Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Nikkó

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Nikkó


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Nikkó v Japonsku?
Najlepšie obdobie je jeseň (september až november), keď sú farby listov stromov najkrajšie.

2. Ako sa dostanem z Tokia do Nikkó?
Najlepší spôsob je vlakom z železničnej stanice Asakusa alebo Tobu, trvá to približne 2 hodiny.

3. Ktoré atrakcie by som si nemal/a nechať ujsť v Nikkó?
Najkrajšou atrakciou v Nikkó je chrám Toshogu, ale tiež odporúčame návštevu kaštieľa Tamozawa, svätyne Futarasan a jazier Chuzenji.

4. Potrebujem si pripraviť niečo špeciálne na návštevu Nikkó?
Je vhodné si obliecť pohodlnú oblečenie a pevnú obuv, pretože sa tu pešo veľa chodí.

5. Kde môžem nájsť ubytovanie v Nikkó?
Nikkó je turistické mesto, takže nájdete veľa hotelov a hostincov priamo v centre mesta.

6. Aké sú miestne špeciality, ktoré by som mal/a ochutnať?
Miestne špeciality sú chisui manju (ryžové koláče plnené modrou pastou z olív), yuba (mäkké tofu obalené v rôznych omáčkach) a soba (polievka s rezancami z hrebíkového pšeničného cesta).

7. Ako je ťažké sa dostať po Nikkó, ak neovládam japonský jazyk?
Aj keď niektorí ľudia nemusia hovoriť plynnou angličtinou, turistické informačné centrum je v centre mesta a vo väčšine miest si môžete vybrať z menu v angličtine.

8. Je vhodné navštíviť Nikkó ako jednodňový výlet alebo je potrebné zostať niekoľko dní?
Ak sa chcete pokochať všetkými krásami a navštíviť všetky atrakcie, odporúčame zostať minimálne dva dni.


Ubytovanie Japonsko Nikkó


Nikkó je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Japonsku, a taktiež jedno z obľúbených destinácií pre turistov z celého sveta. Svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodou je to ideálne miesto na objavovanie a relaxáciu. Ak sa rozhodnete navštíviť Nikkó, bude pre vás dôležité vybrať si správne ubytovanie, ktoré vám umožní dopriať sa všetkých zážitkov, ktoré táto oblasť ponúka.

V Nikkó nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa prispôsobujú rôznym potrebám a rozpočtom cestovateľov. Od luxusných hotelov a ryokanov (japonských tradičných hostincov) po cenovo dostupnejšie penzióny a hostely, všetko závisí od vašich preferencií a rozpočtu.

Ak hľadáte autentický japonský zážitok, môžete zvážiť pobyt v ryokane. Tieto tradičné japonské hostince ponúkajú jedinečnú atmosféru s tatami-matkami (tradičné japonské slnečné posteľe), futonmi (japonskými matracmi na zemi) a spoločnými kúpeľňami. Niektoré ryokany sú tiež vybavené onsenmi (termálnymi prameňmi), kde si môžete oddýchnuť vo vode s prírodnými minerálmi. Ceny ryokanov sa môžu pohybovať od stredne drahých po luxusné, a preto je dôležité si vybrať ten, ktorý spĺňa vaše požiadavky.

Penzióny a hostely sú ďalšou možnosťou ubytovania v Nikkó. Tieto ponúkajú cenovo dostupné možnosti s rôznymi typmi izieb, od spoločných spální až po súkromné izby. Tieto typy ubytovania sú najlepšou voľbou pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom a tí, ktorí hľadajú uvoľnené a spoločenské prostredie.

Pri výbere ubytovania sa odporúča zvážiť blízkosť k miestnym atrakciám a dopravným spojeniam. Nikkó je známe svojimi svetoznámymi svätyňami a chrámami, ako je chrám Tóshógú, ktorý je zároveň aj svetovým dedičstvom UNESCO. Ak vyberiete hotel blízko týchto pamiatok, budete môcť ľahko preskúmať celý región peši.

Záverom, Nikkó je krásne japonské mesto, ktoré stojí za návštevu. Spolu s jeho bohatou históriou a kultúrou ponúka aj rôznorodé možnosti ubytovania, aby ste si mohli užiť všetky jeho zážitky. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, tradičný ryokan, cenovo dostupný penzión alebo hostel, určite nájdete ubytovanie, ktoré vám ponúkne pohodlné a autentické japonské prostredie.


Dovolenka Japonsko Nikkó


Japonsko je úžasné miesto, kde si mnohí turisti želajú stráviť svoju dovolenku. Medzi miestami, ktoré určite stojí za to navštíviť, patrí aj Nikkó. Tento japonský malý mestoček sa nachádza v provincii Tochigi a je miestom, ktoré ponúka fabulózne kultúrne a prírodné pamiatky.

Nikkó je v japonskom jazyku prekladaný ako „Svetlý les“ a práve týmto názvom získava pozornosť turistov z celého sveta. Mesto je známe najmä ako turistické centrum, kde nájdete krásne chrámy, svätyne a zaujímavé prírodné pamiatky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Nikkó, mali by ste navštíviť svätyňu Toshogu. Toto miesto je považované za najkrajšie miesto v celom Nikkó. Toshiugu je buddhistická svätyňa, ktorú postavili v 17. storočí na pamiatku Tokugawa Ieyasu. Jej interiér a exteriér sú veľmi zdobné a zložité. Zaujímavosťou tejto svätyne sú aj maľby rôznych zvierat, ktoré zdobia strohbúro-maluch miestnosti.

Ďalším miestom, ktoré by ste mali navštíviť, je horáreň Futarasan. Táto horáreň je považovaná za jeden z najvýznamnejších duchovných centier v Japonsku. Na tejto horárenskej budove nájdete mnohé zaujímavé artefakty a predmety spojené s japonskou kultúrou a náboženstvom.

Okrem kultúrnych pamiatok, Nikkó ponúka aj zaujímavé prírodné krásy. Nikkó sa nachádza v krásnej krajine plnej hôr a lesných oblastí. Nachádzajú sa tam mnohé pekné rieky, jazierka a vodopády. Ak navštívite Nikkó v lete, určite nevynechajte prechádzku po jazierku Chuzenji.

Keďže Nikkó je malé mesto, môžete ho obzrieť aj počas jedného dňa. Ak sa chcete pozrieť na všetky zaujímavosti, odporúča sa pobyt na dva alebo tri dni. Ak chcete zažiť Nikkó naozaj autentickým spôsobom, odporúča sa ubytovať v ryokanoch. Tieto japonské hotely sú skvelé, ak chcete vidieť, v akom prostredí obyvatelia Japonska žijú.

V každom prípade, ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od všetkého a zažiť niečo unikátne, je Nikkó ideálnou voľbou. Svoje oči tam určite nebudete na nič nechať.


Letenka Japonsko Nikkó


Japonsko je fascinujúcou a exotickou krajinou, ktorá láka návštevníkov z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie miesta, ktoré stojí za návštevu, patrí aj Nikkó. Toto mesto je známe svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a pôsobivými svätyňami. Ak plánujete svoju cestu do Japonska, letenka do Nikkó je ideálnou voľbou.

Nikkó leží na severe ostrova Honšú, asi dve hodiny jazdy vlakom z Tokya. Od hlavného mesta Japonska je vzdialené asi 140 kilometrov. Vďaka dobre vybudovanej železničnej sieti je jednoduché sa sem dostať z akéhokoľvek miesta v krajine.

Jednou z hlavných atrakcií mesta je Tosho-gú, svätyňa, ktorá bola postavená na počesť zakladateľa vojenského šogúnátu Tokugawa Ieyasu. Jej komplex zahŕňa niekoľko budov a pohrebiská. Najznámejšou je Tóshóvnova sieň, kde je pochovaný Ieyasu spolu so svojimi synmi. Budova je považovaná za národné pokladnice, keďže je zdobená vzácnymi drevenými sochami a mnohými umeleckými dielami.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Nikkó je Sín slávy bezmenných vojakov. Táto svätyňa je venovaná japonským vojakom, ktorí položili životy počas druhej svetovej vojny. Je to dôležité miesto na uctenie ich pamiatky a je krásne ošetrené kvetmi a stromami.

Nikkó je tiež domovom niekoľkých národných parkov a prírodných rezervácií. Urabančiro je jedným z najkrajších japonských jazier, ktoré sa nachádza v národnom parku Nikkó. Jeho pokojná voda a okolité hory vytvárajú scenériu, ktorá je jedinečná a očarujúca.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o turistické aktivity, je Nikkó tiež ideálnou destináciou. Mnohé turistické trasy sa vinú okolo svätyň a parkov, ponúkajúc krásne výhľady a možnosť objaviť prírodu a históriu tohto úžasného miesta.

Keď plánujete návštevu Nikkó, najlepšou voľbou je získať letenku do Tokya a odtiaľ pokračovať vlakom. Celý výlet je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vás prenesie do histórie a krásy Japonska.

V Nikkó môžete zažiť pokoj a ticho, ktoré sa vám bude páčiť po rušnom meste. Zároveň však ponúka množstvo atrakcií a aktivít, ktoré urobia váš pobyt nezabudnuteľným. Obdivujte zaujímavú architektúru, prechádzajte sa v prírode, alebo sa ponořte do histórie Japonska.

Letenka do Nikkó vám umožní prebádať túto malebnú oblasť až do srdca krajiny. Získajte skúsenosti z prvej ruky a objavujte fascinujúcu históriu a prírodnú krásu, ktorú ponúka jedno z najkrajších miest Japonska. Nikkó vás nezomrie:byť sklamaný svojou bohatou kultúrou a pokojnou atmosférou.


Počasie Japonsko Nikkó


Japonsko je známe svojím rozmanitým podnebím a rôznorodosťou prírodných krás. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest na severe krajiny je Nikkó. Nachádza sa v prefektúre Tochigi a je známe svojou historickou, náboženskou a prírodnou hodnotou. Ako je to s počasím v tejto malebnej oblasti?

Nikkó sa nachádza v horskej oblasti a vďaka svojmu polohe je veľmi rôznorodé, čo sa týka počasia. V lete počasie v Nikkó je miernym a príjemným únikom pred horúcim a vlhkým počasím hlavného mesta Tokia. Teploty sa tu pohybujú medzi 20°C a 30°C, čo je ideálne pre turistov, ktorí prichádzajú obdivovať krásy miesta. Pravidelné krátke dažde tiež dodávajú regióne sviežosť a udržujú prírodu zelenou a živou.

Na jeseň sa Nikkó mení na farebnú symfóniu, keď sa lístky stromov menia na odtiene oranžovej, červenej a žltej. Turisti, ktorí sem prichádzajú, majú možnosť obdivovať jedinečné scenérie a oddychovať v jemnom chlade, ako teploty klesajú na približne 10°C až 20°C. Očakávať je vhodné obliekanie si teplejších vrstiev oblečenia, keďže večery môžu byť chladné.

Zima v Nikkó prináša so sebou chladné a mrazivé počasie. Teploty klesajú na -5°C až 5°C, a v horách dokonca ešte nižšie. To je obdobie, keď tu padá najviac snehu, čo pritahuje milovníkov zimných športov a snehuliakov. Miestne lyžiarske strediská ponúkajú dokonalé prostredie na lyžovanie a snowboardovanie.

Na jar sa začína prebúdzať do života a japonská sakura (kvitnúci čerešňový strom) robí z Nikkó miesto očarujúce. Tisíce ružových kvetov sa objavia na stromoch a vytvárajú nádhernú scenériu. Teploty sú mierné, s priemerom okolo 10°C až 20°C. Toto je obdobie, kedy turisti prichádzajú pôjčiť si tradičné kimony a vyfotiť sa medzi kvitnúcimi stromami.

Celkom časom, počasie v Nikkó je ovplyvnené jeho horskou polohou a sezónnymi zmienami. Nehľadiac na ročné obdobie, Nikkó je vždy očarujúcim miestom, ktoré ponúka úžasné prírodné scenérie a historické pamiatky. Ak plánujete navštíviť túto časť Japonska, nezabudnite sa pripraviť oblečením vhodným pre danú sezónu a užite si všetky krásy, ktoré Nikkó má ponúknuť.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky