Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko Wicklow Mountains

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Wicklow Mountains


1. Kde sa nachádzajú Wicklow Mountains v Írsku?
- Wicklow Mountains sú horským pásom, ktorý sa nachádza na východe Írska, približne 30 km južne od Dublinu.

2. Aké je najvyššie vrchol Wicklow Mountains?
- Najvyšší vrchol Wicklow Mountains je Lugnaquilla, ktorý meria 925 metrov nad morom.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Wicklow Mountains?
- Wicklow Mountains môžete navštíviť počas celého roka, no najpríjemnejšie obdobie je od leta do jesene, keď je väčšie množstvo zelene a menej zrážok.

4. Aké turistické atrakcie môžem v Wicklow Mountains navštíviť?
- V Wicklow Mountains môžete navštíviť množstvo turistických atrakcií, ako sú napríklad Glendalough, čarovný horský raj s jazerami a údolím, alebo Powerscourt Estate, ktorý je známy svojimi nádhernými záhradami a historickým sídlom.

5. Aké aktivity môžem v Wicklow Mountains podnikať?
- V Wicklow Mountains si môžete vychutnať turistiku, horskú cyklistiku, rybolov, golf, vodné športy na jazerách a mnoho ďalších outdoorových aktivít.

6. Aké ďalšie miesta v okolí Wicklow Mountains by som mal navštíviť?
- Okrem Wicklow Mountains odporúčame navštíviť aj Dublin, historické mesto s bohatou kultúrou a pamiatkami alebo pobrežie Wexford, ktoré je známe svojimi krásnymi plážami a prírodnými úkazmi.

7. Ako sa dostanem do Wicklow Mountains z Dublinu?
- Z Dublinu sa môžete do Wicklow Mountains jednoducho dostať autom, autobusom alebo vlakom. Cesta autom trvá približne 1 hodinu, autobusom alebo vlakom asi 1,5 hodiny.

8. Aké ubytovanie je dostupné v Wicklow Mountains?
- V Wicklow Mountains nájdete širokú ponuku ubytovania vrátane hotelov, penziónov, horských chatiek a kempingov. Môžete si vybrať z rôznych možností v rámci rozpočtu a preferencií.

9. Je možné v Wicklow Mountains kempovať?
- Áno, v Wicklow Mountains je povolené kempovanie. Môžete si vybrať z niekoľkých kempov a táborísk, ktoré poskytujú základné vybavenie a možnosť trávenia času v prírode.

10. Ako dlho by som mal stráviť v Wicklow Mountains?
- Odporúčaný čas na návštevu Wicklow Mountains je minimálne 2 až 3 dni, aby ste si stihli užiť prírodu a turistické atrakcie pásma naplno.


Letenka Írsko Wicklow Mountains


Írsko je známe svojim jedinečným a nádherným prírodným prostredím. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete v Írsku navštíviť, sú Wicklow Mountains. Tento horský pás ponúka ohromujúce scenérie a ponorí vás do tajomstva a krásy divokého irského vidieka.

Ak plánujete navštíviť Wicklow Mountains, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letiska v blízkom meste Dublin. Dublin je hlavným mestom Írska a domovom medzinárodného letiska, ktoré poskytuje lety z mnohých svetových destinácií. Z mesta Dublin je do Wicklow Mountains len krátky prechod autom, autobusom alebo vlakom.

Po príchode do Wicklow Mountains sa ocitnete uprostred nádherného prírodného prostredia. Tento horský pás je známy výskytom malebných jazier, pôsobivých vodopádov a zelenou pokrývkou trávy a kríkov. Môžete si vybrať z viacerých turistických ciest, ktoré vás zavedú k týmto nádherným miestam.

Jednou z najobľúbenejších atrakcií v Wicklow Mountains je "Guinness Lake" alebo tiež známe ako Lough Tay. Toto jazero je obklopené strmými horami a jeho kontrastné farby – tmavozelená voda s bielou piesčitou plážou - s ním vytvárajú nezvyčajnú scenériu. Je to miesto, kde mnohí ľudia rádi strávia čas pri pikniku alebo proste sa oddýchajú a obdivujú nádherné prostredie.

Ak milujete túru, tá musí byť zahŕňať aj výstup na tuhý vrchol Wicklow Mountains - Lugnaquilla. Táto hora je najvyšším vrcholom v okolí Dublinu a ponúka úžasné výhľady na celú okolitú krajinu. Môžete zároveň obdivovať rozľahlé terény, malebné doliny a úžasnú prírodu, ktorá vás obklopuje.

Okrem toho, Wicklow Mountains sú tiež domovom viacerých historických pamiatok. Jednou z nich je kláštor Glendalough, ktorý sa nachádza v údolí v parku Wicklow. Tento kláštor bol založený už v 6. storočí a patrí medzi najstaršie kláštory v Írsku. Môžete si prehliadnuť starobylé ruiny a nádherné kamenné stavby a zároveň sa pohrávať s nekonečnými prírodnými krásami okolo neho.

Ak hľadáte miesto na oddych a útek z rušného života, Wicklow Mountains sú ideálnou voľbou. Tento horský pás je dokonalým miestom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Letenka do Írska a následne do Wicklow Mountains vám ponúkne jedinečné zážitky a spomienky, ktoré nenechajú nikoho ľahostajným. Tak neváhajte a vydejte sa na cestu do tejto prekrásnej časti Írska.


Počasie Írsko Wicklow Mountains


Írsko je známe svojím promenadujúcim sa počasím a Wicklow Mountains nie sú výnimkou. Táto zaujímavá oblasť sa nachádza na juhozápade Írska a je súčasťou ring of Kerry, ktorý ponúka návštevníkom úžasné výhľady na zelenejších kopcoch, jarovky a nádherných brehových ciest.

Ak hovoríme o počasí v Wicklow Mountains, treba zdôrazniť, že sa veľmi líši v závislosti od ročného obdobia a dokonca aj počas jedného dňa. Počas jarnej sezóny sa teploty pohybujú od 7 do 13 ° C a často sa vyskytujú silné dažde a orkány. Na druhej strane v lete sa na teplomeroch zobrazujú čísla medzi 17 a 20 ° C a úrady na tohtoročné leto predpovedajú nadpriemerné teploty.

Jeseň v Wicklow Mountains je plná nádherných farieb, keď sa listy stromov zafarbia do oranžova, hnedastá a červena. V tomto období môžete očakávať slušné teploty na dne a chladné noci, keď sa teploty klesajú na 5 až 7 ° C. Zimné počasie v Wicklow Mountains je dosť drsné a studené. Môžete sa stretnúť s snežením a vôbec nie je neobvyklé, aby krajina bola pokrytá snehom niekoľko týždňov po sebe.

Väčšina návštevníkov si preto najlepší čas na návštevu Wicklow Mountains určuje na medzi jarou a neským letom a v septembri a októbri. V tejto dobe môžete očakávať niekoľko dní bez dažďa, s miernymi teplotami a krásnymi slnečnými výhľadmi. Ak však vaša návšteva padne do menej priaznivého počasia, nevadí, pretože i v daždivom počasí môžete zájsť na prechádzku a obdivovať pamiatky a krásy tejto časti Írska.

Ak plánujete navštíviť Wicklow Mountains, nepremokavé odevy a oblečenie do vrstiev je tou správnou voľbou. Okrem toho by ste mali počítať s rýchlymi zmenami počasia a mať vždy po ruke náhradný odev, ktorý vám poskytne potrebné pohodlie pri zmene klímy. Napriek tomu je táto časť Írska určite zaujímavým miestom na návštevu a ukáže vám krásy krajiny, nech počasie bude akékoľvek.


Dovolenka Írsko Wicklow Mountains


Írsko je známe svojim množstvom zelenej krajiny, pohostinnými obyvateľmi, krásnymi zámkami a historickými miestami. Ak vám toto všetko znie ako ideálny cieľ vašej dovolenky, potom by ste mali uvažovať o navštívení Wicklow Mountains.

Wicklow Mountains ležia iba kúsok od Dublina a ponúkajú prekrásne scenérie vo forme útesov, jazier, lesnatých oblastí a poľnohospodárskych radov. Svojou prírodou a historickými pamiatkami tak poskytujú návštevníkom jedinečný zážitok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Wicklow Mountains, odporúčame sa tam vydať v lete, kedy je počasie teplé a slnečné. Najlepšie je zabiť si celý deň prechodom horskými chodníkmi, ktoré vám umožnia nakuknúť do srdca tohto krásneho národného parku.

Hlboké rieky, divé kvetiny a nebeské vyhliadky by mohli byť inšpiráciou na uvoľnenie vašej duše. Cesty vediú k jazerám, kopcom a prechodom, kde sa môžete stretnúť s ovcami či kozami, ktoré v týchto krajinách patria k bežnému pohľadu.

Wicklow Mountains nie sú iba o prírode, ale ponúkajú aj množstvo historických pamiatok. Patrí sem napríklad kláštor v Glendaloughe, ktorý sa nachádza v údolí, obklopenom vysokými kopcami a jazierami. Okolo tohto kláštora to žije hudbou a alkoholom, keďže sa tu pravidelne organizujú tradičné irské oslavy.

Tiež by ste nemali vynechať najstarší zámok v Írsku, ktorým je zámok Viscount Powerscourt. Južne od Wicklow Mountains a v blízkosti obce Enniskerry, zámok slúžil ako divadlo pre britských a írskych kráľov. Interiér ponúka prepracovanú architektúru, so šperkárskou dielňou a luxusnými obývacími izbami.

Wicklow Mountains sú dostupné autom, autobusom, alebo vlakom z Dublina. Toto miesto vám ponúka jedinečný zážitok, ktorý si určite zapamätáte na celý život. Naplánujte si preto svoju dovolenku v Írsku a navštívte tento neporušený kút. ***


Ubytovanie Írsko Wicklow Mountains


Írsko sa môže pochváliť množstvom nádherných miest a krásnej prírody. Jedným z takýchto miest sú Wicklow Mountains, kde môžete nájsť útočisko od rušného mestského života a vychutnať si prírodnú krásu tohto regiónu. Ak sa rozhodnete navštíviť Wicklow Mountains, tu je niekoľko možností, ako si zabezpečiť ubytovanie.

1. Hotel: V okolí Wicklow Mountains je niekoľko hotelových možností, ktoré poskytujú pohodlie a komfort. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely s výhľadom na hory alebo menšími rodinnými hotelmi s hostiteľskou atmosférou. Mnohé hotely v tejto oblasti ponúkajú aj rôzne zariadenia a služby, ako sú wellness centrá, reštaurácie a turistické informačné centrá.

2. Penzióny a bed & breakfast: Ďalšou možnosťou ubytovania sú penzióny a bed & breakfast. Tieto možnosti sú často cenovo dostupnejšie a ponúkajú priateľské prostredie. Penzióny a bed & breakfast sa nachádzajú v blízkosti prirodzených úkrytov a tradičných dedín, čo umožňuje jedinečný rozhľad na krásu prírody.

3. Chaty a chalupy: Ak hľadáte viac súkromia a nezávislosti, môžete si prenajať chatu alebo chalupu. Tieto typy ubytovania sa nachádzajú v rôznych častiach Wicklow Mountains a ponúkajú vám možnosť ľahko sa pripojiť k okolitej prírode. Môžete si vybrať medzi modernými chalupami s plne vybavenými kuchyňami a pohodlnými obývacími izbami alebo tradičnými chatami so zachovanou historickou atmosférou.

4. Kemping: Pre tých, ktorí preferujú skutočnú prírodu, je tu možnosť kempovania v Wicklow Mountains. Na vybraných miestach v parku je možné postaviť stan a stráviť noc v blízkosti horských trás a jazier. Kempingové miesta sú dobre vybavené základnými zariadeniami, ako je voda, toalety a sprchy, aby vaša skúsenosť bola pohodlná a príjemná.

Nezáleží na tom, akú možnosť si vyberiete, Wicklow Mountains vám ponúknu nespočetné množstvo aktivít a výletov. Môžete sa vydať na túru po jednej z mnohých turistických trás a obdivovať nádherné výhľady na hory a zelené údolia. Užívať si rybolov v niektorom z jazier v regióne alebo stráviť čas prehliadkou historických pamiatok a zámkov v okolí.

Írsko Wicklow Mountains je miesto, kde si môžete oddýchnuť od hektického života vo veľkomeste a pripojiť sa k prírode. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, vaša návšteva Wicklow Mountains bude nezabudnuteľnou skúsenosťou.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky