Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Maurícius Rodrigues Island

Letenka Maurícius Rodrigues Island


Maurícius a Rodrigues Island sú dva exotické ostrovy v Indickom oceáne, známe svojou nádhernou prírodou a úchvatnými plážami. Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku a chcete sa dostať na tieto malé rajské ostrovy, letenka je najlepším spôsobom, ako sa tam dostať.

Maurícius a Rodrigues Island ležia približne 560 kilometrov východne od afrického pobrežia, a preto je letecká doprava jedinou možnosťou, ako sa tam dostať rýchlo a pohodlne. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych častí sveta, vrátane Európy, Ázie a Afriky.

Ak cestujete z Európy, môžete si zvoliť medzinárodné letisko Sir Seewoosagur Ramgoolam Airport, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Mauríciusu. Toto letisko slúži ako hlavný príchodový bod pre medzinárodných cestujúcich a je spojené s mnohými európskymi mestami, ako napríklad Paríž, Londýn, Frankfurt a ďalšími.

Čas letu z Európy na Maurícius sa pohybuje okolo 11-12 hodín, v závislosti od miesta, odkiaľ odletíte. Existuje tiež možnosť sťažiť si letenku až do Rodrigues Island, ktorý je menší a menej známy ostrov. Let z Mauríciusu na Rodrigues Island trvá približne 1 hodinu.

Po prílete na Maurícius môžete si vychutnať všetky krásy tohto ostrova, vrátane bielych piesočnatých pláží, tyrkysových vôd a luxusných rezortov. Ak sa rozhodnete presunúť sa na Rodrigues Island, môžete vyhladať leteckú spoločnosť, ktorá ponúka priame lety medzi týmito dvoma ostrovmi. Alternatívou je trajekt, ale tento spôsob je viac časovo náročný a menej pohodlný.

Rodrigues Island, ktorý je oveľa menší ako Maurícius, je známy svojou unikátnou a autentickou atmosférou. Ostrov je často opísaný ako odľahlý kúsok rajského ostrova, kde sa môžete uchýliť od rušného mestského života a zažiť skutočnú pokojnú dovolenku.

Výber letenky na Maurícius a Rodrigues Island závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Existuje mnoho cestovných agentúr a webových stránok, ktoré ponúkajú výhodné balíčky vrátane letenky a ubytovania na týchto ostrovoch.

Nech už sa rozhodnete navštíviť Maurícius alebo Rodrigues Island, letenka je nevyhnutnou súčasťou vášho cestovného plánu. Užite si nádherné západy slnka, zážitky na pláži a objavte exotickú prírodu týchto rajských ostrovov. Prajem vám príjemný let a úžasnú dovolenku!


Počasie Maurícius Rodrigues Island


Maurícius a Rodrigues sú dva z najkrajších ostrovov v Indickom oceáne a sú čoraz populárnejšie ako dovolenkové destinácie pre turistov. Počasie na obidvoch ostrovoch je veľmi príjemné a podnebie je v týchto dvoch destináciách veľmi podobné.

Maurícius je známy svojimi nádhernými plážami a jasnou modrou vodou. Počasie v Mauríciu je tropické s horúcimi teplotami počas celého roka. V letných mesiacoch (december-február) teploty dosahujú 25-33°C a v zime (jún-august) sú teploty okolo 20-25°C. Zime sa často označuje ako obdobie studenej sezóny a môžete sa stretnúť s občasnými zrážkami a chladnými vetrami. No vzhľadom na to, že máte veľmi veľa slnečných dní v priebehu roka, môžete sa kedykoľvek vybrať na pláž a užiť si krásu tejto krajiny.

Zdá sa, že počasie má výrazný vplyv aj na ekonomiku týchto ostrovov. Turisti si vyberajú svoje cestovné destinácie na základe počasiu a plánujú si svoje dovolenky podľa toho, kedy je najlepší čas na návštevu. Hoci sú tieto ostrovy populárne ako celoročné cestovné destinácie, niektoré mesiace sú krajší ako iné a nabádajú turistov, aby si zarezervovali svoj pobyt skôr ako neskôr.

Rodrigues Island je tesne susediaci ostrov s Mauríciom a je rovnako nádherný s bielymi plážami a krištáľovo čistou vodou. Počasie na Rodrigues Islande sa líši od Mauríciu kvôli jeho polohy. Teploty sú v tomto ostrove nižšie ako v Mauríciu a v zime môžu teploty klesnúť na 18-22°C. V lete, od decembra do februára, teploty stúpajú na 28-33°C. Vôbec nevezmite na ňu, že miesto je menšie a menej navštevované, aj tak je to jedno z najlepsích miest na svete, kde si môžete vychutnať pokoj a krásu prirodzených scenérií.

Kombinácia týchto dvoch ostrovov robí toto miesto dokonalejším ako kedykoľvek predtým. Maurícius a Rodrigues Island sú skvelými miestami na odpočinok, rovnako ako na dovolenku s rodinou alebo s priateľmi. Nech už sa vydáte kamkoľvek, môžete sa tešiť na nádherné scenérie, príjemné počasie a nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Rodrigues Island


Čo je Rodrigues Island?
Rodrigues Island je malý ostrov v Indickom oceáne, patriaci k Mauríciu.

Ako sa dostanem na Rodrigues Island?
Lietadlom z Maurícia trvá let asi 1 hodinu a 10 minút.

Kedy je najlepší čas na návštevu Rodrigues Island?
Najlepšie obdobie pre návštevu Rodrigues Island je v období od júna do septembra, keď je suchá sezóna a teploty sú prijateľné.

Čo je tam na Rodrigues Island vidieť a robiť?
Na Rodrigues Island je veľa krásnych pláží, ktoré sú vhodné na kúpanie, potápanie a surfovanie. Okrem toho, môžete navštíviť mnoho historických miest, tradičných dedín a prírodných pamiatok.

Koľko stojí pobyt na Rodrigues Island?
Ceny sa líšia podľa sezóny a druhu ubytovania, ale bežne sa pohybujú v rozmedzí od 100-250 eur za noc.

Potrebujem víza na Rodrigues Island?
Ak ste občanom niektorých krajín, môžete navštíviť Rodrigues Island bez víz, na dobu do 90 dní. Inak je potrebné získať víza vopred.

Aké jazyky sa tam hovoria?
Rodrigues Creole a francúzština sú oficiálne jazyky na Rodrigues Island, ale angličtina a hindčina sú rozšírené jazyky, ktoré sa tam hovoria.

Je tam veľa turistov?
Rodrigues Island nie je taký rušný turistický priemer, ako napríklad Mauritius, ale stále priláka veľa turistov z celého sveta.

Ako sa tam pohybovať?
Najlepšie je si prenajať auto alebo skúter, ale môžete sa tam pohybovať aj taxíkmi, autobusmi či motorkami. Väčšina miest ale je v dochádzkovej vzdialenosti.


Ubytovanie Maurícius Rodrigues Island


Maurícius je známy svojou krásou a exotickým prostredím, ktoré pritiahne každého návštevníka. Keď sa však zoznámite s Rodrigues Island, môžete objaviť malý raj uprostred Indického oceánu.

Rodrigues Island je sesterský ostrov Maurícia, nachádza sa asi 560 kilometrov východne od hlavného ostrova. S rozlohou len 107 kilometrov štvorcových je pomerne menší a divoký ostrov, ktorý si udržal svoj pôvodný charakter a autenticitu.

Ak hľadáte pokoj a oddych, Rodrigues Island je ideálnou voľbou. Turizmus na ostrove je oveľa menej rozvinutý ako na Mauríciu, takže si môžete vychutnať nekonečné pláže a pokojné prostredie bez preplnených pláží a hotelov.

Na Rodrigues Island nájdete rôzne typy ubytovania, ktoré sa prispôsobujú rôznym potrebám a rozpočtom. Ak preferujete luxus, môžete si vybrať z niekoľkých luxusných rezortov, ktoré ponúkajú plnú starostlivosť a komfort. Mnohé z nich majú súkromné pláže, bazény a wellness centrá. Tieto rezorty si zakladajú na rozmanitosti a pestrých aktivitách, ako sú potápanie, šnorchlovanie, jazda na koni alebo vychádzky v prírode.

Pre tých, ktorí uprednostňujú niečo skromnejšie, môžete si vybrať z rôznych penziónov, hostiniek a rodinných ubytovaní, ktoré ponúkajú príjemné prostredie a útulné izby. Väčšina z nich je súkromná a poskytuje možnosť spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru.

Rodrigues Island je známy svojou veľkolepou prírodou a jedinečným ekosystémom. Môžete sa túlať po prekrásnych lagúnach, navštíviť korálové útesy a objaviť mnoho rôznorodých druhov rastlín a živočíchov. Medzi najpopulárnejšie miesta patria Gran Montagne, Les Trois Cavernes a Trou d'Argent, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady a scenérie.

Pre milovníkov vodných športov je Rodrigues Island rajom. Môžete sa venovať šnorchlovaniu alebo potápaniu, kde odpadne. Morské dny sú plné príjemných plávačiek, surfingu a jazdy na výletoch alebo loďkách. Milovníci rybolovu si môžu zabezpečiť výlety na otvorenom mori a zachytiť čerstvého morského úlovku.

Rodrigues Island sa môže tiež pochváliť skvelou miestnou kuchyňou, ktorá je založená na čerstvých produktoch a miestnych špeciáloch. Väčšina ubytovaní ponúka jedlá v rámci all-inclusive balíka, ale ak chcete skúsiť miestne dobroty, existuje tiež mnoho reštaurácií a plážových bufetov, kde môžete ochutnať morské plody a tradičné jedlá, ako je takó s kari a rôzne druhy korenia.

Rodrigues Island je malým tajomstvom v masovom cestovnom ruchu a súkromným útočiskom pre tých, ktorí si potrebujú oddýchnuť od stresu a zhonu bežného života. Ak hľadáte pokoj, prírodu a nedotknuté pláže, takýmto miestom by mala byť Rodrigues Island vašou prvou voľbou pri plánovaní výletu na Maurícius.


Dovolenka Maurícius Rodrigues Island


Dovolenka na Mauríciu a Rodrigues Island: Raj v Indickom oceáne

Maurícius a Rodrigues Island patria medzi najobľúbenejšie destinácie na dovolenku, a to s dobrým dôvodom. Tieto tropy ostrovy ležia v Indickom oceáne a ponúkajú nádherné pláže, krištáľovo čistú vodu, exotickú flóru a faunu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Tu je prehľad o tom, prečo by ste mali zvážiť dovolenku na Mauríciu a Rodrigues Island.

Maurícius je najväčší z ostrovov a domovom hlavného mesta Port Louis. Má široký výber luxusných rezortov, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a vynikajúce ubytovanie. Tieto rezorty majú často vlastné pláže, bazény a wellness centrá, takže tu nájdete všetko, čo potrebujete na relax. Pamätajte, že pobyt v all-inclusive rezorte môže byť vhodnou voľbou, pretože si nemusíte robiť starosti s jedlom a nápojmi.

Maurícius je známy aj svojou bohatou históriou a kultúrou. Môžete navštíviť múzeá, ako napríklad Musee de la photographie alebo Blue Penny Museum, kde môžete preskúmať históriu ostrova a artefakty pod morom. Tiež sa môžete zúčastniť tradičných miestnych osláv, ochutnať miestnu kuchyňu a objaviť pestrosť miestnej kultúry.

Pokiaľ ide o Rodrigues Island, je to malý susedný ostrov, ktorý ponúka pokojnejšiu a menej preplnenú alternatívu k Mauríciu. Tu sa môžete tešiť na prekrásne pláže s bieleho piesku, krištáľovo čisté vody a prírodné scenérie. Ostrov je ideálny pre tých, ktorí sa radi opaľujú na slnku alebo aktívne trávia čas. Môžete sa vydať na potápanie a objavovať podmorský svet alebo sa vydajte na prieskum ostrova a navštívte miestne dediny a rybárske prístavy.

Ak máte radi vodné športy, na Mauríciu a Rodrigues Island je mnoho možností. Môžete si vyskúšať jazdu na wakeboarde, kitesurfovanie, windsurfovanie alebo skúsenými potápačmi môžete objavovať koralové útesy a pozorovať farebné morské živočíchy. A ak chcete len relaxovať a užívať si krásu okolia, môžete si prenajať loď a ísť na romantickú plavbu okolo ostrovov.

V neposlednom rade, na Mauríciu a Rodrigues Island sa môžete tešiť z exotického jedla. Môžete ochutnať miestne špeciality, ako je kari creole, ktoré je typické pre oblasť. K dispozícii sú tiež rôzne reštaurácie ponúkajúce medzinárodnú kuchyňu, takže si určite vyberiete niečo pre vaše chute.

Dovolenka na Mauríciu a Rodrigues Island bude určite nezabudnuteľným zážitkom. S nádhernými plážami, prírodnými scenériami a možnosťami na potápanie a vodné športy si budete môcť užívať čas strávený v týchto rajských ostrovoch. Takže neváhajte a naplánujte si dovolenku na Mauríciu a Rodrigues Island už teraz.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky