Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Island Jökulsárlón

Letenka Island Jökulsárlón


Island Jökulsárlón je jedným z najkrajších miest na Islande, ktoré stojí za to navštíviť. Toto morské jazero sa nachádza na juhu Islandu, medzi miestami Skaftafell a Höfn. Jökulsárlón je známe svojimi veľkými ľadovcami, ktoré sa tam oddeľujú od masívneho ľadovca Vatnajökull.

Priestor okolo Islandu Jökulsárlón pôsobí ako divoká krajina, voľne rozprestierajúce sa ľadovcové jazero je obklopené vysokými hrebeňmi vrchov a kryštáľovo čistými potokmi. Fakt, že sa tu stretávajú dve rôzne sily prírody - ľad a oceán, spolu vytvára jedinečný pohľad.

Najväčšia atrakcia tohto miesta sú ľadové krúpy, ktoré sa tam oddeľujú od obrovských ľadovcov. Voda a oceánsky príliv ich potom mierne prenášajú na pobrežie, kde si ich môžete bližšie prezrieť. Je to nádherné zážitok pozorovať, ako tieto bohaté kusy ľadu sa idúlen pivoting a drift okolo jazera.

Pre tých, ktorí si chcú vychutnať túto scenériu zblízka, je tu možnosť ísť na tzv. polárny expedície s miestnymi sprievodcami. Po ceste vám venujú veľkú pozornosť a spravia vám veľa fotografií. Jednou z výhod tohto výletu je tiež možnosť vidieť tučniaky, tulene a dokonca aj veľryby.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa dokonca pokúsiť aj o osobné skúsenosti s plávaním okolo ľadových krúp. To vám umožní cítiť sa ako v arktických vodách a ponorte sa do jedinečného sveta ľadu.

Okrem toho, Jökulsárlón je aj populárnym miestom pre filmové natáčanie. Bol využitý v mnohých známych filmoch, ako napríklad "James Bond: Die Another Day" a "Batman Begins". Pre milovníkov kultúry a filmových fanúšikov je to jedinečný zážitok navštíviť toto miesto a vidieť, kde sa natáčali tieto obľúbené filmy.

Návšteva Islandu Jökulsárlón je jednoznačne nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré vás dostane blízko k nádherám prírody a jej úchvatným divom. Vhodný čas na návštevu je počas letných mesiacov, kedy sú teploty príjemné a viditeľnosť je zvyčajne najlepšia.

Ak sa vydáte na Island, nezabudnite zahrnúť Jökulsárlón do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť. Toto miesto vám zaručene poskytne skutočný zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život.


Dovolenka Island Jökulsárlón


Island Jökulsárlón je jedno z najúžasnejších miest na svete, ktoré by si mal začleniť do zoznamu svojich cestovateľských túžob. Táto malebná destinácia je známa svojimi ohromujúcimi prírodnými krásami, najmä svojou ľadovou lagúnou.

Jökulsárlón je najväčšia ľadová lagúna na Islande a nachádza sa na juhovýchode krajiny, v blízkosti najväčšieho národného parku Vatnajökull. Táto lagúna vznikla v dôsledku klimatických zmien a odtápajúceho sa ledu z blízkeho ľadovca Breiðamerkurjökull. Voda v lagúne je azúrovo modrá a plná majestátnych ľadovcov, ktoré sa odlamujú z Breiðamerkurjökull a plavia sa na hladine. Tento úžasný pohľad je nezabudnuteľný a určite stojí za návštevu.

Okrem nádherných ľadovcov je tu tiež možnosť vidieť miestnych obyvateľov, ako sú tulene a morské vtáctvo. Lagúna je známa svojou bohatou faunou a flórou, kde si môžete všimnúť rôzne druhy rias, rýb a korýšov. Ak máte šťastie, môžete vidieť aj tulene, ktorí sa preplavia okolo vás alebo sa vynoria priamo vo vašej blízkosti. Táto prírodná interakcia je jedným z nezabudnuteľných zážitkov z Jökulsárlónu.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na tomto nádhernom mieste, nebudete sklamaní. K dispozícii je niekoľko možností ubytovania, od hotelov a penziónov po kempovacie miesta. V blízkom okolí lagúny je tiež možné si prenajať loďku a bližšie sa pozrieť na ľadovce alebo si ísť na unikátnu plavbu výletnou loďkou, ktorá vás zavedie ešte bližšie ku krásam tejto lagúny.

Okrem samotnej lagúny je tam aj niekoľko turistických trás, ktoré si môžete vyskúšať. Medzi najpopulárnejšie patrí túra na ľadovec Breiðamerkurjökull, kde môžete objaviť ľadovcové dierky a jaskyne. Existuje aj možnosť prechádzať sa po pláži Diamond Beach, kde sa môžete obdivovať krásnymi ľadovcami, ktoré sa odlomili a doplávajú ku brehu. Obzvlášť v pohorí Vatnajökull si milovníci alpinizmu môžu vyskúšať niektoré z ich oblúbených dráh.

Okrem prírodných krás ponúka Island Jökulsárlón aj bohatú kultúru a históriu. V blízkom okolí sa nachádza niekoľko zaujímavých miest, ako je Skaftafell, kde nájdete rezerváciu národného parku Vatnajökull s množstvom pozoruhodných vodopádov, jazier a turistických trás. Ak by ste sa chceli o niečo viac ponoriť do histórie, môžete navštíviť aj mestečko Höfn, ktoré je známe svojou tradičnou islandskou kuchyňou a fascinujúcou miestnou kultúrou.

Island Jökulsárlón je jedinečné miesto, ktoré vás prekvapí svojou prírodnou krásou a nezabudnuteľným zážitkom. Táto lagúna vytvára prostredie, ktoré je ťažké opísať slovami, a preto to musíte vidieť vlastnými očami. Ak ste milovník prírody a túžite po dobrodružstve, nechajte sa uniesť dovolenkou na Islande Jökulsárlón a zažite pohodlie a krásu tejto nádhery.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Jökulsárlón


Q: Kde sa nachádza Island Jökulsárlón?
A: Island Jökulsárlón sa nachádza na juhu Islandu, medzi miestami Höfn a Skaftafell National Park.

Q: Čo je Island Jökulsárlón?
A: Island Jökulsárlón je najväčšie jazerové ľadovcové jazero v Islandsku.

Q: Ako vzniká Island Jökulsárlón?
A: Jezero Jökulsárlón vzniklo v dôsledku topenia ľadovcov na úpätí extrémneho juhu Islandu.

Q: Aké zvieratá sa môžu vyskytovať v Island Jökulsárlón?
A: V Jökulsárlón sa môžete stretnúť so selami a viacerými druhmi vtákov, vrátane labutí a hákatej žraločej ave.

Q: Je možné v Island Jökulsárlón plávať?
A: Áno, v Jökulsárlón je možné sa zúčastniť plavby na rôznych lodí.

Q: Aké sú turistické atrakcie v Island Jökulsárlón?
A: Medzi turistické atrakcie v Jökulsárlón patrí plavba po jazere, prechádzky po pláži plnej ľadovcových úlomkov a pozorovanie zvierat, ako sú tučniaky a vydry.

Q: Aké sú možnosti ubytovania v Island Jökulsárlón?
A: V okolí Jökulsárlónu sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od hotelov a hostincov po kempingy.

Q: Aké je najlepšie ročné obdobie na návštevu Island Jökulsárlón?
A: Najlepším obdobím na návštevu Jökulsárlón je letná sezóna, keď sú teploty najvyššie a počasie najstabilnejšie.

Q: Koľko času trvá plavba v Island Jökulsárlón?
A: Plavba v Jökulsárlón trvá zvyčajne 30-60 minút, v závislosti od typu lodí a nachádzajúce sa ľadovcových úlomkov.

Q: Je potrebné si pred návštevou Island Jökulsárlónu pozrieť nejaké bezpečnostné pokyny?
A: Áno, je dôležité podriadiť sa pravidlám a pokynom ohľadom bezpečnosti, najmä ak ide o plavbu alebo prechádzku po pláži.


Počasie Island Jökulsárlón


Island Jökulsárlón je jedným z najkrajších a najneobvyklejších miest na Islande. Nachádza sa na juhu krajiny a je to jazerá vytvorené odtrhnutými ľadovými kráľmi z blízkeho ľadovca Vatnajökull.

Jökulsárlón je veľmi populárne u turistov z celého sveta, pretože ponúka neskutočný výhľad na obrovské plávajúce ľadové krále. Tieto krále sa odtrhli od ľadovca a preplávajú jazerom v rôznych tvaroch a veľkostiach, čím tvoria úžasný pohľad. Jazerom preteká aj rieka, ktorá vytvára impozantný vodopád. Tento vodopád, známy ako Breiðamerkursandur, je ďalším ohromujúcim prírodným úkazom v oblasti Jökulsárlón.

Okrem skvostného scenérie, je Jökulsárlón tiež domovom mnohých arktických rýb a rôznych druhov vtákov, ako sú labute a kačice. Turisti majú možnosť vziať si vyhliadkovú plavbu na jazere a skúsiť vidieť viac zaujímavých živočíchov a ľadových bytostí.

Počasie v Jökulsárlón je veľmi nepredvídateľné a často sa mení. Zvyčajne je chladné a vlhké, pretože jazerá a ľadovce vytvárajú vlastnú mikroklímu v tejto oblasti. Sú typické náhle zmeny počasia, ako sú silné vetry a hustá hmla. Preto je dôležité byť pripravený na akékoľvek neočakávané podmienky počasia a mať so sebou vhodnú oblečenie a vybavenie.

Letné mesiace, od júna do augusta, sú najteplejšie a najslnečnejšie, s teplotami dosahujúcimi priemerné hodnoty okolo 10 až 15 stupňov Celzia. No aj v lete by ste mali byť pripravení na chladnejšie a mokré dni, pretože počasie sa môže rýchlo meniť.

Zimné mesiace sú extrémne chladné, s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Väčšinou sa jedná o sychravé a zasnežené dni, kedy sa teplota pohybuje okolo -5 až -10 stupňov Celzia. Toto je obdobie, kedy môžete vidieť jazeru a ľadovce v ich najkrajšej podobe, so snehovo bielym okolím a zasneženými vrcholmi hôr na pozadí.

Ak plánujete navštíviť Island Jökulsárlón, odporúčame sledovať predpoveď počasia a mať so sebou správne oblečenie a vybavenie. Bez ohľadu na to, aké bude počasie, toto miesto vám prinesie jedinečný a zázračný zážitok, ktorý si na vždy zapamätáte.


Ubytovanie Island Jökulsárlón


Island Jökulsárlón je fascinujúce miesto, ktoré ponúka návštevníkom neuveriteľnú prírodnú krásu a nezabudnuteľné zážitky. A aby ste mohli toto úžasné miesto skutočne preskúmať a zažiť, je dôležité mať vhodné ubytovanie.

Nájsť vhodné ubytovanie v blízkosti Jökulsárlónu nie je problém. Okolie je bohaté na rôzne druhy ubytovania, od hotely až po kempy, ktoré spĺňajú potreby rôznych typov cestovateľov.

Pre tých, ktorí preferujú luxusný prístup, sú k dispozícii hotely s vyššou kvalitou služieb a pohodlnými izbami. Mnohé z týchto hotelov ponúkajú úžasné výhľady na ľadovce a okolitú prírodu, čo je neuveriteľný bonus po namáhavom dni strávenom objavovaním Jökulsárlónu. Okrem toho sa môžete tešiť na moderné vybavenie, ako napríklad fitness centrá, reštaurácie a wellness centrá, aby ste si oddýchli po náročnom dni.

Na druhej strane, pre tých, ktorí radi skúmajú prírodu a majú radi dobrodružstvo, sú dispozícii kempy. V týchto kempoch si môžete postaviť stan a vychutnať si prírodu v jej najautentickejšej podobe. Kempy sú spravidla dobre vybavené a ponúkajú základné zariadenia ako toalety a sprchy. Niektoré z nich majú aj kuchyne, kde si môžete pripraviť vlastné jedlá. Kempy v tejto oblasti sú obľúbené medzi turistami, pretože sú cenovo dostupné a ponúkajú príležitosť stráviť noc pod hviezdami a vstávať dobre odpočinutý s úžasným výhľadom.

Jökulsárlón je populárne miesto pre milovníkov fotografie, pretože ponúka nádherné scenérie a nádherné zábery. Mnoho fotografov si potrpí na to, aby mali k dispozícii ubytovanie, ktoré im umožňuje ľahko a rýchlo dostať sa k obľúbeným miestam pre fotografovanie. Pre takýchto návštevníkov sú vhodné hotely alebo kempy v blízkosti Jökulsárlónu, aby mohli využiť ostré svetlo rána alebo súmraku.

Okrem toho je v blízkosti Jökulsárlónu niekoľko ďalších turistických atrakcií, ktoré stojí za návštevu. Národný park Vatnajökull je len kúsok odtiaľto a ponúka nádherný výhľad na najväčší ľadovec v Európe. Prechádzka po jeho bezodné plochách je jedinečným zážitkom. Okrem toho, môžete navštíviť aj ďalšie zaujímavosti v blízkosti, ako Diamond Beach, kde môžete vidieť ľadovce splávať z Jökulsárlónu na čierny piesok, alebo vodopády v blízkosti oblasti.

Nezáleží na tom, či preferujete luxusný pobyt alebo dobrodružstvo v prírode, Island Jökulsárlón má pre každého niečo v zozname ubytovanie. Ako prírodná krása sa táto oblasť určite zapíše do vášho srdca a zanechá vás túžiť po ďalších návštevách v budúcnosti.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky