Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Jamajka Green Grotto Caves

Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Green Grotto Caves


1. Čo sú Green Grotto Caves v Jamajke?
Green Grotto Caves sú jaskynné systémy nachádzajúce sa na severnej pobrežnej oblasti Jamajky.

2. Ako sa tam dostať?
Green Grotto Caves sa nachádzajú v blízkosti mesta Discovery Bay na severnom pobreží Jamajky. Môžete sa tam dostať taxíkom, autobusom alebo súkromným autom.

3. Koľko stojí vstup do Green Grotto Caves?
Vstupné do Green Grotto Caves pre dospelých je približne 20 USD a pre deti je to 10 USD.

4. Aké je ich otváracie hodiny?
Green Grotto Caves sú otvorené denne od 9:00 do 16:00.

5. Ako dlho trvá prehliadka jaskýň?
Prehliadka Green Grotto Caves trvá približne 1 hodinu.

6. Je vhodné si so sebou vziať svetlo?
Nie, v jaskyniach je dostatočné množstvo osvetlenia, preto si nemusíte so sebou nosiť žiadne dodatočné svetlá.

7. Môže sa tam ísť aj s deťmi?
Áno, deti sú v Green Grotto Caves vítané. Je však potrebné dbať na ich bezpečnosť a pohodlie.

8. Ako by som sa mal oblečť?
Odporúča sa pohodlné oblečenie a obuv, ktorá je vhodná pre prechádzku po nerovných povrchoch a vlhkých miestach.

9. Môžem si so sebou vziať fotoaparát?
Áno, je povolené si so sebou vziať fotoaparát a fotografovať alebo natáčať vo vnútri jaskýň.

10. Aké je počasie v jaskyniach?
V jaskyniach je stabilná teplota okolo 23 °C (73 °F) a relatívna vlhkosť je približne 90%.


Letenka Jamajka Green Grotto Caves


Ak hľadáte určitú dávku dobrodružstva a zaujímavého zážitku, potom by ste mohli rozhodne zvážiť návštevu Green Grotto Caves na Jamajke.

Letenky na Jamajku sú v súčasnej dobe cenovo dostupné, takže pre turistov z celého sveta tento ostrov nie je veľkou finančnou záťažou. Green Grotto Caves sú jedným z hlavných turistických miest na Jamajke a návšteva tohto miesta sa stala obľúbeným zážitkom už mnohých cestovateľov.

Tieto jaskyne sú unikátnym prírodným úkazom, ktorý vás určite uchváti. Sú situované v oblasti Discovery Bay, kde to kedysi zarástalo tropické prales a tieto jaskyne boli útočiskom pre otrokov skrývajúcich sa pred svojimi páni.

Pri vstupe do jaskýň vás privíta nádherná podzemná rieka, ktorá má približne 1500 metrov a je domovom mnohých druhov fauny. Spolu s navigovaným prehliadkou môžete mať jedinečnú príležitosť vidieť stalaktity a stalagmity rôznych tvarov a veľkostí, ktoré vás prekvapia svojou krásou a jedinečnosťou.

Hikovatelia sa môžu tešiť na vzrušujúce chvíle, keď budú preskúmavať úzke tunely a otvory, ktoré sú rozptýlené po celej jaskyni. V korunách stromov sa môžete pozorovať vtáky až do hĺbky asi 12 metrov. Okrem toho sa môžete tešiť na súbor stropov zo stien a iných kamenných výtvorov.

Navštívenie Green Grotto Caves na Jamajke je určite nezabudnuteľný zážitok, ktorý si uchováte na celý život. Jeho pôsobivá krása a pôsobivé geologické útvary sú nepochybne jedným z najkrajších výtvorov prírody na Jamajke a sú skutočne vzácne. Pretože prehliadka jaskýň trvá približne hodinu, môžete si pokojne vyhrať čas na iných aktivitách v okolí, ako je napríklad plážová časť.

Ak ste milovníkmi dobrodružstva a chcete objaviť niečo jedinečné a nezvyčajné, potom po prílete medzinárodného letiska Montego Bay na Jamajke, nezabudnite navštíviť nezabudnuteľné zážitky a podzemné poklady Green Grotto Caves.


Ubytovanie Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je krásna krajina plná neobvyklých miest. Medzi najzaujímavejšie patrí Green Grotto Caves, ktoré sú unikátnou atrakciou ostrova. Tieto jeskynie sú ideálnym miestom pre dobrodruhov a milovníkov histórie, ktorí chcú okúsiť niečo nové a zaujímavé. Ubytovanie pri Green Grotto Caves je tou najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko dní v týchto fascinujúcich jeskyniach.

Green Grotto Caves sa nachádzajú v oblasti Runaway Bay na severe Jamajky. Tieto jedinečné podzemné jaskyne sú známe svojou krásou a nezvyčajnou históriou. Tieto jaskyne slúžili ako úkryt pre španielskych dobyvateľov a neskôr ako miesto pre otrokov, ktorí tu hľadali útočisko pred koloniálnymi silami. Tieto jaskyne sa v 20. storočí stali aj úkrytom pre banditov a pirátov.

Dnes Green Grotto Caves slúžia ako turistická atrakcia a jedno z najobľúbenejších miest na Jamajke. Turisti sa môžu prechádzať po chode so sprievodcom a vidieť prekrásne speleotémy (vznikajúce rastom speleotém), podzemné jazerá a chrámy, ktoré využívali ľudia ešte pred stáročiami. V jaskyniach sa topia tajomstvá a legény o bohatstve skrytom v podzemí.

Ak chcete stráviť niekoľko dní pri Green Grotto Caves, máte niekoľko možností na ubytovanie:

1. Ocean Coral Spring Resort: Luxusný hotel ponúka prístup k súkromnej pláži a nachádza sa na krásnom pozemku, kde sa môžu hostia relaxovať a užívať si prírodu.

2. Bahia Principe Grand Jamaica: Od hotelu to je len 15 minút jazdy na Green Grotto Caves.

3. Club Ambiance: Hotel s pôvabom jamajských rekreačných miest ponúka pokojné a relaxačné prostredie. Hotel sa nachádza v blízkosti pláže a je len 10 minút jazdy od Green Grotto Caves.

4. Grand Bahia Principe Jamaica: Tento obrovský rezort ponúka nespočetné možnosti vodných športov, prechádzok a relaxácie. Rezort sa nachádza len niekoľko kilometrov od Green Grotto Caves.

Ak hľadáte ubytovanie pri Green Grotto Caves, môžete si byť istí, že dobrodružstvo pocítite od prvej chvíle. Ubytovanie v blízkosti tejto unikátnej atrakcie vám umožní užiť si krásy prírody a histórie Jamajky.


Počasie Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka Green Grotto Caves je známa turistická atrakcia nachádzajúca sa na severnom pobreží Jamajky, v Civil Service v oblasti Saint Ann. Tieto jaskyne majú mimoriadne geologické a historické významy a poskytujú unikátny pohľad na miestnu krajinu.

Jaskyňa Green Grotto je známa svojou nádhernou formou a pozostáva z viacerých priestorov rozptýlených na ploche približne 1 525 metrov štvorcových. Nazýva sa "Green Grotto" preto, že je pokrytá jasnou zelenou machovou hmotou, ktorá tvorí povlak na stenách a stropoch.

Prvými presadiťelymi do týchto jaskýň boli indiánski domorodí Američania Arawaks, ako užívanie tejto jaskyne sa datuje späť približne 1 500 rokov. Arawakovia ju považovali za posvätné miesto a neobičajné miesto hľadania útočiska. Neskôr slúžili ako úkryt pre Španielsko až po dobu britskej nadvlády.

Okrem toho, táto jaskyňa je známa aj svojimi historickými súvislosťami so známymi pirátmi, ako bol napríklad sir Henry Morgan. Green Grotto Caves poskytli pirátom úkryt a stratégiu pred poľovačkami britskej armády. Krátky prechod v jaskyni je dokonca nazvaný "pásmo pirátov" na počesť týchto námorných lupičov.

Miestni sprievodcovia vám ponúknu fascinujúcu prehliadku jaskýň a odhalia všetky zaujímavé detaily o ich histórii, geológii a unikátnom ekosystéme. Budete si môcť vychutnať pohľady na stĺpy a formácie z vápencových usadenín, ktoré vytvárajú kúzelný a záhadný ambiente jaskýň.

Mnoho turistov sa taktiež zaujíma o fyzické a prírodné efekty Green Grotto Caves. V prednej časti jaskýne je velký otvor, ktorý prináša chladné prúdy vzduchu z Karibského mora. Tento vetrný prúd je tak silný, že miestni veria, že má liečivé účinky a že vdychovanie vzduchu z jaskyne je prospešné pre rôzne zdravotné problémy.

Počasie v tejto oblasti je ovplyvnené miestnym klimatickým systémom Karibik a Atlantický oceán. Letné mesiace, od mája do septembra, sú obvykle teplejšie a vlhkejšie s častými dažďovými zrážkami. Zimné mesiace, od novembra do marca, sú chladnejšie a suchšie. Pri návšteve Green Grotto Caves je preto vhodné si so sebou vziať pršiplášť alebo dáždnik.

Green Grotto Caves ponúkajú jedinečný pohľad na bohatú jamajskú kultúru a históriu. Je to miesto, kde sa môžete vzdialiť od každodenného života a objaviť kus jamajského prírodného dedičstva. Ak plánujete návštevu Jamajky, nezabudnite zaradiť túto fascinujúcu lokalitu do svojho zoznamu miest, ktoré treba navštíviť.


Dovolenka Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka, kráľovstvo Karibiku, je známa svojimi krásnymi plážami, modrým morom a tropickým podnebím. Avšak, pre tých, ktorí hľadajú niečo viac dovolenku, je tu Green Grotto Caves.

Green Grotto Caves sa nachádzajú v blízkosti mesta Runaway Bay, asi hodinu autom od hlavného mesta Kingston. Tieto jaskyne majú bohatú históriu a kultúru. Boli používané ako úkryt pirátom a ako miesto, kde sa skrývali otroci počas Amerických revolučných vojen.

Dnes sú Green Grotto Caves jedným z najpopulárnejších turistických miest na Jamajke. Vstupenky začínajú od 20 dolárov a sú k dispozícii denne. Návštevníci si môžu objaviť krásu týchto jaskýň, ktoré sú plné fascinujúcich skulptúr a kamenných útvarov. Návštevníci budú môcť vidieť sviečkami osvetlené jaskyne a budú mať možnosť vidieť tunel, ktorý vedie do mora.

Okrem toho, že sú Green Grotto Caves miestom s bohatou históriou, sú aj miestom pre architektonické úkazy. Sú dôležitým miestom pre štúdium krasových a speleologických procesov. Je zaujímavé sledovať rozmanitosť geologických útvarov a líšiť sa s výškou a šírkou jaskýň. Green Grotto Caves pozostávajú z dvoch jaskýň a prechádzka cez ne môže trvať od 45 minút do jednej hodiny.

Navštíviť Green Grotto Caves nie je prechádzka v parku, pretože miesto nie je vybavené pre ľahký prístup na invalidných, alebo malých detí. Preto sa návštevníkom odporúča zobrať si správnu obuv a oblečenie, ktoré sú vhodné pre prechádzanie po jaskyniach.

Ak hľadáte dovolenku, ktorú nezabudnete, Green Grotto Caves je to pravé miesto pre vás. Táto nádherná, ale zároveň temná jaskyňa, je domovom stoviek druhov vtákov, hmyzu a malých netopierov, ktoré inak nikde inde nevidíte. Pretože sú Green Grotto Caves jedným z najpôsobivejších miest na Jamajke, určite by ste nemali vynechať túto skvelú príležitosť.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky