Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)

Dovolenka Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)


Juhoafrická republika – krajina, ktorá sa svojou prírodou a kultúrou ťažko porovnáva s inými destináciami. Ak hľadáte mimoriadne miesto, ktoré pretne vaše očakávania, určite by ste mali navštíviť miesto, ktorého história je spätá s najväčšími a najznámejšími diamantovými banami na svete. Máme na mysli mesto Kimberley.

Oddych, zábava a mnoho pamiatok

Kimberley je hlavné mesto provincie Northern Cape v Juhoafrickej republike, ktoré bolo založené v roku 1871. Históriou je prevzaté vďaka svojim diamantom, ktoré sa ťažia v banách, ktoré sa nachádzajú v okolí a preto je známe ako „diamantové mesto sveta“. Okrem diamantov má mesto veľa ďalších aktivít a pamiatok, ktoré turisti môžu navštíviť počas svojho pobytu.

Ak máte radi zábavu, nevynechajte návštevu „The Big Hole“ – obrovskej jamy s hĺbkou 215 metrov a priemerom 463 metrov. Je to jedna z najväčších otvorených dolín na svete a odkiaľ pochádza asi 14,5 miliónov karátov diamantov. Táto atrakcia s náročnou históriou je dnes turistickou atrakciou a poskytuje unikátny zážitok.

Mesto Kimberley je tiež domovom mnohých múzeí a galérií, ktoré ponúkajú zaujímavé prehliadky. The McGregor Museum, kde sú vystavené staré fotografie a nástroje používané počas revolúcie, je miesto, ktoré by sa malo návštevník nechať ujsť. Muzejná prehliadka vám umožní oboznámiť sa s históriou mesta Kimberley aj s diamantovými banami a ich ťažbou.

Po prehliadke múzeí sa môžete prejsť pomedzi miestne trhy so súčasnou produkciou, originálnymi obrazmi a remeselnými predmetmi. Miestni obyvatelia a pre niektorých aj turisti si tu môžu zakúpiť originálne produkty a darčeky.

Prírodné krásy Juhoafrickej republiky

Okolo mesta sa nachádzajú niektoré z najkrajších miest v Juhoafrickej republike. Napríklad krasová krajina Tankwa Karoo, ktorá vás uchváti svojou rozmanitosťou a krásou. V blízkosti mesta môžete tiež navštíviť Nasionale Kgalagadi Transfrontier Park. Park je známy tým, že obsahuje niekoľko z najvýznamnejších archeologických miest v Juhoafrickej republike.

Návštevníci môžu pozorovať zvieratá ako slony, lvy, gepardy a rôzne druhy hmyzu. Národný park v Kgalagadi je známy aj množstvom rastlín a prírodných krás.

Kimberley v Juhoafrickej republike – destinácia, ktorou sa môžete nechať uniesť

Je ťažké opísať všetky krásy, ktoré Kimberley a jeho okolie ponúkajú. Mesto, ktoré stojí na pôde plnej diamantov, zanechá na vás svoje stopy, charm a veľmi príjemnú atmosféru, takže nie je náhoda, žeho mnohí turisti túto destináciu zaradili medzi svoje obľúbené miesta na dovolenku. Bez ohľadu na to, čo hľadáte, mesto Kimberley vo vás zanechá nezabudnuteľný zážitok a bude to miesto, ktoré necháte vo svojom srdci na veľmi dlhý čas.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)


1. Kde sa nachádza Juhoafrická republika?
Odpoveď: Juhoafrická republika sa nachádza na juhu Afriky.

2. Aká je hlavné mesto Juhoafrickej republiky?
Odpoveď: Hlavné mesto Juhoafrickej republiky je Pretória.

3. Kde sa nachádza Kimberley?
Odpoveď: Kimberley sa nachádza v provincii Severný Kapsko v Juhoafrickej republike.

4. Aká je známa pre Kimberley?
Odpoveď: Kimberley je známa svojimi diamantovými banami a historickým bohatstvom.

5. Kedy boli objavené diamantové bane v Kimberley?
Odpoveď: Diamondové bane v Kimberley boli prvýkrát objavené v roku 1867.

6. Ako veľké sú tieto diamantové bane?
Odpoveď: Tieto diamantové bane sú približne 17 hektárov veľké.

7. Ako sa oroší diamantový priemysel v Kimberley vyvíjal v priebehu rokov?
Odpoveď: Od objavenia diamondových baní v roku 1867 sa diamantový priemysel v Kimberley vyvíjal a stal sa jedným z najbohatších a najprestížnejších v oblasti.

8. Ako môžem navštíviť diamantové bane v Kimberley?
Odpoveď: Diamantové bane v Kimberley sú dnes otvorené pre verejnosť a môžete si vybrať medzi rôznymi prehliadkami a turistickými trasami.

9. Existuje ešte ťažba diamantov v Kimberley?
Odpoveď: Áno, diamantová ťažba stále prebieha v Kimberley, aj keď už nie na takej veľkej úrovni ako v minulosti.

10. Aké iné atrakcie a pamiatky sú v Kimberley okrem diamantových baní?
Odpoveď: Okrem diamantových baní si môžete v Kimberley pozrieť aj diamantové múzeum, Big Hole (Veľkú jamu), Kimberley vojnové pamätníky a ďalšie historické miesta.


Počasie Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)


Juhoafrická republika, ktorá sa nachádza na juhu Afriky, je známa ako krajina diamantov. Jedným z najvýznamnejších miest pre ťažbu diamantov je mesto Kimberley.

Kimberley je hlavným mestom provincie Severný Kapsko a leží asi 1 100 kilometrov juhozápadne od Johannesburgu. Toto mesto bolo založené v roku 1871 po objavení diamantov v rieke Vaal.

Počasie v Kimberley je typicky suché a horúce, s množstvom slnečných dní počas celého roka. Teploty sa môžu v lete dosiahnuť až na 35 stupňov Celzia a v zime klesnúť na 5 stupňov Celzia. Priemerné zrážky v meste sú pomerne nízke, čo spôsobuje suchú a púštnu krajinu.

Vďaka tomuto počasiu je okolie Kimberley ideálne pre ťažbu diamantov. V skutočnosti sa tu nachádzajú tri z najväčších diamantových banských komplexov v krajine - Venetia Diamond Mine, Finsch Diamond Mine a Kimberley Ekapa Mining Joint Venture.

Tieto banské komplexy zabezpečujú značné množstvo pracovných miest v oblasti a taktiež prispievajú k hospodárskemu rastu krajiny. Okolie Kimberley je však viac ako len ťažba diamantov. Okolie mesta ponúka turistom niekoľko zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu.

Medzi tieto miesta patrí napríklad Big Hole, ktorý je najväčšou rukou vytvorenou opustenou diamantovou baňou na svete. Okrem toho turisti môžu navštíviť aj mnohé múzeá a galérie v centre mesta, aby sa dozvedeli viac o histórii ťažby diamantov v oblasti.

Kimberley je pre turistov, ale aj ťažobné spoločnosti, fascinujúcim miestom. Jeho unikátna kombinácia kaňonov, krasových jazier, divočiny a kultúrnej histórie ho robí jedným z najzaujímavejších miest v Južnej Afrike.


Letenka Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)


Kimberley: Obdivujte krásu diamantových baní Juhoafrickej republiky

Nestále v hlbokej Juhoafrickej republike sa nachádza malé mesto s veľkou históriou a ešte väčšou dôležitosťou pre svetový diamantový priemysel - Kimberley. Toto mesto je domovom slávnej Kimberleyskej veľkej diery, ktorá je jednou z najväčších človekom vytvorených jam na svete. Ak sa chystáte na dovolenku a ste zvedaví na jedinečnú a fascinujúcu históriu drahokamov, letenka do Juhoafrickej republiky a návšteva Kimberley by mohla byť práve tá správna voľba.

Kimberley, nachádzajúci sa v provincii Severný Kapsko, je známy svojím bohatstvom a dôležitosťou pre diamantový priemysel. V roku 1871 bola objavená prvá diamantová rúra a tento nález spustil honbu za bohatstvom, ktorá prilákala ľudí z celého sveta. V priebehu niekoľkých rokov sa vykopala obrovská veľká diera hlboká viac ako 200 metrov a s priemerom približne 463 metrov, čo ju urobilo jedným z najväčších jam na svete. Táto diéra sa počas rokov postupne zmenšuje, ale stále je využívaná až do dnešných dní.

V súčasnosti môžete navštíviť veľkú horskú diery, ktorá vám umožní nahliadnuť do histórie diamantového priemyslu a zistiť viac o ťažbe a spracovaní diamantov. Existuje tam aj múzeum Stará diére, ktoré ponúka zaujímavé exponáty a staré fotografie, ktoré vám ukážu, ako to tu vyzeralo v období diamantového horenia. V blízkosti hlavnej diamantovej diery sa nachádza rôzne budovy starého osídlenia s originálnym nábytkom, takže si môžete predstaviť, ako ľudia tu kedysi žili.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu Kimberley, je tiež k dispozícii návšteva mnohých ďalších zaujímavých miest a pamiatok. Môžete sa vydať na prehliadku na mestskom historickom múzeu, kde sa nachádzajú exponáty o bohatom dejinám Kimberley a Severného Kapska. Môžete tiež navštíviť sezónne čierne alebo biele divadlo a zažiť niektoré z najlepších predstavení v krajine. Nezabudnite si tiež rezervovať dostatočne času na prechádzku okolo mesta a obdivovať nádherné historické budovy a architektúru.

Pre všetkých prírodných nadšencov ponúka Severný Kapsko nádherné krajinu a národné parky. Môžete sa vydať na safari a obdivovať zvieratá voľne žijúce v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho môžete pokračovať na sever do Kalaharijského púšte a zažiť jej jedinečnú krásu a bohatstvo flóry a fauny.

Let do Juhoafrickej republiky a návšteva Kimberley je určite jedno z tých dobrodružstiev, ktoré vám navždy zostanú v pamäti. Sila a krása týchto diamantových baní vám zaručene vyrazia dych a priblíži vás k histórii a významu drahokamov v našom svete. Takže čo ešte čakáte? Zarezervujte si letenku a zažite jedinečný zážitok v Kimberley, mieste, ktoré vytváralo a ešte stále vytvára diamantovú históriu.


Ubytovanie Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)


Juhoafrická republika je známa nielen svojou nádhernou prírodou a bohatou kultúrou, ale aj svojimi diamantovými banami. Jedna z najznámejších oblastí, ktorá je spojená s týmito banami, je mesto Kimberley.
Kimberley sa nachádza v provincii Severný Kapsko, asi 450 kilometrov juhozápadne od Johannesburgu. Je to aj hlavné mesto provincie a plné histórie, ktorá sa týka ťažby diamantov v tejto oblasti.

Začiatok ťažby diamantov v Kimberley siaha do 19. storočia, keď sa našli prvé diamanty na rieke Orange. Tento nález spustil diamantovú horúčku, ktorá pritiahovala tisíce ľudí z celej krajiny aj zo zahraničia. Diamantové bane v Kimberley sa stali jednými z najbohatších na svete a prispeli k rozširovaniu a rozvoju mesta.

Pre turistov je návšteva diamantových baní v Kimberley jednou z hlavných atrakcií. Môžu si prezrieť miesto, kde boli diamanty objavené, pozrieť si staré ťažobné vybavenie a dokonca sa pokúsiť aj sami vybrať kúsok pokladu. Niektoré banícke diery boli preznačené na múzeá, aby navštívilci mohli lepšie pochopiť, ako prebiehala ťažba diamantov.

Okrem diamantových baní je v Kimberley aj mnoho iných zaujímavých miest na návštevu. Napríklad, môžu navštíviť Kimberley Big Hole, ktorý je najhlbším ručne zaťaženým nerastným výsypným kopcom na svete. Tento obrovský otvorený rulový doťah sa vytvoril v dôsledku ťažby diamantov. Okrem toho je v Kimberley aj Diamond Museum, kde si turisti môžu prezrieť vzácne diamanty a zistiť o nich viac.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, je v Kimberley mnoho zbierok a pamiatok. Napríklad, môžu navštíviť trestné väznice, ktoré boli postavené v 19. storočí, alebo vojenský pamätník na počesť bojovníkov z Kimberley v boji proti Osmanovcom počas boja o MafeKing.

Kimberley ponúka aj širokú škálu ubytovacích možností pre turistov. Sú tu luxusné hotely, ktoré majú všetky moderné pohodlie, ako aj lacnejšie možnosti ubytovania pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet.

Ak sa rozhodnete navštíviť Juhoafrickú republiku, určite by ste nemali vynechať mesto Kimberley a jeho diamantové bane. Táto oblasť je bohatá na históriu a kultúru a ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého turistu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky