Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Saudská Arábia Farasan Banks Marine Sanctuary

Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia Farasan Banks Marine Sanctuary


1. Čo je Farasan Banks Marine Sanctuary?
Farasan Banks Marine Sanctuary je chránené územie v Saudskej Arábii, ktoré zahŕňa mnoho malých ostrovov a koralových útesov.

2. Aké druhy morských živočíchov môžem vidieť v Farasan Banks Marine Sanctuary?
V Farasan Banks Marine Sanctuary môžete vidieť rôzne druhy morských živočíchov, ako sú napríklad delfíni, žraloky, raje, korytnačky a mnoho ďalších.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Farasan Banks Marine Sanctuary?
Najlepší čas na návštevu Farasan Banks Marine Sanctuary je v období od novembra do apríla, keď sú teploty nižšie a voda je jasnejšia.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Farasan Banks Marine Sanctuary?
V Farasan Banks Marine Sanctuary môžete plávať alebo šnorchlovať, rybárčiť, kajakovať a mnoho ďalších aktivít v závislosti od vašich záujmov.

5. Je Farasan Banks Marine Sanctuary prístupné turistom?
Áno, Farasan Banks Marine Sanctuary je prístupné turistom, avšak iba s povolením od vlády Saudskej Arábie.

6. Ako sa môžem dostať do Farasan Banks Marine Sanctuary?
Do Farasan Banks Marine Sanctuary sa môžete dostať letecky alebo trajektom z hlavného mesta Rijádu.

7. Je možné prenocovať v Farasan Banks Marine Sanctuary?
Áno, v Farasan Banks Marine Sanctuary je k dispozícii ubytovanie vo forme kempov a malých bungalovov.

8. Aké sú pravidlá a predpisy pre návštevu Farasan Banks Marine Sanctuary?
Pred návštevou je potrebné získať povolenie od vlády Saudskej Arábie. Na území chráneného územia platia špecifické pravidlá pre ochranu životného prostredia, ktoré musia byť dodržiavané. Tiež je zakázané poškodzovať koraly, kúpať sa počas obdobia rozmnožovania rýb a zvierat a podobne.


Ubytovanie Saudská Arábia Farasan Banks Marine Sanctuary


Saudská Arábia je krajina s bohatou históriou, krásnou prírodou a mnohými atrakciami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest na návštevu je Farasan Banks Marine Sanctuary - nádherná oblasť plná rôznych druhov morských živočíchov a koralov.

Farasan Banks Marine Sanctuary sa nachádza na juhozápadnom pobreží Saudskej Arábie a rozprestiera sa na ploche 2000 kilometrov štvorcových. Táto krásna oblasť je jednou z najlepších miest na svete pre potápanie a šnorchlovanie. Návštevníci tu môžu vidieť okrem množstva koralov aj delfíny, ryby, raje, žraloky a iné morské živočíchy.

Saudská Arábia si veľmi zakladá na ochrane prírody a Farasan Banks Marine Sanctuary je skvelým príkladom toho. Územie bolo vyhlásené za chránenú oblasť už v roku 1983 a v súčasnosti je pod ochranou vlády. Turistov sem preto privádza nielen krása miesta, ale aj snaha zabezpečiť ochranu tohto územia pre budúce generácie.

Pre návštevníkov je v Farasan Banks Marine Sanctuary k dispozícií niekoľko možností ubytovania. Najlepšie je vybrať si niektorý z hotelov alebo bungalovov, ktoré sú rozmiestnené v oblasti. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú aj vlastnú pláž, takže turisti si môžu užívať morské vody kedykoľvek počas dňa.

Okrem potápania a šnorchlovania, ktoré sú hlavnými aktivitami v Farasan Banks Marine Sanctuary, návštevníci tu môžu vyskúšať aj rôzne vodné športy, ako napríklad kajakovanie alebo windsurfovanie. V oblasti sa tiež nachádzajú rôzne reštaurácie a obchody, kde si turisti môžu zakúpiť suveníry a iné potrebnosti.

Farasan Banks Marine Sanctuary je jedným z najkrajších miest, ktoré by si mal každý turista v Saudskej Arábii určite navštíviť. Táto úžasná oblasť plná prírodných krás a morských živočíchov ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, ktoré nezabudnú ešte dlho po tom, ako sa vrátia domov.


Dovolenka Saudská Arábia Farasan Banks Marine Sanctuary


Saudská Arábia môže byť možno prekvapením ako dovolenková destinácia. V skutočnosti však ponúka mnoho krásnych miest na relaxáciu a objavovanie. Jedným z nich je Farasan Banks Marine Sanctuary, chránený prírodný park, ktorý sa nachádza na Farasanských ostrovoch v Južnej Saudskej Arábii.

Farasan Banks Marine Sanctuary sa rozprestiera na viac ako 200 kilometroch pobrežia a zahrňuje 176 malých korálových ostrovov a riaci. Tento ochranný park je domovom rôznych druhov morských živočíchov vrátane morských korytnačiek, delfínych druhov, krokodílových žralokov a dokonca aj morskej kravy dugong. Podmorský svet je tu ohromujúci, s korálovými útesmi, ktoré sú útočiskom pre množstvo farebných rýb, morských korytnačiek a mnoho ďalších druhov morských tvorov.

Farasan Banks Marine Sanctuary ponúka aj mnoho aktivít pre turistov. Napríklad potápanie alebo šnorchlovanie, čo je ideálny spôsob, ako sa tam ponoriť a vidieť blízkemu svetu morských tvorov. Okrem toho sa tu nachádzajú aj krásne pláže, kde sa môžete relaksovať alebo sa prechádzať po pobreží. Ak máte radi rybolov, taktiež na vás čaká množstvo možností.

Farasan Banks Marine Sanctuary ponúka aj ubytovanie pre návštevníkov, ktorí hľadajú oázu pokoja a ticha. K dispozícii sú hotely a bungalovy a to väčšinou v tradičnom saudskoarabskom štýle, čo je určite zaujímavá skúsenosť.

Ako sa tam dostanete? Farasan Banks Marine Sanctuary sa nachádza približne 50 kilometrov od mesta Jizan, ktoré má medzinárodné letisko. Z Jizanu sa môžete dostať na ostrovy malými lietadlami alebo trajektom, čo bude skvelým začiatkom vašej dovolenky.

Farasan Banks Marine Sanctuary v Saudskej Arábii je nádherným miestom na oddych a objavovanie morského sveta. Toto miesto s nekonečným prírodným krásom určite stojí za to vidieť na vlastné oči. Takže ak hľadáte miesto pre dovolenku, ktorá zostane v pamäti na celý život, Farasan Banks Marine Sanctuary v Saudskej Arábii by mohol byť tou správnou voľbou.


Letenka Saudská Arábia Farasan Banks Marine Sanctuary


Saudská Arábie je známa svojimi impozantnými a výnimočnými prírodnými bohatstvami a jedným z takýchto pokladov je aj Farasan Banks Marine Sanctuary. Nachádza sa na juhozápade krajiny, pár námorných míľ od pobrežia Jemenského zálivu. Toto prírodné rezervátum predstavuje skutočný raj pre milovníkov podmorského sveta, ktorí si chcú vychutnať jedinečnú biodiverzitu v čistom a nedotknutom životnom prostredí.

Farasan Banks Marine Sanctuary je národný park, rozkladajúci sa na úžasnej ploche vyše 2600 kilometrov štvorcových, ktorá sa skladá z viac ako 220 rias, ostrovčekov a korálových útesov. Jeho vodstvo sa pýši nesmierne čistou vodou s veľmi vysokou viditeľnosťou, čo umožňuje návštevníkom pozorovať úžasné množstvo rôznych druhov morských živočíchov v ich prirodzenom prostredí. Preto sa reserve ťažko vyhnutelným stáva centrom pre potápačov z celého sveta.

Tí, čo sa rozhodnú navštíviť Farasan Banks, budú odmenení unikátnymi zážitkami a možnosťou vidieť obrovské množstvo druhov rastlín a živočíchov, ako sú rôzne druhy korálov, ryby a morské živočíchy. Rezervátum je domovom niekoľkých ohrozených druhov vrátane obrovskej želvy, dugonga (morského chobotnatca), delfína Hectors a mnohých ďalších. Okrem toho sú Farasan Banks domovom aj mnohých exotických vtákov, vrátane mnohých druhov pelikánov a ibisov.

Návšteva tohto rezervátu je zážitkom pre celú rodinu, pretože ponúka možnosti rekreačného potápania, šnorchlovania a plávania v úchvatných modrých vodách. Pre tých, ktorí sú menoschopní plávať alebo potápať sa, sú k dispozícii aj skúsení sprievodcovia, ktorí poskytnú informácie o faune a flóre oblasti. Rezervátum ponúka aj organizované veci až pre 300 potápačov zároveň, takže nechýba ani možnosť strávenia nezabudnuteľných momentov so skupinou priateľov alebo rodinou.

Cestovatelia majú možnosť navštíviť rezervátum cez celý rok, no najlepší čas je od októbra do apríla, keď sú teploty príjemné a viditeľnosť vody je najlepšia. Okrem absolútneho zanietenia do sveta podmorského života si môžu turisti užívať aj pokojnejšiu atmosféru na blízkom ostrove Farasan, na ktorom je možné relaxovať na piesočnatej pláži a obdivovať scenéry, ktoré obklopujú tieto ostrovy.

Ak ste dobrodružne zmýšľajúci cestovateľ, ktorý sa chce pohrávať so svetelnými lúčmi a stretnúť živé druhy z iného sveta, Farasan Banks Marine Sanctuary je miestom pre vás. Prírodné krásy, nezrovnateľná biodiverzita a vzrušujúce dobrodružstvo urobia z tejto destinácie nezabudnuteľný zážitok. Naplánujte si svoju cestu do Saudskej Arábie a nevynechajte túto úžasnú príležitosť objavovať neuveriteľné tajomstvá podmorského sveta.


Počasie Saudská Arábia Farasan Banks Marine Sanctuary


Saudská Arábia je známa svojimi teplými a suchými podnebiami. Sú tu však miesta, ktoré sa vyznačujú menej extrémnymi podnebiami, kde sa môže tvarovať jedinečné prostredie života na zemi aj v mori. Jedným z tých miest je Farasan Banks Marine Sanctuary, ktorý sa nachádza na juhu Saudskej Arábie.

Farasan Banks Marine Sanctuary sa skladá z niekoľkých útesov, ostrovov a atollov, ktoré tvoria raj pre podmorský život. Prístupné je z juhovýchodnej časti Saudskej Arábie a najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je loďou alebo helikoptérou. Tento juhovýchodný región Saudskej Arábie má pomerne mierny subtropický podnebný systém s vysokými teplotami po väčšinu roka, ale aj občasnými zrážkami.

Počas jarnej sezóny od marca do mája sú teploty v Farasan Banks Marine Sanctuary prijemné a zvyčajne dosahujú 25 až 30 ° C. Teploty na konci leta dosahujú vysoké stupne, kedy horné hranice môžu nastať až 40 ° C po celý deň. Má to vplyv na vodu v oblasti, keďže increased temperatures môžu viesť k vyšším teplotám v mori a následne sa môžu produkovať masové úhyny rybieho sveta.

Voda v Farasan Banks Marine Sanctuary môže dosiahnuť teploty až 31 ° C v lete. Počas kasínovej sezóny od júla do septembra môže byť voda na niektorých miestach nepriaznivá pre potápanie. Keďže sa voda stáva horúcejšou a salinita vzduchu sa zvyšuje, ovplyvňuje to aj potápačov a ich fyzické schopnosti zvládnuť potápanie.

V Farasan Banks Marine Sanctuary bolo zaznamenaných viac ako 500 druhov ryb a viac ako 150 druhov tvorov. Ochranári oblasti tvrdia, že súčasný stav podmorského sveta je relatívne dobre zachovaný, pretože vláda Saudskej Arábie vyhlásila celú oblasť za národné prírodné dedičstvo, čo zaručuje ochranu proti nezákonnému súkromnému snehovaniu. Preto záujemcovia o Farasan Banks Marine Sanctuary majú prístup ku kvalitnej turistickej ponuke. Môžu si užiť potápanie, ronilačky, rybolov a iné aktivity, aby sa dozvedeli viac o regióne a jeho biologickom rozmanitosti.

Celkovo je Farasan Banks Marine Sanctuary miestom, kde sa budú návštevníci cítiť vítaní a o významoch tejto oblasti sa dozvedia mnohé. Kvôli vysokým teplotám by si však ľudia mali byť vedomí negatívnych účinkov, ktoré môžu mať na ich plány v tejto oblasti. Preto sa v horúcich mesiacoch, ktoré prebiehajú od júla do septembra, odporúča navštíviteľom, aby plánovali svoju návštevu odlišne, a vyhýbali sa týmto mesiacom s vyššími teplotami.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky