Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko Kilkenny

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Kilkenny


1. Ako sa nazýva hlavné mesto Írska?
Hlavné mesto Írska sa nazýva Dublin.

2. Kde sa nachádza Kilkenny?
Kilkenny sa nachádza v juhovýchodnej časti Írska.

3. Aké je historické zameranie Kilkenny?
Kilkenny je mestom s bohatou historiou, známe pre svoje stredoveké hradby a Kilkennyský hrad.

4. Ako sa dostanem z Dublina do Kilkenny?
Z Dublina je k dispozícii mnoho spôsobov dopravy, vrátane vlaku, autobusu alebo súkromného vozidla.

5. Ktoré atrakcie by som mal navštíviť v Kilkenny?
Niektoré z najznámejších atrakcií v Kilkenny sú Kilkennyský hrad, Kilkennyská katedrála svätého Kanne a ulica Kieran Street s množstvom obchodov a reštaurácií.

6. Aké sú tradičné jedlá a nápoje v Kilkenny?
V Kilkenny si môžete vychutnať tradičné írske jedlá, ako napríklad guinnessové koláče, coddle (kôprové jedlo súčasťou je klobása, slanina, zemiaky a cibuľa) alebo írsky guinness.

7. Kedy by som mal navštíviť Kilkenny?
Kilkenny je krásne kedykoľvek počas roka, ale mnoho ľudí si vyberie leto, keď sú teploty vyššie a je viac podujatí a festivalov.

8. Kam by som mohol ísť na výlet z Kilkenny?
Z Kilkenny sa môžete vybrať na výlet do blízkeho mesta, ako je Waterford so svojím slávnym porcelánom, alebo do horských oblastí, ako sú Hory Comeragh alebo Monty Python's Holy Grail.

9. Aké je počasie v Kilkenny?
Počasie v Kilkenny je typické pre írsku klímu, s miernymi letami a chladnými zimami. Prší veľa, takže by ste si mali priniesť pršiplášť.

10. Ako dlho trvá cesta z Dublina do Kilkenny?
Cesta z Dublina do Kilkenny trvá zhruba 1 až 2 hodiny, v závislosti od dopravných podmienok.


Ubytovanie Írsko Kilkenny


Írsko - Kilkenny: Ideálne miesto na nezabudnuteľné ubytovanie

Írsko je krajina s bohatou históriou a nádhernou prírodou, a ak hľadáte miesto, kde stráviť nezabudnuteľné ubytovanie, nemôžete minúť príležitosť navštíviť Kilkenny.

Kilkenny je malebné mesto v srdci Írska, známe svojou stredovekou atmosférou a zaujímavými historickými pamiatkami. Je to jedno z najstarších a najľudnatejších miest v krajine, čo z neho robí skvelú destináciu pre tých, ktorí chcú spoznať odkaz írskej kultúry a histórie.

Pri hľadaní ubytovania v Kilkenny máte k dispozícii širokú škálu možností. Od luxusných hotelov a penziónov po útulné rodinné hotely a hostely, nájdete tu niečo pre každého a každú peňaženku.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, v Kilkenny nájdete niekoľko elegantných hotelov, ktoré vám poskytnú špičkové vybavenie a služby. Mnohé z týchto hotelov siahajú do histórie a sú situované v reštaurovaných, historických budovách. Tieto hotely majú úchvatné izby s jedinečnou atmosférou a kúzelným výhľadom na okolitú krajinu. Okrem toho vám môžu ponúknuť rôzne pohodlia, ako sú wellness centrá, reštaurácie s gourmet kuchyňou a možnosť organizovať rôzne kultúrne a históriou ladené aktivity.

Pre tých, ktorí preferujú niečo cenovo dostupnejšie, sú k dispozícii aj penzióny a rodinné hotely. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinného typu a môžu vám poskytnúť príjemnú atmosféru a osobný prístup. Izby sú jednoduché, ale čisté a pohodlné, ideálne pre tých, ktorí hľadajú útulné miesto na prespanie po dni strávenom objavovaním Kilkenny a jej okolia.

Hostely sú tiež veľmi populárnou možnosťou pre mladších turistov a tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom. Hostely ponúkajú zdieľané a súkromné izby za dostupné ceny a často majú spoločné kuchyne a sociálne zariadenia. Je to tiež skvelý spôsob, ako stretnúť nových ľudí a zdieľať cestovateľské príbehy.

Okrem dostupnosti rôznych typov ubytovania v Kilkenny, mesto samotné ponúka aj množstvo atrakcií a aktivít pre turistov. Môžete navštíviť Kilkenny Castle, ktorý je jedným z najznámejších hradov v Írsku, alebo sa prejsť po uliciach starobylého centra mesta a obdivovať tradičnú arcitektúru a útulné hospody. Ak máte radi umenie, navštívte Kilkenny Design Centre, kde si môžete zakúpiť originálne írske umenie a remeslá.

Všetko toto a ešte viac vás čaká v úžasnom meste Kilkenny v Írsku. Nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť nájsť vhodné ubytovanie, pretože tu sú k dispozícii rôzne možnosti pre každého cestovateľa. Pripojte sa k nám na nezabudnuteľnom putovaní do tohto kúzelného kúsku Írska a objavte, prečo Kilkenny je ideálnym miestom na ubytovanie.


Letenka Írsko Kilkenny


Írsko Kilkenny: Skvost v samom srdci krajiny prílivov

Keď hľadáte skutočný poklad v Írsku, malé historické mestečko Kilkenny je jednoznačne naša odporúčaná voľba. Nachádza sa v južnom Írsku, v provincii Leinster, a je známe svojím bohatým dedičstvom a nádhernými stredovekými mestskými pamiatkami.

Návšteva Kilkenny je teraz oveľa jednoduchšia vďaka dostupným letenkám do tohto malebného mesta. Môžete si vybrať z mnohých medzinárodných letísk, ktoré ponúkajú priame lety do hlavného letiska v Dublinu, a odtiaľ si zobrať autobus alebo vlak do Kilkenny. Cesta do mesta vám poskytne úchvatné výhľady na írsku krajinu, ktorá je plná zelených polí, tradičných vidieckych domov a mestečiek.

Samotná Kilkenny je ako kúsok živého múzea. Je to jedno z najstarších miest v Írsku, a tak tu môžete nájsť obdobie stredoveku odzrkadľujúce sa vo všetkých jej úchvatných architektonických pamiatkach. Napríklad Kilkennský hrad je unikátnou dominantou mesta, ktorá sa nachádza na brehu rieky Nore. Tento impozantný kamenný hrad bol postavený v 12. storočí a dnes slúži ako múzeum. V rámci prehliadky hradu sa môžete dozvedieť viac o histórii Kilkenny a obdivovať zbierky umenia a nábytku z rôznych období.

V centre mesta, okolo hradu, sa nachádza Kilkennské staré mestské jadro, ktoré je jednou z najstarších stredovekých územných oblastí na Írsku. Je to zaliate vibráciami histórie s dláždenými uličkami, zachovanými historickými budovami a bohatým kultúrnym dianím. Môžete navštíviť Kilkennskú katedrálu svätého Ľudovíta, ktorá je považovaná za jednu z najdôležitejších gotických katedrál na Írsku. Okrem toho, môžete si vychutnať čarovnú atmosféru v tradičných hospodách a reštauráciách, kde si môžete vychutnať írsky Guiness alebo ochutnať miestne pochúťky.

Kilkenny je tiež domovom pre jednu z najstarších írskych festivalov, Kilkenny Arts Festival, ktorý sa koná každoročne v auguste. Je to príležitosť vidieť veľkolepé umenie, kultúru a hudbu od renomovaných domácich a medzinárodných umelcov. Počas festivalu je mesto živé a plné hlučných umeleckých vystúpení, pouličných divadiel a výstav moderného umenia.

Ak máte radi prírodu, Kilkenny vám ponúka možnosť preskúmať okolité krásne krajiny. Môžete si zobrať prechádzku po rieke Nore, navštíviť blízke prírodné rezervácie alebo dokonca absolvovať výlet s kajakom alebo kanoe.

Kilkenny je pre niektorých skrytou perlou Írska, ktorá právom patrí na vašu zoznam návštev, ak sa chystáte do tejto krajiny. So skvelými letenkami je teraz omnoho jednoduchšie a dostupnejšie cestovať do tohto úchvatného mesta a objavovať jeho historické bohatstvo, kultúru a prírodnú krásu.


Dovolenka Írsko Kilkenny


Blízko centrálnych írskej provincie sa nachádza mesto Kilkenny, ktoré je pre turistov skutočným skvostom. Okrem historických pamiatok a starobylých budov, je toto mesto známe aj svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, zábavnou atmosférou a nádhernou prírodou. Preto nie je prekvapením, že Kilkenny je jedným z najžiadanejších cieľov pre dovolenky v Írsku.

Jedným z najznámejších miest v Kilkenny je Kilkenny Castle. Tento dobre zachovaný hrad bol postavený v 12. storočí a ponúka fascinujúci pohľad na históriu írskeho dôležitého stredovekého centra. Okrem nádhernej architektúry vás prekvapí aj nádherné záhrady, ktoré sú súčasťou zámku.

Ak sa chcete dozvedieť viac o histórií mesta, navštívte holého Dominikánského kostola v centre mesta. Kúzlo tohto miesta vám bude dodávať tiež množstvo umenia v interiéri kostola, kde si môžete vychutnať množstvo starobylých náhrobkov a fresiek.

Ďalším dôvodom, prečo by ste si mali dať Kilkenny na svoj zoznam dovolenkových cieľov, je skutočnosť, že mesto ponúka množstvo kultúrnych a zábavných podujatí počas celého roka. Najviac zaujímavé sú letné festivaly, ktoré, okrem rôznych kultúrnych podujatí, ponúkajú aj rôzne typy hudby a tanca. Ak ste milovníkom koní, nevynechajte Kilkenny Races, kde sa stretávajú koníci z celého sveta v súťažiach ako napríklad preteky pre jazdcov a preteky pre koní.

Nemôžete nevyužiť príležitosť návštevy krásnych írskych krajín a návštevy zaujímavých miest, ktoré vám poskytuje Kilkenny. Pre milovníkov prírody, mesto ponúka množstvo tradičných letných horských výletov v blízkosti hradu, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na krajinky, počas turistických prechádzok. Prečo by ste nevyužili príležitosť na prechádzku po diamantovej doline, údolí zvierat, alebo zahrádke raje samoty s názvom Blackstairs.

Počas návštevy Kilkenny nevynechajte skvostné jedlá, ktoré ponúka mesto. Medzi miestne špeciality patrí Irish stew, ktoré je vyrobený z kuracieho mäsa, opekaných zemiakov, cibule, mrkvy a petržlenej.

Vzhľadom na množstvo rôznych aktivít a zaujímavostí, ktoré ponúka Kilkenny, sa vyplatí ubytovať sa v niektorom z miestnych hotelov, kde sa okrem pohodlia a bezpečnej atmosféry zaručene rozhodnete pre vašu nezabudnuteľnú dovolenku s prekvapením a zážitkom každý jeden deň.

Voľte Kilkenny na vašu nasledujúcu dovolenku a prežite fantastický vonkajší svet s neobvyklým príchodom. Kilkenny je určite jedno z miest, ktoré nevynecháte z vašich spomienok na letnú dovolenku v Írsku.


Počasie Írsko Kilkenny


Írsko je známe svojou dažďovou povahou a Kilkenny, rozprávkové mesto nachádzajúce sa v srdci tejto zelenej krajiny, nie je výnimkou. Kilkenny leží v juhovýchodnej časti Írska a nachádza sa na rieke Nore. Mesto je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, a tiež svojou krásnou prírodou. Jedným z hlavných faktorov, ktorý značne ovplyvňuje život v Kilkenny, je počasie.

Írsko má oceánske podnebie so stálymi zrážkami a miernymi teplotami. V Kilkenny je to obzvlášť viditeľné, keďže sa nachádza ďaleko od pobrežia, čo ovplyvňuje množstvo zrážok, ktoré sa dostanú do mesta. Počasie v Kilkenny je známe svojimi častými dažďami a oblačnými oblohami. Môže sa to zdať trochu depresívne, ale zároveň prispieva k nádhernej zelenej krajine, za ktorú je Írsko také obľúbené.

Pravidelné zrážky v Kilkenny sa vyskytujú počas celej roka, s najvyššou koncentráciou v zime a na jar. Priemerná ročná zrážková suma v meste je približne 800 mm. To má vplyv na roľníctvo a záhradníctvo v regióne, ktoré sú dôležitými odvetviami pre miestnych obyvateľov.

Teploty v Kilkenny sú miernymi a chladnými. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy sa teploty pohybujú okolo 17 až 20 °C. Najchladnejšie mesiace sú december, január a február, kedy teploty klesajú na približne 4 až 6 °C. Tieto mierné teploty prispievajú k tomu, že Kilkenny je celoročne turisticky atraktívnym miestom.

Vzhľadom na nepredvídateľnosť irského počasia je dobré si vždy so sebou priniesť dáždnik alebo plášt, keď sa vydávate na prechádzku mestom. V prípade nepriaznivého počasia však nemusíte byť sklamaní, pretože Kilkenny ponúka množstvo vnútorných atrakcií vrátane historických múzeí, galérií umenia a tradičných irských hospôd.

Celkovo vzaté, počasie v Kilkenny nie je vždy to najpohodlnejšie, ale v meste sa vám určite uľaví, vďaka jeho bohatej histórii a kultúre. Keď sa bude dať, vychutnajte si prechádzku po nádhernej prírode v okolí mesta a uvidíte, prečo Írsko je známe ako "ostrov smaragdov".


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky