Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Uganda Národný park Lake Mburo

Letenka Uganda Národný park Lake Mburo


Uganda je jednou z najviac fascinujúcich krajín v Africkom kontinente s neskutočnými scenériami a neopakovateľnou kultúrou. A jedno z najmenej známych a súčasne najkrajších miest v Ugande, je národný park Lake Mburo, ktorý sa nachádza na juhozápadnom okraji krajiny.

Ak rozmýšľate o návšteve tohto unikátneho národného parku v Ugande, nie je nič jednoduchšie ako zohnať letenky a vydať sa na cestu. Hoci to nie je ľahké rozhodnutie, pretože Uganda má toľko skvelých miest na návštevu, avšak národný park Lake Mburo by mal byť určite na zozname top destinácií.

Národný park Lake Mburo vyhľadávajú turisti pre svoje úchvatné scenérie, kde sa stretáva rovnako krasový ako aj zvierací svet. Násobné jezera a rieky sa skladajú na jednu z najkrajších scenérií. Park nesie názov podľa jazera Mburo, ktoré je jedným z hlavných ťahúňov turizmu v tejto oblasti.

Napriek svojmu malému rozsahu národný park Lake Mburo a jeho okolie ponúka niekoľko aktivít, ktoré môžete vyskúšať. Populárne aktivity zahŕňajú safari, kempovanie, turistiku, rybolov a oficiálne plavanie v jazere Mburo.

Safari je najpopulárnejší spôsob, ako preskúmať tento národný park a zoznámiť sa so zvieracím svetom, ktorý tento park ponúka. Je tu viac ako 68 druhov cicavcov a rôznych druhov vtákov, ktoré si môžete pozrieť. Niektoré z druhov, ktoré môžete sledovať, sú antilopy impalá, cezmnár červený, grevyho zebra alebo pštros africký.

Turistiku a kempovanie tiež veľmi odporúčame, pretože vám umožňujú preskúmať krásu národného parku ešte viac. Existujú rôzne turistické trasy, ktoré vás povedú na rôzne miesta v parku a budete môcť vidieť rôzne zvieratá a krajiny. V kopcích okolo národného parku je možné prenajať si kempovacie miesto, ktoré vám umožní stráviť noc v prírode.

Rybolov a oficiálne plávanie v jazere Mburo sú ďalšie atrakcie, ktoré môžete vyskúšať. Jazero ponúka možnosť chytiť niekoľko druhov rýb, ktoré sú potom poskytnuté aj na jedlo, alebo jednoducho sa preplaviť jazerom a užívať si úžasnú scenériu.

Národný park Lake Mburo v Ugande je bezpochyby jednou z najspektačnejších turistických miest v krajine. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú prírodnú krásu, nové skúsenosti a sú očarení divokým svetom. Je to skvelé miesto pre rodiny, páry aj jednotlivcov, ktorí by chceli stráviť niekoľko dní v tichom a mierumilovnom prostredí a skúsiť niečo nové.

Návšteva národného parku Lake Mburo v Ugande môže byť vynikajúcou príležitosťou na odpočinok a zároveň objavovanie nových vecí. Ak sa rozhodnete pre túto destináciu, mali by ste si zabezpečiť letenky, platný pas, vakcíny a uistite sa, že máte všetko, čo potrebujete, aby ste si svoju dovolenkovú cestu užili do posledného bodu.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Národný park Lake Mburo


1. Aké veľké je jazero Lake Mburo?
Odpoveď: Jazero Lake Mburo má rozlohu 260 km².

2. Ako sa dostať do Národného parku Lake Mburo?
Odpoveď: Národný park Lake Mburo sa nachádza asi 4 hodiny jazdy autom z hlavného mesta Ugandy Kampaly.

3. Aké zvieratá je možné vidieť v Národnom parku Lake Mburo?
Odpoveď: V parku Lake Mburo môžete vidieť rôzne druhy antilop, žirafy, paviány, hvezdárky, cezlíky a rôzne druhy vtákov.

4. Je v Národnom parku Lake Mburo možné kempovať?
Odpoveď: Áno, v parku Lake Mburo sa nachádza niekoľko miest, kde je možné kempovať.

5. Aká je cena vstupného do Národného parku Lake Mburo?
Odpoveď: Cena vstupného do parku Lake Mburo pre zahraničných turistov je 80 USD na deň. Pre domácich turistov je cena vstupného 20 000 UGX na deň.

6. Je možné si v Národnom parku Lake Mburo požičať bicykel?
Odpoveď: Áno, v parku Lake Mburo je možné si požičať bicykel a prejsť si tak park na bicykli.

7. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Národného parku Lake Mburo?
Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu parku Lake Mburo sú od júna do augusta a od decembra do februára.

8. Je v Národnom parku Lake Mburo možné vidieť leoparda?
Odpoveď: Áno, v parku Lake Mburo žije tiež leopard.

9. Je potrebné mať na návštevu Národného parku Lake Mburo očkovanie proti žltej zimnici?
Odpoveď: Áno, pre návštevu Ugandy sa odporúča očkovanie proti žltej zimnici.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Národnom parku Lake Mburo?
Odpoveď: V parku Lake Mburo sa nachádza rôzne typy ubytovania, od kempovania, cez chatky až po luxusné kempingy.


Dovolenka Uganda Národný park Lake Mburo


Východná Afrika je domovom neprebernej rady unikátnych zvierat a Národný park Lake Mburo v Ugande nie je výnimkou. Park bol založený v roku 1983 a zaoberá sa ochranou a udržiavaním biologickej rozmanitosti tejto oblasti. Tento národný park je jedným z najmenších v Ugande, rozprestiera sa na ploche len 370 kilometrov štvorcových, ale ponúka neuveriteľné zážitky a krásy.

Národný park Lake Mburo je domovom stovkám druhov zvierat, vrátane veľrýb, hrochov, krokodílov, pakošov, antilop aj opice. To však nie je všetko, čo park ponúka, pretože je tu aj viac ako 300 druhov vtákov, ktoré si môžete vychutnať, ak sa pôjdete pozerať na ranné alebo večerné prehliadky parku. Prehliadky parku robia na aute alebo aj na koňoch. Okrem toho má park 13 jazier, ktoré poskytujú vynikajúce možnosti na rybolov a na pozorovanie vodného života.

Úplne iným zážitkom pre turistu je nemožnosť prejsť parkom kedykoľvek cez deň, pretože park má vlastné pravidlá – návštevníci musia byť v parku medzi 7 a 19 hodinou. To umožňuje zvieratám mať kľud a chrániť ich pred rušením. K dispozícii sú aj turistické trasy, ktoré sú bezpečné a vedú vás priamo k tým najlepším miestam na pozorovanie divokej zveri.

Ubytovanie v parku je k dispozícii v oblasti Rwonyo, kde sa nachádza aj parkovisko, informačné centrum a kempovanie. Kempovanie je určené pre turistov, ktorí sa chcú pripojiť na národné prehliadky a požiť si výhody a skúsenosti s týmito prehliadkami. Ubytovanie vo všetkých jeho formách je však možné iba na základe rezervácie.

Ak chcete zažiť jedinečný zážitok v podobe blízkeho stretu so zvieratami volite túto dovolenku. Národný park Lake Mburo v Ugande je miesto, kde sa môžete dotknúť divokých zvierat a spoznať ich prostredie a zvyky. Môžete sa pozrieť na vonkajší svet s inými očami a získať úplne nové skúsenosti a spomienky. Je to kus sveta, ktorý sa dá ľahko dosiahnuť, ale ponúka neuveriteľné zážitky, ktoré sa vám určite zapíšu do pamäti na celý život.


Ubytovanie Uganda Národný park Lake Mburo


Národný park Lake Mburo sa nachádza v južnej Ugande a je jedným z najmenších národných parkov krajiny. Park sa nachádza v oblasti, ktorá je bohatá na divokých zvierat a je domovom pre mnoho druhov zvierat, ako sú zebry, gazely, leopardy, hyeny a krokodíly.

Ak hľadáte ubytovanie v Národnom parku Lake Mburo, máte k dispozícii niekoľko možností, od kempovania až po luxusné hotely. Ubytovacie kapacity v parku sú obmedzené, preto je dôležité si rezervovať miesto vopred.

Ak máte radi kempovanie a chcete osladiť svoju cestu do parku, táto možnosť je pre vás. Park ponúka kempingové miesta s možnosťou zaparkovať svoje vozidlo, čo uľahčuje prepravu cez park. Kempovanie je lacnou a zároveň príjemnou alternatívou pre pár nocí a umožňuje, aby ste si prirodné krásy parku užívali na maximum.

Ak sa však rozhodnete pre niečo komfortnejšie, Národný park Lake Mburo má slušnú ponuku hotela, dokonca aj luxusné hotely. Tieto ubytovacie zariadenia sa môžu pochváliť mnohými zariadeniami a vybavením, ako sú klimatizácia, bazény a reštaurácie. Výhodou týchto hotelov je prvotriedna kvalita a služby, ktoré vám dokážu poskytnúť dokonalý zážitok z pobytu v parku.

Národný park Lake Mburo je oblúbeným miestom pre turistov a milovníkov prírody, ktorí sa sem vracajú kvôli kráse a rozmanitosti prírodného sveta. Bolo by preto nesprávne nevenovať pozornosť aj ubytovaniu. V parku je k dispozícii niekoľko možností ubytovania podľa vašich častých potrieb a pre každého sa nájde tá správna možnosť.

Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre kempovanie alebo niečo viac komfortnejšie, v Národnom parku Lake Mburo sa vám určite bude dariť. Tak neváhajte a navštívte tento jedinečný kúsok krajiny a objavte krásy tohto úžasného parku.


Počasie Uganda Národný park Lake Mburo


Uganda je krajina Afriky pobočiek kde mnoho národných parkov ponúka pohľad na pôvodnú krajinu a faunu. Národný park Lake Mburo sa nachádza v údolí približne 240 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta, Kampaly. Park je 370 kilometrov štvorcových a má množstvo druhov života, ktoré sa nevyskytujú v žiadnom inom národných parkoch Uganda, takže je obľúbeným cieľom turistov.

Dôležitým faktorom pri plánovaní návštevy Národného parku Lake Mburo je počasie. Ugandské podnebie je rovníkové a celoročne teplé s vysokou vlhkosťou. Najhoršie obdobie na návštevu národného parku je letné obdobie (júl - september), kedy je tam mnoho búrok a prívalových dažďov, ktoré môžu zhoršiť kvalitu cesty a znemožniť safari v aute. Okrem toho sú hmyz a kliešte v lete častejšie a agresívnejšie, čo môže byť pre návštevníkov nepríjemné.

Pravdepodobne najlepším obdobím pre návštevu Národného parku Lake Mburo je suché obdobie (december - február) alebo obdobie medzi júnom a septembrom, kedy je menej turistov. V tomto období je cesta suchá a prechody cez rieky sú oveľa jednoduchšie. Klima je teplé a suché, s menšou vlhkosťou ako v letných mesiacoch. Taktiež je menej hmyzu a kliešťov, čo znamená, že turisti môžu užívať safari s menej obavami.

Aj keď je počasie dôležitým faktorom pre návštevu Národného parku Lake Mburo, treba mať na pamäti, že počasie je nepredvídateľné. V každom období môže prísť prekvapivá búrka a zasiahnuť váš safari v aute. Preto je dôležité si so sebou vziať vhodné oblečenie a zariadenie, aby ste sa mohli prispôsobiť akémukoľvek počasiu.

V každom prípade je Národný park Lake Mburo skvelým miestom na pozorovanie a fotografovanie rôznych druhov zvierat, ako napr. zebry, buvoli afrikánski, hyeny, krokodýly, žraloky, diviače a mnoho iných druhov, ktoré lákajú turistov z celého sveta. S primeraným oblečením a zariadením a s dobrým plánovaním môžete nájsť ideálne obdobie na návštevu tohto úžasného národného parku a prežiť skvelé zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky