Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Omán Ash Sharqiyah Sands

Letenka Omán Ash Sharqiyah Sands


Ak hľadáte úžasnú dovolenku v nadupanom a rušnom meste, môže byť výlet do Ománu tou správnou voľbou. Omán ponúka prekrásnu prírodu, malebné pláže a rôznorodé kultúry, ktoré stojí za to objaviť.

Jedným z najkrajších miest v Ománe je Ash Sharqiyah Sands. Tento púšťny región rozprestiera cez viac ako 10 000 kilometrov štvorcových a domovom pre mnoho beduínskych rodín. Keďže sa táto oblasť nachádza asi dve hodiny východne od hlavného mesta Maskat, letenka do Ománu je najlepšou častiou vašej cesty.

Ak ste sa nikdy predtým nevydali do púštneho regiónu, Ash Sharqiyah Sands Vám rozhodne umožní zažiť zvláštne zážitky a zážitky na cestách. Či už to je výlet na kamele, alebo nočné pozorovanie hviezd, určite sa tu nenudíte.

Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete sa prihlásiť na púštny surfový kurz, ktorý Vám umožní prekonať pieskové duny klasickým alebo motorovým sandboardom. A pre tých, ktorí sa chcú osviežiť, môžu navštíviť aj miestne prírodné jazerá v púšti.

Spojte sa s miestnymi naditými kulturami a tradičnými zvyklosťami, aby ste zažili skutočne unikátny cestovateľský zážitok. Púštní beduíni Vám radi ukážu svoje tradície a znalosti ohňa, výroby oblečenia a tradičnej kuchyne.

Ponúka sa tu aj možnosť ubytovania priamo uprostred púšte, kde sa môžete voľne prechádzať a užívať si pokoj a ticho, ktoré tu vládne.

Ak chcete zažiť niečo úplne odlišné od bežného cestovania, letenka do Ománu a následne návšteva púštnych regiónov môže byť pre vás tou správnou voľbou. Ash Sharqiyah Sands Vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a veľa zážitkov, ktoré si budete pamätať navždy.


Najčastejšie otázky a odpovede Omán Ash Sharqiyah Sands


1. Aká je poloha Ash Sharqiyah Sands?
- Ash Sharqiyah Sands sa nachádza v Ománe, východne od hlavného mesta Maskatú.

2. Ako sa tam dostanem?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do oblasti Ash Sharqiyah Sands, je cestou z Maskatu autom, prípadne môžete využiť služby miestnych turistických spoločností, ktoré organizujú výlety a prepravu.

3. Aké sú atrakcie v Ash Sharqiyah Sands?
- Hlavnou atrakciou v oblasti Ash Sharqiyah Sands sú rozsiahle piesčité duny, ktoré ponúkajú možnosti surfovania na piesku, jazdy na hrebene a sledovania zachodu slnka. Taktiež tu môžete navštíviť tradičné beduínske tábory, kde sa dozviete viac o miestnom životnom štýle a kultúre.

4. Je možné prespať v Ash Sharqiyah Sands?
- Áno, v oblasti Ash Sharqiyah Sands sú k dispozícii rôzne turistické tábory a kempy, kde môžete stráviť noc a zažiť autentický beduínsky zážitok. Niekedy je tiež možné stanovať v dunách.

5. Ako dlho by som mal/a stráviť v Ash Sharqiyah Sands?
- Odporúča sa stráviť aspoň jednu alebo dve noci v Ash Sharqiyah Sands, aby ste mali dosť času na objavovanie a užívanie si dunnej krajiny a aktivít.

6. Aké aktivity sú k dispozícii v Ash Sharqiyah Sands?
- Medzi populárne aktivity v Ash Sharqiyah Sands patrí jazda na hrebene, surfovanie na piesku, sledovanie západu slnka, jazda na kamele, sledovanie nočnej oblohy a konanie jazd na All Terrain Vehicle (ATV).

7. Je potrebné mať špeciálnu výbavu na návštevu Ash Sharqiyah Sands?
- Nie je potrebná žiadna špeciálna výbava, no odporúča sa mať so sebou vodu, ochranný krém a náležitý oblek na ochranu pred slnkom a pieskom. Ak prespávate v tábore, môžete si tiež priniesť spacie vaky a hygienické potreby.

8. Aké je najlepšie obdobie pre návštevu Ash Sharqiyah Sands?
- Najlepšie obdobie pre návštevu Ash Sharqiyah Sands je v zime (november až marec), keď sú teploty príjemné a nie je príliš horúco. V lete sa teploty môžu vyšplhať až na 50 stupňov Celzia, čo je pre niektorých ľudí príliš extrémne.

9. Je potrebné si zamluviť vstupenku do Ash Sharqiyah Sands?
- Nie je potrebné si zamluvovať vstupenku do samotnej oblasti Ash Sharqiyah Sands, no ak plánujete stráviť noc v turistickom tábore, je odporúčané si miesto zarezervovať dopredu.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Ash Sharqiyah Sands?
- V Ash Sharqiyah Sands sú k dispozícii rôzne turistické tábory a kempy, kde môžete prespať. Väčšinou ponúkajú ubytovanie v tradičnom beduínskom štýle, čo prispieva k autenticite zážitku.

11. Je v Ash Sharqiyah Sands bezpečné cestovať?
- Ash Sharqiyah Sands a celý Omán sú považované za bezpečné destinácie pre turistov. No, ako všade, odporúča sa dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť si vedomý/á miestnych zvykov a kultúry.


Dovolenka Omán Ash Sharqiyah Sands


Omán Ash Sharqiyah Sands je jedným z najkrajších miest na svete, ktorého návšteva sa vám určite zapíše do pamäti na celý život. Toto miesto láka turistov z celého sveta svojou neskutočne krásnou pouštnou krajinou a unikátnymi kultúrnymi zážitkami.

Ash Sharqiyah Sands, tiež známe ako Wahiba Sands, sa nachádza v stredovýchodnom Ománe a rozprestiera sa na ploche viac ako 12 500 km2. Táto rozsiahla poušť vytvára nádherne jemné piesočné duny, ktoré sa menia v závislosti od svetla a súvisiaceho tieňa. Práve táto unikátna hravo meniaca sa krajiná prilákala pozornosť mnohých filmových tvorcov a turistov.

Pre tých, ktorí sa túžia ponořiť do tejto krásnej exotiky, je tu zadarmo kempovisko, kde si môžete rozložiť stan a prespať pod širým nebom. Okrem toho môžete tiež zažiť autentický pobyt v Beduínskom tábore, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá a zoznámiť sa s miestnou kultúrou.

Ash Sharqiyah Sands je miestom, kde môžete zažiť adrenalínové zážitky, ako je jazda na piesočných dunami na štvorkolkách alebo vytúženým pohľadom na zachytenie západu slnka na vrchole nádherných dun. Samozrejmosťou je tiež prechádzka na ťažko dostupné miesta so sprievodcom.

V prípade, že túžite po menšom kúsky dobrodružstva a výletnej aktivity, Vyberte sa do okolitých oáz a osád, kde si môžete vychutnať tradičné čaje a pozorovať typický život miestnych ľudí. Omán je známy svojou pohostinnosťou a vítaním hostí, takže môžete byť si istí, že vás miestni obyvatelia privítajú s otvorenou náručou.

Okrem prírodných krás a tradičných zážitkov v Ománe sa môžete potešiť aj v nádherných plážach a teplých vodách na pobreží. Tieto pláže sú ideálne miesto na oddych po aktivitách v poušti a užiť si relaxačné kúpanie alebo vodné športy, ako sú potápanie alebo surfovanie.

Ak plánujete navštíviť Omán Ash Sharqiyah Sands, je dôležité si uvedomiť, že táto oblasť je relatívne izolovaná od hlavných turistických atrakcií a je viac než odporúčané využiť služby sprievodcu. Tí vám pomôžu s navigáciou po poušti a naučia vás základným technikám prežitia v takto drsnom prostredí.

Vzhľadom k tomu, že Ash Sharqiyah Sands je obľúbenou destináciou pre turistov po celý rok, je dôležité si rezervovať ubytovanie skôr, najmä ak plánujete navštíviť túto oblasť počas hlavnej turistickej sezóny. Niektoré z tábory v poušti ponúkajú luxusné bungalovy s vlastnou kúpeľňou a jedlom získaným z miestnych produktov.

Ak ste pripravení na skutočné dobrodružstvo a nezabudnuteľné zážitky, Osobná návšteva Ománu Ash Sharqiyah Sands je tou správnou voľbou. Poušť ponúka nádherné scenérie, ktoré vám vezmú dych a jedinečnú príležitosť priblížiť sa k miestnej kultúre a zvykom. Bez ohľadu na to, či sa zaujímate o povrchové aktivity alebo sa chcete pohrávať so slobodou pieskových dun, Ash Sharqiyah Sands vás určite očarí svojou krásou.


Ubytovanie Omán Ash Sharqiyah Sands


Omán je krajinou s krásnymi prírodami a bohatou históriou. Jednou zo zaujímavých lokalít, ktoré by mohli byť zaujímavé pre turistov navštíviť, je Ash Sharqiyah Sands. Nachádza sa vo východnej časti krajiny a je známa pre svoje veľké piesočné duny a malebné krajiny. Ak plánujete navštíviť Ash Sharqiyah Sands, bude vám na výber ponúknuté rôzne možnosti ubytovania.

Prvou možnosťou je pobyt na stanovom tábore, kde si môžete vychutnať krásu a ticho svojho okolia. Takéto tábory sa nachádzajú priamo v piesočných dunách Ash Sharqiyah Sands a zaručia vám skutočný zážitok z tradičného kempovania v Ománe. V stanoch sa nachádza vlastné lôžko, kúpeľňa a zabezpečená strava.

Ďalšou možnosťou je pobyt v hoteli, ktoré sa nachádza v blízkosti piesočných dun. Jedným z najlepších hotelov v tejto oblasti je Desert Nights Camp. Tento hotel ponúka 30 luxusných stanov s kúpeľňou, klimatizáciou, obedovou miestnosťou a súkromnou terasou, z ktorej môžete sledovať západy slnka nad piesočnými dunami.

Pre tých, ktorí hľadajú viac luxusu a súkromia, je tu možnosť ubytovania v súkromnej vile. Vile v tejto oblasti je veľmi málo, ale ponúkajú tradičné ománske vybavenie a sú obklopené krásou piesočných dun.

Ak sa rozhodnete zostať v Ash Sharqiyah Sands, nájdete tu aj množstvo možností pre zábavu a poznávanie kultúry a tradícií Ománu. Môžete sa napríklad zúčastniť výletu na kameľoch, tradičných tancov alebo kúpanie v termálnych prameňoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti piesočných dun.

Ash Sharqiyah Sands je takou oblasťou, kde získate autentický zážitok z Ománu a jeho kultúry a tradícií. Ubytovanie v tejto oblasti neponúka len kvalitu a pohodlie, ale aj nezabudnuteľné zážitky z pobytu v ománskych piesočných dunách.


Počasie Omán Ash Sharqiyah Sands


Omán Ash Sharqiyah Sands je jedným z najkrajších miest v Ománe. Toto miesto je známe svojimi púštnymi dunami, ktoré prekrývajú rozlohu okolo 15 000 km². Ash Sharqiyah Sands, ktoré sú aj známe ako Wahiba Sands, sú domovom pre množstvo divokých zvierat a rastlín, ktoré sa dokážu prispôsobiť extrémnym podmienkam, aké v púšti panovali.

Klima a počasie v Ash Sharqiyah Sands je veľmi ťažko predvídateľné. Najhoršie obdobie sa považuje za leto, keď sa teploty vyšplhajú až na 50 °C. V zime sú teploty nižšie, a to približne na úrovni 20 °C. V Ash Sharqiyah Sands sa môže vyskytnúť veľké množstvo pieskových búrok, ktoré sú namiesto dažďa pre túto oblasť typické.

Keď prichádzajú letné mesiace, mnohí turisti a návštevníci sa do Ash Sharqiyah Sands odhodlajú len ťažko. Ale pre tých, ktorí hľadajú skúsenosť s duchom púšte, existuje veľa vecí, ktoré môžu urobiť. Jedným z najlepších spôsobov, ako vidieť tunajšie obrovské duny, je džípovým safari. Cestovanie v off-road vozidlách vás prevedie cez dĺžku a šírku Ash Sharqiyah Sands, kde si môžete užiť skutočne klenoty úžasnej krajiny.

Okrem džípového safari môžete v Ash Sharqiyah Sands prežiť aj tradičný arabský beduínsky život. Niektorí z miestnych obyvateľov ponúkajú možnosť tráviť noc v ich beduínskych stanoch, kde si môžete vychutnať výbornú arabskú kávu, rozprávať si o kultúre a tradíciách nomádov a zažiť nádherný pohľad na nočné nebo a hviezdy.

Ash Sharqiyah Sands je jedným z najkrajších miest v Ománe, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Bez ohľadu na ročné obdobie či počasie, ktoré tam zastihnete, budete mať nezabudnuteľnú skúsenosť.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky