Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Kanazawa

Ubytovanie Japonsko Kanazawa


Kanazawa je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Japonsku. Toto historické mesto, známe aj ako „malé Kyóto“, je domovom množstva tradičných japonských čajových izieb, historických svätyň a chrámov, ktoré poskytujú úžasné pohľady na záhrady a zlatý vodopád.

Ak hľadáte ubytovanie v Kanazawe, máte na výber medzi rôznymi možnosťami. Mesto ponúka širokú paletu hotelov, hostincov, ryokanov a minshukov (tradičných japonských ubytovacích zariadení).

Jeden z najpopulárnejších spôsobov ubytovania v Kanazawe je v ryokane. Ryokany sú tradičné japonské hotely, ktoré majú jedinečnú atmosféru a ponúkajú autentický zážitok zo života v Japonsku. V týchto ryokanoch nájdete pohodlné tatami matrace na zemi a tradícii odpovedajúce zariadenie izby. Niektoré z najprestížnejších ryokanov v Kanazawe sú Hakuichi, Yuzuya Ryokan a Kanazawa Chaya.

Ak preferujete moderné hotely, Kanazawa nechýbajú ani luxusné reťazce ako Hotel Nikko Kanazawa, ANA Crowne Plaza Kanazawa a Hotel MyStays Premier Kanazawa. Tieto hotely poskytujú komfortné izby a široké spektrum služieb, vrátane reštaurácií, bazénov a fitnescentier.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je ideálnou voľbou ubytovanie v hostinci alebo minshuke. Hostince sú zvyčajne lacnejšou variantou a ponúkajú základné zariadenie, často s možnosťou zdieľaných zariadení ako spoločné sprchy a toalety. Minshuky sú podobné hostincom, ale sú prevádzkované rodinami a poskytujú príležitosť interagovať s miestnymi hostiteľmi.

Ak chcete zažiť Kanazawu omnoho osobnejšie, môžete sa rozhodnúť aj pre ryokan alebo minshuku s výhľadom na známy zlatý vodopád (Ryùseizan Zenigata). Tento vodopád má tvar čínskeho znaku „Zenigata“ (福) - šťastie - a návštevníci sa sem hrnú pre šancu získať šťastie a bohatstvo.

Nezávisle od toho, aké ubytovanie si vyberiete, Kanazawa je bezpochyby jedným zo skvostov Japonska. Jeho krásna kombinácia tradičnej kultúry a moderných vplyvov ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a ubytovanie je jedným z hľadísk, ktoré v tomto prípade nechcete podceňovať.


Letenka Japonsko Kanazawa


Japonsko je kraj, ktorý láka milióny turistov z celého sveta svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a jedinečnými pamiatkami. Medzi jedno z najzaujímavejších miest v Japonsku patria hlavné mestá Tokio, Kjóto a Osaku. Avšak existujú aj skryté poklady, ktoré stoja za návštevu, a jedným z nich je mesto Kanazawa.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kanazawu, ideálne je zvoliť leteckú dopravu, ktorá je rýchla a pohodlná. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky na túto trasu. Napríklad Japonské spoločnosti All Nippon Airways (ANA) či Japan Airlines (JAL) často poskytujú lety zo Severnej Ameriky alebo Európy do Tokia, a odtiaľ môžete využiť vnútroštátny let do Kanazawy.

Po prílete do Kanazawy si určite nezabudnite rezervovať dostatočný čas na výlety po tejto fascinujúcej destinácii. Mesto sa nachádza na severe Japonska a je známe svojou bohatou históriou a zachovalými tradíciami.

Jedným z najväčších lákadiel Kanazawy je jeho zámok, známy ako Kanazawa-jó. Tento impozantný hrad bol postavený v 16. storočí a ponúka návštevníkom nádherný pohľad na okolitú krajinu. Okrem toho môžete navštíviť aj Kenrokuen záhrady, ktoré patria k najkrajším záhradám v Japonsku. Tieto záhrady sú veľmi obľúbené predovšetkým v období cherry blossoms, keď stromy kvitnú a celý priestor je prenádherný.

Kanazawa má tiež bohatú umeleckú scénu. Mestská časť Higashi-Chayagai je známa svojimi tradičnými čajovnami, ktoré sú umiestnené v zachovalých historických budovách. Tu sa môžete načerpať atmosférou minulosti a skúsiť japonský zelený čaj.

Ak máte radi umelecké diela, určite navštívte aj 21st Century Museum of Contemporary Art, ktoré sa nachádza v centre mesta. Toto múzeum je považované za jedného z najvýznamnejších predstaviteľov moderného umenia v Japonsku. Zaujímavé je aj množstvo tradičných remeselníkov a galérií, kde si môžete zakúpiť originálne japonské výrobky ako sú keramika, lacné šperky alebo dokonca gejšské oblečenie.

V Kanazawe nájdete aj niekoľko chrámov a svätýň, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich je Oyama jinja svätyn či Nishi Chaya District s historickými budovami a tradičnou atmosférou.

V Kanazawe sa tiež uskutočňujú rôzne festivaly a podujatia, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na japonskú kultúru a tradície. Napríklad festival Maratonu v Kanazawe alebo festivalu Hyakumangoku matsuri, ktoré sú obľúbené medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami.

Na záver, Kanazawa je jedným z najkrajších a najkultúrnejších miest v Japonsku. Ak máte možnosť navštíviť túto destináciu, určite neváhajte. Zahrnuje bohatú históriu, krásne záhrady, múzeá, tradície a mnoho ďalších vecí, ktoré vás ohromia. A najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je zvážiť možnosť letenky a vychutnať si pohodlie a rýchlosť leteckej dopravy.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kanazawa


1. Aké je hlavné mesto Japonska?
- Tokio

2. Kde sa nachádza Kanazawa?
- Kanazawa je hlavné mesto prefektúry Ishikawa, ktorá sa nachádza na západe Japonska.

3. Ako sa dostanem z Tokia do Kanazawy?
- Najjednoduchší spôsob je cestovať vlakom. Existuje niekoľko priamych vlakových spojení medzi Tokiom a Kanazawou.

4. Aké sú najznámejšie turistické atrakcie v Kanazawe?
- Patrí sem Kenrokuen záhrada, Kanazawa Castle, Nomura Family Samurai House a Higashi Chaya čajovňa.

5. Koľko stojí vstup do Kenrokuen záhrady?
- Vstupné do Kenrokuen záhrady stojí 320 japonských jenov pre dospelých.

6. Aké sú tradičné jedlá v Kanazawe?
- Medzi tradičné jedlá v Kanazawe patrí sushi, soba rezance a ryby z Morského okraja Japonska.

7. Aké je typické počasie v Kanazawe?
- Kanazawa má mierne podnebie so studenou zimou a teplým a vlhkým lete. V zime tu môže byť dosť veľa snehu.

8. Koľko obyvateľov má Kanazawa?
- Podľa odhadov má Kanazawa približne 470 000 obyvateľov.

9. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Kanazawy?
- Ideálne mesiace na návštevu Kanazawy sú jarné mesiace, najmä marec a apríl, keď sa koná Hanami festival kvitnutia sakúr.

10. Aké sú tradičné remeslá v Kanazawe?
- Kanazawa je známa pre svoje tradičné remeslá, ako je zlato líščieho hrnca (Kanazawa-haku) a keramika Kutani-yaki.


Počasie Japonsko Kanazawa


Japonsko je známe svojou pestrou klímu a jedným z jej zaujímavých miest je Kanazawa. Nachádza sa v prefektúre Ishikawa na japonskom ostrove Honšú. Mesto leží na pobreží Japonského mora, čo má veľký vplyv na jeho počasie.

Kanazawa má mierny oceánsky podnebí, preto na ňom nie je príliš veľa extrémov. Letá sú teplé a vlhké, zatiaľ čo zimy sú chladné a suché. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou okolo 29 °C. V tomto období sú aj vyššie percentá vlhkosti, čo môže spôsobiť nepríjemné pocity. Zimy sú chladné, s januárom ako najchladnejším mesiacom, kedy teploty klesajú pod bod mrazu a sneh je celkom bežný.

Jeseň a jar sú obdobiami, ktoré sa považujú za najpriaznivejšie pre návštevu Kanazawy. Japonsko je v týchto ročných obdobiach známe svojou krásnou jarnou sakurou (kvitnúce čerešne) a nádhernými farebnými lístkami na jeseň. V jarnej sezóne (marec až máj) sa teploty pohybujú okolo príjemných 15 - 20 °C a je to aj obdobie, keď začínajú kvitnúť sakury po celom meste. Na jeseň (september až november) je Kanazawa očarujúca so svojimi pestrofarebnými záhradami a stromami.

Kanazawa sa vyznačuje vysokým ročným úhrnom zrážok, priemerne okolo 2 250 milimetrov ročne. Najvyššie zrážky prichádzajú v letných mesiacoch, konkrétne vo júli a auguste. Naopak, zimy sú suché a zrážky sú minimálne.

Pri cestovaní do Kanazawy je preto dôležité brať do úvahy miestne podnebie a prispôsobiť sa. Ak plánujete návštevu v letných mesiacoch, nezabudnite sa pripraviť na horúčavy a vysokú vlhkosť. V zimných mesiacoch, naopak, sa oblečte s dostatočným vrstvením a počítajte so snehom.

Kanazawa je nesmierne zaujímavé miesto s bohatou kultúrnou históriou a krásnymi prírodnými scenériami. Jeho japonské počasie prispieva k tomu, aby sa návštevníci mohli každú sezónu tešiť na úplne iné zážitky. Nech už prídete v jari, lete, jeseni alebo zime, Kanazawa vás určite ohromí svojou krásou a jedinečným charakterom.


Dovolenka Japonsko Kanazawa


Japonsko je fascinujúcou krajinou, plnou bohatých kultúrnych tradícií a moderných technologických inovácií. A ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, Kanazawa by mohla byť vaša najlepšia voľba.

Kanazawa sa nachádza na severozápade Krajiny vychádzajúceho slnka a je hlavným mestom prefektúry Ishikawa. Mesto je známe svojou bohatou históriou, umením a architektúrou, ako aj krásnymi záhradami a tradíciou gejš.

Jednou z hlavných turistických atrakcií v Kanazawe je Kenrokuen, jedna z najkrajších japonských záhrad. Kenrokuen je obľúbeným miestom prechádzok a posedenia voľného času, a ponúka nádherný výhľad na zelené trávnaté plochy, jazierka a pravidelne zastrihnuté stromy. Najkrajšie je to tu na jar, keď kvitnú klasické japonské kvety, ako sakury a azalky.

Okrem záhrad si nenechajte ujsť návštevu Kanazawa Hradu, ktorý je symbolom rozkvitu a prosperity mesta v minulých storočiach. Hrad bol postavený v 16. storočí a dnes je tu múzeum, kde môžete vidieť exponáty z obdobia samurajov a obdivovať architektúru japonských pevností.

Po prechádzke po hradnom areáli sa môžete pokochať krásou ďalších historických budov v štvrti Higashi Chaya, ktorá je jedným z posledných miest v Japonsku, kde sa tradícia gejš stále uchováva. Prejdite sa po úzkych uličkách, obdivujte tradičné drevené domy a vyhľadajte niektorú zo slušných reštaurácií, v ktorých gejš záujemcom ponúkajú tradičnú zábavu formou tanca, hudby a spoločenskej hry.

Ak máte záujem o históriu umeleckých remesiel, návšteva dediny Higashi Chaya je pre vás nevyhnutnosťou. Tu sa nachádzajú remeselné dielne, kde môžete vidieť remeselníkov pri práci a možno si dokonca vyrobiť vlastný suvenír.

Okrem historických pamiatok Kanazawa ponúka tiež moderné atrakcie, ako je napríklad 21. storočie múzeum súčasného umenia. V tomto múzeu nájdete rôzne kolekcie súčasného umenia a inovatívne výstavy, ktoré vás určite potešia, ak máte záujem o moderné umenie.

A čo by to bola za japonskú dovolenku bez výborného jedla? V Kanazawe nájdete množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné japonské jedlá, ako sú sushi, tempura alebo teppanyaki. Nezabudnite si vychutnať aj lokálne špeciality ako Kanazawa Ramen a Kaga Yubeshi, tradičnú slanú pochúťku vyrobenú z citrusového ovocia Yuzu.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré vám ponúkne peknú kombináciu histórie, umenia a moderných zážitkov, Kanazawa je pre vás správnou voľbou. Príďte a zažite kúzlo tohto nádherného japonského mesta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky