Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Kamakura

Dovolenka Japonsko Kamakura


Dovolenka v Japonsku je vždy neobyčajným zážitkom. Pokiaľ hľadáte miesto, kde sa môžete ponoriť do bohatých tradícií a histórie krajiny v kombinácii s prírodou a krásnymi plážami, potom by vás mohla zaujať dovolenka v meste Kamakura.

Kamakura je historické mesto nachádzajúce sa na juhovýchodnom pobreží Japonska, približne 50 kilometrov od Tokia. Je známe svojimi starobylými chrámami, budhistickými svätyňami, záhradami a plážami. Mesto je veľmi obľúbené nielen medzi miestnymi turistami, ale aj medzi zahraničnými návštevníkmi.

Jedným z najväčších sídel Kamakury je chrám Tsurugaoka Hachimangu. Tento chrám je venovaný bohu vojny a ochrancovi samurajov, a preto tu nájdete mnoho pamiatok spojených so samurajskou kultúrou. V chráme sa nachádza aj krásna záhrada s krásnymi japonskými kvetmi a bonsajmi. Pokiaľ sa dostanete na vrchol chrámu, budete mať nádherný výhľad na mesto a okolitú prírodu.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Kamakure je Veľký Budha - daibucu. Toto bronzové socha Buddy patrí medzi najväčšie sochy na svete a údajne váži viac ako 120 ton. Je obklopená peknou záhradou a je považovaná za symbol mesta.

Ak máte radi prírodu a relaxáciu, mali by ste určite navštíviť pláž Yuigahama. Táto pláž je jednou z najväčších v oblasti Tokia a je ideálnym miestom na oddych a vychutnanie si pokojnej atmosféry. Okrem toho môžete vyskúšať aj surfovanie alebo prechádzku po pobreží.

V Kamakure sa tiež nachádza mnoho historických chramov a svätyň. Okrem už spomínaných môžete navštíviť napríklad chrám Hokoku-ji, známy aj ako chrám bambusového hája. Tento chrám je obklopený stovkami bambusových stromov a ponúka pokojné a tiché prostredie na meditáciu.

Ak chcete zažiť autentickú japonskú kultúru a tradície, môžete sa tiež zúčastniť niektorého z festiválov, ktoré sa v Kamakure pravidelne konajú. Môžete si vyskúšať tradičné japonské obliekanie yukaty, sledovať tradičné tance a hudbu a ochutnať jedlo z miestnej kuchyne.

Dovolenka v Kamakure je jedinečným zážitkom, kde sa môžete ponoriť do bohatstva japonskej tradície a histórie. S jedinečnými miestami k návšteve, ako sú chrámy, budhy a pláže, sa určite nebudete nudiť. Ak hľadáte miesto, kde môžete relaxovať a zároveň preskúmať kultúrnu a historickú stránku Japonska, Kamakura je skvelou voľbou pre vašu dovolenku.


Ubytovanie Japonsko Kamakura


Kamakura je mesto, ktoré sa nachádza severne od Tokya a je známe svojou krásnou prírodou, uctievaním Božskej tvorby a históriou. Návštevníci Kamakury sa často zastavia aj v Tokyu alebo Nikko, avšak Kamakura ponúka jedinečný zážitok.

V Kamakure sa nachádza mnoho politicky významných miest, ktoré každý návštevník by mal vidieť. Jedným z týchto miest je veža Tsurugaoka Hachimangu, ktorá bola postavená v 12. storočí ako cintorín pre boje v Kamakurskom období. Dnes toto miesto slúži ako svätyňa a turistická atrakcia.

Ak plánujete pobyt v Kamakure, môžete si vybrať z ubytovania s rôznym charakterom. Niekedy predúmyselné strohé a jednoduché, inokedy moderné a luksusné. Ubytovanie v Kamakure však nebude mať zníženú kvalitu ubytovania.

Ak ste na tom so svojimi financiami dobre, možno by ste mali zvážiť ubytovanie v jednom z mnohých luxusných hotelov v Kamakure. Mnoho z týchto hotelov ponúka world-class kuchyne, wifi a prvotriedny servis.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnejšie ubytovanie, môže byť ideálnym riešením pobyt v jednom z mnohých ryokanov. Tieto ryokany sú typické japonské ubytovacie zariadenia poskytujúce autentický a tradičný zážitok, nadštandardné služby a pekné tatami izby.

Aby ste získali skutočný pocit Kamakury, vyskúšajte ubytovanie v jednom z mnohých šintoistických chrámov. Ubytovanie v chráme ponúka revitalizujúce prostredie a mnoho príležitostí na ecotourismus.

Všetky tieto druhy ubytovania v Kamakure ponúkajú jedinečný zážitok a určite prinesú k vašej dovolenke jedinečný charakter. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, užite si Kamakuru v jej ojedinelých momentoch a urobte si spomienky na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kamakura


Najčastejšie otázky a odpovede o Japonsku Kamakura sú:

1. Kde sa nachádza Kamakura v Japonsku?
Kamakura je historické mesto nachádzajúce sa na južnom pobreží Tokijskej zátoky v japonskej prefektúre Kanagawa.

2. Aké je hlavné zaujímavé miesto v Kamakure?
Jedným z hlavných zaujímavostí Kamakury je Veľký bronzový Buddhov poriadku Kamakura, ktorý je umiestnený v chráme Kotokuin.

3. Aké sú tradičné jedlá v Kamakure?
Niektoré z tradičných jedál charakteristických pre Kamakuru sú obkúsené sladkosti zvané "Kamakura-gashi", omáčky so zrelým obilím a rôzne druhy morských plodov.

4. Kedy je najlepšie navštíviť Kamakuru?
Najlepšie obdobie na návštevu Kamakury sú jarné a jesenné mesiace, keď sa teploty stávajú príjemnejšími a mesto je obklopené nádhernými kvetmi alebo farbami listov.

5. Ako sa dostať do Kamakury zo susedného mesta Tokio?
Z Tokia je najjednoduchšie a najrýchlejšie cestovať do Kamakury vlakom. Existuje niekoľko vlakových liniek, ktoré vedú do Kamakury zo stanic ako Shinjuku alebo Tokio.

6. Koľko času by som mal stráviť v Kamakure?
Ak chcete len navštíviť hlavné atrakcie a objavovať mesto, odporúča sa stráviť v Kamakure aspoň jeden celý deň. Na rozšírenú návštevu a preskúmanie okolitej prírody by bolo lepšie stráviť viac času, napríklad dva až tri dni.

7. Aké sú ďalšie atrakcie v blízkosti Kamakury?
V blízkosti Kamakury sa nachádza viacero ďalších zaujímavých miest, ako napríklad Enoshima, prírodný ostrov plný chrámov a výhľadov, alebo Miura, známa svojimi malými rybárskymi dedinkami a krásnymi plážami.

8. Je v Kamakure dostatok ubytovacích zariadení pre návštevníkov?
Áno, Kamakura ponúka široký výber ubytovacích zariadení vrátane hotelov, hostincov a japonských ryokanov. Pre väčšie pohodlie je vždy dobré si rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas obľúbených turistických období.

Tieto otázky a odpovede slúžia len ako príklad a môže byť aj iný obsah informácie, ktorý by mal byť zahrnutý.


Počasie Japonsko Kamakura


Kamakura, jedno z najobľúbenejších turistických miest v Japonsku, sa nachádza na mieste, kde Tichý oceán stretáva pobrežie Hokkaido ostrova. Toto starobylé mesto má bohatú históriu a je známe svojimi monumentálnymi budovami a nádhernými plážami. Ale aké je tu počasie?

Kamakura má veľmi príjemné a mierné podnebie s vplyvom teplého prúdu z Tichého oceánu. Je známe svojimi mierne chladnými zimami a teplými letami, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí chcú preskúmať krásu mesta a jeho okolia.

Jar (marec - máj):
Jar v Kamakure je obdobím, keď sa príroda prebúdza a celé mesto sa mení na kvitnúci raj. Teploty sú mierné s priemernou maximálnou teplotou okolo 15 stupňov Celzia. V apríli sa koná slávny festival sakury alebo kvitnutia čerešní, ktorý pritiahne množstvo návštevníkov. Je to nádherné obdobie, keď okolie Kamakury exploduje do žiarivých farieb a prechádzka cez túto kvitnúcu krásu je naozaj nezabudnuteľný zážitok.

Leto (jún - august):
Letá v Kamakure sú teplé a vlhké, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 30 stupňov Celzia. Mesto je však obklopené morom a pláže sú ideálnym miestom na osvieženie sa. Turisti môžu využiť príležitosť a navštíviť niektoré z najkrajších pláží v Japonsku, ako je Yuigahama alebo Zaimokuza. Je tiež dobrý čas na navštívenie niektorých z histórických pamiatok Kamakury, ako je slávny veľký Buddhu (Daibutsu) alebo Hachimanský chrám.

Jeseň (september - november):
Jeseň v Kamakure prichádza s príjemným a mierne chladným počasím. Maximálne teploty sú okolo 20 stupňov Celzia a môžete zažiť úžasnú nádheru jeseňných farieb. Mesto je obklopené lesmi a parkmi, kde môžete vidieť rôzne odrody japonských javorových stromov, ktoré menia svoje farby na odtiene hnedou, oranžovou a červenou. Je to ideálny čas na prechádzku po miestnych záhradách alebo na výlety do okolitých hôr, ako je napríklad hory Ōyama.

Zima (december - február):
Zima v Kamakure je mierna so strednými teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Môžete očakávať niekoľko daždivých dní, ale mesto je v zime pomerne tiché a menej preplnené turistami. Je to skvelý čas na navštívenie niektorých historických chrámov a hradov, ktoré majú svoje špeciálne zimné podujatia a osvetlenie. Mikvé v Kamakure je tiež populárne turistické miesto, kde si môžete vychutnať slávnu japonskú termálnu kúpeľnú kultúru.

Kamakura je výnimočné miesto pre návštevu v každom ročnom období. Jeho podnebie a sezónne zmeny pridávajú špeciálny čarokrásny dotyk k návšteve tohto starobylého japonského mesta.


Letenka Japonsko Kamakura


Japonsko je fascinujúca krajina bohatá na históriu, kultúru a úchvatné prírodné scenérie. Ak plánujete navštíviť túto krajinu, jedno z miest, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať, je Kamakura. Letenka do Kamakury vám otvorí dvere do tohto starobylého mesta, kde sa môžete preniesť do minulosti a objaviť jej nespočetné poklady.

Keďže Kamakura sa nachádza len krátku vzdialenosť západne od Tokija, cesta sem je krátka a jednoduchá. Existuje viacero medzinárodných letísk v Tokiu, ktoré ponúkajú spojenia s rôznymi časťami sveta. Po prílete do Tokia, stačí si zobrať miestny vlak alebo autobus a behom pár hodín sa ocitnete v Kamakure.

Kamakura je známa pre svoju rozsiahlu históriu, ktorá siaha až do 12. storočia, keď bol tento region hlavným mestom Japonska. Toto obdobie bolo charakterizované prítomnosťou samurajov a Kamakura sa stala ich mocenským centrom. Mesto je plné starobylých chrámov a svätyň, ktoré sú dôležitou súčasťou japonskej kultúry a náboženského dedičstva. Patrí sem napríklad Tsurugaoka Hachiman-gū, najznámejší svätyňa v Kamakure zasvätená bohu vojny. Taktiež je známa veľkým sochou Amidy Buddhovia priamo na pláži, kde obdivujúci turisti môžu zažiť duchovný pokoj.

Rovnako fascinujúce sú aj Kamakurianske chrámy ako Kenchō-ji, najstarší zenový chrám v Japonsku, alebo Hokoku-ji, ktorý je obklopený bambusovým hájem. Prechádzka týmito chrámami vám umožní pohľad do histórie a na mierumilovnú stránku japonskej kultúry.

Okrem náboženských pamätihodností Kamakury si môžete vychutnať aj nádhernú prírodu. Z mestského centra môžete vyraziť na prechádzku lesnými cestami, ktoré vás zavedú k scenickým výhľadom na okolité hory a oceán. Pláže Kamakury sú tiež obľúbenými miestami pre odpočinok a relaxáciu.

A samozrejme, po celom meste nájdete množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú japonskú kuchyňu, od tradičných sushi a ramen, až po moderné kulinárske kreácie. Skúste si vychutnať čerstvé suši priamo z miestnych rybích trhov a zážitek bude nezabudnuteľný.

Ak plánujete letieť do Japonska, nezabudnite zahrnúť Kamakuru do svojho zoznamu. Toto kúzelné mesto ponúka autentický pohľad do histórie, fascinujúcu kultúru a dokonalé spojenie medzi mestským a prírodným prostredím. Letenka do Kamakury je vašou bránou do tejto unikátnej destinácie, ktorá vás nadchne a nenechá vás ľahostajnými.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky