Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Zambia Národný park Kalambo

Počasie Zambia Národný park Kalambo


Zambia je africká krajina, ktorá sa nachádza v južnej časti kontinentu a je známa svojou bohatou prírodou a divokými zvieratami. V rámci tejto krajiny sa nachádza aj Národný park Kalambo, ktorý je jedným z najkrajších a najdôležitejších chránených území v Zambii.

Kalambo je domovom pre množstvo druhov rastlín a zvierat, vrátane niektorých ohrozených druhov ako sloni, levi, zebry, nosorožce a mnohé iné. Tento park sa vyznačuje rozmanitosťou živočíchov a ekosystémov, ktoré žijú v jeho území.

Charakteristickým rysové počasia v Národnom parku Kalambo je tropické podnebie. Väčšina roka je teplá a vlhká, s obdobím dažďov a obdobím sucha. Obdobie dažďov nastáva od novembra do marca a je to najlepší čas na návštevu parku, pretože vegetácia je vtedy plne rozkvetnutá a zvieratá sú často viditeľné pri vodných zdrojoch.

V tomto období môžete očakávať časté a intenzívne zrážky, ktoré môžu spôsobiť záplavy v niektorých častiach parku. Teploty sa pohybujú okolo 30 ° C, čo znamená, že by ste mali byť pripravení na teplé a vlhké počasie, keď sa rozhodujete navštíviť Kalambo.

Na druhej strane, obdobie sucha nastáva od apríla do októbra. Sú to mesiace s nižšou vlhkosťou a minimálnymi zrážkami. Teploty sa však stále pohybujú okolo 25 ° C a môžu byť pomerne príjemné. V tomto období je vegetácia menej bujná a zvieratá sa často zhromažďujú okolo vodných zdrojov, kde sa môžete tešiť z pozorovania ich aktivity.

Ak chcete navštíviť Národný park Kalambo, odporúča sa, aby ste si so sebou vzali lehké a vzdušné odevy, ktoré vám pomôžu zvládnuť teplé teploty. Nezabudnite tiež na opaľovací krém, repelent proti hmyzu a dostatok vody, aby ste sa vyhli dehydratácii.

Okrem počasia sa však nezabudnite informovať aj o ďalších dôležitých veciach pred návštevou parku. Medzi ne patrí napríklad vízová povinnosť, súkromné sprievodcov, údaje o malebnej Kalambovom vodopáde a najlepšie miesta na ubytovanie v okolí.

Ak máte voľno a chcete zažiť dobrodružstvo v úchvatnej prírode, neváhajte navštíviť Národný park Kalambo v Zambii. Toto územie vám ponúkne skutočný zážitok z divočiny a prírodného bohatstva, ktoré nájdete málo kde inde na svete. Nezabudnite si však poistiť svoj fotoaparát a pripraviť sa na nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Zambia Národný park Kalambo


Zambia je fascinujúca africká krajina, ktorá ponúka množstvo prírodných krás a divokých zvierat. Jedným z najobľúbenejších miest pre turistov je Národný park Kalambo. Ak plánujete navštíviť tento národný park, je dôležité vedieť, že tu nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré vám ponúknu úžasné zážitky a pohodlné zázemie.

Národný park Kalambo sa nachádza na severozápade Zambie a je známy pre svoju bohatú divočinu a nádhernú prírodu. Patrí medzi najväčšie a najzaujímavejšie národné parky v celej krajine. Jeho hlavnou dominantou je Kaskáda Kalambo, druhý najväčší vodopád v Afrike. Okrem toho sa tu nachádza aj množstvo iných vodných tokov, jazier, púšť a biotopov, ktoré sú domovom pre mnohé druhy rastlín a živočíchov.

Vzhľadom na túto bohatú faunu a flóru je ubytovanie v národnom parku Kalambo naozaj výnimočné. Turisti majú možnosť buď sa ubytovať vo vnútri samotného národného parku, alebo vybrať si z niekoľkých súkromných lodží a táborov, ktoré sú roztrúsené v okolí parku.

Národný park Kalambo poskytuje turistom možnosť užívať si safari, prechádzky po prírode a rôzne ďalšie aktivity. Môžete sa vydávať na nočné safaris, kde budete mať možnosť voľne sa pohybovať v prekrásnej divočine a obdivovať živočíchy v ich prirodzenom prostredí. Existuje tiež možnosť plavby po rieke Kalambo, kde si budete môcť vychutnať úžasné výhľady na park a jeho okolie.

Ak sa rozhodnete zostať v jednej zo súkromných lodží alebo táborov v okolí parku, môžete si byť istí, že budete mať k dispozícii všetky potrebné pohodlia a služby. V týchto luxusných zariadeniach si môžete vychutnávať exkluzívne ubytovanie s krásnymi výhľadmi, vybavenými izbami a kúpeľňami, kvalitnou gastronómiou a spoločenskými priestormi na oddych.

Okrem toho lodže a tábory v okolí parku Kalambo ponúkajú aj rôzne aktivity a zážitky pre svojich hostí. Môžete si napríklad vybrať medzi jazdou na slonoch, štvorkoliek, rafte, alebo si skúsiť rybolov na jazere Tanganyika. Pre milovníkov rastlín je tiež možné zúčastniť sa botanickej prehliadky s miestnymi odborníkmi.

Ak teda plánujete dovolenku v Zambii a chcete si užiť neskutočnú divočinu a prírodné krásy, národný park Kalambo je ideálnou voľbou. Jeho bohatstvo a rozmanitosť vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Okrem toho, vďaka ponuke rôznych typov ubytovania, si budete môcť vybrať tú, ktorá najviac vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Užite si svoju dovolenku a objavujte neuveriteľnú prírodu Zambia!


Dovolenka Zambia Národný park Kalambo


Dovolenka v Zambii je určite niečo, čo by ste si nemali nechať ujsť. Táto africká krajina je domovom mnohých rôznych druhov zvierat a je plná nezabudnuteľných zážitkov. Medzi najznámejšie atrakcie patrí krásny Národný park Kalambo.

Národný park Kalambo sa nachádza v severozápadnej časti Zambie a zaujíma územie o rozlohe viac ako 400 kilometrov štvorcových. Park je obklopený krásnou prírodou a ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky.

Park sa nachádza v blízkosti veľkého Kalambo vodopádu, ktorý je jedným z najvyšších vodopádov v Afrike a dosahuje výšku až 221 metrov. Okrem samotného vodopádu si môžete prezrieť aj jaskyne a nádherné pralesy, ktoré obsahujú rôzne druhy rastlín a zvierat.

Ak sa rozhodnete navštíviť Národný park Kalambo, môžete sa tešiť na rôzne druhy safari. Na rozdiel od iných parkov v Afrike, tak môžete v Kalambo vidieť mnoho zvierat, ktoré nie sú v iných parkoch a rezerváciách. Patria sem napríklad zebry, krokodíly, leopardy, slony a mnoho ďalších.

Safari môžete absolvovať v rôznych častiach národného parku, a preto si môžete vybrať tú časť, ktorá vás najviac zaujíma. Bude to výnimočný zážitok, počas ktorého budete mať možnosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Ak máte radi vodné športy, môžete sa tiež vydať na rafting alebo kajakovanie na rieke Kalambo, čo vám určite spríjemní váš pobyt. Vo voľnej prírode si môžete užiť krásne okamihy s rodinou alebo priateľmi a nabiť si energiu, ktorú vám poskytne krásna a divoká západná Afrika.

Dovolenka v Zambii a najmä v Národnom parku Kalambo vám ponúkne neuveriteľné zážitky, ktoré si určite budete pamätať na celý život. Vždy je skvelý čas na to, aby ste si splnili svoje sny a objavili nové oblasti, kde môžete cestovať, objavovať a spoznávať rôzne kultúry a tradície. Zambia a Národný park Kalambo sú určite skvelým miestom na to, aby ste sa tieto skúsenosti naučili a dožili.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Kalambo


1. Kde sa nachádza Národný park Kalambo v Zambii?
Národný park Kalambo sa nachádza na severe Zambie, pri hraniciach s Tanzániou a Malawi.

2. Aká je rozloha Národného parku Kalambo?
Rozloha Národného parku Kalambo je približne 22 400 hektárov.

3. Aký je hlavný dôvod ochrany Národného parku Kalambo?
Hlavným dôvodom ochrany Národného parku Kalambo je ochrana vzácnych druhov zvierat a rastlín, ako aj zachovanie ich prírodného prostredia.

4. Aké druhy zvierat môžeme stretnúť v Národnom parku Kalambo?
V Národnom parku Kalambo môžeme stretnúť množstvo druhov zvierat, vrátane slonov, buvolov, leopardov, hyen, pávov, antilop, kocúrikov, opíc a mnohých ďalších.

5. Aké aktivity si môžeme vychutnať v Národnom parku Kalambo?
V Národnom parku Kalambo si môžeme vychutnať rôzne aktivity, ako sú prechádzky po prírodných chodníkoch, sledovanie zvierat, pikniky, fotografovanie prírodných scenérií a podobne.

6. Kde je možné sa ubytovať v blízkosti Národného parku Kalambo?
Blízko Národného parku Kalambo je možné nájsť niekoľko ubytovacích možností, vrátane kempov, chatiek a luxusných rezortov.

7. Aké sú otváracie hodiny Národného parku Kalambo?
Národný park Kalambo je prístupný pre verejnosť počas celého roka, no otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a riadenia parku.

8. Aká je cesta na Národný park Kalambo?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Národný park Kalambo, je automobilom. Park je dostupný cez cestu z hlavného mesta Lusaka.

9. Je potrebné získať povolenie na vstup do Národného parku Kalambo?
Áno, pre vstup do Národného parku Kalambo je vyžadované povolenie, ktoré je možné získať na mieste alebo cez správcu parku.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v okolí Národného parku Kalambo?
V okolí Národného parku Kalambo môžeme nájsť ďalšie atrakcie, ako sú vodopády Kalambo, jazerá Tanganyika a Malawi, ako aj ďalšie prírodné scenérie a kultúrne pamiatky.


Letenka Zambia Národný park Kalambo


Zambia Národný park Kalambo je jedným z najkrajších parkov v Afrike a ponúka návštevníkom úchvatnú prírodu a bohatú divokú faunu. Tento národný park sa nachádza v severnom Zambii, na hraniciach s Tanzániou a združuje viacero ekozón, z ktorých každá ponúka jedinečné zážitky pre návštevníkov.

Park Kalambo sa nachádza v oblasti afrických veľkých jazier, čo mu dáva vynikajúce podmienky pre pestovanie bohatej vegetácie a životného prostredia pre mnoho druhov zvierat. Tento park je domovom pre niekoľko ohrozených druhov, vrátane slonov, lesových antilop, levov, gepardov a mnohých ďalších. Pre milovníkov prírody je toto miesto rajom, kde môžu pozorovať tieto vzácne zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Jedným z najznámejších zážitkov, ktoré ponúka Zambia Národný park Kalambo, je návšteva Kalambo Falls. Tieto vodopády sú jednými z najvyšších a najúchvatnejších na africkom kontinente, vyvýšené do výšky 221 metrov. Ich veľkosť a pôsobivá krása láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Nádhera týchto vodopádov sa dá obdivovať z viacerých vyhliadkových miest, ktoré ponúkajú spektakulárne výhľady na okolitý prales a rieku Kalambo, ktorá spája Zambia a Tanzániu.

Okrem vodopádov Kalambo Falls, národný park Kalambo ponúka aj mnoho iných atrakcií. Pre milovníkov vtákov je tento park rajom, kde môžu pozorovať rôzne druhy vtákov, vrátane vzácnych druhov, ako sú napríklad deňahy alebo afrojazdci. Pre tých, ktorí si želajú ešte intenzívnejší zážitok, je možné absolvovať aj prechádzky pralesom s miestnymi sprievodcami, ktorí majú bohatú znalosť o zvieratech, rastlinách a kultúre tohto regiónu.

Národný park Kalambo tiež ponúka možnosť ubytovania v jednom z jeho kempov alebo táborov. Tieto kempy a táborné chaty sú navrhnuté tak, aby zapadali do prírodnej scenérie a poskytovali návštevníkom príjemný a pohodlný pobyt. Okrem toho je možné si objednať aj safari, ktoré vás zavedie do najúžasnejších častí parku a ponúka vám možnosť vidieť divoké zvieratá zblízka.

Ak hľadáte dobrodružstvo, spojené s prírodou a nezabudnuteľnými zážitkami, Zambia Národný park Kalambo je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Jeho jedinečná fauna a flóra vám prinášajú pocit hlbokého spojenia s prírodou a nezabudnuteľné vzpomienky na krásy Afriky. Preto neváhajte a naplánujte si svoju letenku do Zambie a objavte nádherný Národný park Kalambo.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky