívenie tohto miesta počas suchého obdobia je tiež odporúčané, pretože dažde môžu speňažiť túto atrakciu.

V neposlednom rade je dôležité si zapamätať, že počasie je nepredvídateľné a môže sa meniť. Je vždy vhodné sledovať predpoveď počasia pred svojou návštevou a byť pripravení na to, čo príroda prináša. Bez ohľadu na počasie však Flores s Komodom a Kelimutu poskytuje nádherné a nezabudnuteľné zážitky pre všetkých návštevníkov.


Letenka Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré ponúka nádherné pláže, pestrú flóru a faunu a zaujímavú kultúru. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je ostrov Flores, ktorý leží východne od Bali. Letenka do Indonézie Flores otvára cestovateľom jedinečnú možnosť objavovať dve z najznámejších atrakcií ostrova - Komodo a Kelimutu.

Komodo je svetoznámy ostrov, ktorý je domovom populácie obrovských varanov Komodo. Tieto kmene žijú len na tomto ostrove a sú jednými z najväčších a najnebezpečnejších druhov žijúcich jašteríc na svete. Títo varani Komodo môžu dosiahnuť dĺžku až štyroch metrov a vážiť až 70 kilogramov, čo ich robí veľkými a impozantnými tvormi. Navštevovatelia môžu mať možnosť stretnúť tieto ohromujúce tvory v ich prirodzenom prostredí a dokonca sledovať ich pri love. Okrem varanov ponúka ostrov Komodo aj čarovnú a nedotknutú prírodu, ktorá je ideálna pre milovníkov dobrodružstva a fotografie.

Ďalšou atrakciou, ktorú by ste si nemali nechať ujsť, je Kelimutu - sopka s tromi farebnými jazerami. Každé z týchto jazier má inú farbu a menia sa v závislosti od obdobia roka. Prvým jazerom je jazero Tiwu Ata Bupu, ktoré je známe svojimi červenými a hnedými odtieňmi. Druhým jazerom je jazero Tiwu Ko'o Fai Nuwa Muri, ktoré je známe svojim modrým a zeleným sfarbením. Tretie jazero je jazero Tiwu Ata Polo, ktoré má čierne a hnedé sfarbenie. Tento spektakulárny výhľad na farebné jazerá je nezabudnuteľným zážitkom a nevyhnutnou zastávkou počas návštevy Flores.

Okrem týchto dvoch hlavných atrakcií ostrova Flores ponúka aj mnoho ďalších možností pre cestovateľov. Môžete navštíviť staroveké dediny a objaviť kultúrnu dedičinu Ostrovov Komodo. Tu môžete ochutnať tradičnú indonézsku kuchyňu, vidieť miestne remeslá a počúvať tradičnú hudbu aj tanec. Taktiež môžete vyzdvihnúť suveníry v miestnych obchodoch a trhoch, aby ste si so sebou odniesli kúsok tejto bohatej kultúry.

Ak plánujete cestu do Indonézie, Flores by nemal chýbať vo vašom itinerári. Navštívenie ostrova Komodo a jazera Kelimutu vytvorí nezabudnuteľné spomienky a poskytne vám jedinečný pohľad na túto nádhernú krajinu. Letenka do Indonézie Flores je skutočnou investíciou do nepoznaného, takže neváhajte a začnite objavovať toto úžasné miesto už dnes!


Ubytovanie Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia Flores je typickou ostrovnou destináciou, ktorá ponúka krásne a takej rôznorode ubytovanie. Turisti majú možnosť ubytovať sa v zariadeniach s rôznou úrovňou pohodlia a cien - od luxusných letovísk až po jednoduché chatky a penzióny. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania v Flores, včetne návštevy nezabudnuteľných miest ako Komodo a Kelimutu.

1. Bintang Flores Hotel

Jedno z najluxusnejších hotelov na Flores sa nachádza v Labuan Bajo, z ktorého sa organizujú plavby po okolitých ostrovoch. Hotel ponúka pohodlné a priestranné izby, ktoré sú vybavené moderným nábytkom, klimatizáciou, TV a vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú tiež zariadenia pre fitness, krytý bazén a reštaurácie, ktoré ponúkajú miestne i západné jedlá.

2. Plataran Komodo Beach Resort

Niekoľko minút jazdy autom od Komodo National Park sa nachádza Plataran Komodo Beach Resort - miesto, ktoré poskytuje neuveriteľnú pohodu a luxus. Rezort ponúka ubytovanie v priestranných vilách, ktoré sú vybavené terasami, súkromnými bazénmi, útulnými hammockami a satelitnou televíziou. Hosťom je k dispozícii aj plážový bar a reštaurácia, kde môžu ochutnať miestne ryby, plody mora a ďalšie špeciality.

3. Ecolodge Flores

Ak hľadáte cenovo výhodnú možnosť ubytovania, Ecolodge Flores je pre vás tou správnou voľbou. Toto jednoduché a prekrásne ubytovanie sa nachádza v blízkosti Bajawa, hlavnej oblasti kiwi. K dispozícii sú izby typu bungalov, ktoré sú vybavené kúpeľňou a WiFi pripojením. Okrem toho môžu hosťom poskytnúť motorky, aby mohli objavovať okolie.

4. Kelimutu Crater Lakes Ecolodge

Kelimutu Crater Lakes Ecolodge sa nachádza pri vulkáne Kelimutu, ktorý je známy svojou zmenou farby jazier počas dňa. Ubytovanie poskytuje vynikajúce a pohodlné izby s kúpeľňou a terasou s výhľadom na okolitú prírodu. Okrem toho ho vybavil so všetkým, čo hosť potrebuje, ako je napríklad reštaurácia a spoločenská miestnosť, s možnosťou si prenajať bicykle.

5. WAECICU Beach Inn

Ak hľadáte miesto s príjemnou a priateľskou atmosférou, potom by ste si mali zvoliť WAECICU Beach Inn. Toto jednoduché a priestranné ubytovanie sa nachádza v prímorskom meste Maumere a ponúka pohodlné izby s balkónmi s výhľadom na more. Hosťom sú tiež k dispozícii reštaurácie, kde si môžu vychutnať miestne jedlá a nápoje.

V závislosti na vašich potrebách a preferenciách, Indonézia Flores ponúka rôzne typy ubytovania. Od luxusných letovísk až po jednoduché a cenovo výhodné bungalovy alebo penzióny. A ak plánujete navštíviť Komodo a Kelimutu, existuje mnoho hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré vám umožnia užiť si nádhernú prírodu a zážitky po celý deň.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky