Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Nara

Letenka Japonsko Nara


Japonsko je fascinujúcou krajinou, známou svojou bohatou históriou a jedinečnou kultúrou. Medzi najzaujímavejšie destinácie v tejto krajine patrí mesto Nara, ktoré je hlavným mestom rovnomennej prefektúry. Nara je známa predovšetkým svojimi historickými pamiatkami a krásnymi parkami, ktoré každoročne privítajú tisíce turistov.

Ak sa chystáte navštíviť Nara, najjednoduchším a najpohodlnejším spôsobom, ako sa tam dostať, je leteckým spojením. Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Japonska s príletom na letisko Kansai, ktoré sa nachádza približne 50 kilometrov od Naray.

Po prílete na letisko Kansai v Osake, je možné dopraviť sa do mesta Nara rôznymi spôsobmi. Väčšina turistov uprednostňuje vlakovú dopravu, pretože je rýchla a spoľahlivá. Z letiska Kansai môžete využiť takzvanú Haruka Express, ktorá vás dovezie priamo na hlavnú stanicu v Nare. Cesta trvá približne 90 minút a ponúka nádherné výhľady na japonský vidiek.

Po príchode do Nary vás očarí bohatá históriu a kultúra, ktorá ožíva vo svojich historických pamiatkach. Neshiki Temple je jedným z najväčších a najvýznamnejších buddhistických chrámov v Japonsku. Jeho hlavná atrakcia je obrovská brána Great Buddha Hall (Daibutsuden), ktorá uchováva jedno z najväčších sediacich Buddhov na svete. Tento budha je skutočne impozantný, meria 15 metrov a je vyrezaný z bronzu.

Ďalšou významnou pamiatkou je Horyuji Temple, ktorý je jedným z najstarších buddhistických chrámov v Japonsku a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem historických chrámov je Nara tiež domovom prekrásneho parku Nara Park, ktorý je známy tisícmi divokých srní, ktoré sa v ňom voľne pohybujú. Môžete si ich prikrmiť z ruky a zažiť jedinečný zážitok.

Nara je tiež atraktívnym miestom pre tých, ktorí priamo chcú zažiť japonskú kultúru. Od japonských čajových ceremónií až po tradičné divadelné predstavenia, v Nare je vždy niečo pre každého.

Po dni strávenom objavovaním tohto úžasného miesta si môžete dopriať autentické japonské jedlo v jednej z mnohých miestnych reštaurácií. Nara je známa aj svojou lahodnou kuchyňou, ktorá ponúka množstvo tradičných jedál, ako sú sushi, soba rezance a okonomiyaki.

V Nare je toho veľa na objavovanie a preskúmanie. Výlet do tejto krásnej časti Japonska nikdy nezabudnete. Ak plánujete navštíviť Nara, nezabudnite si zakúpiť letenku čo najskôr a pripraviť sa na výnimočnú skúsenosť plnú histórie, kultúry a krásy.


Dovolenka Japonsko Nara


Japonsko je považované za jednu z najkrajších a najzaujímavejších krajín na svete, ktorá návštevníkov okúzľuje svojou bohatou históriou, kultúrou a úchvatnou prírodou. Ak plánujete dovolenku v Japonsku, Nara je jedno z miest, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať.

Nara je hlavné mesto rovnomennej prefektúry, ktoré sa nachádza na juhozápade Japonska. Je to jedno z najstarších miest v krajine a pýši sa mnohými historickými a kultúrnymi pokladmi. Nara je tiež domovom mnohých antických chrámov a svätýň, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií v Nare je Nara Park. Tento rozľahlý park je domovom pre viac ako 1000 jelenej voľnožijúcej populácie, ktoré sú v Japonsku považované za posvätne. Návštevníci môžu interagovať s týmito zvieratami a dokonca im dať na žrádlo, čo poskytuje skvelé fotografičné príležitosti. Okrem jelenej populácie park ponúka aj iné zaujímavosti, vrátane pôsobivého Tōdai-ji chrámu, ktorý je domovom najväčšieho bronzového Buddha socha na svete.

Ďalšou atrakciou, ktorú by ste mali navštíviť, je Horyu-ji chrám. Tento chrám je jedným z najstarších budhistických chrámov v Japonsku a dôležitým miestom kultúrneho dedičstva. Jeho komplex pozostáva z niekoľkých budov, vrátane krematória z 7. storočia a strážnej veže. Horyu-ji chrám je známy svojimi nádhernými drevenými sochami a mnohými inými historickými artefaktmi.

Ak sa zaujímate o tradičnú japonskú architektúru, navštívte Nara Machi. Táto historická štvrť ponúka autentické uličky s tradičnými drevenými domami, kaviarňami a obchodíkmi. Návštevníci sa tu môžu prechádzať a dozvedať sa viac o japonskej kultúre a histórii.

Okrem historických a kultúrnych dobrodružstiev Nara ponúka aj príležitosti na vychutnanie si krásnej prírody. Môžete si naplánovať prechádzku po Nara Parku, kde sa môžete pokochať kvetmi sakúr alebo môžete navštíviť jeden z mnohých krásnych japonských záhrad v meste.

Nara je fantastickou destináciou, ktorá ponúka kombináciu histórie, kultúry a prírodného krásna. Ak máte radi dovolenky, ktoré vám umožňujú cestovať späť v čase a objavovať nové kultúry, určite by ste mali mať Nara na zozname návštev pri nasledujúcej ceste do Japonska. Budete fascinovaní všetkými zaujímavosťami, ktoré toto nádherné miesto ponúka.


Počasie Japonsko Nara


V Japonsku je Nara považovaná za jedno z najteplejších miest, kde teploty sa pohybujú medzi 25 až 35 stupňami počas leta a od -5 do 10 stupňov počas zimy. Ako väčšina regiónov na ostrove honšú, Nara má dosť zrážok počas celého roka, najmä počas obdobia dažďov, ktoré sa uskutočňuje od júna do júla.

Japonské počasie Nara môže byť tiež veľmi zmenlivé, pretože mesto sa nachádza blízko pohoria, takže môže byť vystavené rôznym vetrom, ako aj vplyvom rôznych oblastí, ktoré zasahujú počasie na rôznych miestach.

V lete je najteplejšie obdobie v Nare, kedy teplota stúpa do 30 až 35 stupňov Celzia. V suchom, horúcom počasí, ktoré často trvá až do septembra, je kúpanie v pozemných bazénoch a jazerách obľúbenou aktivitou miestnych obyvateľov. V zime sú teploty oveľa nižšie a môžu klesnúť na -5 až 10 stupňov Celzia, čo môže byť nepríjemné pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na chladné počasie.

Jún a júl sú obdobia s najvyšším počtom zrážok v Nare, kedy môže pršať počas celého dňa. To môže spôsobiť problémy cestujúcim, pretože umývačky na cestách sú často plné vody a môže dôjsť k záplavám na niektorých miestach.

Celkovo vzaté, počasie v Nare možno opísať ako teplé, vlhké a mierne suché. V lete, obzvlášť na konci leta, sa teploty môžu zvýšiť na veľmi horúce úrovne. Zimné obdobia sú chladnejšie a niekedy môže spôsobiť komplikácie pre niektorých cestujúcich z dôvodu nízkych teplôt. Najlepší čas na návštevu Nare by bol od marca do mája a od septembra do novembra, kedy tam neprší tak často a teploty sú príjemné.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Nara


1. Aké sú najväčšie turistické atrakcie v meste Nara?
- Hlavnou turistickou atrakciou sú jelenie parky, Nara Park a Kasuga-taisha svätynia.

2. Koľko stojí vstup na hlavné turistické miesta v Nare?
- Vstup na Nara Park je bezplatný, ale niektoré atrakcie v parku sú platené, napríklad Nara National Museum alebo Todai-ji chrám. Vstup do Todai-ji chrámu stojí 500 japonských jenov (asi 4,5 eura).

3. Aké tradičné jedlá sa dajú ochutnať v Nare?
- Tradičné jedlá v Nare zahrňujú mochi (dezert z rýžovej múky), takoyaki (korenené kalamáre) a okonomiyaki (korenená placka s kapustou a morskými plodmi).

4. Je v Nare bezpečné cestovať ako turista?
- Áno, Nara je pomerne bezpečné miesto pre turistov, s nízkou kriminalitou a dobre organizovanou verejnou dopravou.

5. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Tokya do Nary?
- Najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Tokya do Nary, sú vlakom alebo autobusom. Cesta trvá približne 3 hodiny vlakom a asi 4 hodiny autobusom.


Ubytovanie Japonsko Nara


Japonsko je krajina s bohatou kultúrou a históriou, ktorú môžete objavovať v rôznych častiach krajiny. Jeden z týchto miest je Nara, hlavné mesto prefektúry Nara, ktoré v minulosti slúžilo ako hlavné mesto Japonska. Jeho bohatá história a množstvo historických pamiatok sú príťažlivými faktormi pre turistov z celého sveta.

Ubytovanie v Nare je rozmanité, a to vďaka množstvu hotelov, hostelic a tradičných japonských ryokanov. Niektoré z nich sa nachádzajú v blízkosti hlavných pamiatok a ľahko sa k nim dostanete peši. Vybrať si, kde sa ubytovať, závisí od vašich preferencií a rozpočtu.

Ak si prajete zážiť tradičnú japonskú kultúru, ryokan je pre vás ideálnou možnosťou. Tieto tradičné japonské hotely ponúkajú štýlové izby s tatami (tradičnými japonskými rohožami) a futonmi na spanie. V ryokane zažijete aj autentickú japonskú pohostinnosť, pretože večer si môžete vychutnať tradičnú japonskú večeru nazývanú kaiseki, ktorá sa skladá z viacerých chodov. V niektorých ryokanoch dokonca nájdete termálne pramene – onseny, kde sa môžete uvoľniť vo vonkajších alebo vnitorných kúpeľoch.

Pre tých, ktorí preferujú moderné hotely, Nara ponúka veľký výber hotelov rôznych kategórií. Tieto hotely sú vybavené všetkým pohodlím, ako sú súkromné kúpeľne, klimatizácia, Wi-Fi a televízor. Mnohé z nich majú aj reštaurácie, kde si môžete vychutnať nielen japonské jedlá, ale aj medzinárodnú kuchyňu.

Hostely sú ekonomickou voľbou pre tých, ktorí sú na rozpočet, ale stále chcú mať príležitosť stretnúť sa s ľuďmi z celého sveta. V Nare nájdete niekoľko hosťovských domov, kde si môžete rezervovať spoločnú izbu, alebo ak máte radi viac súkromia, môžete si prenajať súkromnú miestnosť. Hostely v Nare sú čisté a dobre vybavené, a tiež ponúkajú niektoré základné zariadenia, ako je kuchynka a spoločenská miestnosť.

Akýchkoľvek miestnych turistických miest, akými sú prírodné parky, chrámy a svätynie, nájdete v Nare hojne. Niektoré z najznámejších pamiatok sú Nara Park, kde môžete stretávať stádo divoko žijúcich jeleňov, Todai-ji, kde sa nachádza najväčšia drevená budova na svete a Kofuku-ji, známy budhistický chrám so svojimi veľkými drevenými pagodami.

Ubytovanie v Nare vám ponúka možnosť ponočného objavovania histórie a kultúry tohto úžasného mesta. Bez ohľadu na to, či si vyberiete tradičný japonský ryokan, moderný hotel alebo hostely, je dôležité užiť si všetky tie pamiatky a chrámy, ktoré Nara ponúka. Je to jedinečná destinácia, ktorá si zaslúži miesto na vašom zozname navštívených miest na Japonskom.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky