Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Izrael Masada

Dovolenka Izrael Masada


Izrael Masada - jedna z najkrajších dovoleniek na celom svete. Tento malý kúsok raja sa nachádza medzi štrngajúcimi púštnymi vrchmi a nádhernými krištáľovými morami. Jeho čarovná atmosféra a úchvatné výhľady robia z tohto miesta skutočný zážitok pre turistov.

Masada, čo znamená "pevnosť" v hebrejčine, je národný park v Izraeli, ktorý sa nachádza na vrchole kopca nad Mŕtvym morom. Toto úžasné miesto láka turistov z celého sveta, ktorí sem cestujú, aby sa pokochali nádhernými výhľadmi, ponorili sa do historických faktov, alebo jednoducho hľadali pokoj a nádej.

Pokiaľ chcete navštíviť Masadu, môžete si vybrať z množstva možností, ako sa tam dostať. Auto je jednou z možností, ako sa presunúť z hlavného mesta Tel Avivu, ale existujú aj rôzne výlety, ktoré vás doveziú za cca 60 minút.

Keď už ste tu, neprehliadnite príležitosť zdolať kopce a obdivovať nádherné výhľady, ktoré ponúka. Odtiaľto môžete vidieť azúrový Mŕtvy mor, Okrúhle hory a pustom arabskom krajine v diaľke. Vyjdite a prejdite si historické oblasti, v ktorých sa v priebehu storočí točila vojna medzi Izraelitmi a Rimanmi.

Ak hľadáte pokoj a oddych, Masada je tiež ideálnou destináciou. Relaxujte vo vyhrievaných bazénoch s vodou z Mŕtveho mora alebo sa jednoducho prechádzajte po tichých uličkách pevnosti.

A nakoniec určite navštívte večerné predstavenia, ktoré sa tu konajú. Masada si uchováva svoju krásu aj v noci, keď sa svetlá od ohraničenia hory a hviezdy nad vami zmiešajú, aby vytvorili nádhernú atmosféru.

Zhrnutie: Ak hľadáte fantastickú dovolenku, ktorá kombinuje históriu, nádherné výhľady a pokoj, Masada v Izraeli je ideálnym miestom pre vás. Toto úžasné miesto vás poteší svojou kultúrou, prírodou, architektúrou a gastrosférou, ktoré spoločne tvoria naozaj jedinečný zážitok, ktorý si zapamätáte na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Masada


Nemôžem poskytnúť najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Izraela a Masady, pretože téma je široká a bolo by potrebné zvoliť konkrétny okruh otázok a odpovedí. Prosím, presnejšie špecifikujte, o aké témy sa zaujímate.


Ubytovanie Izrael Masada


Masada je historická pevnosť nachádzajúca sa v Izraeli. Táto pevnosť je veľmi významným miestom pre miestnych obyvateľov aj pre turistov, pretože ponúka jedinečný pohľad na okolitú krajinu a má bohatú históriu.

Izrael je známy svojou dlhou históriou a Masada je jedným z najdôležitejších miest, ktoré toto patrí. Pevnosť bola postavená okolo roku 30 pred naším letopočtom kráľom Herodesom Veľkým ako útočisko pred potenciálnymi nepriateľmi. Je umiestnená na vrchole hory Masada, čo z nej robí jedno z najfascinujúcejších miest na Zemi.

Keď sa pozrieme na ubytovanie v Masade, existuje niekoľko možností pre turistov, ktorí chcú zostať v tejto oblasti. Najväčšou výhodou je Herods Dead Sea Resort, ktorý je jedným z najluxusnejších rezortov v okolí. Nachádza sa len niekoľko minút od pevnosti a ponúka nádherné izby a apartmány s výhľadom na Mŕtve more. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí si chcú dopriať luxusný pobyt po návšteve Masady.

Okrem rezortu Herods Dead Sea je tu aj niekoľko menších hotelov a penziónov v blízkosti pevnosti. Tieto ubytovacie možnosti sú cenovo dostupnejšie a ponúkajú pohodlné a čisté izby pre turistov. Niektoré z týchto ubytovaní majú tiež bazén alebo wellness centrum, aby hostia mohli relaxovať po dni strávenom objavovaním histórie a krás Masady.

Pre tých, ktorí uprednostňujú prírodu a kemping, je tu tiež možnosť stanovania v okolí pevnosti. Táto možnosť je najlepšia pre dobrodruhov a ľudí, ktorí si chcú vychutnať prírodu a výhľad na krajinu z prvého radu. Stanovanie je jednoduchý a cenovo dostupný spôsob ubytovania pre tých, ktorí majú radi zážitky v prírode.

Závisí od preferencií a rozpočtu, musíte si vybrať najvhodnejšiu možnosť pre ubytovanie v Masade. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, môžete si byť istí, že budete mať skvelý výhľad a prístup k historickej pevnosti a okolitému prostrediu.

V tomto článku sme preskúmali rôzne možnosti ubytovania v Masade, historickom mieste v Izraeli. Od luxusných rezortov po penzióny a stanovanie, je tu niečo pre každého. Nech si vyberiete akúkoľvek možnosť, bude to nezabudnuteľný zážitok a budete si môcť vychutnať bohatú históriu tohto miesta.


Letenka Izrael Masada


Masada je jednou z najznámejších historických a turistických atrakcií v Izraeli. Toto unikátne miesto je synonymom pre odvahu, odpor a hrdinstvo, a je jedným z najdôležitejších pamiatok židovskej histórie.

Masada sa nachádza v južnej časti Judskej púšte, na 400 metrov vysokom útese nad Mŕtvym morom. Táto pevnosť bola postavená kráľom Herodom Veľkým v 1. storočí pred naším letopočtom ako bezpečné útočisko. Neskôr sa stala miestom poslednej odvahy a hrdinstva Židov, ktorí sa vzopreli rímskej nadvláde.

V roku 70 po Kr. skončilo rímske obliehanie Jeruzalema pádom a zničením druhého chrámu. Mnoho židovských povstalcov prežilo len útek do púšte na Masadu. Tam sa zhromaždili, postavili si domy a vybudovali si neodbornú a neporovnateľne silnejšiu pevnosť. Žili tam v izolácii viac ako tri roky a čakali na konečný súboj.

Rímske vojsko si však toto zmocnenie nestálo iba od hrdinstva Židov. Aj oni neustále posilňovali a hľadali spôsob, ako získať kontrolu nad Masadou. Nakoniec, v roku 73 po Kr. prvý pracovník práce túto pevnosť nahradil. Židovskí vojaci sa rozhodli popevňovať rímske obliehanie, než urobili jediný pokus vstúpiť na plynové pumpy pevnosti. Nájdenie však čakala strašná skutočnosť.

Keď rímska armáda vstúpila do pevnosti, našiel ju opustenú. Takmer všetci jej obyvatelia si spáchali sebevraždu, radšej ako sa stali rímskymi zajatcami. Židovskí povstalci zvolili smrť namiesto otroctva.

Príbeh Masady je dnes zdrojom inšpirácie pre mnoho ľudí. Symbolizuje silu ľudskej vôle a odporu voči prenasledovaniu. Mnohí cestovatelia navštevujú Izrael a strávia deň na vrchole Masady, fascinovaní jej históriou a krásou.

Ak plánujete návštevu Izraela, nezmeškajte príležitosť vidieť túto úžasnú pamiatku Masada. Existuje viacero spôsobov, ako sa tam dostať. Môžete si prenajať auto a vyraziť na vlastnú päsť alebo si zakúpiť letenku na medzinárodné letisko v Tel Avive a potom si prenajať auto alebo využiť organizovanú exkurziu.

Po príchode na Masadu môžete si prehliadnuť úžasné archeologické vykopávky, ktoré odkrývajú históriu tohto miesta. Prechádzka po pevnosti vám umožní predstaviť si, aký tvrdý život a boje Židia museli zažiť v boji za slobodu. Okrem toho si môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad na Mŕtve more a okolitú púšť.

Masada je jedným z tých miest, ktoré vás donútia zamyslieť sa nad históriou a oceniť hrdinské činy. Navštívenie tohto miesta je skutočným zážitkom a príležitosťou ponoriť sa do prechádzky po minulosti a zapadnúť do života starovekého sveta.


Počasie Izrael Masada


Izrael je známy svojou rozmanitosťou počasia a klimatom, ktoré sa menia v závislosti od ročného obdobia a geografickej polohy. Jedným z najteplejších a najsuchších miest v Izraeli je hora Masada.

Masada, ktorá sa nachádza na juhu Izraela, nedaleko od Mŕtveho mora, je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v krajine. Hora Masada je známa svojou veľkou historickou hodnotou a je zaradená v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Počasie na Masade je veľmi horúce a suché počas celého roka. V lete, v mesiacoch júl a august, teploty môžu dosahovať až 40 stupňov Celsia, čo znamená, že je dôležité sa dobre hydratovať a chrániť sa pred slnkom. V zime, v mesiacoch december a január, teploty sa pohybujú v rozmedzí 10 až 20 stupňov Celsia a farmárska sezóna je v plnom prúde.

Masada sa nachádza v púšti, takže zrážky sú veľmi minimálne. V priemere sa na Masade vyskytujú zrážky len dva-krát do roka a to v zime. Napriek tomu, aj keď zrážky nie sú bežné, keďže Masada sa vypína vysoko nad okolitou krajinou, môže prísť k rýchlym a nečakaným zmenám počasia.

Výhľad z hory Masada je nádherný a panoráma na Mŕtve more a Jordan je prekrásna. Pre ochranu pred slnkom a horúčavou je najlepšou voľbou návšteva Masady skoro ráno alebo po zotmení, ale dôležité je mať na pamäti, že vhodná výbava a dostatočná hydratácia sú vždy kľúčové pre zdravý pobyt.

Všetci tí, ktorí hľadajú dobrodružstvo, históriu a neskutočné výhľady, by mali určite zvážiť návštevu hory Masada. Je to jedinečné miesto, kde sa môže cítiť sila histórie a krása prírody zároveň. Pre tých, ktorí sa o to rozhodli, je dokonalejším časom na návštevu Masady jarné a jesenné obdobie, keď teploty nie sú také extermálne.

Výlet na Masadu je zážitkom, ktorý nikdo neprehliadne. Keďže však ide o púštnu oblasť, je dobré sa nechať o čeleť a mať pevný plán pred odchodom!


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky