Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Myanmar (Barma) Kengtung

Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Kengtung


1. Ako sa dostanem do Kengtungu z Yangonu?
Odpoveď: Môžete sa dostať do Kengtungu z Yangonu letecky cez vnútroštátne lety.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Kengtungu?
Odpoveď: Hlavné atrakcie v Kengtungu zahŕňajú chrámy Wat Zom Kham a Wat Phra Khanti, trh Kyaing Tong Market a vychádzky do okolitých horských oblastí.

3. Môžem si vyžiadať vízum na hraniciach pri vstupe do Kengtungu?
Odpoveď: Nie, musíte si vízum získať vopred v jednom z veľvyslanectiev alebo konzulátov Myanmaru.

4. Ako je to s bezpečnosťou v Kengtungu?
Odpoveď: Bezpečnosť v Kengtungu je obvykle pokojná, ale odporúča sa dodržiavať bežné opatrenia na ochranu osobnej bezpečnosti a sledovať cestovné upozornenia vlády.

5. Aké sú miestne jedlá a špeciality v Kengtungu?
Odpoveď: Niektoré z miestnych jedál a špecialít v Kengtungu zahŕňajú lahodný Salun Nung, jedlo z bambusových výhonkov a mäsové špízy.

6. Aké je počasie v Kengtungu?
Odpoveď: Počasie v Kengtungu je subtropické, s horúcimi letmi a mírnimi zimami. Letné monzúny môžu priniesť občasné dažde.

7. Koľko dní by som mal stráviť v Kengtungu?
Odpoveď: Väčšina ľudí strávi v Kengtungu 2-3 dni, aby mohli preskúmať hlavné atrakcie a okolité horské oblasti.

8. Ktoré iné destinácie sú blízko Kengtungu a stojí za to ich navštíviť?
Odpoveď: Niektoré z blízkych destinácií, ktoré stoja za návštevu z Kengtungu, sú Inle Lake, Bagan alebo Mandalay.

9. Môžem si prenajať motorové vozidlo na prehliadku Kengtungu?
Odpoveď: Áno, je možné si prenajať motocykel alebo auto na prehliadku Kengtungu.

10. Ak hovorím len anglicky, budem sa v Kengtungu vedieť dorozumieť?
Odpoveď: Niektorí obyvatelia Kengtungu rozumejú a hovoria anglicky, ale vo všeobecnosti nie je angličtina rozšírená. Môže byť užitočné mať základné slovníčky alebo používať znakový jazyk na komunikáciu.


Dovolenka Myanmar (Barma) Kengtung


Dovolenka v Myanmaru (Barma) je skvelou príležitosťou spoznať jedinečnú krajinu s bohatou históriou a kultúrou. A ak hľadáte miesto mimo hlavných turistických trás, Kengtung je ideálnou destináciou pre vás.

Kengtung je malé mesto nachádzajúce sa východne od Yangonu, hlavného mesta Myanmaru. Je obklopené zelenými kopčekmi a ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu. Mesto je známe svojou pestrou etnickou diverzitou a tradíciami. Je to jedno z mála miest, kde môžete zažiť autentický život kmeňových komunít, ktoré tu žijú stáročia.

Po príchode do Kengtungu si môžete prenajať bicykel a prejsť sa po meste. Okolie mesta je plné zaujímavých miest, ako napríklad chrámy s bohatou historickou architektúrou, tradičné domy a útulné trhy. Môžete tiež stráviť deň v okolitých dedinách a spoznať miestnu kultúru a tradície.

Jedným z najväčších lákadiel Kengtungu je možnosť stretnúť sa s miestnymi komunitami a zažiť ich tradície na vlastnej koži. Mnohé kmeňové skupiny v tejto oblasti si zachovali svoje tradičné odevy, jazyk a obyčeje. Môžete sa pridať k tancu, spevu alebo ochutnať miestne pochutiny. Miestni ľudia sú veľmi priateľskí a ochotní podeliť sa o svoje skúsenosti s vami.

Okrem stretnutia s miestnymi obyvateľmi je Kengtung aj výborným východiskovým bodom pre túry do okolitej prírody. Môžete sa vydať na prechádzky po kopcoch až k nádhernej vodopádu neďaleko mesta. Počas túr môžete obdivovať nádherné výhľady na okolitú krajinu a preskúmať niektoré z opustených chrámov a budhistických svätyň.

Ak ste nadšeným fotografom, Kengtung je ako stvorené pre vás. Miesto je plné farebných trhov, kde sa predáva tradičné oblečenie a remeslá. Môžete tiež fotografovať miestnych ľudí a ich jedinečné životné prostredie. Mnohí miestni ľudia sú veľmi otvorení a radi sa nechajú vyfotografovať.

V stravovacích zariadeniach v Kengtungu si môžete vychutnať typické miestne jedlá, ktoré sú založené na čerstvých surovinách a korení. Najznámejším miestnym jedlom je khao swè, špecialita z ryže s omáčkou a fazuľovou pastou.

Dovolenka v Kengtungu v Myanmaru vám ponúka jedinečný pohľad na miestne kultúry a tradície mimo turisticky preplnených oblastí. Zážitky, ktoré tu zažijete, zostanú vo vašej pamäti na dlhú dobu a určite si na ne veľmi rýchlo spomeniete. Preto sa neváhajte vydať na dovolenku do tohto fascinujúceho mesta a objaviť jeho skryté poklady.


Letenka Myanmar (Barma) Kengtung


Myanmar, známy aj ako Barma, je fascinujúca ázijská krajina s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Jednou z najzaujímavejších destinácií v tejto krajine je mesto Kengtung, ktoré je tiež známe ako Tachileik.

Kengtung je jedno z najdôležitejších etnických regiónov v Mjanmarsku a ponúka návštevníkom úchvatné zážitky, ktoré nemajú obdobu. Mesto je roztrúsené na malom kopci so zhliadkou do údolia, z ktorého sa môžete kochať nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu. Hlavnou atrakciou mesta je jeho rozmanité kultúrne dedičstvo, ktorého prvky sú stále viditeľné v jeho architektúre, životnom štýle a tradičných obyvateľov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kengtung, návšteva chrámu Wat Zom Kham bude nevyhnutnosťou. Tento buddhistický chrám je jednou z najstarších budov v meste a je domovom viac ako 300 budhov. Jeho nádherná architektúra a pokojná atmosféra vám poskytnú možnosť zažiť pravú budhistickú spiritualitu a oddych.

Ďalšou zaujímavosťou Kengtungu je jeho bohatá kultúra etnických skupín v regióne. Mnohí miestni obyvatelia sú príslušníkmi etnických skupín ako Shan, Akha, Lahu a ďalšie. Ich tradičné odevy, hudba, tanec a obyčaje sú skutočne unikátne a zaujímavé. Preto nezabudnite navštíviť tradičnú trhovú dedinu v Kengtungu, kde môžete získať autentický pohľad na miestnu kultúru a možno aj zakúpiť si niektoré tradičné remeslá.

Okrem kultúrnych zážitkov môžete tiež vyskúšať trekking v okolitých horách. Kengtung je obklopený nádhernou prírodou, kde nájdete rozmanité zelené kopce, rieky a vodopády. Turistické trasy ponúkajú možnosť objavovať tieto nádherné scenérie a tiež sa stretnúť s niektorými miestnymi ženami, ktoré nosia tradičné klobúky a majú unikátnu tvárnu farbu.

Ak chcete navštíviť Kengtung, existuje niekoľko možností ako sa tam dostať. Najpohodlnejším spôsobom je cestovať letecky. Letenky do Kengtungu sú obmedzené, ale môžete sa spoľahnúť na miestne letecké spoločnosti alebo skúsiť medzinárodné linky s prestupom. Je dôležité si vopred rezervovať letenku, pretože popularita tohto miesta rastie a kapacita je obmedzená.

Celkovo je Kengtung jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Myanmaru. Jeho bohaté kultúrne dedičstvo, úchvatné výhľady a prírodné scenérie poskytnú návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Ak máte záujem o objavovanie autentického miesta v Ázii, neváhajte a zarezervujte si letenku do Kengtungu.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Kengtung


Kengtung, ležiaci východne od Mandalay, je malebné mestečko v krásnej krajine Myanmaru (Barma). Je známe svojou bohatou kultúrou, tradičnou architektúrou a úchvatnou prírodou. Ak sa rozhodnete navštíviť tento unikátny kút sveta, budete musieť si zabezpečiť aj vhodné ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na dostupné možnosti a odporučíme vám niekoľko skvelých miest, kde sa môžete ubytovať.

Ak hľadáte luksusné ubytovanie, mali by ste sa pozrieť na atraktívne hotely a rezorty, ktoré sú rozmiestnené okolo mesta. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú moderné a dobre vybavené izby s výhľadom na okolitú krajinu. Budete mať prístup k bazénom, wellness centru a reštauráciám, kde si môžete vychutnať miestne špeciality. Tieto hotely vám poskytnú pohodlie a luxus, ktorý oceníte po náročnom dne strávenom objavovaním miestnych atrakcií.

Ak preferujete niečo skromnejšie, mestečko Kengtung ponúka aj rôzne menšie hotely a hostely. Tieto zariadenia sú často cenovo dostupnejšie a poskytujú jednoduché, ale čisté izby s potrebným vybavením. Budete mať príležitosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a zažiť ich pohostinnosť. Tieto ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v blízkosti centra mesta, čo umožňuje jednoduchý prístup ku kultúrnym a historickým pamiatkam.

Možnosťou je aj ubytovanie u miestnych obyvateľov. Mnohí z nich ponúkajú prenájom izieb alebo domčekov vo svojich domoch. Táto skúsenosť vám umožní vidieť autentický život v Kengtungu a získate nezabudnuteľné pripomienky o miestnej kultúre a tradíciách. Budete mať príležitosť ochutnať domáce jedlá a žiť skutočne ako miestni obyvatelia.

Ak ste dobrodružní typ, môžete si vybrať aj možnosť kempovania. Kengtung a jeho okolie ponúkajú množstvo malých prírodných úkrytov, v ktorých si môžete postaviť stan. Táto skúsenosť vám umožní byť jedným s prírodou a vychutnať si úžasné pohľady na okolitú krajinu. Nezabudnite si však zabezpečiť vhodné vybavenie a pozorovať pravidlá stanovania v tejto oblasti.

Pri plánovaní vašej cesty do Kengtungu nezabudnite zvážiť svoje individuálne preferencie a potreby. Sú osobitné možnosti, od luxusných hotelov po skromnejšie ubytovanie a možnosť kempovania. V každom prípade, bez ohľadu na váš výber, budete mať príležitosť objaviť krásu a kultúru tohto úchvatného mestečka v Myanmaru.


Počasie Myanmar (Barma) Kengtung


Myanmar, známy aj ako Barma, je krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa vyznačuje rôznorodou prírodou a kultúrou. Práve v meste Kengtung, nachádzajúcom sa vo východnej časti krajiny, sa nachádza unikátna klíma, ktorá ho odlišuje od ostatných častí krajiny.

Kengtung leží v horskej oblasti, kde sa stretávajú vyvýšeniny Shan a Kachin. Tieto hory predstavujú prírodnú bariéru, ktorá vplýva na miestne podnebie. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške približne 800 metrov nad morom, čo do veľkej miery ovplyvňuje teplotu a zrážky.

Kengtung má monzúnové podnebie s jasným rozdelením na suché a daždivé obdobie. Suché obdobie trvá od novembra do apríla, kedy prichádzajú chladné a suché vetry z východnej oblasti. Teploty sú počas tohto obdobia príjemné a pohybujú sa okolo 20 °C - 25 °C. Vyskytuje sa minimálna zrážková aktivita, čo robí toto obdobie veľmi vhodným na návštevu.

Na konci apríla a v máji sa teploty začínajú zvyšovať a nastáva prechodné obdobie medzi suchým a daždivým ročným obdobím. V tomto období sa môžu vyskytnúť krátke búrky a zrážky, no naďalej je toto obdobie relatívne suché v porovnaní s daždivým obdobím.

Daždivé obdobie sa začína v júni a trvá až do októbra. Počas tohto obdobia väčšinou prichádzajú silné monzúnové zrážky, ktoré môžu spôsobiť povodne a problémy v doprave. Teploty sú v tomto období nižšie, pohybujú sa okolo 15 °C - 20 °C. Napriek dažďom je táto doba vhodná na návštevu kvôli zeleni a krásnym krajinám kvitnúcich rastlín.

Kengtung je oblasť, ktorá si získava pozornosť cestovateľov nielen kvôli svojim kultúrnym a historickým pamiatkam, ale aj vďaka svojmu jedinečnému podnebiu. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť toto úžasné mesto, nezabudnite zobrať so sebou vhodné oblečenie a prípadne si overiť najaktuálnejšie predpovede počasia, aby ste si mohli plne užiť svoju cestu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky