Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Jordánsko Little Petra

Dovolenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko je fascinujúcou krajinou v Pobrežnom pásme Blízkeho východu, známou svojou bohatou históriou a nádhernými prírodnými zázrakmi. Okrem slávneho mesta Petra existuje aj ďalšie menej známe, ale rovnako úchvatné miesto s názvom Little Petra.

Little Petra, známa aj ako Siq al-Barid, je menší a menej navštevovaný sused mesta Petra. Nachádza sa iba pár kilometrov severne od neho a návštevníci majú tak možnosť preskúmať ešte viac úžasného jordánskeho dedičstva. Aj keď je menšia, Little Petra ponúka rovnakú fascinujúcu kamennú architektúru a historické pamiatky ako samotné Petra, avšak v menšom meradle.

Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť v Little Petra, je hlavná ulica nazývaná siq. Táto cesta vás zavedie cez úzky kaňon so skalnými stenami, ktoré sa tiahnu až do výšky desiatok metrov. Počas prechádzky týmto úchvatným kaňonom budete mať príležitosť obdivovať nadherné kamenné reliéfy a nádherné farby skalných stien.

Na konci siqu sa nachádza exkluzívna zóna s niekoľkými veľkými budovami, ktoré sa vyznačujú svojou výnimocnou kvalitou a jedinečným dizajnom. Najvýraznejšou stavbou je pohrebisko obchodníkov, ktoré sa nazýva "Obchodnícky dom". Tento honosný dom prepracovaným detailmi a pôsobivou architektúrou sa stal symbolom Little Petra.

Okrem toho návštevníci môžu objaviť aj jaskyne, ktoré slúžili ako príbytky a úkryt pre miestnych obyvateľov v minulosti. Tieto jaskyne vám umožnia lepšie pochopiť spôsob života týchto ľudí a ich zvyky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko a stráviť dovolenku v Little Petra, nezabudnite si poriadne načasovať svoju návštevu. Najlepšie obdobie na návštevu tejto oblasti je na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné a nie príliš horúce.

Dôležité je si tiež zabezpečiť turistický sprievodcu, ktorý vám pomôže s navigáciou a vyrozumením histórie a kultúry tohto nádherného miesta. Sprievodcovia vám tiež môžu ukázať skryté zákutia, ktoré by ste inak mohli prehliadnuť.

Dovolenka v Little Petra v Jordánsku je jedinečným zážitkom pre každého, kto sa zaujíma o históriu a kultúru. Táto malebná oblasť ponúka jedinečný pohľad na jordánske dedičstvo, ktoré určite nikdy nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Little Petra


1. Aká je adresa Little Petra v Jordánsku?
Adresa Little Petra je Wadi Musa, Jordánsko.

2. Aké sú otváracie hodiny Little Petra?
Little Petra je otvorená denne od 6:00 do 18:00.

3. Koľko stojí vstup do Little Petra?
Vstup do Little Petra stojí 3 jordánske dináry pre jordánskych obyvateľov a 10 jordánskych dinárov pre zahraničných návštevníkov.

4. Ako sa tam dostanem z hlavného mesta, Ammánu?
Najlepší spôsob, ako sa dostať z Ammánu do Little Petra, je autom, taxíkom alebo organizovaným turistickým autobusom.

5. Koľko času by som mal stráviť v Little Petra?
Odporúča sa stráviť v Little Petra aspoň 2-3 hodiny, aby ste si mohli vychutnať krásu a unikátnosť tohto miesta.

6. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie v Little Petra?
Najlepšie miesta na fotografovanie v Little Petra sú bezpochyby Siq al-Barid (chodba so skalnými hrobkami), skalnaté fasády a pohľady na okolitú krajinu.

7. Môžem sa stravovať v Little Petra?
Áno, na mieste sú malé reštaurácie a stánky, ktoré ponúkajú jedlá a občerstvenie.

8. Je potrebná rezervácia v Little Petra?
Rezervácia nie je povinná, ale odporúča sa najmä počas vrcholovej sezóny, pretože je to populárne miesto medzi turistami.

9. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v okolí Little Petra?
Okrem Little Petra je hlavnou atrakciou v tejto oblasti Petra, jeden z najznámejších archeologických miest na svete. Iné turistické atrakcie zahŕňajú Wadi Rum, Merneptahova stéla a jazero Mrtvé more.

10. Je možné prenajať si sprievodcu v Little Petra?
Áno, je možné si prenajať sprievodcu v Little Petra, ktorý vám poskytne podrobné informácie o histórii a význame tohto miesta.


Letenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, bohatou na históriu a nádhernými prírodnými úkazmi. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí známa Petrá, no menej známa, ale rovnako fascinujúca je miestnosť zvaná Little Petra. Ak plánujete navštíviť Jordánsko a objaviť jeho kúzlo, letenka do Jordánska vás práve tam zavedie.

Letenky do Jordánska sú ľahko dostupné a môžete si vybrať z mnohých leteckých spoločností a destinácií. Najlepšou voľbou je pristáť na medzinárodnom letisku v hlavnom meste Ammáne a odtiaľ môžete pokračovať na svoju výlet do Little Petry.

Little Petra, tiež známa ako Siq al-Barid, je staroveká archeologická lokalita v blízkosti Petry, v južnej časti Jordánska. Je to skvelá alternatíva pre tých, ktorí chcú vidieť niečo menej preplnené turistami a zažiť autentické jordánske prostredie.

Podobne ako veľkolepá Petra, aj Little Petra je vytesaná do skalných stien a je plná starovekých chrámov, hrobiek a obytných priestorov. Jej nádherná architektúra a detailné vyrezávanie svedčia o vyspelej civilizácii, ktorá tu kedysi žila. Vstup do Little Petry je voľný, a tak si môžete prechádzať uličkami a obdivovať jej krásu bez časového obmedzenia.

Návšteva Little Petry je jedinečným zážitkom, pretože tu ešte stále môžete pocítiť autentickú atmosféru a obdivovať miestne detaily, ktoré turistom často unikajú v rušných a preplnených miestach. Prechádzka dolinou s obrovskými skalnými útesmi a vstup do hlbokých kaňonov túto lokalitu robia ešte zaujímavejšou.

Okrem toho, že Little Petra ponúka jedinečné historické zážitky, je aj ideálnym miestom na prechádzky a túry v okolitom prírodnom prostredí. Nádherné skalné formácie a panoramatické výhľady ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre prírodných nadšencov.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko, nezabudnite si naplánovať výlet do Little Petry. Je to jedinečná lokalita so svojím vlastným čarom a príťažlivosťou. Vďaka letenkám do Jordánska si môžete splniť sen a preskúmať tento skrytý klenot.


Ubytovanie Jordánsko Little Petra


Little Petra, známa tiež ako Siq al-Barid, je malý historický komplex v Jordánsku, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od hlavnej atrakcie Petra. Aj keď je mesačná Petra oveľa známejšia, Little Petra je rozhodne miestom, ktoré by nemali turisti prehliadnuť.

Nachádza sa v údolí, obklopená skalnatými hrebeňmi a vzrušujúcou prírodou. Táto oblasť bola dôležitým miestom na obchodovanie a odpočinok pre karavány a dobrodruhov až do 1. storočia. Pretože bola v 1. storočí súčasťou Veľkej Rímskej Ríše, si zachovala množstvo rímskych a bizantínskych artefaktov a pamiatok.

Keď prídete do Little Petra, dostanete sa do neveľkej dediny, kde je niekoľko tradičných jordánskych domov murovaných z ezoterického vápencového kameňa. V niektorých domoch sa uchováva množstvo archeologických nálezov a predmetov, ktoré nám poskytujú cenné informácie o živote v tejto oblasti v minulosti. Môžete si dokonca prenajať niektoré z týchto domov a zostať v nich, čo je skutočne nezabudnuteľný zážitok.

Ak sa rozhodnete zostať v tejto oblasti, budete si môcť vychutnať atmosféru, ktorá je o niečo pokojnejšia a menej preplnená turistami ako v hlavnom meste Petra. Tu si môžete oddýchnuť od zúfalého tempa hlavných atrakcií a skutočne sa ponoriť do histórie tohto miesta.

Okrem pobytu v miestnych domoch môžete navštíviť aj niektoré z blízkych historických pamiatok, ako je nádherný chrám Petra a Bazilika Petra. Obaja sú dielom rímskej architektúry a ponúkajú nádherný pohľad na okolitú krajinu.

Jednou z najväčších výhod Little Petra je skutočnosť, že sa nachádza v blízkosti hlavných atrakcií Petra. V prípade, že ste už videli mesačné Petra a chcete objaviť niečo nové, túto oblasť jednoducho nemôžete prehliadnuť. Môžete sa dokonca rozhodnúť pre túru z Little Petra k Petra cez scenickú cestu v údolí Wadi Araba.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, určite zahrňte Little Petra do svojho itinerára. Je to skutočne magické miesto s bohatou históriou a ohromujúcou prírodou. Naplňte sa pokojom a očarite sa jej krásou. Budete mať z toho nezabudnuteľnú skúsenosť.


Počasie Jordánsko Little Petra


Jordánsko je známe svojou bohatou históriou a krásnymi archeologickými miestami, ako je slávne mesto Petra. Mnoho turistov sa však sústreďuje len na hlavné pamiatky a zabúda, že Jordánsko ponúka aj iné úžasné miesta, ako je napríklad Little Petra.

Little Petra je menšie archeologické miesto nachádzajúce sa len niekoľko kilometrov severne od Petra. Považuje sa za predchodcu slávneho Petra a je považované za miesto s obrovským historickým významom. Je to malá skalnatá úžina, ktorá ponúka nádherný výhľad na skalnaté údolie. Pre turistov, ktorí hľadajú menej preplnené a autentickejšie miesto na návštevu, je Little Petra ideálnou voľbou.

Počasie v tejto oblasti sa líši v závislosti od ročného obdobia. Jordánsko má typické kontinentálne podnebie s veľmi horúcimi letami a miernymi zimami. Leto v Jordánsku je veľmi horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 40 °C. Teplo je vysoce horúce a slnko je silné, preto je dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. V zime sa počasie ochladzuje a teploty klesajú na približne 10-15 °C. Je to ideálna doba na návštevu Little Petra, pretože teploty sú príjemné a nie je taká veľká návštevnosť.

Little Petra ponúka kryté miesta, ako sú skalné obydlia a chodby, ktoré poskytujú útočisko pred slnkom aj dažďom. Je to skvelé miesto na prechádzku, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad a špecifickú atmosféru. Poďte si vychutnať prírodu a históriu, ktoré Little Petra ponúka, bez toho, aby ste boli obmedzení počasím.

Ak plánujete návštevu Jordánska a Petra, nezabudnite zahrnúť do svojho plánu aj Little Petra. Mimo hlavných turistických atrakcií stoja tieto miesta za návštevu a ponúkajú pokojnejšiu a autentickejšiu skúsenosť. A nezabudnite sa prispôsobiť počasiu a pripravte sa na horúce letá alebo mierny zimný chlad.

Jordánsko je fascinujúca krajina s množstvom skvostných miest na objavovanie. Či už ste milovníkom histórie, prírody alebo jednoducho túžite po dobrodružstve, Little Petra by vám mala byť výletovým cieľom, ktorý si nemôžete nechať ujsť. Nechajte sa okúzliť jej krásou a pohladiť výhľadom na údolie, pričom pritom nezabudnite užívať si pohodu a pokoj, ktoré toto miesto ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky