Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Srí Lanka Kalpitiya

Ubytovanie Srí Lanka Kalpitiya


Kalpitiya je malebné mestečko na západnom pobreží Srí Lanky, známe predovšetkým svojim úchvatným prírodným prostredím a výbornými podmienkami na vodné športy. Ak hľadáte ideálne miesto na oddych a dovolenku, Kalpitiya by mohla byť skvelou voľbou pre vás.

Jednou z najväčších atrakcií Kalpitiye je jeho okolitá príroda. Mestečko je obklopené čistými plážami, morskými lagúnami a malebnými mangrovovými lesmi. Pláže v Kalpitiye sú prekrásne a nečakané, s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Väčšina pláží vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov od mestečka je relatívne neosídlená, čo z nich robí ideálne miesto na kúpanie, opaľovanie alebo len relaxovanie.

Pre milovníkov vodných športov je Kalpitiya rajom. Vďaka výborným veterným podmienkam je mestečko považované za jedno z najlepších miest na svete na kitesurfing a windsurfing. Každoročne sem prichádzajú ohromné množstvá nadšencov týchto športov z celého sveta. Ak si chcete vyskúšať tieto adrenalinové aktivity, nechýba tu veľké množstvo škôl a prenájmových miest, kde si môžete požičať všetko potrebné vybavenie.

Okrem vodných športov je Kalpitiya tiež známa svojím bohatým podmorským životom. Snorkelovanie alebo potápanie v jeho korálových útesoch vám umožní objaviť fascinujúci podmorský svet s množstvom farebných rýb a koralov. Ak vám nie je ľahostajná príroda, nezmeškajte príležitosť pozrieť sa na delfíny a morské korytnače, ktoré sa tu veľmi často objavujú.

Pokiaľ ide o ubytovanie v Kalpitiyi, máte veľa možností. Mestečko ponúka rôzne hotely, rizorta a bungalovy, ktoré zaručujú pohodlie a relaxáciu. Mnohé z nich sa nachádzajú priamo na pláži a majú nádherné výhľady na more. Zariadenia sú zvyčajne dobre vybavené a poskytujú moderné pohodlie.

Miestne jedlo v Kalpitiyi je tiež veľmi chutné a autentické. Sú tu mnohé reštaurácie, ktoré ponúkajú rôzne tradičné srílanské jedlá, ktoré vás určite oslovia. Medzi najobľúbenejšie patrí ryža s kari, rôzne morské plody a exotické ovocie. Navštíviť miestny trh je skvelým spôsobom, ako ochutnať autentickú sri-lanskú gastronómiu.

Ak hľadáte pokoj a relax, spojený s dobrodružstvom na vodných športoch, Kalpitiya je ideálnym miestom pre vás. Svojou nádhernou prírodou, úchvatnými plážami a výbornými podmienkami na vodné športy vám ponúka nezabudnuteľnú dovolenku. Nechajte sa očariť krásami Kalpitiye a objavte toto skryté kúzlo Srí Lanky.


Dovolenka Srí Lanka Kalpitiya


Srí Lanka tiež známa ako „perla Indického oceánu“ je očarujúcou krajinou zvanou aj „ostrov korenia“. Nachádza sa južne od Indického subkontinentu a ponúka pôsobivé krajiny, exotické pláže a bohatú kultúru. Kalpitiya, mesto na severozápadnom pobreží Srí Lanky, je miestom, ktoré ponúka niečo pre každého.

Ak hľadáte dovolenku v tichom, ďalekom mieste so scenériou, ktorá vás úplne očarí, Kalpitiya je pre vás tou správnou voľbou. Toto miesto je známe svojimi nekonečnými plážami, ktoré sú obklopené palmovými hájmi a ponúkajú perfektnú kombináciu skvelého počasia, morských športov, relaxácie a pohodového životného štýlu.

Jedným z hlavných príčin, prečo tento kúsok raja priláka turistov, je jeho nádherný kamenitý poloostrov Kalpitiya, kde sa nachádza mnoho malých ostrovov. Tento poloostrov je známy svojimi vodnými športmi, najmä kiteboardingom a windsurfingom, kvôli silným južným monzúnovým vetrom, ktoré sem prúdia na jeseň a zimu.

Okrem toho je Kalpitiya známa ako jedno z najlepších miest na svete na pozorovanie delfínov a veľrýb. Toto miesto ponúka príležitosť sledovať delfíny v skutočnom čase a dokonca sa s nimi kúpať, a to is vďaka prítomnosti veľryb, ktoré k tomuto miestu prichádzajúne každý rok.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac než len vodné aktivity, Kalpitiya ponúka svoju bohatú kultúru a históriu. Okolité dediny, kde sa ľudia živia rybolovom a poľnohospodárstvom, ponúkajú pohľad na život miestnych obyvateľov. Navštívte blízky Narangala, kde sa nachádza staroveký buddhistický chrám, alebo obdivujte miestnu architektúru v kalpitijskej pevnosti.

Samotné Kalpitiya mesto je tichým miestom, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si miestnu pohostinnosť. Okrem toho ponúka aj cestovnú kanceláriu, ktorá pomôže s usporiadaním všetkých vašich aktivít a výletov v tejto oblasti.

V Kalpitiye nájdete aj množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestne špeciality, ako napríklad kottu roti alebo čaj. Mnohé z reštaurácií, ktoré ponúkajú morské plody, sa nachádzajú hneď pri pláži, čo pridáva pocit oddania sa miestnemu prostrediu.

V Kalpitiye si môžete užiť pokoj a ticho, alebo sa hneď po vodných športoch pustiť do dobrodružstiev a pozorovania wildlifu. Ak sa rozhodnete pre dovolenku na tomto úžasnom mieste, určite vám to prinesie mnoho nezabudnuteľných zážitkov a v spomienkach vám zostane miesto, kde sa nestretávajú len kultúry, ale aj ľudia, more a nebo.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Kalpitiya


1. Aké je počasie v Kalpitiya?
- Kalpitiya má tropické podnebie, s vysokou teplotou a vlhkosťou celý rok. Priemerná teplota je okolo 30°C.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Kalpitiya?
- Najlepší čas na návštevu Kalpitiya je od novembra do apríla. V tomto období panujú priaznivé veterné podmienky pre kiteboarding a windsurfing.

3. Ako sa dostanem do Kalpitiya?
- Najjednoduchšie je cestovať do Kalpitiya letecky, pričom letisko Bandaranaike International Airport v Kolombe je asi 3 hodiny jazdy autom od Kalpitiya.

4. Mám sa radšej rozhodnúť pre hotel alebo ubytovanie na pláži?
- Je to individuálne rozhodnutie. Ak preferujete väčšie pohodlie a zázemie hotela, potom je lepšie si vybrať hotel. Ak však preferujete lacnejšie a jednoduchšie ubytovanie na pláži, potom je ubytovanie bližšie k oceánu ideálne.

5. Aké atrakcie a aktivity sú v Kalpitiya k dispozícii?
- V Kalpitiya je veľa možností na aktivity ako kiteboarding, windsurfing, jazdu na kajaku, potápanie, rybolov a pozorovanie delfínov a velrýb.

6. Je bezpečné plávať v oceáne v Kalpitiya?
- Plávanie v oceáne je pomerne bezpečné, ale odporúča sa dodržiavať opatrnosť a vždy upozorniť miestnych na svoje plány.

7. Aké sú ceny jedla a nápojov v Kalpitiya?
- Ceny jedla a nápojov v Kalpitiya sa pohybujú medzi stredne drahými a drahými. V niektorých reštauráciách a hoteloch môžu byť ceny vyššie.

8. Aké typy pláží nájdem v Kalpitiya?
- V Kalpitiya nájdete široké pieskové pláže s jemným pieskom a čistou vodou.

9. Je potrebné si zobrať vlastné vybavenie na kiteboarding a windsurfing?
- Nie je potrebné si zobrať vlastné vybavenie, pretože v Kalpitiya je veľa kiteboardingových a windsurfingových škôl, ktoré poskytujú požičovňu vybavenia.

10. Môžem si zapožičať bicykel na preskúmanie okolia Kalpitiya?
- Áno, v niektorých hoteloch a reštauráciách je možné si zapožičať bicykel na preskúmanie okolia Kalpitiya.


Letenka Srí Lanka Kalpitiya


Kalpitiya - Malý skrytý klenot na Srí Lanke

Srí Lanka, ostrovná krajina ležiaca v Indickom oceáne, je známa svojou nádhernou prírodnou scenériou, bohatou kultúrou a fascinujúcou históriou. Medzi najobľúbenejšie turistické destinácie na Srí Lanke patrí plážové letovisko Kalpitiya. Toto malebné mestečko, nachádzajúce sa na severozápade ostrova, je skutočným skrytým klenotom, ktorý ponúka nekonečné možnosti pre dobrodružstvo a oddych.

Jednou z najväčších atrakcií Kalpitiya je jeho úžasná plážová scéna. Biela piesočnatá pláž obklopená palmami a tyrkysovým oceánom je prostredím pokojného a relaxačného pobytu. Kalpitiya však nie je iba o opaľovaní sa a slnení. Svojimi vodnými športovými aktivitami si získava obľubu medzi milovníkmi adrenalínu.

Toto letovisko je známe ako jedno z najlepších miest na svete pre milovníkov kiteboardingu. Nájdete tu ideálne podmienky, čo sa týka vetra, prirodzených plachiet a plytších vôd - je to raj pre všetkých kiteboardistov a zvedavých nadšencov. Okrem kiteboardingu, si môžete vyskúšať aj iné vodné aktivity, ako napríklad surfovanie, windsurfing, jazdu na vodnom skútri či šnorchlovanie. Nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo skúsený veterán, v Kalpitiya sa nájde niečo pre každého.

Pokiaľ nie ste fanúšikom vodných športov, môžete si užiť aj súkromné plavby po blízkych ostrovčekoch. Navštívte napríklad ostrov Vanthari, ktorý je známy svojimi korálovými útesmi a jasnou vodou. Tam sa môžete potápať sústrediac sa na pestrú morskú faunu a flóru. Ak vás zase zaujímajú vtáky a tichá príroda, zoženiete si loďku a vydeľte sa na úchvatný Chrissieho ostrov, kde si môžete pozorovať rôzne druhy vtákov, vrátane flamingov.

Kalpitiya je tiež domovom pre slávnu Wilpattu Wildlife rezerváciu, ktorá je jednou z hlavných atrakcií pre milovníkov prírody a safari. Tu môžete vidieť zvieratá ako slony, bizony, leopardy a mnoho ďalších vzácnych druhov vtákov. Safari v tejto rezervácii je určite vzrušujúcim zážitkom, ktorý vám umožní oboznámiť sa s bohatstvom divokej fauny Srí Lanky.

Po fyzicky náročnom dni na vode alebo v divočine si môžete oddýchnuť v niektorom z luxusných rezortov v Kalpitiya, kde vám budú poskytované prvotriedne služby a komfortné ubytovanie s nádherným výhľadom na oceán alebo západ slnka.

Ak hľadáte malý raj na Srí Lanke, kde sa môžete zabaviť, oddýchnuť si a objavovať krásy prírody, Kalpitiya je ideálnym miestom pre vás. Pre svoju exotickú atmosféru, priaznivé podmienky pre vodné športy a pohostinnosť miestnych ľudí, túto oblasť nemožno prehliadnuť pri návšteve Srí Lanky. Letenku do Kalpitiya si zarezervujte už teraz a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá vám zapôsobí na všetky vaše zmysly.


Počasie Srí Lanka Kalpitiya


Srí Lanka je svetovo známa turistická destinácia, známa svojou krásnou prírodou, kultúrou a exotickým počasím. Jedným z najzaujímavejších miest na Srí Lanke, ktorému sa venujeme v tomto článku, je Kalpitiya. Tento pobrežný región je obklopený Indickým oceánom a ponúka návštevníkom úžasné pláže, vodné športy a jedinečné prírodné scenérie.

Keďže sa tento článok zameriava na počasie v Kalpitiya, je dôležité mať predstavu o klimatických podmienkach v tomto regióne. Srí Lanka má dva hlavné monzúnové obdobia - západný monzún a východný monzún. Západný monzún prináša dažde na západné pobrežie vrátane Kalpitiya od mája do septembra, zatiaľ čo východný monzún prináša dažde na východné pobrežie od októbra do januára.

Obdobie od januára do apríla je obdobím sucha v Kalpitiya, kedy sa väčšina turistov stretáva s príjemným a relatívne suchým počasím. Teploty sa pohybujú od 28 °C do 32 °C, s minimálnymi zmenami počas celej noci. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú venovať vodným športom, ako je kitesurfing alebo windsurfing, keďže vietor je často silný a stabilný.

Na druhú stranu, obdobie dažďov od mája do septembra prináša zvýšenú vlhkosť a časté dažde. Toto obdobie je priaznivé pre prírodu a pre pestrosť regiónu, keďže množstvo riek a lagún napustí vodu a miesta ako napríklad Národný park Wilpattu sa stávajú zelenými a nádhernými. Pre turistov, ktorí majú radi dobrodružstvo a nevadí im niekoľko daždivých dní, je toto obdobie ideálne na návštevu Kalpitiya.

Okrem pláží a vodných športov ponúka Kalpitiya tiež množstvo príležitostí na pozorovanie vtákov, love dolmánov a projekcie morských želv, čo robí tento región jedinečným.

Na záver je dôležité zdôrazniť, že je vždy vhodné sledovať predpoveď počasia pred návštevou Kalpitiya, pretože lokálne podnebie môže byť niekedy nepredvídateľné. Bez ohľadu na ročné obdobie je srílanský Kalpitiya rozhodne vzrušujúcim miestom na preskúmanie a môže poskytnúť návštevníkom nezabudnuteľné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky