Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko Newgrange

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Newgrange


1. Aké je historické pôvodné účely Newgrange?
- Newgrange bolo pôvodne postavené ako náboženské miesto a hrobka.

2. Kedy bolo Newgrange postavené?
- Newgrange bolo postavené v období neolitu, približne medzi rokmi 3200 až 3100 pred n.l.

3. Aký je význam Newgrange pre Írsko?
- Newgrange je jedným z najvýznamnejších historických miest v Írsku a je považované za kultúrne dedičstvo.

4. Ako je Newgrange spojené s zimským slnovratom?
- Newgrange je známe svojim schopnosťou prijímať slnečné lúče iba počas zimského slnovratu, čo ukazuje na význam slnka pre staroveké kultúry.

5. Možno navštíviť Newgrange?
- Áno, Newgrange je otvorené pre verejnosť a je možné ho navštíviť ako súčasť organizovanej prehliadky.

6. Ako sa dostanem do Newgrange?
- Newgrange sa nachádza nedaleko mesta Drogheda v hrabstve Meath. Je najlepšie sa tam dostať autom alebo verejnou dopravou z okolitých miest.

7. Musím rezervovať vstupenky vopred?
- Áno, je veľmi odporúčané rezervovať vstupenky vopred, pretože návštevnosť Newgrange je obmedzená a vstupenky sa často vypredajú.

8. Aké je ideálne obdobie na návštevu Newgrange?
- Ideálnym obdobím na návštevu Newgrange je zimný slnovrat (21. - 23. december), keď slnečné lúče preniknú dovnútra hrobu.

9. Trvá návšteva Newgrange dlho?
- Prehliadka Newgrange trvá približne hodinu a prechádza sa interaktívnou výstavou a samotným vnútrom hrobu.

10. Aké sú ďalšie atrakcie v blízkosti Newgrange?
- V blízkosti Newgrange sa nachádza mnoho ďalších prehistorických pamiatok, ako napríklad Knowth a Dowth. Mesto Drogheda ponúka tiež rôzne obchody, reštaurácie a kaviarne.


Letenka Írsko Newgrange


Newgrange: Mágia a tajomstvá starovekého Írska

Dlhoročným turistickým cieľom v Írsku je oblasť Boyne Valley na severe krajiny, kde sa nachádza jedna z najvýznamnejších pamiatok staroveku - Newgrange. Toto miesto je výnimočným príkladom neolitickej architektúry a predstavuje jedno z najstarších stavieb na svete. Ak máte záujem vstúpiť do histórie a preskúmať mágiové a tajomné stránky starodávneho Írska, letenka do Írska smerujúca do Newgrange by mohla byť presne tým, čo hľadáte.

Newgrange je archeologická lokalita, ktorá je považovaná za jedno z hlavných centier keltského pohanstva. Jeho vznik sa datuje približne do roku 3200 pred Kristom, čo znamená, že je staršie ako slávne egyptské pyramídy. Má podobu veľkého náspy s tvrdo pravouhlými stenami, ktorá dodnes púta pozornosť návštevníkov z celého sveta.

Najfascinujúcejším a najmystickejším črtom Newgrange je jeho vnútro. Pyramidová konštrukcia je rozopätá a obsahuje ústrednú komoru, do ktorej sa dostanete cez prístupovú chodbu. Čo je na tom však naozaj jedinečné, je to, že táto komora je presne orientovaná na východný smer a každoročne v čase zimného slnovratu 21. decembra, svetlo slnka preniká cez špeciálne navrhnutý otvor nad vchodom, osvetľuje celú miestnosť a vytvára tak ohromujúci divadelný efekt.

Okrem slnečného svetla, ktoré sa hrá v komore, Newgrange je tiež pokryté množstvom kamenných reliéfov, piktogramov a okrúhlych otvorov, ktorých význam bol dodnes interpretovaný ako symboly moci, spiritualitu a spojenie so starovekými bohmi. Priestor okolo Newgrange sa skladá zo štyroch menších megalitických sídlisk, ichž účel a význam sú stále zahalené tajomstvom.

Cestovatelia, ktorí sa rozhodnú navštíviť Newgrange majú možnosť zaradiť túto pozoruhodnú pamiatku do cesty po Boyne Valley. Sú tam organizované prehliadky, ktoré vás sprevádzajú po celom mieste a vysvetľujú jeho históriu a význam. Nech už sa vydáte dopravnými prostriedkami alebo prenajmete auto, malá odbočka na Newgrange bude rozhodne obohatením vašej cesty.

Úžasná architektúra, tajomné rituály a energetická atmosféra, ktorá sa stále prejavuje v Newgrange, preverí vašu predstavivosť a zanechá trvalý dojem. Cesta na letenku do Írska do Newgrange vám otvorí dvere do minulosti a priblíži vás ku kúzlu a tajomstvu starovekého sveta. Staňte sa svedkom toho, ako sa prelínajú minulosť a súčasnosť a nechajte sa strhnúť do poloha, ktorá vytláča hranice možností ľudského vedomia.


Dovolenka Írsko Newgrange


Írsko Newgrange je miesto, ktoré by nemalo chýbať na zozname návštev každého milovníka histórie a archeológie. Nachádza sa v severovýchodnej časti Írska, v okrese Meath, a je dôležitým príkladom prekeltického umenia, ktorého vznik sa datuje do obdobia okolo roku 3200 pred Kristom.

Newgrange je domovom najväčšej kamenej hrobky v Írsku, ktorá patrí medzi najdôležitejšie pamiatky svetovej histórie. Oblasť okolo Newgrange bola uznávaná ako dôležitá kultúrna oblasť už v dobách pred históriou. Oblasť bola zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO a je v súčasnosti v správe Írskeho národného úradu pre architektúru a archeológiu.

Newgrange ava zemiakvoce štvrťhrebeňa kameneje najdlhšími stredovými krídlami a má priemer asi 80 metrov. Je postavený z trhlínových blokov vápencového uhlíka a je zapustený do vrcholu kopca, aby sa zvýšil jeho význam. Je to miesto, kde krátko pred zoradením k starsimu kultúrneho stromu prebiehalo najväčšie významnejšie obdobie írskeho hromadného pohrebu.

Newgrange je úžasné nielen pre svoje historické význam, ale aj pre svoj vzácny prehistorický chrámový rovnaky, ktorý bol zrekonštruovaný v roku 1970. Tento rovnako bol vytvorený v hornej časti kamenných konštrukcií, ktoré boli premenené na jaskyňu. Je to miesto, kde sa konajú slávnosti ako Sóna Etain, ktoré sú súčasťou írskeho národného dňa.

Írsko Newgrange je príťažlivé miesto pre turistov z celého sveta, a to nielen pre jeho históriu ale aj pre jeho jedinečnú prírodnú scenériu. Miesto ponúka množstvo atrakcií, ako sú prehliadky kamenných konštrukcií, návšteva múzea, v ktorom sú artefakty a zvyšky z doby, keď boli konštrukcie vybudované.

Pre milovníkov turistiky a prechádzok ponúka Newgrange aj množstvo miest na turistiku, ako sú Brodanske a Knaraska, kde sa môžete vydať na prechádzku po horských chodníkoch a vyhliadkach.

Všetci, ktorí sa rozhodnú stráviť dovolenku v Írsku, by mali venovať dostatok času na návštevu Newgrange. Toto miesto je jednou z najdôležitejších častí írskej kultúry a histórie a zanechá vás nadšenými a fascinovanými pre jeho krásy a nadprirodzený význam.


Ubytovanie Írsko Newgrange


Ubytovanie v Írsku: Objavte krásu a históriu Newgrange

Ak plánujete navštíviť Írsko, nevynechajte unikátne a fascinujúce miesto nazývané Newgrange. Nachádza sa v historickom kraji Boyne Valley v blízkosti mesta Drogheda na východnom pobreží Írska. Newgrange je starobylý megalitický pamiatkový komplex, ktorý ponúka jedinečný pohľad na minulosť a históriu krajiny.

V roku 1993 bola táto oblasť vyhlásená svetovým dedičstvom UNESCO a je jedným z najvýznamnejších archeologických nálezov v Európe. Newgrange sa datuje do obdobia neolitu, teda do približne rokov 3200 pred n. l., čo znamená, že je starší ako egyptské pyramídy a aj Stonehenge v Anglicku.

Hlavnou atrakciou Newgrange je veľký kruhový hrob s dvoma menšími hrobmi. Prehliadka tohto miesta je vodcovská a trvá približne 45 minút. Správne informácie a detailné vysvetlenie poskytuje miestny sprievodca, ktorý vám priblíži históriu a význam tohto miesta pre Írsko.

Ubytovanie v blízkosti Newgrange je vo veľkej miere zabezpečené, pretože miesto prilákava mnoho turistov z celého sveta. Ak hľadáte príjemné a pohodlné ubytovanie, môžete vyberať medzi rôznymi možnosťami v okolitých mestách.

V blízkosti Newgrange sa nachádza Drogheda, veľké historické mesto, ktoré ponúka širokú škálu hotely, penzióny a B&Bs. Vyberte si podľa vášho vkusu a rozpočtu. Ak preferujete tradičné a špecifické ubytovanie, môžete si vyskúšať jedno z mnohých B&Bs, ktoré sú v Írsku veľmi populárne. Tieto rodinné penzióny ponúkajú útulné izby, často s vlastným sociálnym zariadením, a teplú irskú atmosféru. Druhou možnosťou je výber hotela alebo penziónu v Droghede, ktoré ponúkajú moderné vybavenie a komfort pre svojich hostí.

Okrem toho môžete premýšľať aj o ubytovaní vo vidieckych oblastiach Boyne Valley, kde sa nachádza Newgrange. V týchto oblastiach môžete nájsť rôzne penzióny a chalupy s prekrásnym výhľadom na vidiek Írska. Ubytovanie v týchto oblastiach vám umožní zažiť autentickú írsku atmosféru a mať možnosť objavovať okolitú krajinu na vlastnú päsť.

Ak chcete preskúmať ešte viac historických pamiatok vo východnom Írsku, môžete sa rozhodnúť aj pre ubytovanie v hlavnom meste Dubline, odkiaľ sa organizujú rôzne výlety do okolitých oblastí vrátane Newgrange.

Vízia stráviť niekoľko dní v Írsku a navštíviť Newgrange je skvelou príležitosťou spoznať bohatú históriu tejto krajiny. Vyberte si ubytovanie, ktoré vám vyhovuje najviac a pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky a objavovanie starobylých tajomstiev a histórie Newgrange.


Počasie Írsko Newgrange


Írsko je známe svojim lúčnym a vlhkým počasím, ktoré ovplyvňuje Atlantický oceán. V oblasti Newgrange, ktorá sa nachádza v regióne Brú na Bóinne na severe Dublina, je toto počasie ešte podstatne väčšmi cítiť.

V zime sú dni extrémne krátke a dlhé noci, preto takmer vždy prichádza mráz a počasie býva chladné a vlhké. Teploty sa môžu pohybovať medzi 0 a 7 stupňami Celzia. Často môže prísť aj sneženie alebo silný vietor z mora.

V lete majú dni naopak veľmi dlhé a noci krátke, s teplotami, ktoré môžu stúpať až k 20 stupňom Celzia. V lete býva väčšinou vlhko, takže sa môže cítiť ťažkosť v dýchaní.

V niektorých ročných obdobiach môže byť počasie veľmi zmenlivé a môže sa meniť z hodiny na hodinu. Preto je dôležité byť pripravený na rôzne podmienky a mať vždy pri sebe odev vhodný na silné veterné podmienky. Ak cestujete v letnej dobe, nezabudnite si tiež zobrať opaľovací krém a klobúk.

Ak sa chystáte navštíviť Newgrange, odporúčame vám zistiť si aktuálne počasie a pri príchode na miesto si ísť najskôr do múzea, kde vám poskytnú informácie a detailné rady, ako najlepšie využiť svoj čas a ako byť pripravený na rôzne podmienky.

Donedávna bola región okolo Newgrange závislý na poľnohospodárstve a zvieratách, ktoré žili v neustálych dažďoch, aby dokázali prežiť. Teraz však existuje nová kultúra cestovania, ktorá sa snaží využiť prírodné majetky krajiny. Táto kultúra cestovania však prináša novej zodpovednosti: turisti sa musia naučiť byť oveľa opatrnejšími a zodpovednejšími, aby chránili prírodu a jej obyvateľov. A to si vyžaduje poznanie toho, ako sa dá prispôsobiť podmienkam, ktoré sú stále zmenlivé a neisté.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky