Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Izrael Timna Park

Letenka Izrael Timna Park


Timna Park je jedným z najkrajších prírodných parkov v Izraeli, ktorý päťdesiatročnú históriu spojil s nesmiernou krásou pustej krajiny. Park sa nachádza len niekoľko kilometrov severne od mesta Eilat, ktoré je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Izraeli.

Jedným z hlavných lákadiel parku je "Solomonova stolička", impozantný skalný útvar v tvare trónu, ktorý je považovaný za pamiatku na kráľa Salomona. Toto miesto má duchovný význam pre mnohých návštevníkov, ktorí ho považujú za magické a posvätné.

Okrem Solomonovej stoličky tu môžete nájsť aj množstvo iných fascinujúcich prírodných útvarov, ako sú skalné oblúky, piesočné duny a farebné hory. Prechádzka po parku je ako cesta do minulosti, kde môžete obdivovať kamenné výtvory, ktoré vytvorili prírodné procesy v priebehu tisícročí.

Timna Park je tiež domovom množstvo archeologických a historických miest, ktoré svedčia o bohatej histórii tejto oblasti. Napríklad môžete navštíviť staroveké rytiny na skalách, ktoré sú považované za jedny z najstarších na svete. Tieto rytiny predstavujú obrazy a symboly z minulosti, ktoré hovoria o živote a kultúre starých obyvateľov.

Park ponúka aj množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete si prenajať bicykle a preskúmať park po zemi, alebo si vypiť loďkový výlet na jazere. Pre tých odvážnejších je tu možnosť plávať v miestnej rieke nebo navštíviť umelecké dielo vytvorené zhoršením jedného z vstupných zdrojov vody.

Cestovanie do Timna Parku je jednoduché. Môžete sa sem dostať autom, pretože park leží len pár hodín južne od Jeruzalema. Taktiež je možné si rezervovať letenky do mesta Eilat a odtiaľ vziať si krátke spojenie taxíkom alebo autobusom.

Ak hľadáte jedinečnú prírodnú krásu a zároveň históriu, Timna Park je ideálnym miestom na návštevu. Počas svojej cesty budete fascinovaní úžasnými skalnými útvarmi a históriou tohto magického miesta. Nie je divu, že Timna Park je jedným z najobľúbenejších turistických destinácií v Izraeli.


Ubytovanie Izrael Timna Park


Ak hľadáte nezvyčajné miesta na ubytovanie, potom Timna Park v Izraeli by mohol byť tou správnou voľbou. Nachádza sa v púšti Negev a ponúka návštevníkom skúsenosť s prírodou a históriou Izraela.

V Timna Parku sa nachádza niekoľko možností ubytovania, ako napríklad stany, kamenné domy a štvorhviezdičkový hotel. Všetky tieto možnosti ponúkajú jedinečné zážitky a sú vhodné pre rôzne typy cestovateľov.

Stanovanie je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú byť bližšie k prírode. Stanovanie je k dispozícii v niekoľkých oblastiach parku a poskytuje úžasný výhľad na okolitý kras. Na výber sú aj klimatizované stany s vlastnou kúpeľňou a kuchynkou, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo.

Ak hľadáte niečo trochu viac luxusnejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v kamenných domoch. Tieto staré domy boli zrekonštruované a modernizované, a tak ponúkajú pohodlné a elegantné ubytovanie, ktoré odráža históriu parku. Dom s dvomi spálňami môže ubytovať až šesť ľudí a poskytuje pohodlné ubytovanie pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov.

Ďalšou možnosťou je štvorhviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza v strede parku. Ubytovanie v hoteli je vhodné pre návštevníkov, ktorí hľadajú komfort a zároveň chcú zostať v srdci prírody. Hotel má k dispozícii klimatizované izby s vlastným balkónom a kúpeľňou, kde si môžete oddýchnuť po celodennom objavovaní parku.

Hoci Timna Park nie je typický turistický cieľ, ponúka jedinečný pohľad na históriu a prírodu Izraela. Navštívte tento nádherný park a užite si nezabudnuteľný pobyt v jednom z najkrajších kútov tohto sveta.


Počasie Izrael Timna Park


V Izraeli je počasie zvyčajne slnečné a teplé, avšak v Timna Parku to môže byť výnimočné. Nachádza sa v nehostinnej a suchom púštnom prostredí, ktoré charakterizujú extrémne horúce letá a chladné zimy.

V lete môže teplota dosiahnuť až 40 °C, pričom v noci neklesne pod 25 °C. Pretože väčšina atrakcií v parku sa nachádza na slnku, je dôležité si vziať opaľovací krém a ochranné oblečenie, ako aj veľa vody. Návštevníkom je tiež odporúčané vyhýbať sa najhorúcejším hodinám v priebehu dňa a využívať tie najchladnejšie, ako sú ranné hodiny alebo skoré večerné hodiny.

V zime môže byť v parku chladno a dokonca byť príležitostne zasnežené. Teplota sa pohybuje okolo 15-20 °C počas dňa a klesá na 5-10 °C v noci. V zime sa môžete tešiť z menej návštevnosti a pokojnejších prostredí.

Celkovo povedané, navštívenie Timna Parku je najlepšie počas jari alebo jesene, kedy sú teploty príjemné a menej extrémne. V každom prípade je významné si vopred poznať predpoveď počasia a pripraviť sa vhodným spôsobom, aby ste správne využili svoju návštevu v tomto úžasnom parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Timna Park


1. Kde sa nachádza Timna Park v Izraeli?

Timna Park sa nachádza vo južnej časti Izraela, asi 25 km severne od mesta Eilat.

2. Koľko stojí vstup do parku Timna?

Vstupné do parku Timna je 49 šekelov pre dospelých a 35 šekelov pre deti (ceny môžu byť podliehajúce zmenám).

3. Aké aktivity a atrakcie môžem v parku Timna očakávať?

V parku Timna si môžete vychutnať pešie túry, cyklotúry, jazdu na devínoch, jazdu na dobytcu, prehliadky so sprievodcom, návštevu múzea, ferratové steny a ďalšie.

4. Koľko času by som mal stráviť v parku Timna?

V parku Timna je možné stráviť celý deň, najmä ak si chcete užiť viacero aktivít a atrakcií. Odporúča sa prísť ráno a stráviť v parku minimálne 4-5 hodín.

5. Akú starostlivosť o zdravie a bezpečnosť poskytuje park Timna?

Park Timna poskytuje návštevníkom základnú zdravotnú starostlivosť a je vybavený zdravotnou stanicou. V prípade urgentných situácií je k dispozícii tiež vrtuľník pre rýchly prevoz zranených.

6. Môžem si priniesť piknikový obed do parku Timna?

Áno, park Timna umožňuje návštevníkom priniesť si vlastný piknikový obed. Okrem toho sú v parku k dispozícii aj reštaurácie a stánky s občerstvením.

7. Akú teplotu môžem očakávať v parku Timna?

V lete je v parku Timna veľmi horúco, priemerné teploty sa pohybujú okolo 35-40 °C. V zime je teplota príjemnejšia, okolo 20-25 °C.

8. Môžem si v parku Timna zapožičať bicykel?

Áno, v parku Timna je možné si zapožičať bicykel na prenájom a využiť ho na cyklotúru po parku.

9. Je park Timna vhodný pre rodiny s deťmi?

Áno, park Timna je vhodný pre rodiny s deťmi. Park ponúka množstvo atrakcií a aktivít, ktoré zaujmú aj malé deti. Je však potrebné brať do úvahy horúce letné teploty a zabezpečiť dostatočné hydratáciu a ochranu pred slnkom.

10. Môžem si v parku Timna stráviť noc a kampeovať?

V parku Timna je možné stráviť noc a kampeovať. Sú tam vyhradené táboriská s možnosťou stanovania a službami ako toalety a sprchy.


Dovolenka Izrael Timna Park


Timna Park je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť na svojej dovolenke v Izraeli. Park sa nachádza v púšti Negev, približne 25 kilometrov južne od mesta Eilat. Je to úchvatné prírodné územie, ktoré ponúka návštevníkom množstvo možností na relaxáciu, dobrodružstvo a objavovanie úžasných geologických útvarov.

Timna Park má bohatú históriu, ktorá siaha až do staroveku. V tomto území sa nachádzal jeden z najstarších meďouhlých baní na svete, ktoré sa datujú až do 5. tisícročia pred naším letopočtom. Prechádzka po baníckych chodbách a preskúmanie starobylých nástrojov dodáva návšteve historický rozmer a umožňuje nám nahliadnuť do minulosti tohto fascinujúceho miesta.

Okrem svojej histórie je Timna Park známy aj svojimi prírodnými krásami. Nachádza sa tu niekoľko úchvatných útvarov, medzi ktoré patrí najznámejší prírodný most v Izraeli, známy ako "Solomon's Pillars". Tento mohutný žulový most sa týči až do výšky 60 metrov a je obklopený krásnou krajinou, ktorá ponúka nádherné výhľady a fotografické príležitosti.

Timna Park je tiež domovom niekoľkých ďalších úchvatných prírodných útvarov vrátane vodopádov, skalných tvarov a pieskovcových skalných stien. Táto oblasť je dokonca domovom mnohých vzácnych rastlín a živočíchov, ktoré tvoria unikátnu ekosystém, ako napríklad púštny hyacint a ibexi, ktorí tu žijú vo voľnej prírode.

Pre dobrodruhov a outdoorových nadšencov Timna Park ponúka množstvo aktivít. Môžete si prenajať bicykel a prejsť sa po cyklotrasách, vydať sa na turistiku po mnohých chodníkoch alebo si dokonca vyskúšať jazdu na konskom chrbte. Ak máte radi adrenalínové športy, v parku je k dispozícii tiež lanový park s rôznymi prekážkami a zipline, kde si môžete vyskúšať jazdu nad púšťou až do oceánu.

Na návšteve Timna Parku nezmeškajte unikátnu príležitosť stráviť noc pod hviezdami v jednom z miestnych kempov. Toto je ideálna príležitosť na to, aby ste si užili púštnu atmosféru a zažili nezabudnuteľnú noc plnú hviezd, ktoré zotrvávajú na nočnej oblohe.

Timna Park je bezpochyby jedným z tých miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť počas svojej dovolenky v Izraeli. Jeho kombinácia histórie, prírodných krás a dobrodružstva ponúka návštevníkom jedinečný zážitok, ktorý nezabudnete ešte dlho po návrate domov. Ak sa chystáte na dovolenku v Izraeli, Timna Park by mal byť jedným z vrcholov vášho zoznamu zastávok.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky