Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Slovensko Spišský hrad

Počasie Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad je jedným z najvýznamnejších historických pamiatok na Slovensku. Nachádza sa v obci Žehra, vzdialenej približne 12 kilometrov od Spišskej Novej Vsi. Hrad je zároveň aj jedným z najväčších pevnostných komplexov v Strednej Európe.

Spišský hrad je obklopený nádhernou prírodou a v jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádza aj rozľahlý park. Táto lokalita je veľmi často navštevovaná turistami, ktorí sem prichádzajú nielen kvôli historickým hodnotám, ale aj kvôli úchvatným výhľadom na okolitú krajinu.

Ak sa však chystáte navštíviť Spišský hrad, veľmi dôležitým faktorom je počasie. Počasie na Slovensku je všeobecne veľmi rozmanité a často sa mení. Na Spišský hrad by ste sa mali vydať v čase, keď je počasie primerane príjemné a vhodné na prechádzku.

Letné mesiace, konkrétne júl a august, sú obyčajne najteplejšie na Slovensku. Počas týchto mesiacov teploty môžu dosiahnuť až 30 stupňov Celzia a je veľmi pravdepodobné, že zažijete slnečné a teplé dni. To je ideálny čas na návštevu Spišského hradu, ak preferujete príjemné počasie.

Na druhej strane, ak hľadáte niečo trochu chladnejšie, alebo by ste sa chceli vyhnúť väčšej návštevnosti, môžete sa vydať na Spišský hrad v jarných alebo jeseňných mesiacoch. Teploty sú vtedy nižšie, ale stále príjemné na prechádzku. Môžete si vychutnať krásu zelenej krajiny alebo farebné jesenné lístie v okolí hradu.

Zima na Slovensku je obyčajne chladná, s možnosťou snehovej pokrývky. Ak sa rozhodnete navštíviť Spišský hrad v zimných mesiacoch, mali by ste sa pripraviť na chladné teploty a využiť možnosť obliecť sa teplejšie. Napriek tomu, Spišský hrad môže byť v zime ešte pôsobivejší, ak je pokrytý vrstvou snehu.

Celkovo je dôležité sledovať predpoveď počasia pred návštevou Spišského hradu. Môže sa totiž stať, že počasie sa zmení a bude treba upraviť plány. V každom prípade, bez ohľadu na ročné obdobie, Spišský hrad je neodmysliteľnou súčasťou slovenskej histórie a stojí za to ho navštíviť.


Dovolenka Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad je jedným z najimpozantnejších a najväčších hradov v Európe a rozhodne musí byť na zozname povinných miest na navštívenie v rámci dovolenky na Slovensku. Nachádza sa v obci Spišské Podhradie na Slovensku, len niekoľko kilometrov od známeho turistického centra, mesta Poprad.

Spišský hrad je jednou z najstarších pevností v krajine a jeho história siaha až do 12. storočia. V priebehu svojich existencií prešiel mnohými prestavbami a búraniami, no aj napriek tomu si zachoval svoju impozantnú a majestátnu siluetu. Hrad je zhruba 41 300 m² veľký a patrí medzi najväčšie pevnosti v strednej Európe.

Počas návštevy Spišského hradu budete fascinovaní jeho rozsahom a krásou. Môžete sa prechádzať po jeho hradbách a vychutnávať si úžasné výhľady na okolitú krajinu. V rámci prehliadok môžete prejsť hradnou bránou, navštíviť hradný palác, kde si môžete prezrieť expozície o histórii hradu a vidieť časti pôvodného nábytku zo stredoveku. Medzi najzaujímavejšie časti hradu patrí Kaplnka sv. Alžbety, kde sa nachádza jedinečná sarkofágová výzdoba a kostnica, ktorá je považovaná za najväčšiu kostnicu v Európe.

Okrem toho, že Spišský hrad je zaujímavý z historického a architektonického hľadiska, je aj populárnym miestom pre natáčanie filmov a televíznych seriálov. Bol použitý ako kulisa pre známe kultové filmy, ako napríklad Dracula: Príbeh nikdy nekončí alebo Fantómov nevesta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Spišský hrad počas svojej dovolenky na Slovensku, nezabudnite si vziať pohodlnú obuv, pretože bude potrebné prejsť cez nejaké schody a kamenné cesty. Tiež sa odporúča mať so sebou vodu, pretože na hradnom areáli nie sú žiadne prevádzky ponúkajúce občerstvenie.

Okrem toho, ak máte čas po návšteve hradu, odporúčam zaradiť do svojho itinerára aj navštívenie ďalších blízkych turistických atrakcií, ako napríklad Národný park Slovenský raj s jeho krásnymi kaňonmi a vodopádmi alebo mesto Levoča so svojím významným historickým centrom a najvyšším gotickým dreveným oltárom na svete.

Ak hľadáte dovolenku na Slovensku, rozhodne nezmeškajte príležitosť navštíviť Spišský hrad. Jeho bohatá história, majestátna architektúra a ohromujúce výhľady ponúkajú jedinečný zážitok pre všetkých návštevníkov.


Ubytovanie Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky Slovenska, ktorá každoročne privíta tisíce návštevníkov. Nachádza sa v blízkosti mesta Spišská Nová Ves v Košickom kraji a je to jeden z najväčších hradných komplexov v strednej Európe. Je zároveň zapísaný na zozname svetového kultúrneho a prirodzeného dedičstva UNESCO.

Ak plánujete navštíviť Spišský hrad a okolitú oblasť, určite budete hľadať ubytovanie. Máte pritom na výber z množstva možností, ktoré sa nachádzajú vo veľmi blízkej vzdialenosti od hradu.

Jednou z voľieb je napríklad ubytovanie priamo na hrade v miestnostiach, ktoré slúžili ako zbrojnice, štáby alebo kancelárie. Tieto miestnosti, samozrejme, boli zreštaurované a prispôsobené pre turistov, ale stále si zachovávajú svoj historický charakter. Výhodou tohto ubytovania je úplne nezabudnuteľná atmosféra, ktorú máte pocit, že prežívate v inom čase a inom svete.

Ak pre vás tento typ ubytovania nie je vhodný alebo sa chcete ubytovať v blízkej okolitej oblasti, máte na výber z množstva hotelov, penziónov a súkromných apartmánov. Väčšina z nich sa nachádza v Spišskej Novej Vsi, ktorá je vzdialená len pár kilometrov od hradu.

Medzi najznámejšie hotely patrí napríklad Hotela Slovan, ktorý sa nachádza priamo v mestskej časti Spišskej Novej Vsi. Ide o hotel s kvalitnými službami, ktoré sú vhodné pre náročnejších klientov. Na druhej strane, ak hľadáte ubytovanie súkromného typu, máte na výber z celého radu apartmánov, penziónov a súkromných ubytovaní, ktoré vám ponúknu priestor a súkromie za prijateľnú cenu.

Samozrejme, pokiaľ sa chcete ubytovať priamo na hrade, musíte počítať s tým, že úroveň ubytovania bude tak trochu poctená historickými faktami a nebudete mať k dispozícii všetky súčasné vymoženosti, ktoré si môžete zvyknúť v hoteloch.

Jedinou nevýhodou ubytovania v Spišskom hrade alebo okolitých oblastiach je, že môžu byť dosť preplnené. Preto je dobré si vopred zarezervovať miesto v hoteli alebo apartmáne a zabezpečiť si tak pohodlný a bezproblémový pobyt.

Celkovo, ak hľadáte ubytovanie pri návšteve Spišského hradu, máte na výber z viacerých možností, ktoré vám ponúknu pohodlné a útulné bývanie. Od ubytovania priamo na hrade s historickou atmosférou až po hotely, penzióny a súkromné apartmány, z ktorých mnohé sa nachádzajú v Spišskej Novej Vsi, budete mať na výber a nájdete si skutočne to, čo hľadáte. Tak neváhajte a vychutnajte si krásy Spišského hradu a jeho okolia v príjemnom a pokojnom rodinnom prostredí.


Letenka Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad je jedným z najvýznamnejších kultúrno-historických pamiatok na Slovensku. Tento majestátny hrad, nachádzajúci sa v obci Spišské Podhradie, je zapísaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Mnohí ho považujú za jednu z najkrajších hradných stavieb na svete.

Spišský hrad sa nachádza na strmých vápencových skalách, ktoré dominujú nad okolitým krajinou. Jeho výstavba sa začala v 12. storočí a postupne sa vyvíjala až do 18. storočia. Je to veľkorysý komplex obranných múrov, veží a palácov, ktoré sú obklopené rozsiahlou nádvorím.

Hrad je známy svojou bohatou históriou. Bol sídlom uhorských kráľov, miestom korunovácií a svedkom mnohých historických udalostí. Počas storočí bol hrad niekoľkokrát zničený počas vojen a požiarov, ale vždy bol obnovený a zachovaný do dnešných dní.

Návštevníci majú možnosť prechádzať sa po múroch hradu a preskúmať jeho vnútorné časti. Môžu sa vznášať v atmosfére minulosti a predstaviť si, aký život sa tu kedysi odohrával. Mnohé výstavy v hradných múzeách a expozíciách prinášajú návštevníkom bohatý pohľad na históriu hradu, jeho obyvateľov a obranu.

Z vrcholu hradu sa návštevníci môžu tešiť na pohľad na Spišskú krajinu a okolité hory. Spišský hrad je tiež obľúbeným miestom pre fotografov, ktorí majú jedinečnú príležitosť zachytiť túto pôsobivú stavbu a jej okolie.

Hrad je ľahko prístupný a je možné sa k nemu dostať autom alebo verejnou dopravou. Od turistického strediska Poprad je vzdialený len niekoľko kilometrov a je ideálnou destináciou pre rodinné výlety alebo romantické prechádzky.

Ak plánujete návštevu Slovenska, Spišský hrad by mal byť na zozname miest, ktoré by ste nemali vynechať. Jeho krása a historický význam ho robia jedným z najatraktívnejších miest pre turistov z celého sveta. Je to miesto, ktoré vás pohládka svojím mystickým pôvabom a privedie vás späť do minulosti.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Spišský hrad


1. Aké sú otváracie hodiny Spišského hradu?
Otváracie hodiny sú od 9:00 do 17:00.

2. Aká je vstupná cena na Spišský hrad?
Vstupná cena sa líši podľa veku a národnosti návštevníka. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma, vstup pre deti od 6 do 15 rokov stojí 4 eurá. Dospelí zaplatia 8 eur a seniori (nad 65 rokov) 6 eur.

3. Možno navštíviť Spišský hrad s psom?
Áno, je možné navštíviť Spišský hrad s psom. Musí sa však dodržiavať určité pravidlá, zvieratá musia byť na vodítku a nesmú vstupovať do budov.

4. Kde sa nachádza parkovisko pri Spišskom hrade?
Parkovisko priamo pri Spišskom hrade neexistuje, najbližšie parkovanie je v okolitých dedinách a mestách.

5. Môže sa na Spišský hrad dostať aj verejnou dopravou?
Áno, je možné sa dostať na Spišský hrad aj verejnou dopravou. Od železničnej stanice v Spišskej Novej Vsi je k dispozícii autobusová doprava, ktorá zastavuje priamo pri hrade.

6. Koľko trvá prehliadka Spišského hradu?
Prehliadka Trstenickou bránou trvá približne 45 minút, prehliadka priamo na hrade trvá zhruba 1,5 hodiny.

7. Sú na Spišskom hrade k dispozícii toalety?
Áno, na Spišskom hrade sú k dispozícii toalety pre návštevníkov.

8. Je možné si Spišský hrad prenajať na súkromné akcie?
Áno, je možné si Spišský hrad prenajať na súkromné akcie, všetky informácie je potrebné získať priamo od správcov hradu.

9. Čo sa nachádza v okolí Spišského hradu?
V okolí Spišského hradu sa nachádza mnoho pamätihodností a prírodných krás, najznámejšie sú Národný park Slovenský raj, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica a mnohé ďalšie.

10. Aké je najlepšie ročné obdobie na návštevu Spišského hradu?
Hrad je otvorený celoročne, no najlepšie obdobie na jeho návštevu je jar a jeseň, keď nie sú veľké letné horúčavy a v zime sa môže vyskytnúť ľad a sneh, čo môže návštevu na hrad ztížiť.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky