Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Fukuoka

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Fukuoka


1. Ako sa dostanem z letiska Fukuoka do strediska mesta?
Odpoveď: Z letiska môžete využiť rýchlovlak, autobus alebo taxislužbu, ktoré Vás dopravia priamo do streda mesta Fukuoka.

2. Ktoré sú najlepšie miesta na nákupy v Fukuoke?
Odpoveď: Najpopulárnejšie miesta na nákupy v Fukuoke sú Tenjin, Canal City Hakata a Hakata Station.

3. Aké sú typické japonské jedlá, ktoré by som mal/a ochutnať v Fukuoke?
Odpoveď: Vo Fukuoke je veľmi populárna miestna špecialita – ramen. Okrem toho by ste mali skúsiť aj yatai, čo sú vonkajšie stánky s jedlom, kde môžete ochutnať rôzne tradičné jedlá.

4. Ktoré sú najnavštevovanejšie turistické atrakcie v Fukuoke?
Odpoveď: Medzi najnavštevovanejšie atrakcie v Fukuoke patrí Fukuoka Tower, Tocho-ji chrám, Dazaifu Tenmangu svätyňa a Fukuoka Art Museum.

5. Aké sú klimatické podmienky v Fukuoke?
Odpoveď: Fukuoka má subtropické podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Teploty sa pohybujú od 5 °C v zime až po 30 °C v lete.

6. Ako získam japonský vízum pre návštevu Fukuoky?
Odpoveď: Ak plánujete pobyt v Fukuoke na dobu kratšiu ako 90 dní, budete potrebovať vízum pre turistov, ktorého sa dá bezplatne vybaviť na letisku.

7. Ktoré sú najlepšie spôsoby dopravy v rámci Fukuoky?
Odpoveď: V Fukuoke sa môžete pohybovať metrom, autobusom, vlakom alebo taxíkom, ktoré sú spoľahlivé a pohodlné spôsoby dopravy v meste.

8. Je potrebné poznať japonský jazyk na návštevu Fukuoky?
Odpoveď: Nie je nevyhnutné znášať japonský jazyk, pretože tam mnoho ľudí hovorí aj anglicky. Avšak znalosť základných fráz a slov v japonskom jazyku vám môže pomôcť v komunikácii.

9. Aké sú obľúbené festivaly v Fukuoke?
Odpoveď: Medzi najobľúbenejšie festivaly v Fukuoke patrí Hakata Gion Yamakasa festival, Tenjin Matsuri a Dontaku festival.

10. Kde sa nachádzajú najlepšie termálne kúpele (onseny) v Fukuoke?
Odpoveď: Najlepšie termálne kúpele v Fukuoke nájdete v oblasti Chikushino a Kurume, ktoré sú známe svojimi prírodnými teplými prameňmi.


Letenka Japonsko Fukuoka


Podmorské mesto Fukuoka na juhu Japonska privíta návštevníkov s otvorenou náručou. Nachádza sa na ostrove Kjúšu a je považované za kultúrny a hospodársky stred oblasti. Fukuoka ponúka množstvo zaujímavých atrakcií a miest na preskúmanie pre turistov z celého sveta. Ako sa tam dostať? Najjednoduchšou a najspoľahlivejšou možnosťou je kúpa letenky Japonsko Fukuoka, ktorú nájdete u mnohých letových spoločností.

Fukuoka má vynikajúcu polohu pri Japonskom mori, preto sa sem dostanete veľmi pohodlne letom. Let z Európy trvá približne 12 hodín a precestujete vzdialenosť približne 10 000 kilometrov. Letenky na tento let stojia približne 600-900 eur, v závislosti od vášho odletového miesta a doby, kedy budete letieť.

Kedy letieť do Fukuoky? Ako väčšina miest Japonska, aj Fukuoka má letné obdobie od júna do augusta, kedy môžete očakávať vysoké teploty, vysokú vlhkosť a častejšie zrážky. Ak sa rozhodnete letieť v období jari (máj a jún) alebo jesene (september a október), môžete očakávať miernu teplotu a menej zrážok. Zimné mesiace v Fukuoke sú dostatočne mierne na to, aby sa mohli všetky atrakcie vidieť. Najlepšou dobu návštevy Fukuoky je v závislosti na vašich preferenciách a plánoch.

Čo vidieť v Fukuoke? Fukuoka ponúka širokú škálu atrakcií, ktoré uspokoja všetky vaše záujmy. Medzi najpopulárnejšie atrakcie v meste patria tempá. Návšteva najstaršieho chrámu v meste, Tocho-ji chrámu, a chrámu Dazaifu Tenmangu by nemala chýbať na vašom zozname. Okrem toho, Akasaka Skansen ponúka históriu mesta, kde sú zachované časti z minulosti Fukuoky. Svoje zmysly si môžete rozhýbať návštevou najväčšieho ramenového centra mesta, Yatai ramen, ktoré ponúka širokú škálu chutí jedál. Keď už budete vo Fukuoke, nezabudnite navštíviť aj najvyššiu stavbu na ostrove Kjúšu, Fukuoka Tower. S tými najlepšími výhľadmi z vrcholu budete mať úžasný pohľad na mesto Fukuoka.

Ako sa prepraviť po Fukuoke? Môžete prejsť celé mesto MHD alebo autobusom, ale výhodnejšou možnosťou je nájom áut. V Fukuoke je však veľmi priateľské miesto pre cyklistov, takže ak máte chuť na dobrodružstvo, prejdite si mesto na bicykli.

Výlet do Fukuoky môže byť nesmierne dobrodružstvo pre turistov z celej zeme. Vynikajúce jedlo, úžasná kultúra a celkovo zaujímavé miesta, ktoré ponúka Fukuoka, vám poskytnú skvelé zážitky. Preto sa neváhajte rozhodnúť a kúpte si letenku Japonsko Fukuoka, aby ste zážitky z Japonska mohli zažiť na vlastnej koži.


Počasie Japonsko Fukuoka


Japonsko Fukuoka je známe svojím subtropickým podnebím, ktoré je ovplyvnené blízkosťou Tichomoria. Toto podnebie znamená, že v Fukuoka môžete očakávať dlhé, vlhké a horúce letá a mierne zimy. Najteplejšou doou v roku je júl, s priemernou teplotou okolo 29 °C. V zime sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 10 °C.

Ak plánujete návštevu Fukuoky, máte viacero možností, aké počasie sa tam môže vyskytnúť. Ak plánujete cestovať v lete, môže byť horúco a vlhko. Preto by ste sa mali pripraviť na horúce dni a pravidelné príležitostné zrážky. V zime sa teploty môžu výrazne líšiť, ale zväčša sú mierne a svieže. Preto je ideálne mať so sebou tašku s vrchným oblečením a ochranným spodným prádlom, aby ste sa mohli ľahko prispôsobiť zmenám počasia.

V lete sa môžete tešiť na dlhé dni a krásne pláže. Priemerná teplota mora v lete sa pohybuje okolo 25 °C. Ak sa vydáte na pláž, nezabudnite si so sebou vziať opaľovací krém s vysokým faktorom ochrany pred slnečnými lúčmi a určite sa občas ochladite vo vode.

V zime je obdobia nádherných kyticových záhrad a zimných osláv. Budete sa tešiť na mnoho kultúrnych akcií po celom meste, ktoré výrazne oživia váš zimný pobyt. Ak plánujete svoju návštevu počas zimy, nezabudnite si so sebou vziať s tebou zimné oblečenie, vďaka ktorému sa budete môcť tešiť z miernych alebo studených teplôt počas chôdze po uliciach mesta.

Celkovo je počasie Japonsko Fukuoka celoročne priaznivé pre návštevy. V lete môžete počítať s teplými letnými prázdninami a aktivitami na pláži, zatiaľ čo v zime môžete vychutnať kultúru, tradície a zimné oslavy. Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Fukuoku, nechajte sa prekvapiť japonskou kultúrou, akou enegie prinášajú miestne udalosti a zázrakmi, ktoré sa v jej krásnych uliciach skrývajú.


Ubytovanie Japonsko Fukuoka


Japonsko je fascinujúca krajina so svojimi unikátnymi kultúrnymi a historickými pamiatkami. Jedným z najväčších a najkrajších miest v Japonsku je Fukuoka, ktorá ponúka návštevníkom dokonalú kombináciu moderného a tradičného Japonska. Ak sa rozhodnete navštíviť Fukuoku, je dôležité mať správne ubytovanie, ktoré vám ponúka všetko, čo potrebujete počas vášho pobytu.

Fukuoka je známa pre svoju vysokú mieru pohodlia a luxusu v mnohých hoteloch a reštauráciách. Nájdete tu mnoho prvotriednych a luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú maximálny komfort a pohodlie. Mnohé tieto hotely sa nachádzajú v centre mesta, čo umožňuje ľahký prístup k hlavným turistickým atrakciám a nočnému životu. Väčšina týchto hotelov ponúka tiež moderné vybavenie, ako sú bazény, posilňovne a wellness centrá, aby sa vaša skúsenosť ešte viac zlepšila.

Ak hľadáte niečo menej luxusné, Fukuoka má tiež množstvo cenovo dostupných hotelov, ktoré ponúkajú príjemný pobyt bez prehnaných nákladov. Mnoho týchto hotelov je situovaných v blízkosti staníc metra alebo autobusovej dopravy, čo umožňuje pohodlné a jednoduché presuny po meste. Väčšina týchto hotelov tiež ponúka základné vybavenie, ako je bezplatné Wi-Fi, televízory a súkromné kúpeľne.

Ak preferujete neobvyklejšie zážitky, v Fukuoke môžete vyskúšať pobyt v tradičnom japonskom ryokane. Ryokany sú tradičné japonské ubytovacie zariadenia, ktoré vám poskytnú autentický pohľad na japonskú kultúru a životný štýl. Tieto ryokany sú obvykle zariadené s tatami kobercom a futonmi na spanie, a ponúkajú vám príležitosť vyskúšať si japonské tradície, ako napríklad kúpanie v onzene (tradičné japonské termálne kúpele) a obliekanie yukaty (tradičné japonské šaty).

Okrem hotelov a ryokanov má Fukuoka aj veľké množstvo súkromných apartmánov a domov na prenájom, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí radi majú viac súkromia a jedinečnú skúsenosť priamo v domácom prostredí. Tieto súkromné ubytovania vám poskytnú príležitosť cítiť sa viac ako doma a objavovať mesto z pohodlia vášho vlastného prostredia.

Ak plánujete návštevu Fukuoky, nezabudnite si vopred zabezpečiť ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, tradičné ryokany alebo súkromné apartmány, v Fukuoke nájdete množstvo možností, ktoré vám poskytnú dokonalú základňu pre objavovanie tohto nádherného japonského mesta.


Dovolenka Japonsko Fukuoka


Japonsko je jednou z najfascinujúcejších krajín na svete, kde sa ponúka nekonečné množstvo zážitkov a pamiatok. Ak hľadáte unikátne mesto, ktoré ponúka nielen zaujímavé miesta, ale aj skvelú kuchyňu a miestnych obyvateľov, Fukuoka v juhovýchodnej časti ostrova Kjúšú by mala byť vašou volbou.

Fukuoka ponúka vynikajúcu kombináciu moderného a tradičného sveta. Mestské pláže, trhy, chrámy a spomienky na aj ako historické obdobia sú všadeprítomné v tejto krásnej metropole. Ako je to však na dovolenke?

Po príchode do Fukuoky môžete začať objavovanie mesta okamžite. Máte možnosť navštíviť množstvo chrámov a svätyň. Medzi tieto patria napríklad Tocho-ji a jeho obrovská nádherná socha sediaceho Buddhu, Fukuoka Dazaifu Tenmangu a jeho záhrady, šintoistický chrám Dazaifu Tenmangu alebo chrám Sumiyoshi vypchatý alebo nádhernými, dĺžitými bránami.

Po prehliadke chrámov sa môžete vydať na prechádzku po národných parkoch v okolí mesta, rovnako môžete navštíviť chrámy typu Nanzoin, kde sú vyryté obrazy budhistických mudrcov, alebo kláštor Shofukuji, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Časom zabudnete na šum a ruch mesta a naplno sa venujete krásam prírody.

Ako prví ste asi objavíte množstvo parkov, z ktorých najkrajšími sú Ohori park v centre mesta a maľovaniejší, Nokonoshima ostrov. Na Ostrove sa rebríčky popri útesov a sú tu skvostné výhľady na okolitú krajinu vrátane Prekrásneho mesta Fukuoka.

Nemôžete sa však vyhnúť jednému z najväčších nákupných komplexov v Ázii, Canal City Hakata, kde nájdete množstvo obchodov, kaviarní a reštaurácií. Na maloobchodných trhoch Naiousu-yokocho v centre mesta si môžete kúpiť všetko od nakupovaných zeleniny až po vintage oblečenie. Večerné prechádzky osvetlenými ulícami mesta skoordujete okamihom nákupu lahodnej miestnej kuchyne.

Ak sa Vám z japonskej kultúry páči maľovanie keramiky, určite by ste nemali vynechať návštevu mesta Karatsu a jeho rybackého prístavu. Táto časť Fukuoky je známa nielen krásnymi keramickými výrobkami, ale aj rybím trhom sústredeným v okolí prístavu.

Fukuoka ponúka nielen kultúru ale aj zážitok z prírody, ak sa nechcete príliš vzdialiť mesta, využite rýchlu vlakov a navštívte mesto Niji-na ktorý neďaleko Fukuoky len pár hodín cesty. Nájdete tam hopovanie prírody, pláže, surfy a nekonečné pole ryže.

Japonsko Fukuoka je jednou z najfascinujúcejších dovoleniek pre tých, ktorí chcú objaviť spojenie medzi minulosťou a súčasným svetom a mať zážitok z japonskej kultúry a gastronómie. Mesto ponúka niečo pre každého a určite si ho zamilujete. Kontaktujte svoj cestovný kancelárie ešte dnes a zarezervujte si fantastickú dovolenku, ktorá Vás dostane na ostrov Kjúšú.

Viete, že Fukuoka má tiež vlastné letisko, ktoré Vám umožní pohodlné cestovanie z celej Ázie a iných regiónov, primárne z Hongkongu, Singapuru a Ánoonesia? Nezmeškajte šancu vidieť krásy Japonska a navštíviť Fukuoku, miesto, kde sa stretávajú minulosť a súčasnosť.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky