Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)

Dovolenka Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia je krajina plná rôznych kultúr a etnických skupín a Java je jedným z miest, kde sa tieto tradície stretávajú. Tento ostrov je najľudnatejšou časťou Indonézie a zároveň dôležitým miestom s bohatou históriou a kultúrou. Výlet na Jávu, ktorý zahŕňa návštevu Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru, je pre mnohých turistov skvelou príležitosťou objaviť krásy tejto oblasti.

Jakarta je hlavným mestom Indonézie a centrom kultúry na ostrove Jáva. Turisti môžu vidieť bohatú históriu a kultúru tohto mesta v múzeách, ako aj volejbalové hry na pláži Ancol Beach. Môžete tiež návštevu niektorého z mnohých nákupných centier, ak si chcete kúpiť niečo doplnkového.

Bandung je mesto, ktoré sa nachádza asi 150 km západne od Jakarty. Svojimi zelenými kopcmi a údoliami ponúka nádherné scenérie a taktiež ázijské kuchyne.

Hlavné mesto provincie Yogyakarta, Jogyakarta, je domovom starovekej kultúry a umenia. Turisti môžu navštíviť starobylý sultánsky palác a tiež kráľovské hrobky v Serra Beachu. V centru mesta sa nachádza aj niekoľko chrámov a múzeí, ktoré obohacujú kultúrny zážitok.

Posledným zastavením v trase výletu na Javu je Borobudur, starodávny budhistický chrám v provincii Yogyakarta. Tento chrám, postavený v 9. storočí, je známy svojimi majestátnymi budhistickými stupňami a sochami, ktoré dýchajú duchovnou atmosférou.

Všetky tieto destinácie ponúkajú nezabudnuteľný zážitok, ktorý zahrňuje bohatú históriu, kultúru a scenériu Jávy. Od nákupov v Jakarte až po starodávne budhistické chrámy v Borobudure, turisti si určite užijú jedinečnú dovolenku v Indonézii. Ak hľadáte scenérie, históriu a kultúru, ostrov Jáva je určite najlepším miestom na dovolenku, kde môžete prežiť nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


1. Kam sa oplatí ísť v Indonézii na Jáve?
Na Jáve sa oplatí ísť do Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru.

2. Ako sa dostanem z letiska do Jakarty?
Z letiska v Jakarte sa môžete dostať taxíkom, shuttle busom alebo verejnou dopravou.

3. Aké sú najznámejšie pamiatky v Jakarte?
V Jakarte sú známe pamiatky ako Monas (Národný pamätník), nákupné centrum Grand Indonesia, historická časť Kota Tua a múzeum National Museum.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Bandungu?
V Bandungu sú hlavnými atrakciami krásne jazierko Kawah Putih, horu Tangkuban Perahu so svojimi sírnatými krátermi a nákupné ulice Jalan Cihampelas a Jalan Riau.

5. Koho môžem v Jogyakarte navštíviť?
V Jogyakarte môžete navštíviť Kráľovský palác Kraton, chrámy Prambanan a Borobudur, ako aj múzeum Sonobudoyo a trh Malioboro.

6. Ako sa dostať z Jogyakarty na Borobudur?
Z Jogyakarty sa na Borobudur dá dostať taxíkom, autobusom alebo objednanou prepravou. Výlet trvá približne 1,5 hodiny.

7. Aké sú najlepšie časy na návštevu Borobuduru?
Najlepšie časy na návštevu Borobuduru sú skoro ráno alebo neskoro popoludní, keď je menej turistov a teplota je príjemnejšia.

8. Koľko stojí vstup na Borobudur?
Vstup na Borobudur stojí približne 25 USD pre zahraničných návštevníkov.

9. Koľko dni odporúčate stráviť na Jáve?
Odporúčame stráviť na Jáve minimálne 7-10 dní, aby ste mali dostatok času na preskúmanie hlavných miest a pamiatok.

10. Aké sú miestne jedlá, ktoré si musím vyskúšať v Indonézii?
Vyskúšajte si miestne jedlá ako nasi goreng (varená ryža s mäsom a zeleninou), gado-gado (zeleninový šalát so špeciálnym arašidovým dresingom) a satay (grilované mäso na špíze).


Ubytovanie Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v juhovýchodnej Ázii a jej najväčší ostrov Jáva sa môže pochváliť krásnymi miestami a bohatou históriou. Ak chystáte cestu do tejto časti krajiny, je dôležité zvážiť možnosti ubytovania. V tomto článku vám predstavíme niektoré z najlepších miest na Jáve, vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru.

Jakarta, hlavné mesto Indonézie, je veľké, rušné a pulzujúce mesto, kde sa nachádza množstvo internacionálnych hotelov. Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z najznámejších hotelov, ako je napríklad Hotel Indonesia Kempinski alebo Raffles Jakarta. Tieto hotely ponúkajú vysokú kvalitu služieb a luxusné vybavenie.

Pre tých, ktorí preferujú lacnejšie ale stále pohodlné ubytovanie, je možnosťou hotel v mestskej časti Menteng alebo v blízkosti centra Kota. Tu nájdete širokú škálu hotelov rôznych kategórií a cenových rozpätí.

Bandung, druhé najväčšie mesto na Jáve, je známe svojimi nádhernými horami a prírodnými lákadlami. V tomto meste nájdete množstvo boutique hotelov a rezortov nachádzajúcich sa v krásnych prírodných prostrediach. Niektoré z najlepších hotelov v Bandungu sú napríklad The Papandayan alebo Padma Hotel Bandung.

Jogyakarta je historické mesto plné kultúry a umenia. Ak hľadáte ubytovanie s autentickou atmosférou, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z tradičných javanských domov alebo koloniálnych hotelov. Tieto miesta kombinujú historický šarm s moderným vybavením. Niektoré z najobľúbenejších hotelov v Jogyakarte sú napríklad The Phoenix Hotel Yogyakarta alebo The Phoenix Heritage Hotel.

Borobudur, budhistický chrám z 9. storočia, je jedným z najdôležitejších národných pokladov Indonézie. Ak sa chcete priblížiť k tomuto kultúrnemu zázraku, môžete si vybrať ubytovanie v blízkosti chrámu. Borobudur Hotel a Plataran Borobudur Resort and Spa ponúkajú skvelé možnosti ubytovania s výhľadom na chrám a kvalitného služby.

Nezáleží na tom, či preferujete luxusné hotely alebo autentické miesta s historickou podstatou, Jáva vám ponúka bohatú paletu možností ubytovania. Uistiť sa, že vyberiete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám, vám pomôže zaistiť príjemný a pohodlný pobyt pri skúmaní tohto fascinujúceho ostrova v Indonézii.


Počasie Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia je krajina známa svojou rôznorodosťou prírodných krás a bohatstvom kultúry. V tejto časti sveta môžeme vychutnať tropické počasie s množstvom slnka, výdatnými dažďami a vysokou vlhkosťou. Na ostrove Jáva sa nachádzajú niektoré z najdôležitejších miest v Indonézii, vrátane hlavného mesta Jakarty, historického mesta Bandung, kultúrneho centra Jogyakarty a slávneho chrámu Borobuduru.

Hlavné mesto Jakarta a okolie majú typicky tropické monzúnové podnebie. V rámci roka tu nájdeme dve hlavné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od mája do októbra, kedy sa očakáva minimálny zrážok a vyššia teplota. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 31 °C a vlhkosť môže byť veľmi vysoká.

Daždivé obdobie trvá od novembra do apríla a je charakterizované častými, niekedy aj silnými dažďami. Teploty sa počas tohto obdobia míňajú na približne 29 °C, ale vďaka dažďom môže byť atmosféra chladnejšia. V tomto období je dôležité si zobrať s sebou nepremokavé oblečenie a ochraňovať elektroniku pred vlhkosťou.

Bandung, mesto nachádzajúce sa v severozápadnej časti Jávy, má zase mierne chladnejšie podnebie. Teploty v Bandungu sa pohybujú okolo 23-24 °C, čo je vďaka vysokému nadmorskému výškovému rozdielu. Kvôli tejto nižšej teplote a častým dažďom je toto miesto obľúbeným útočiskom pred horúcim počasím. Práve preto je Bandung veľmi obľúbenou turistickou destináciou.

Jogyakarta je ďalším významným mestom na Jáve a je známa svojimi historickými pamiatkami a kultúrnym dedičstvom. Počas celého roka tu panuje tropické vlhké podnebie s priemernou teplotou približne 30 °C. Daždivé obdobie tu trvá od novembra do apríla, ale zrážky sú stabilnejšie a nepravidelné počas celého roka.

Borobudur, majestátny budhistický chrám a svetové dedičstvo UNESCO, sa nachádza v blízkosti Jogyakarty. Počasie v tejto oblasti je podobné ako v Jogyakarte a okolí, s výnimkou toho, že tu môže byť o niečo chladnejšie kvôli vyššej nadmorskej výške.

Ak plánujete navštíviť Jávu v Indonézii, je dôležité si uvedomiť, že počasie sa môže rýchlo meniť, a preto si treba zobrať dobre prispôsobené oblečenie a príslušenstvo. Nezabudnite si vziať aj nepremokavé oblečenie na prípadné dažďové obdobie a ochranný obal na elektroniku, aby ste si mohli naplno vychutnať svoju cestu naprieč jedným z najkrajších ostrovov na svete.


Letenka Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia, jedna z najväčších krajín v Ázii, je zaujímavou krajinou s niekoľkými fascinujúcimi destináciami. Ak hľadáte dobrodružstvo a krásne scenérie, Jáva je medzi Indonézanmi veľmi obľúbenou destináciou. Nachádza sa v srdci krajiny a ponúka návštevníkom mnoho jedinečných a historických miest. Letenka Indonézia Jáva je najlepším spôsobom ako sa tam dostať.

Jakarta, hlavné mesto Indonézie, prívitá každého návštevníka s teplým slnečným počasím a kultúrou. Z hľadiska cestovania tu môžete vidieť nádherné parky, historické stavby, múzeá a mnoho ďalších atrakcií. V meste sa tiež nachádzajú rôzne trhy, kde si môžete kúpiť tradičné veci a pochutnávať si na miestnej kuchyni.

Bandung, druhé najväčšie mesto na Jáve, je populárnejšie medzi návštevníkmi pre svoje mrazivé podnebie a nádherné scenérie. Je obklopený zelenými vrchmi a míňať tu môžete hodiny okolo jazier a vodopádov.

Jogyakarta na Jáve je jedno z najvyhľadávanejších miest medzi turistami pre jeho kultúrne hodnoty a prírodné krásy. Najstaršie a najväčšie hinduistické svätostánky na Jáve, Borobudur, sú položené vzdialenosti približne 40 km od Jogyakarty. Vyjadruje prvky buddhizmu a hinduizmu a je uvedený na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Borobudur, obklopený úchvatnou prírodou, hrá významnú úlohu v dejinách Jávy. Postavený v 7. až 8. storočí, je považovaný za jeden z vrcholov obohatenia architektúry a umenia. Je to jedna z hlavných turistických atrakcií Jogyakarty a umožňuje návštevníkom spoznať históriu a kultúru starovekých Indonézanov.

V Jáve nájdete aj mnoho pláží ako je napríklad Karang Putih, Pangandaran, Batu Karas a mnoho ďalších. Pláže sú obklopené krásnymi útesmi, ktoré doslova vytvárajú prírodné plavby až krajinky sú ako z rozprávky.

Celkovo Indonézia Jáva je jedným z najzaujímavejších a najnádherných miest v Ázii. A ak hľadáte dobrodružstvo a kultúrne okolie, rozhodne sa vyberte tam. Letenka Indonézia Jáva vám všetky tieto nezabudnuteľné a úžasné zážitky umožní.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky