Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko Aran Islands

Letenka Írsko Aran Islands


Viete si predstaviť dokonalý útek z rušného mestského života a zážitok plný prírodného a kultúrneho bohatstva? Ak áno, potom by ste si určite mali naplánovať výlet na Aran Islands, jedno z najkrajších miest v Írsku. Tento malý súostrovieť sa nachádza v Galway Bay, približne sedem kilometrov od pobrežia hrabstva Clare. Aby ste sa sem dostali, najrýchlejším a najpohodlnejším spôsobom je vybrať si letenku z Írska na Aran Islands.

Aran Islands sú známe svojim tradičným írskym charakterom, nádhernou prírodou a dojímavou históriou. Aj keď by ste mohli cestovať trajektom z pobrežia, odlet je bezpochyby najefektívnejší spôsob, ako sa dostať na tieto malebné ostrovy. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety z hlavných mestských letísk Írska, ako je Dublin alebo Shannon, priamo na Aran Islands.

Po prílete na ostrovy budete úplne pohltení ich jedinečnou atmosférou. Aran Islands sú tvorené trojicou ostrovov: Inishmore (Veľký ostrov), Inishmaan (Stredný ostrov) a Inisheer (Malý ostrov). Každý z nich je bohatý na fascinujúce scenérie, rozprávajúce ruiny a prastaré pamiatky. Inishmore je najväčším ostrovom a ponúka návštevníkom nezabudnuteľné výhľady na divokú Atlantiku, útesy, zelené lúky a typické štruktúry múrov z nezvyčajných kameňov, ktoré sa nazývajú drystone walls.

Pri preskúmaní ostrovov môžete navštíviť aj niekoľko historických miest a pamiatok, vrátane starobylého dobytčieho trhu, pomenovaného Kilronan. Tu sa skutočne prebudí váš zmysel pre históriu, keď si prečítate legendy a počujete príbehy miestnych obyvateľov. Ďalšie zaujímavé miesto, ktoré by ste nemali vynechať, je Dun Aengus, kamenná pevnosť z doby praveku, ktorá sa nachádza na útese a ponúka nezabudnuteľné výhľady na celý ostrov.

Okrem svojej bohatej histórie a kultúry majú Aran Islands aj unikátnu faunu a flóru. Tu môžete sledovať morské vtáky, ako sú tretie morské supy a papuchalky, ktoré hniezdia v útesoch a tvoria úžasnú scenériu. Ostrovy sú tiež plné tradičných ošípaných oviec, ktoré sa pase na zelených lúkach a dodávajú miestu autentickú atmosféru.

Nebudete ani chudobní na jedlo a pitie. Ostrovy sú známe svojou skvelou gastronómiou, a to predovšetkým miestnym čiernym pudingom, rybami a čerstvými plodmi mora. Nezabudnite ochutnať aj írsku whisky alebo skvele vyhorené pivo Guinness, ktoré sú súčasťou írskej tradície.

Výlet na Aran Islands je skutočným únikom z každodenného zhonu mestského života a ponúka možnosť objaviť jedinečnú kombináciu prírodného krásy, histórie a tradičnej írskej kultúry. Ak hľadáte úplne odlišnú dovolenku, letenka z Írska na Aran Islands je tá správna voľba.


Počasie Írsko Aran Islands


Írsko je známe svojou nepredvídateľnou a často zrážkovou povahou počasia. Avšak, na Aran Islands, súostrovní ležiacom západne od Írskeho pobrežia, sa počasie výrazne líši od toho, ktoré zažívajú ostatní obyvatelia Írska.

Aran Islands spojila železničná doprava s ostatnými časťami Írska len veľmi nedávno. Preto z toho, že sa tieto ostrovy nachádzajú v Atlantickom oceáne, Aran Islands ostávajú prevažne izolované od ostatného sveta. To znamená, že počasie tu môže byť dosť nepredvídateľné.

Aran Islands sú známe ako miesto, kde sa striedajú dni s krásnym slnečným počasím a dni s daždivým a veterným počasím. Aj keď sa počasie priebežne mení, návštevníci by mali byť pripravení na to, že väčšinou bude vlhko a chladno.

Letné obdobie, od júna do septembra, ponúka často slnečné dni a priemerne teploty okolo 20°C. Avšak, aj počas leta môžu byť výskyt zrážok časté.

Zima na Aran Islands môže byť chladná, so strednými teplotami okolo 10°C. V zime sa môžu na ostrovoch objaviť silné mrazy a výskyty snehu.

Aj keď počasie na Aran Islands môže byť nepredvídateľné, návštevníci si môžu byť istí, že na týchto ostrovoch zažijú krásne scenérie a úžasné prírodné pamiatky. Okrem toho, Aran Islands sú domovom množstva histórie a kultúrnych miest, ktoré sa dajú navštíviť aj za daždivého počasia.

Celkovo, počasie na Aran Islands býva najlepšie v letnom období, ale návštevníci by mali byť pripravení na to, že počasie sa môže každú chvíľu meniť. To však neznamená, že by ste nemali navštíviť tieto krásne ostrovy. Len si v kabáte či bunde užite príjemné chvíle na tomto magickom mieste.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Aran Islands


Otázka: Ako sa dostanem na Aran Islands?
Odpoveď: Na Aran Islands je možné sa dostať lodou z prístavu v Galway alebo z prístavu Doolin v okrese Clare. Existujú aj lety z Galway a Dublinu.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity na Aran Islands?
Odpoveď: Najlepšie aktivity na Aran Islands sú jazda na bicykli, prechádzky po prírode a návšteva historických pamiatok, ako sú čapľové opisy a kamenné mohyly.

Otázka: Aké sú klimatické podmienky na Aran Islands?
Odpoveď: Klima na Aran Islands je zvyčajne vlhké a veterné, s chladnejšími teplotami v sepťembri a októbri. V letných mesiacoch je teplota príjemná a slnečné dni poskytujú ideálne podmienky na návštevu ostrova.

Otázka: Kde sa môžem ubytovať na Aran Islands?
Odpoveď: Na Aran Islands existuje niekoľko možností ubytovania, vrátane hotela, penziónu a súkromných izieb. Rezervácia ubytovania je odporúčaná vopred, najmä počas letnej sezóny.

Otázka: Aké sú tradičné jedlá na Aran Islands?
Odpoveď: Tradičné jedlá na Aran Islands zahŕňajú ryby a morské plody, ako napríklad zemnieky alebo úhor. Môžete si vyskúšať aj tradičný irský guláš alebo kozí syr z miestnych farmárskych mochov.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na fotenie na Aran Islands?
Odpoveď: Najlepšie miesta na fotenie na Aran Islands sú ruiny kostola sv. Edmunda, kamenné múry a ploty, majáky a pastierske chaty. Existujú aj nádherné scenérie, ktoré ponúka pohľad na Atlantický oceán.


Dovolenka Írsko Aran Islands


Dovolenka na Aran Islands - kúsok autentickejho Írska

Ak hľadáte miesto pre dovolenku, kde môžete zažiť autentické Írsko a zároveň si oddýchnuť od rušného mestského života, Aran Islands by mohli byť presne to, čo hľadáte. Tento súostrovie ležiace v Atlantickom oceáne, neďaleko pobrežia západného Írska, ponúka nádherné prírodné scenérie, fascinujúcu históriu a možnosť zažiť miestnu kultúru.

Aran Islands tvoria tri ostrovy: Inishmore (Inis Mór), Inishmaan (Inis Meáin) a Inisheer (Inis Oírr). Najväčší z nich, Inishmore, je najznámejší a najnavštevovanejší ostrov. Je tu veľa aktivít pre turistov, vrátane prechádzok na bicykli, skvelých miest na rybolov a prirodzených úkrytov na plávanie a potápanie.

Ak sa chcete ponořiť do histórie Aran Islands, navštívte Dun Aengus, starodávnou pevnosť, ktorá je jednou z najpôsobivejších pamiatok v regióne. Nachádza sa na vrchu útesu s nádherným výhľadom na oceán, a preto je to skvelé miesto aj na fotografovanie. Ostrov je tiež známy svojimi kamennými múrmi, ruiny starých kostolov a tradičnými kamenármi, ktorí vytvárajú kameninové ploty a stavby.

Jednou z najväčších atrakcií pre turistov je Aran Islands Synge Summer School, ktorá si pripomína život a dielo veľkého Írskeho dramatika Johna M. Synga. Ateliér sa zameriava na jeho vplyv na írsku literatúru a kultúru a ponúka rôzne workshopy a prednášky. Je to vynikajúca príležitosť spoznať bohatú literárnu tradíciu Aran Islands a írskeho národa ako takého.

Okrem toho, oceníte príjemnú atmosféru na Aran Islands, kde sa život odohráva v pomalom tempe. Budete mať možnosť zbaviť sa stresu a starostí moderného sveta a skutočne sa spojiť s prírodou a miestnym obyvateľstvom. Mierny oceánsky podnebie a úžasná krajina Aran Islands sú perfektnou kombináciou relaxácie a objavovania.

Aran Islands sa nachádzajú len niekoľko hodín jazdy trajektom z Galway alebo Doolin. Pripravte sa na dovolenku s autentickým írskym zážitkom a odísť s novými zážitkami a spomienkami.


Ubytovanie Írsko Aran Islands


Aran Islands sú malý súbor troch ostrovov, ktoré sa nachádzajú na pobreží západného Írska. Ostrovy sú známe pre svoju prírodnú krásu, teplo Írskej pohostinnosti a tradičný život miestnych obyvateľov. Ak sa rozhodnete navštíviť Aran Islands, mali by ste sa pripraviť na to, že sa tam nachádzajú len veľmi obmedzené možnosti ubytovania.

Väčšina dovolenkárov sa zvyčajne ubytuje v malých hoteloch a penziónoch, ktoré sa nachádzajú na podpore na ostrove Inishmore. Tieto ponúkajú rôzne typy izieb - jednoduché, ale útulné izby v historickej budove, alebo moderné a komfortné izby s výhľadom na more.

Ak si želáte viac súkromia a samostatnosti, môžete si prenajať jedno z malých chát alebo apartmánov na ostrove. Výber je síce obmedzený, ale ponúkajú všetko, čo potrebujete pre pohodlný pobyt. Raňajky a ďalšie posedenie môžete tiež mať v súkromí.

Výhodou ubytovania na Aran Islands je, že sa budete cítiť ako súčasť tradičného Írskeho spôsobu života. Máte možnosť spoznať miestnych obyvateľov a ochutnať ich kultúrnu dedičinu. Či už sa rozhodnete pre hotel, penzión, alebo súkromné ubytovanie, vaša cesta na Aran Islands sa stane nezabudnuteľným zážitkom.

Ak chcete vidieť skutočnú Írsku s jej úchvatnou krajinou a neopísateľným pôvabom, či už sa to prejavuje v greenoch, kopcích, či histórii mestskej architektúry, potom by ste mali nájsť čas pre Aran Islands - miesto, ktoré je rovnako očarujúce ako jeho pobrežie a krajina. Zdá sa, že tu čas stojí, a keď sa tam raz dostanete, budete si to užívať v každom okamihu. S klamstvom windiest (vietor) a kvetinovými pokryvkami všade okolo, budete sa cítiť, akoby ste boli v inom svete - svete, ktorý je taký krásny a zastrašujúci, zároveň tak láskavý a prívetivý. Celý tento zážitok si môžete užiť v pohodlí Vašho ubytovania po celý čas pobytu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky