Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve

Ubytovanie Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve: Pamätné ubytovanie v Kongu

Kongo je krajina bohatá na prírodné krásy a divokú faunu. Jednou z najznámejších rezervácií v Kongo je Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve. Táto rezervácia sa nachádza v departemente Pool v južnom Kongo a ponúka návštevníkom úžasné možnosti na pozorovanie zvierat a objavovanie ich prirodzeného prostredia.

Keďže táto rezervácia je vzdialená od hlavného mesta Brazzaville, ubytovanie v tomto regióne je obmedzené. Avšak, existuje niekoľko jedinečných a nezabudnuteľných možností, ako stráviť noc priamo v Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve.

Jednou z možností je táborovanie v stane uprostred divokej prírody. Pre tých, ktorí si želajú pocítiť prírodu na vlastnej koži, táborovanie je najlepšou voľbou. Môžete si vybrať medzi stanmi, ktoré sú vybavené základným vybavením, ako sú posteľné prádlo, toalety a sprchy, alebo sa rozhodnúť pre vybavenie stanu len s matracom a spacákom. Nocovanie v stanoch vám umožní pochopiť, ako život v rezervácii prebieha aj po zotmení. Môžete počúvať zvuky prírody, ako po melódii vydávanú hlasy rôznych vtákov, zatiaľ čo počúvate cvrčky. Taktiež môžete mať šťastie a počas noci zazrieť niekoľko zvierat, ktoré sa vyberajú na svoj nočný lov.

Ak preferujete pohodlnejšie ubytovanie, Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve tiež ponúka niekoľko chatiek a bungalovov. Tieto ubytovacie zariadenia sú komfortné a dobre zariadené. Sú tu k dispozícii jednolôžkové, dvojlôžkové alebo rodinné izby. Každá izba má vlastnú kúpeľňu a klimatizáciu, čo zaručuje príjemný a relaxačný pobyt. Ubytovanie v chatkách a bungalovoch je nielen pohodlné, ale aj poskytuje úžasný výhľad na okolitú prírodu a jej obyvateľov.

Okrem samotného ubytovania ponúka Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve aj rôzne aktivity a zážitky pre návštevníkov. Priamo v rezervácii si môžete užiť prechádzky po prírodnej stezke, kde spoznáte rozmanitosť flóry a fauny. Môžete sa vydať aj na vyhliadkovú plavbu po rieke Lesio, kde budete mať jedinečnú príležitosť vidieť zvieratá, ako sú hipopotami a krokodíly vo svojom prirodzenom prostredí.

Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je miestom, ktoré si návštevníci obľúbia nielen kvôli kráse a bohatstvu svojich prírodných zdrojov, ale aj kvôli jedinečným možnostiam na ubytovanie. Bez ohľadu na to, či si vyberiete táborovanie v stanoch alebo si vyhliadnete niektorú z útulných chatiek, presne tu nájdete vzrušenie a harmóniu, ktoré vám istotne zanechajú nezabudnuteľné spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


1. Čo je Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je chránená oblasť v Kongo-Brazzaville v Strednej Afrike.

2. Aké druhy zvierat sa tu nachádzajú?
Nájdete tu širokú škálu endemických a ohrozených zvierat, medzi nimi gorily, šimpanze, slony, buvolov, gazely a rôzne druhy vtákov a plazov.

3. Aká je rozloha rezervácie?
Rozloha rezervácie je približne 3 000 km².

4. Kto riadi rezerváciu?
Rezerváciu riadi organizačná jednotka s názvom Agence Nationale des Parcs Nationaux (ANPN), ktorá je zodpovedná za správu a ochranu všetkých národných parkov v Kongo-Brazzaville.

5. Čo je cieľom rezervácie?
Cieľom rezervácie je ochrana a ochrana biodiverzity v tejto oblasti, výskum a vzdelávanie o divokej faune a prírode.

6. Môžem navštíviť rezerváciu ako turista?
Áno, rezerváciu je možné navštíviť ako turista. Existujú rôzne programy pre turistov, vrátane safari, trekkingu a sledovania zvierat.

7. Kde môžem získať viac informácií o rezervácii a jej návšteve?
Môžete získať viac informácií o Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve a jej návšteve na oficiálnych webových stránkach ANPN alebo kontaktním mieste rezervácie.

8. Je potrebné mať špeciálne povolenie na návštevu rezervácie?
Áno, na návštevu rezervácie je zvyčajne potrebné mať povolenie, ktoré môžete získať cez ANPN alebo prostredníctvom správy rezervácie.

9. Sú v rezervácii dostupné ubytovacie zariadenia pre turistov?
Áno, rezervácia má niekoľko ubytovacích zariadení pre turistov, vrátane lodží a táborov.

10. Aké sú hlavné hrozby pre túto rezerváciu?
Hlavnými hrozbami pre Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sú nelegálny lov, odlesňovanie a poľovníctvo. ANPN usiluje o boj proti týmto hrozbám prostredníctvom presadzovania ochrany prírody a monitorovania rezervácie.


Dovolenka Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Dovolenka v Kongu – Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve predstavuje unikátnu príležitosť odkryť jedinečnú prírodu tohto afrického štátu. Táto dovolenka je určená pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zároveň si chcú užiť krásy divokej prírody.

Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa nachádza na juhu Konga a je jednou z najväčších chránených oblastí v tejto krajine. Táto rezervácia má rozlohu takmer 5000 štvorcových kilometrov a je domovom desiatok druhov zvierat vrátane goríl, slonov, levov, krokodílov a mnohých ďalších.

Dovolenka v tejto oblasti ponúka vynikajúcu príležitosť na pozorovanie zvierat v prírode. Návštevníci môžu stráviť niekoľko dní v safari vozidlách a sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho môžu turisti tiež navštíviť gorilie v ich prírodnom habitáte a pozorovať ich prirodzené správanie.

Okrem pozorovania zvierat sa turisti môžu tiež vybrať na prechádzky po prírode alebo rafting po rieke, ktorá preteká rezerváciou. Denné prechádzky ponúkajú príležitosť na objavovanie a preskúmanie rôznych častí lesa a okolitého sveta.

Na dovolenke v tejto oblasti budete mať príležitosť sledovať krásu krajiny, ktorú tvorí koloritná flóra a fauna. Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve skrýva nekonečné množstvo druhov rastlín, ktoré sú domovom pre množstvo druhov zvierat a hmyzu.

Ak hľadáte dovolenkový zážitok, ktorý Vám umožní úplne odlíšiť sa od všetkého, čo ste doteraz zaznamenali, potom dovolenka v Kongu – Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve bude určite tou správnou voľbou. Táto oblasť ponúka jedinečnú kombináciu dobrodružstva a krásnej prírody, ktorá bude určite nezabudnuteľnou súčasťou Vášho života.


Počasie Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa nachádza v južnej časti Konga, v africkej oblasti rovníkového dažďového lesa. Toto územie je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín a je jedným z najdôležitejších pralesov v tejto oblasti sveta. Práve preto je veľmi zaujímavé sledovať, aké počasie sa tu vyskytuje.

Klimatické podmienky v rezervácii sú typické pre dažďové pralesy a preto sa tu vyskytuje veľa vlhkosti a zrážok. Lesia v rezervácii vždy zostáva zelená a kvetúca, ale každé obdobie má svoje špecifiká a vlastnosti.

Obdobie sucha v Kongu trvá od decembra do apríla. V tomto čase teplota stúpa a môže sa pohybovať až okolo 30 stupňov Celzia. Vzduch je teda dosť suchý, a preto je to obdobie, kde sa môže vyskytnúť aj nebezpečenstvo požiarov, keďže je to tiež obdobie, kedy mnohé zvieratá a rastliny potrebujú veľa vody a hydratácie. Aj napriek tomu,že sú v tomto období zrážky nižšie, sú aj tak dôležité pre životné prostredie naozaj dôležité.

Po apríli začína v Kongu obdobie dažďov a to trvá až do konca novembra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 25 stupňov Celzia, ale vzduch je oveľa vlhkejší. Prichádzajú silné zrážky, ktoré umožňujú zvieratám a rastlinám prosperovať a žiť. Dokonca počas daždivého obdobia sa môžu v určitých častiach rezervácie vyskytovať aj povodne, ale to sa deje zvyčajne len v prípade, keď je zrážok naozaj veľa.

V území Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve žije množstvo druhov zvierat vrátane goríl, šimpanzov, lejonerov, žiráf, opíc, slonov, lesových antilop, hadov, krokodílov a mnohých ďalších. Vyhľadávanými zvieratami pre turistov sú najmä gorily, ktoré sú veľmi vzácne a ich pozorovanie je neprehliadnuteľným zážitkom.

Keďže Konga Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa nachádza v tropickom pásme a má rovníkové klima, ostáva tu počas celého roka podobné počasie. Netreba však zabúdať, že ako každé klimatické podmienky, aj tu sa môžu obdobia líšiť a záležať od konkrétnej destinácie v pralese a roka. Je vždy dôležité sa pred vycestovaním do tejto oblasti poriadne informovať a prijať potrebné opatrenia.


Letenka Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve is a breathtakingly beautiful and diverse wildlife sanctuary that is located in the heart of the Congo basin. This reserve is part of the larger Congo Basin Forest Ecosystem, which is the second-largest tropical forest in the world. It is a perfect destination for nature and wildlife lovers, offering a unique opportunity to witness some of the rarest and most incredible species of animals and birds.

To visit this beautiful wildlife reserve, you can book your flight to one of the two airports that are closest to the park: Maya-Maya Airport, located in Brazzaville, and Agostinho Neto International Airport, which is situated in Kinshasa. From there, it is a fairly easy journey to Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve. The park is located just a few hours away by car, and there are also options to take a river boat to the park’s entrance.

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve is home to an impressive collection of primates, including lowland gorillas, chimpanzees, and mandrills. The park also features a large variety of antelopes, including duikers, sitatungas, and bongos. One of the main attractions of the park is the Okapis. These elusive and rare animals, which are related to giraffes, are only found in the wild in the Congo Basin. The park is also home to over 270 species of birds, with many of them being endemic to the region.

Visitors to Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve have the option to explore the park in a variety of ways. Guided hiking tours are available for visitors who want to walk through the park’s lush rainforest and see all the amazing wildlife. Visitors can also travel by boat through the park’s beautiful rivers, giving them a unique perspective on the park’s lush landscape. For visitors who want to get even closer to the wildlife, there is an option to book a night in a treehouse nestled in the reserve's lush canopy.

Overall, Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve is an incredible destination that should not be missed by anyone who has a love for wildlife and nature. With its range of incredible animal and bird species and its stunning tropical rainforest setting, it is a place that will stay with you forever. So book your ticket today, travel to Congo, and experience the adventure and majesty of this beautiful wildlife reserve.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky