Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Namíbia Namib Desert

Počasie Namíbia Namib Desert


Namíbia leží na juhozápadnej Afrike a jej klimatické podmienky sú silne ovplyvnené púšťou Namib. Hoci má Namíbia celkovo suché a horúce podnebie, klimatologické zmeny ovplyvňujú miestne počasie. V článku vám predstavíme variabilné podnebie tejto krajiny a charakteristické prvky jednej z najväčších púští na svete.

Namibská púšť je známa svojou extrémnou suchosťou a je to jedna z najstarších púští na svete. Nachádza sa v juhozápadnej časti Namíbie a na sever do juhoafrických provincií. Teploty sa pohybujú od priemerných 20-25 ° C pred poludním do 5-10 ° C v noci. Avšak teploty môžu dosiahnuť aj extrémne maximum a počasie môže byť silne ovplyvnené vietormi v letných mesiacoch. Púšť Namib je známa aj extrémnymi teplotnými výkyvmi počas dňa. V lete (od decembra do februára) sú teploty veľmi vysoké a môžu dosiahnuť až 50 ° C. V zime (od júna do augusta) padajú teploty na 0 ° C.

Namíbia má nepredvídateľné obdobie zrážok, ktoré sú zväčša nízke a sporadické, najčastejšie v zime. Na niektorých miestach v púšti padne až 50 mm zrážok za rok, čo zvyšuje množstvo rastlinných druhov, ktoré sa prispôsobili týmto obmedzeným podmienkam.

Okrem púšte Namib sú tu aj náhorné plošiny a vrchy, ktoré ovplyvňujú miestne podnebie. V niektorých oblastiach Namíbie je pouštny klimatický typ, v niektorých oblastiach je tropický dažďový les. Zvyčajne je podnebie v celej krajine suché a horúce, s chladnými nočnými teplotami, najmä v púšti Namib.

Podnebie Namíbie má vplyv na celý ekosystém krajiny. Zo suchých prednostných druhov môžete zaznamenať girafu, oryxa, geparda, leva a slona. Navyše púštny kaktus a rôzne druhy trávy sú adaptované na takéto drsné podmienky. Púšte Namib sú tiež domovom veľkého množstva druhov plazov, hmyzu a vtákov.

V Namíbii je však aj značný vplyv hospodárskych činností, ktoré súvisia s ťažbou nerastov a pastevectvom. Tieto aktivity majú potenciál ovplyvniť krajinný charakter Namíbie, a teda aj podnebie a biodiverzitu.

V záverečnej úvahe možno povedať, že často variabilné a drsné podnebie Namíbie má vplyv na miestny ekosystém a krajinný charakter. Púšť Namib, najväčšia púšť na svete, je stále zdrojom záujmu pre širokú verejnosť svojou pokojnou krásou a záhadným životom v púšti. Je to miesto, kde je možné vidieť, aký rozsah dokáže príroda prežiť a uplatniť sa vo veľmi drsnom prostredí.


Dovolenka Namíbia Namib Desert


Namíbia je jednou z najkrajších a najprírode blízkych oblastí na svete. Je to presne to miesto, kde môžete nájsť súzvuk medzi človekom a prírodou. Zároveň je to miesto, kde človek môže objaviť a prebudiť ten správny duch dobrodružstva. Pre tých, ktorí túžia po niečom novom a veľkom, čaká v Namíbii nekonečne množstvo niekedy až neuveriteľných prírodných scenérií.

Najväčšou prírodnou krásou v Namib Desert, ktorá je súčasťou parku Namib-Naukluft, sú pieskové duny Sossusvlei. Tieto duny majú vzrušujúce červené a oranžové farby a predstavujú jedno z najobdivuhodnejších miest na svete. Svoju krásu odhalujú najmä pri západe slnka, keď farby piesku prechádzajú zo žltých a oranžových odtieňov až k výraznejším červeným farbám.

Ďalšou prírodnou atrakciou v Namíbii je Divoký juh, kde sa nachádza približne 200 km dlhá púšť a park Fish River Canyon. Tento park je druhým najväčším kaňonom na svete a jeho roklinky, rokliny a hory sú nazývané „Mars“. Tento pekný park však vyžaduje určitú fyzickú zdatnosť, pretože turistom nie je umožnené tam ísť bez povolenia.

Ak ste fanúšik vodných športov, určite v Namíbii nemusíte neustále hľadať vhodné miesto na vodné dobrodružstvá, pretože tu nájdete nádherné pláže a súkromné lodenice. Navštíviť môžete aj miesta, kde sa stretávajú plachtári a surferi z celého sveta. Jedným z týchto miest je Walvis Bay, ktorý je tiež známy pre svoje rozmanité druhy vtákov a slané jazero Rich Park.

V Namíbii ďalej nájdete množstvo bohatých a zaujímavých miest, ako sú mestečká Windhoek, Swakopmund alebo Etosha Národný park. Pretože je Namíbia relatívne izolovaná od sveta, cestovateľ sa môže zrazu cítiť, akoby prenikol do minulosti. Namíbia je skutočne výnimočná a je to jeden z mála kúskov na zemi, ktoré sú stále prírodne neporušené.

V závere by som sa chcel zmieniť o tom, že Namíbia je bezpečná krajina a cestovateľov odtiaľ majú radi aj kvôli ich úsmevom a ochote pomôcť. Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám prinúti autentické miesto a umožní vám uniknúť od mestskej zábery, rozhodne sa vybrať do Namíbie, tou správnou voľbou.


Ubytovanie Namíbia Namib Desert


Namíbia je fascinujúcou krajinou s veľkými rozmanitými prírodnými krásami. Tento africký národ je skutočne bohatý na všetko, čo sa týka krásy, od zvierat až po jazero z ktorého nevychádza slaný potok. Ale bez pochyby najväčšou turistickou atrakciou v Namíbii je Namib Desert. Navštíviť toto miesto znamená ísť na cestu do nekonečných púští, rozpálenej slnkom, zázračne sfarbených skál a krehkých oáz. Ak uvažujete o relatívne neznámej, ale neuveriteľne malebnej destinácii, potom by navštívenie Namib Desert mohlo byť pre Vás tou správnou voľbou.

Ubytovanie v Namíbii

Pre tých, ktorí sa rozhodli pre Namíbiu ako ubytovanie počas pobytu v Namib Desert, existuje veľa možností, vrátane kempov, lodžií a hotelov. Najdôležitejšou vecou, ktorú treba zvážiť pri plánovaní cesty, je dĺžka pobytu a typ ubytovania, ktorý si vyberiete. Ak budete cestovať vlastným autom, mali by ste si zariadiť kempovanie v púšti. Kempovanie môže byť skutočne zaujímavým zážitkom, kde budete mať príležitosť prespať priamo v srdci púšte a sledovať nekonečné oblohy v noci.

Ak nechcete kempovať, môžete sa rozhodnúť pre luxusné ubytovanie v jednej z mnohých lodžií na okraji púšte. Tieto lodžie často ponúkajú pohodlné izby, reštaurácie s nadýchaným a chutným jedlom a dokonca aj bazény, aby ste si mohli vychutnať chladné osvieženie po dni v horúcom slnku.

Jednou z obľúbených lodží, ktorú vrelo odporúčame, je Sossusvlei Lodge. Táto luxusná lodžia ponúka dokonalé ubytovanie s nadštandardnými možnosťami pre svojich hostí. Nájdete tu spa, reštaurácie, bar a mnoho iných rekreácií. Okrem toho, táto lodge ponúka aj súkromné lety a balónovú jazdu po Namib Desert, čo je nezabudnuteľným zážitkom!

Najbližší mestečkom k Namib Desert je Sesriem. Mnoho hotelov a lodžií sa nachádza v rámci jeho blízkosti, takže nemusíte ísť ďaleko, aby ste si užili všetky prírodné krásy Namib Desert.

Výlety do Namib Desert

Ak ste si zarezervovali ubytovanie v Namib Desert, pripravte sa na to, že prvýkrát uvidíte krajinu, ktorá úplne zmrazí. Vzduchové tóny v púšti Namib sú neuveriteľne zaujímavé a sfarbenie, ktoré sa mení takmer každú hodinu, robí návštevu ešte viac zaujímavou.

Jeden z obrovských horizontov, ktorý je viditeľný z púšte Namib, je Sossusvlei. Je to oblast, kde sa nezvyklé pieskove duny stretávajú so zvláštnymi kvetinami, ktoré dokážu prežiť pod touto hroznou horúčavou. Sossusvlei je tiež miesto, kde nájdete charizmatické baobaby. Ide o stromy, ktoré sú takmer pokrčené a zdajú sa, že sú staršie ako celý svet.

Okrem Sossusvlei stojí za návštevu aj ‘výdychová skala’ Deadvlei. Je to miesto so zvláštnou krehkou krásou a s obrovským slnečným údolím. Nachádza sa v jeho okolí mnoho malých rybníkov, ktoré stoja na okraji skaly.

Namib Desert je miesto, kam sa ľudia vracajú, aby si užili nezapomenuteľnú dovolenku v nezabudnuteľnom prostredí, kde je každá minúta plná dobrodružstva. Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v Namíbii v Namib Desert, budete mať skutočne veľa zážitkov z tohto afrického skvostu krajiny.


Letenka Namíbia Namib Desert


Namíbia je krajinou jedinečnou v mnohých ohľadoch. Jeho najznámejšou črtou je Namibská púšť, jedna z najstarších a najkrajších na svete. Púšť, ktorá sa nachádza v juhozápadnej Namíbii, je bohatá na rôzne druhy fauny a flóry a ponúka úchvatné výhľady a scény ako máloktoré iné miesta na svete.

Ak hľadáte letenky do Namibského púšte, máte na výber z niekoľkých možností. Hlavným letiskom Namíbie je Medzinárodné letisko Hosea Kutako v hlavnom meste Windhoek. Z tohto letiska môžete vycestovať do rôznych častí krajiny, vrátane Namibského národného parku.

Existujú však tiež priame lety do mesta Walvis Bay, ktoré je nachádza priamo na pobreží Namíbie a je jednou z hlavných brán do Namibského národného parku. Toto letisko využívajú niektoré z najväčších leteckých spoločností na svete, ktoré ponúkajú lety z mnohých svetových miest.

Namíbia sa nejedná o lacné miesto na cestovanie, preto sa vyplatí trochu načasovať a zdokonaliť plán svojej cesty. Existujú však rôzne spôsoby, ako znížiť svoje náklady a usporiadať si lacnejšie lety do Namíbie.

Ak chcete zažiť nádherné scenérie, úchvatné výhľady a nezvyčajnú prírodu, potom namieriť svoje kroky k Namíbii a Namibskému púštnemu parku. Tento cestovateľský cieľ vám ponúka jedinečný zážitok, ktorému sa nebudete môcť odviazať. A koľko stojí letenka? Cena letenky môže byť veľmi široká, ale ceny začínajú približne od 600€.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Namib Desert


Otázky:

1. Kde sa nachádza Namibská púšť?
2. Aké zvieratá žijú v Namibskom púštnom ekosystéme?
3. Aké turistické aktivity sa dajú podnikať v Namibskom púštnom národnom parku?
4. Aké sú teploty v Namibskom púštnom ekosystéme?
5. Čo je Sossusvlei a prečo je to populárne miesto v Namibskom púštnom národnom parku?

Odpovede:

1. Namibská púšť sa nachádza na juhu Afriky, v Namíbii.
2. V Namibskom púštnom ekosystéme žijú napríklad gepardi, hyeny, antilopy, zvyšky leopardov, šakali a hadi.
3. V Namibskom púštnom národnom parku sa dajú podnikať turistické aktivity ako jazda na horskom bicykli, letecké výlety, safari, pešie túry, jamkovanie a celodenné výlety.
4. Teploty v Namibskom púštnom ekosystéme sú pomerne extrémne, s vysokými teplotami počas dňa a nízkymi teplotami v noci.
5. Sossusvlei je populárne miesto v Namibskom púštnom národnom parku, kde sa nachádza veľká červená piesková dunajská panva s najvyššou dunou vo svete. Turisti prichádzajú sem kvôli jej unikátnemu krajinnému charakteru.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky