Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


1. Aké druhy korytnačiek môžeme vidieť v Reservácii Ras Al Jinz Turtle?
- V reservácii je možné vidieť druhy korytnačiek ako je Green, Loggerhead a Olive Ridley.

2. Kedy môžeme vidieť vyliahnutie korytnačiek v reservácii Ras Al Jinz Turtle?
- Vyliahnutie korytnačiek je obvykle možné pozorovať v období od mája do septembra.

3. Ako dlho trvá prechovávanie vajec korytnačiek v rezervácii?
- Prechovávanie vajec korytnačiek trvá asi 60 dní.

4. Aká je veľkosť rezervácie Ras Al Jinz Turtle?
- Rezervácia má rozlohu okolo 120 km2.

5. Ako dlho trvá prehliadka reservácie Ras Al Jinz Turtle?
- Prehliadky v reservácii trvajú približne 1,5 hodiny.

6. Je možné fotografovať alebo natáčať v reservácii Ras Al Jinz Turtle?
- Áno, je možné fotografovať alebo natáčať v rezervácii, avšak použitie blesku je zakázané.

7. Je povolené dotýkať sa korytnačiek v reservácii?
- Nie, dotýkanie sa korytnačiek je prísne zakázané, aby sa minimalizoval stres a ohrozenie pre ne.

8. Musíme si rezervovať miesto na prehliadku vopred?
- Áno, je vhodné si rezervovať miesto na prehliadku vopred, pretože počet miest je obmedzený.

9. Kedy si máme rezervovať prehliadku v reservácii Ras Al Jinz Turtle?
- Odporúča sa rezervovať prehliadku v rezervácii približne týždeň dopredu.

10. Aká je vstupná cena do reservácie Ras Al Jinz Turtle?
- Vstupná cena sa líši v závislosti od veku a štátu, napríklad pre dospelých je to okolo 5-10 Rialov.


Dovolenka Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Omán je fascinujúcou krajinou, známou svojou nádhernou prírodou a bohatou históriou. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v Ománe patrí aj Ras Al Jinz Turtle Reserve, známe aj ako park korytnačiek Ras Al Jinz. Tento rezervát je jedným z najväčších hniezdišť pre morské korytnačky na svete a ponúka jedinečný zážitok pre návštevníkov.

Ras Al Jinz Turtle Reserve sa nachádza na východnom pobreží Ománu, pri malom rybárskom mestečku Ras Al Jinz. Toto miesto je domovom pre niekoľko druhov morských korytnačiek, vrátane slávnych obrovsých zelených korytnačiek. Každý rok sa sem tisíce korytnačiek vydávajú z mora na pláž, aby nakladali svoje vajíčka.

Jedinečnosť tohto rezervátu spočíva v tom, že návštevníci majú možnosť pozorovať tento obrovský prírodný fenomén na vlastné oči. Ras Al Jinz Turtle Reserve umožňuje organizované nočné výpravy, kedy návštevníci majú možnosť sledovať korytnačky, ako vyhrabávajú hniezda a nakladajú vajíčka do piesku. Potom môžete byť svedkami, ako sa nedávno vyliahnuté mláďatá korytnačiek po strastiplnej ceste dostanú do mora.

Nočné výpravy sú vedúci odborníci v rezerváte, ktorí poskytujú cenné informácie o korytnačkách a ich biológii. Tiež vám ukážu, ako sa správne chovať na pláži, aby sme minimalizovali rušenie pre korytnačky. Je dôležité zachovať ticho a rešpektovať ich prirodzené prostredie.

Okrem nočných výprav môžete tiež navštíviť výstavu o morských korytnačkách, ktorá poskytuje informácie o vedeckom výskume a ochrane týchto zraniteľných tvorov. V rezerváte sa nachádza aj malá reštaurácia a ubytovacie zariadenia pre tých, ktorí si prajú zostať na dlhšie a objaviť všetky krásy tohto miesta.

Návšteva Ras Al Jinz Turtle Reserve je nesmierne vzrušujúcim a emocionálnym zážitkom. Neexistuje nič úžasnejšie ako sledovať, ako sa tieto ohrozené tvory vydávajú na pláž a pokračujú v cykle života. Je to pripomienka zraniteľnosti prírody a potreby chrániť a zachovať tieto vzácne druhy.

Ak sa chystáte na dovolenku do Ománu, určite nevynechajte návštevu Ras Al Jinz Turtle Reserve. Bude to zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život. Pokorne si pozorujte tieto nádherné tvory a pochopíte, prečo je tak dôležité chrániť a zachovávať našu prírodu.


Letenka Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Omán je krajina zázrakov a skrytých pokladov. Vlastní mnoho miest, ktoré si nechávajú všetky tajomstvá pre návštevníkov odhalené, vrátane Ras Al Jinz Turtle Reserve. Táto rezervácia ma miestnu severskú pláž, ktorá sa stáva domovom pre veľa rôznych druhov morských korytnačiek, vrátane ohrozených druhov. Ak ste milovníkom prírody, určite si užítete návštevu tohto miesta a opantáte sa krásou a pokojom, ktorým rezervácia prekypuje.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ras Al Jinz Turtle Reserve, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letisko v hlavnom meste Ománu, Muscate. Z Muscatu sa dostanete do Ras Al Jinz Turtle Reserve cestou (najlepšie nájomným autom). Cesta trvá asi 2 hodiny, ale stojí to za to, keďže táto oblasť ponúka niektoré z najkrajších scenérií na svete.

Cena letenky závisí od dátumu a doby trvania návštevy. Najlepšie je vyhľadať on-line dostupnosť letov a rezervovať si letenku vopred. Vo väčšine prípadov to znamená, že vám môžu byť ponúknuté výhodnejšie ceny.

Keď už budete v Ras Al Jinz Turtle Reserve, môžete si užiť mnoho aktivít a sledovať morskej korytnačky, ktoré známe sem prichádzajú každoročne kladú vajcia. Ak chcete mať čo najlepší zážitok, odporúča sa navštíviť turtle reserve v noci. Rezervácia môže chrániť a sledovať uloženie vajec, kým sa korytnačky vrátia do oceánu.

Miesto je zároveň skvelým miestom na pobyt. Ras Al Jinz Turtle Reserve má niekoľko hotelov a bungalov, ktoré si môžete rezervovať špeciálne odpočívať, čo je veľmi vydarená dovolenka pre každého.

Všetky návštevníci musia dodržiavať určité pravidlá a pokyny, aby sa tým chránili morské korytnačky. Takže ak chcete priniesť domov krásne spomienky, ale zároveň chcete byť zodpovedním turistom, nechajte si od miestnych poradiť ako sa správne chovať v prírode.

Celkovo, návšteva Ras Al Jinz Turtle Reserve je určite jedinečný zážitok a jedna z tých nezabudnuteľných vecí na vašom zozname. Tou budete mať krásne spomienky, ktoré budete chcieť zdieľať a pripomínať po zvyšok života.


Počasie Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Omán, konkrétne Ras Al Jinz Turtle Reserve, je známy svojou nádhernou prírodou a umeleckými bohatstvami. Jedným z najfascinujúcejších javov v tejto oblasti je miesto, kde sa stretávajú morské korytnačky. Okrem tejto atrakcie je tu aj zaujímavé počasie, ktoré dodáva čarovný nádych tomuto miestu.

Počasie v Ras Al Jinz Turtle Reserve je typické pre oblasť Arabského poloostrova. Väčšinou je tu veľmi horúco, takže júl a august sú najteplejšími mesiacmi. Teploty sa v tomto období môžu vyšplhať na neuveriteľných 40°C a v niektorých prípadoch dokonca viac. Preto je najlepšie navštíviť túto rezerváciu buď na jar, keď sú teploty príjemnejšie, alebo na jeseň, keď sa teploty začnú chladiť.

Ak sa teda rozhodnete navštíviť Ras Al Jinz Turtle Reserve na jar alebo na jeseň, môžete sa tešiť na teploty okolo 20-30°C, čo je prijateľnejšie pre väčšinu návštevníkov. S týmito teplotami môžete ľahko študovať faunu a flóru okolia a vychutnať si krásy tohto miesta bez nepríjemného pocitu horúčavy.

Okrem teplôt je zaujímavé aj množstvo dažďa v Ras Al Jinz Turtle Reserve. Vzhľadom na suchý púštny charakter regiónu je množstvo zrážok v tejto oblasti veľmi nízke. Väčšinou prší len veľmi málo a obdobie od marca do mája býva najvlhkejšie. Aj v tomto prípade je najlepšie navštíviť miesto buď pred alebo po daždivom období, keď môže byť krajina v plnom kvete a kvitnutie.

Navyše, pobrežná poloha Ras Al Jinz Turtle Reserve prináša morskú vlnu osvieženia. Preto sa tu vytvára príjemné miesto pre relaxáciu a oddych. Morské brízy pridávajú v miestnych horúčavách potrebnú osviežujúcu zložku.

Je dôležité poznamenať, že pri návšteve Ras Al Jinz Turtle Reserve bude potrebné si zobrať ochranné oblečenie a dostatočné množstvo vody. Vzhľadom na extrémne teploty je nevyhnutné skrátiť čas strávený na slnku a zabrániť prehriatiu alebo úpalu.

Celkovo je počasie v Ománe, najmä v Ras Al Jinz Turtle Reserve, jedinečné a zaujímavé. Môžete sa tešiť na teplo, slnko, krásne pláže a exotickú faunu a flóru. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, vždy sledujte aktuálne predpovede počasia a pripravte sa na príchod do tejto unikátnej rezervácie.


Ubytovanie Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Ras Al Jinz Turtle Reserve: Nezabudnuteľné ubytovanie v Ománe

Omán je krajinou bohatou na nádherné prírodné scenérie, fascinujúcu kultúru a jedinečnú faunu. Medzi najzáživnejšie a najneobvyklejšie miesta, ktoré môžete navštíviť v tejto krajine, patrí Ras Al Jinz Turtle Reserve - rezervácia žiarlivých korytnačiek.

Located in the eastern region of Oman, Ras Al Jinz Turtle Reserve offers a remarkable experience for nature lovers, wildlife enthusiasts, and those seeking a memorable adventure. The reserve was established in 1996 to protect and conserve the endangered green turtles that nest on its shores.

Rezervácia sa nachádza východnej časti Ománu a ponúka neobyčajný zážitok pre milovníkov prírody, nadšencov do divokej fauny a tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľné dobrodružstvo. Rezervácia bola založená v roku 1996 s cieľom chrániť a zachovávať ohrozené zelené korytnačky, ktoré sa na jej brehoch pária.

Ak sa rozhodnete stráviť noc v Ras Al Jinz Turtle Reserve, môžete si vybrať medzi dvoma typmi ubytovania - hotelovou izbou alebo stanom. Hotelové izby sú moderne zariadené a ponúkajú veľké pohodlie a zariadenia. Stanovanie zase poskytuje jedinečný zážitok spánku v prírode, priamo na pláži, pod hviezdnou oblohou. Nedá sa porovnať s ničím iným.

Okrem nezabudnuteľného ubytovania môžete v rezervácii vychutnať množstvo ďalších aktivít. Najpopulárnejšou z nich je výlet po pláži, kde môžete sledovať živy korytnačky, ako svojpomocne kladú svoje vajcia do piesku alebo novonarodené korytnačky, ako sa vydávajú na svoj prvý dobrodružný plav. Tieto zážitky vás prenesú do úplne iného sveta a ponúknu vám možnosť vidieť prírodu v jej najprirodzenejšej forme.

V rezervácii nájdete aj múzeum a návštevnícke centrum, kde sa môžete dozvedieť viac o životnom cykle korytnačiek a prinavrátiť si vedomosti o dôležitosti ochrany morskej biodiverzity.

Nech už sa rozhodnete zostať v hoteli alebo si postaviť stan, budete mať prístup k reštaurácii ponúkajúcej lahodné omanijské jedlá a neuveriteľný výhľad na more. Ubytovanie v Ras Al Jinz Turtle Reserve je výnimočné nielen pre svoje neopakovateľné prostredie, ale aj pre skvelú starostlivosť personálu. Ich úroveň pohostinnosti a ochota pomôcť vám zabezpečia nezabudnuteľné a pohodlné zážitky.

Ras Al Jinz Turtle Reserve je pravdepodobne jedným z najlepších miest na svete, kde si môžete pozrieť tieto ohrozené morské tvory v ich prirodzenom prostredí. Ak túžite po nezabudnuteľnom dobrodružstve a chcete vidieť niečo úplne unikátne, určite by ste si mali túto destináciu naplánovať na svojej cestovateľskej trase.

Vyrazte do Ománu a objavte nádherný svet Ras Al Jinz Turtle Reserve - miesto, kde morská fauna a prírodná krása vám zostanú v pamäti na veľmi dlhú dobu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky