Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko Glendalough

Letenka Írsko Glendalough


Glendalough: Írsko ako z rozprávky

Írsko je známe svojimi nádhernými prírodami, zelenými kopcami a úchvatnými klášormi a kostolmi. Jedným z najfascinujúcejších miest v Írsku je určite Glendalough. Táto výnimočná lokalita, nachádzajúca sa asi hodinu jazdy južne od Dublinu, je cieľom mnohých turistov z celého sveta.

Glendalough je historické, duchovné a prírodné centrum, ktoré sa nachádza v údolí Wicklow Mountains. Jeho nezameniteľným znakom je jazero, čo je aj v preklade jeho názvu - "Gleann dá Locha" znamená "Údolie dvoch jazier". V okolí sa svojim dychberúcim vzhľadom a atmosférou nijako nezaostáva za inými populárnymi miestami v Írsku, ako napríklad obľúbený Cliffs of Moher.

Turisti sem prichádzajú nielen pre scenériu, ale aj kvôli historickému významu miesta. Glendalough je známe vďaka svojmu kláštoru, založenému svätým Kevinom v 6. storočí. Kláštor bol najmä v stredoveku významným miestom vzdelania a modlitieb. Dnes sa tu nachádzajú ešte zvyšky mnohých historických budov, vrátane kostola sv. Kevina, veže z 10. storočia a ako aj cintorín s množstvom starodávnych hrobov.

Pre tých, ktorí majú radi prechádzky v prírode, je Glendalough rajom. Tu môžete nájsť množstvo turistických chodníkov, ktoré sa ponáhľajú viesť vás cez nádherné rokliny, zelené lúky a pralesy. Najobľúbenejšou trasou je "Spinc", ktorá vám ponúka nádherný výhľad na celé údolie a jezerá, ktoré vás okúzlili už pri príchode. Nezabudnite na vhodnú obuv, pretože terén môže byť občas mierne náročný.

Či už ste pre túru navštívili Glendalough alebo sa sem dostali len na výlet z Dublinu, nezmeškajte príležitosť ochutnať miestne špeciality. Po dňoch objavovania krás Írska a prechádzok po okolí si môžete vychutnať miestne pivo v jednom z miestnych hostincov alebo ochutnať tradičné jedlo v nejakom z mnohých reštaurácií v okolí. Keďže ste v Írsku, nezabudnite si objednať Guinnes, ktoré pre slávne írske pivá preslávili celú krajinu.

Ak plánujete cestu do Írska, nezabudnite zaradiť Glendalough do svojho zoznamu povinných miest. Jeho prírodná krása, historické zvyšky a duchovná atmosféra vám zaručene zanechajú nezmazateľné dojmy. A keďže jeho blízkosť k Dubline robí tento výlet veľmi pohodlný, neexistuje dôvod, prečo by ste si ho mali nevyužiť. Takže naplánujte svoju letenku a pripravte sa na neskutočné dobrodružstvo v Glendalougu, Írsko.


Počasie Írsko Glendalough


Glendalough - magické miesto medzi ďatľovými horami Írska, je známe pre svoju úchvatnú prírodu, historické ruiny a ozajstnú kľudnú atmosféru. Nachádza sa v malebnom údolí v hrabstve Wicklow a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v celej krajine. Okrem svojej krásy je Glendalough tiež známe pre svoje premenlivé a výnimočné počasie.

Írsko nie je známe pre svoje slnečné počasie, pretože sa považuje za jednu z najdážďovitejších krajín v Európe. Írske počasie je známe svojou nepredvídateľnosťou a rýchlymi zmenami. Glendalough nie je výnimkou a navštevníci tohto miesta sa musia pripraviť na akékoľvek type počasia, ktoré môžu naraziť.

Počas slnečných dní sa Glendalough mení na raj pre milovníkov prírody. Jasná modrá obloha odráža sa v čiaroch jazeriek, ktoré sa rozprestierajú po celej oblasti. Zelené lúky sú zalistované kvetmi a zvieratami, ktoré sa vyliezajú na teplo slnka. Turisti sa môžu tešiť na krásne výhľady na okolité kopce a nádhernú scenériu. Je to ideálny čas na prechádzky po starých cestách, výlety do priľahlých dediniek a objavovanie miestnych atrakcií.

Ale čo v daždivých dňoch? Írsky dážď je neodmysliteľnou súčasťou Glendalough a jeho okolia. Napriek tomu je to určite čas, kedy môžete vidieť túto miestnosť v jej upokojujúcej kráse. Keď oblaky klesnú nad dolinu a obklopia vás, vytvárajú neobyčajnú a tajuplnú atmosféru. V tomto počasí môžete objaviť chladné jazerá pohľadom z hlbin, zahalené v rannom opare a mlhách. Môžete sa prejsť po nespočetných chodníkoch, ktoré vás prevádzajú hustým lesom a prinášajú vám pocity pokoja a slobody. Záhrady a ruiny v Glendalough sa vyznačujú zelenšími odtieňmi a túlavými dažďovými kvetmi, ktoré prítomný vietor hýbe.

Večery v Glendalough majú takisto svoje čaro. Keď tmavé oblaky pokrývajú oblohu, je miesto osvetlené tisíckami hviezd. Takáto obloha je úžasná na pozorovanie hviezd a pokochanie sa tichom nočnej prírody.

Ak sa plánujete navštíviť Glendalough, nezabudnite sa pripraviť na všetky typy počasia. Vezmite si so sebou slnečné okuliare, cestovný dáždnik, teplé oblečenie a naozají si túto maľovronú krajinu bez ohľadu na počasie. Glendalough vám ponúkne unikátnu skúsenosť s rôznorodým a zaujímavým počasím, ktoré obohacuje jeho krásu a čarokrásnu atmosféru.


Dovolenka Írsko Glendalough


Írsko je jednou z najkrajších krajín na svete a ponúka množstvo fascinujúcich a nezabudnuteľných miest na návštevu. Jedno z nich je národný park Glendalough, ktorý sa nachádza približne 40 km južne od Dublina. Tento nádherný a historický región Írska je ideálnou dovolenkovou destináciou pre prírodumilovných cestovateľov a históriu zaujímajúcich sa turistov.

Glendalough, čo v preklade znamená "údolie dvoch jazier", je prírodným zázrakom s bohatou historiou a kultúrou. Jeho najväčšou atrakciou je kláštor založený svätým Kevinom v 6. storočí. Okrem samotného kláštora tu môžete vidieť aj množstvo dobových stavieb, ako sú kostoly, vstupná brána a kamenné veže. Táto historická lokalita je neodmysliteľnou súčasťou írskeho dedičstva a poskytuje návštevníkom vzácny pohľad do minulosti.

Ale Glendalough nie je iba o histórii. Tento národný park je známy svojou ohromujúcou prírodou a krajinou. Údolie je obklopené malebnými horami a zelenou vegetáciou, ktorá vytvára dokonalý scenár pre turistov, ktorí si chcú užiť čas v prírode. Existuje niekoľko turistických trás, ktoré vedia uspokojiť všetky úrovne kondície, od nenáročných prechádzok až po náročné treky vysokými vrchmi.

Jedným z najpopulárnejších miest v Glendalough je jazero s rovnakým názvom ako údolie. To je miesto, kde môžete stráviť príjemné popoludnie pri vode, alebo sa vydať na jeho brehy na prechádzku. Jazero je obklopené stromami a skalami, vytvárajúc tak pôsobivú scenériu.

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalínové zážitky, Glendalough ponúka aj možnosť jazdy na kanoe alebo kajaku po jazere. Môžete si tiež prenajať bicykle a preskúmať národný park a jeho okolie na dvoch kolesách.

Okrem prírodných krás a histórie ponúka Glendalough aj bohatú flóru a faunu. Tento región je domovom pre množstvo druhov rastlín a zvierat, vrátane vzácnych vtákov a rastlín, ktoré sa ťažko nájdu inde v Írsku. Ak ste milovníkom prírody, určite budete mať možnosť vidieť a fotografovať nádherné kvety, rastliny a vtáky.

Po dni strávenom v Glendalough sa môžete vybrať do niektorého z miestnych reštaurácií alebo hospôd, kde si môžete vychutnať chutnú a autentickú írsku kuchyňu. Nebudete spokojní, ak neokusíte miestne delikatesy, ako je Írskej hovädzie guľáš, ryby a chipsy alebo tradičné írske klobásy.

Glendalough je miestom, kde si vychutnáte prírodu, históriu a kultúru Írska v jednom balení. Pri návšteve tohto národného parku si určite zistíte, prečo je taký obľúbený medzi turistami z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť Írsko, nezmeškajte príležitosť odplaviť sa do tejto nádhernej lokality a stráviť tam nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Írsko Glendalough


Glendalough, pôvabné údolie v srdci Írska, je miestom, kde mnoho návštevníkov hľadá útočisko pred všednosťou každodenného života. Toto miesto, ktoré sa nachádza len niekoľko hodín jazdy južne od Dublinu, ponúka návštevníkom fantastické zážitky a zároveň účinok na ich duševné zdravie.

Ak hľadáte ubytovanie v Glendalough, máte na výber z rôznych možností, od hotelov a penziónov až po kempovanie v prírode. Pre tých, ktorí si cenia komfort a súkromie, sú tu k dispozícii veľké a pohodlné hotely, ako napríklad příjemné a luxusné hotely The Glendalough Hotel alebo The Wicklow Inn. Ak uprednostňujete menšie a útulnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre rodinný penzión Heather House, ktorý sa nachádza len niekoľko krokov od historického kláštora v Glendalough.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú zostať v blízkosti krásneho údolia, sú k dispozícii turistické chatky, ako napríklad Glendalough Caravan and Camping Park alebo Wild camping, ktoré umožňujú návštevníkom pobyt v prírode v príjemnom prostredí a za prijateľnú cenu.

Napriek tomu, či sa rozhodnete pre hotel alebo kempovanie v prírode, Glendalough a jeho okolie ponúka množstvo aktivít, ktoré čakajú na návštevníkov. Pre milovníkov prírody je toto miesto rajom na turistiku, cykloturistiku a vodné športy.

Tí, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu, môžu navštíviť niektoré z miestnych jógových alebo meditačných štúdií, ako napríklad The Ananta Yoga Studio alebo The Mediation den. Ak máte radi históriu, určite nevynechajte návštevu kláštora v Glendalough, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších a najzachovalejších kláštorov v Írsku.

Glendalough ponúka neopakovateľný zážitok návštevníkom, ktorí hľadajú niečo viac ako len tradičné turistické attrakcie. Bez ohľadu na váš dôvod návštevy, Glendalough a jeho okolie vám určite poskytnú zážitky, ktoré na seba nezabudnete. Skúste to a presvedčte sa sami.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Glendalough


1. Ako sa dostanem do Glendalough v Írsku?
- Glendalough sa nachádza približne 1,5 hodiny južne od Dublinu. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo pomocou organizovaných autobusových alebo výletných preprav.

2. Aké je vstupné na návštevu Glendalough?
- Návšteva Glendalough je bezplatná a otvorená pre verejnosť.

3. Koľko času by som mal stráviť vo Glendalough?
- Odporúčame stráviť v Glendalough aspoň pol dňa, aby ste mali dostatok času na prechádzku po údolí, navštívili histórické miesta a urobili niekoľko fotografií. Niektorí ľudia si však môžu vychutnať aj celý deň v Glendalough.

4. Aké aktivity a atrakcie by som mal navštíviť v Glendalough?
- V Glendalough sa nachádza starobylý kláštor so zvyškami kostola a veže, ako aj malebné jazero, ktoré ponúka krásne výhľady. Môžete tiež absolvovať prechádzku okolo údolia a vychutnať si úžasnú prírodu, ako sú vodopády a zelené kopce.

5. Aké turistické trasy sú k dispozícii v Glendalough?
- V Glendalough je viacero turistických trás, ktoré sa líšia v dĺžke a náročnosti. Najpopulárnejšou trasou je Spinc Loop, ktorá vám poskytne nádherný výhľad na údolie a jazero.

6. Existujú niektoré obmedzenia alebo pravidlá, ktoré musím dodržiavať pri návšteve Glendalough?
- Pri návšteve Glendalough by ste mali dodržiavať pravidlá a pokyny, ktoré sú zverejnené na mieste. Patrí sem napríklad ohľaduplnosť voči prírode, odhodenie odpadkov do správnych kontajnerov a rešpektovanie historických pamiatok.

7. Môžem sa vo Glendalough okúpať v jazere?
- Vo všeobecnosti sa turistom neodporúča kúpať sa v jazere v Glendalough kvôli jeho studenej vode a prírodnému ekosystému. Existuje však niekoľko vyhradených miest na piknikovanie, kde si môžete posedieť pri vode.

8. Existuje nejaká strava alebo občerstvenie dostupné v Glendalough?
- Áno, v Glendalough nájdete niekoľko reštaurácií, kaviarní a miestnych obchodov, kde si môžete kúpiť jedlo a občerstvenie.

Tieto otázky a odpovede sú len súhrnnými informáciami o Glendalough v Írsku. Doporučuje sa však overiť aktuálne informácie pred plánovanou návštevou, pretože sa môžu meniť pravidlá a podmienky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky