Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Albánsko Butrint

Ubytovanie Albánsko Butrint


Albánsko je jednou z najkrajších krajín Balkánu a ihrisko mnohých turistických atrakcií. Medzi jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest patrí Butrint, starobylé archeologické miesto a národný park nachádzajúci sa na juhu Albánska.

Butrint je považovaný za jeden z najvýznamnejších archeologických nálezísk v Stredozemí a bol zahrnutý na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO v roku 1992. Nachádza sa na malom poloostrove, ktoré vyčnieva do Jónskeho mora a ponúka úchvatné výhľady na okolitú prírodu a modrú vodu.

V Butrinte sa nachádza množstvo historických pamiatok, ktoré sú dôkazom bohatého a vzrušujúceho minulého života tohto miesta. Môžete vidieť rôzne stavby, od starovekých gréckych a rímskych chrámov a divadiel až po stredoveké pevnosti a kostoly. Ostávky v Butrinte vám poskytnú zaujímavý vhľad do histórie a kultúry Albánska.

Ak sa rozhodnete navštíviť Butrint, musíte sa tiež rozhodnúť pre vhodné ubytovanie. Na šťastie, v okolí Butrintu je dostatok možností pre turistov, ktorí hľadajú príjemné a pohodlné miesto na pobyt.

V blízkosti archeologického miesta sa nachádza niekoľko hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú pohodlné izby a moderné vybavenie. Môžete si vybrať medzi luxusnejšími hotelmi s bazénmi a wellness centrami, alebo si môžete vybrať skromnejšie možnosti, ktoré zodpovedajú vášmu rozpočtu.

Okrem štandardných hotelových možností je v Butrinte tiež možné nájsť možnosti ubytovania v domoch na prenájom alebo penziónoch. Tieto možnosti môžu byť priateľskejšie k vreciam a ponúknuť intímnosť a autentickú atmosféru, ktorú mnohí turisti preferujú.

Okrem ubytovania v Butrinte si môžete tiež vybrať z rôznych miest v okolí, ako sú mesta Saranda a Ksamil. Tieto miesta ponúkajú bazény na pláži, vodné športy, reštaurácie s miestnou kuchyňou a ďalšie turistické atrakcie. Aj keď nie sú priamo v blízkosti archeologického miesta Butrint, sú ľahko dostupné a ponúkajú rozmanitosť možností pre turistov.

Ak plánujete navštíviť Albánsko a Butrint, nezabudnite si rezervovať ubytovanie vopred. Letné mesiace sú najrušnejšie, takže čím skôr rezervujete, tým lepšie budete mať šancu nájsť to pravé miesto pre váš pobyt.

Butrint je zázrakom Albánska a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do histórie a kultúry tejto krajiny. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať možnosť zažiť toto úžasné miesto a objavovať jeho skryté poklady.


Letenka Albánsko Butrint


Letenka do Albánska je vynikajúcim spôsobom, ako sa dostať do tejto malebnej krajiny s bohatou históriou a nádhernými prírodnými scenériami. Ak hľadáte fascinujúci región, ktorý je zároveň aj dovolenkou plnou kultúrnych a prírodných zážitkov, potom by vám letenka do Albánska, konkrétne do Butrintu, mohla priniesť obrovskú radosť.

Butrint, známy tiež ako durresi Butrinti, je jedno z najvýznamnejších historických miest Albánska. Toto dávne zosídlo sa nachádza na juhu krajiny v blízkosti vodou obklopeného ostrova Ksamil. Už od roku 1992 je Butrint zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a odvtedy ho mnoho turistov navštívilo a s úžasom pozorovalo jeho pôvodné a dobre zachované pamiatky.

Ak sem prídete po pristátí na letisku v Albánskom hlavnom meste Tirane, môžete sa dostať do Butrintu buď autom, autobusom alebo lodou. Cesta autom alebo autobusom z Tirany do Butrintu trvá približne 4 hodiny a ponúka vám možnosť vidieť okolitú krajinu a urobiť si zastávku v iných zaujímavých destináciách na ceste.

Po príchode do Butrintu vás okamžite uchváti jeho atmosféra starobylého miesta. Mnohé pamiatky siahajú až do 4. storočia pred naším letopočtom, a preto je toto miesto pre archeológov a históriu zanietených návštevníkov skutočným rajom.

Medzi hlavné atrakcie tohto historického parku patrí akropola, najvyšší bod Butrintu, kde sa nachádzajú pozostatky troch antických chrámov. Z vrchu akropoly môžete obdivovať úchvatné panorámy Butrintského jazera, jehož voda je tak priehľadná, že sa v nej odrážajú člny a trampolíny miestnych rybárov.

Ďalšou významnou pamiatkou je divadlo z 3. storočia pred naším letopočtom, ktoré kedysi počas letnej sezóny hostilo rôzne umelecké predstavenia. Dodnes je stále v relatívne dobrej kondícii a turisti majú možnosť sa pozerať na koncerty a divadelné predstavenia, ktoré sa tam pravidelne konajú.

Okrem toho môžete taktiež obdivovať baptisterium, ktoré je pokladnicou pokladov zo 6. storočia a je známe svojimi skvostnými mozaikami. Keďže Butrint je bohatý na mozaiky, existuje aj múzeum s expozíciou, vďaka ktorej si môžete podrobne prezrieť tieto ručne vyrobené umelecké diela.

Okrem historických pamiatok Butrint ponúka aj príležitosti na poznávanie krásnej prírody. Okolo Butrintu sa rozprestierajú bujná zeleň, rybníky plné vtákov a raj na zemi pre milovníkov prírodných zážitkov. Môžete si prechádzať okolo jazera, relaxovať na pláži alebo sa vydať na vodný šport, ako je napríklad vodné lyžovanie alebo jazda na banáne.

Ak hľadáte jedinečné a zaujímavé miesto na dovolenku, neváhajte si kúpiť letenku do Albánska a objaviť kúzlo Butrintu. Toto historické miesto vás určite osloví svojou jedinečnou atmosférou a nádhernými pamiatkami. Prežite dovolenku plnú histórie, kultúry a prírodných krás v Albánsku a navštívte Butrint!


Počasie Albánsko Butrint


Albánsko Butrint je jedným z najkrajších miest v Albánsku, ktoré je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a krásnou prírodou. Nachádza sa na juhu Albánska, v blízkosti hraníc s Gréckom, a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Butrint je známy nielen svojimi archeologickými nálezmi, ale aj svojou nádhernou prírodnou scenériou a unikátnym mikroklímou.

Počasie v Butrinte je ovplyvnené Stredomorským podnebím, čo znamená teplé letá a mierne zimy. Letné mesiace od júna do septembra sú teplé a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi okolo 30 °C. Tieto mesiace sú ideálne pre turistov, ktorí chcú navštíviť Butrint a preskúmať jeho archeologické lokality a prírodu.

Jesenné mesiace od októbra do novembra sú mierne a daždivé. Teploty začínajú klesať na približne 20 °C a príroda začína prechádzať farebnými zmenami. Toto obdobie je veľmi krásne a populárne medzi turistami, ktorí radi objavujú Butrint v jeho najmalebnejšej podobe.

Zimné mesiace od decembra do februára sú najchladnejšie v Butrinte. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 10 °C a občas môže prichádzať k miernejmu sneženiu. Aj keď je počasie chladnejšie, turisti si stále môžu vychutnať Butrint a jeho pamiatky v pokojnejšej a menej preplnenej atmosfére.

Jarne mesiace od marca do mája sú znovu mierne s teplotami stúpajúcimi na približne 20 °C. Príroda sa opäť prebudzuje a Butrint sa začína plniť kvetmi a novým životom. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí sa radi prechádzajú po krásnej prírode a obdivujú kvitnúce rastliny.

Pri návšteve Butrintu je dôležité mať na pamäti jeho mikroklímu a prispôsobiť sa danému ročnému obdobiu. Turisti by si mali vziať so sebou vhodné oblečenie a ochranné prostriedky pred slnkom v letných mesiacoch a teplejšie oblečenie a nepromokavú obuv v zimných mesiacoch.

Butrint je nádherným miestom, kde sa môžete ponoriť do histórie, objaviť archeologické nálezy a obdivovať úchvatnú prírodu. Jeho jedinečné počasie prispieva k jeho kúzlu a robí ho atraktívnym destináciou pre turistov z celého sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Butrint


1. Kde sa nachádza Butrint v Albánsku?
Butrint sa nachádza v južnej časti Albánska, pri hranici s Gréckom.

2. Ako sa dostanem do Butrintu?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Butrintu je autom. Existuje aj verejná doprava, napríklad autobusy alebo taxíky, ktoré premávajú medzi Butrintom a okolitými mestami.

3. Aký je vstupný poplatok do Butrintu?
Vstupný poplatok do Butrintu je 700 LEK (albánskych lek) pre dospelých a 350 LEK pre deti.

4. Ako dlho trvá návšteva Butrintu?
Návšteva Butrintu trvá zvyčajne niekoľko hodín, ale je možné stráviť tam aj celý deň, pretože je tu veľa pamiatok a miest na obdivovanie.

5. Aké pamiatky môžem vidieť v Butrinte?
V Butrinte môžete vidieť rímske divadlo, baptistérium, chrám Junony, mozaiky, ale aj akropólu a hradby.

6. Je potrebné mať s sebou sprievodcu pri návšteve Butrintu?
Nie je povinné mať so sebou sprievodcu, ale môže byť veľmi užitočný, pretože vie poskytnúť zaujímavé informácie o histórii a pamiatkach Butrintu.

7. Aké aktivity sa dajú robiť v okolí Butrintu?
V okolí Butrintu je možné robiť výlety a prechádzky po národnom parku, plávať v mori, jazdiť na bicykli, rybárčiť a objavovať okolité dedinky a mestečká.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Butrintu?
Najlepší čas na návštevu Butrintu je na jar alebo na jeseň, keď je počasie príjemné a nie je toľko turistov. Letá sú horúce a plné turistov.

9. Je v okolí Butrintu možné nájsť ubytovanie?
Áno, v okolí Butrintu je dostatok ubytovacích možností, od hotelov až po súkromné apartmány a penzióny.

10. Môžem v Butrintu robiť piknik?
Vstup na piknikovú oblasť v Butrintu je zakázaný, ale v okolí nájdete viacero miest, kde môžete usporiadať piknik a vychutnávať si prírodu.


Dovolenka Albánsko Butrint


Albánsko je jednou z najkrajších a najzaujímavejších destinácií na Balkáne. Táto malá krajina na juhu Európy ponúka nádherné prírodné scenérie, fascinujúcu históriu a pohostinnosť svojich ľudí. Jedným z najväčších pokladov Albánska je historická lokalita Butrint, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Butrint je staroveké mesto, ktoré sa nachádza na juhu Albánska, blízko hraníc s Gréckom. Jeho história siaha až do 8. storočia pred naším letopočtom a bolo postupne osídlené Grékmi, Rimskou a Byzantskou ríšou a Osmanskou ríšou. Komplex Butrintu je významným archeologickým náleziskom, kde môžete vidieť ruiny múrov, chrámov, amfiteátra a ďalších budov, ktoré pravdivo odrážajú historický a kultúrny vývoj regiónu.

Pre milovníkov histórie a archeológie je návšteva Butrintu neodolateľným zážitkom. Tu sa môžete prechádzať po starovekom rímskom fóre, obdivovať krásu chrámu Asklépia, starovekej villi a mnohých ďalších pamiatok. Práve pre tieto historické a archeologické starožitnosti je Butrint nazývaný "Talianske Pompeje".

Okrem rozsiahlej histórie ponúka Butrint aj úchvatnú prírodnú scenériu. Okolo starovekého mesta sa rozprestierajú jazerá, močiare a bujná vegetácia. Butrintské jazero je taktiež súčasťou národného parku, ktorý je domovom mnohých druhov vtákov a iných živočíchov. Toto je miesto, kde milovníci prírody a vtáčích pozorovateľov určite nebudú sklamaní.

Dovolenku v Albánsku a návštevu Butrintu môžete spojiť s ďalšími aktivitami a objavovať krásy juhu Albánska. Napríklad medzi oblúky zelene sa tiahnú piesočnaté pláže s azúrovým morom, ktoré ponúkajú ideálne podmienky na kúpanie a relaxáciu. Môžete objavovať ďalšie historické pamiatky v meste Saranda, ktoré je len niekoľko kilometrov od Butrintu, alebo navštíviť Korfu, grécky ostrov, ktorý je vzdialený len krátkou plavbou cez Jónskomor.

Návšteva Albánska a Butrintu je bezpochyby jedným z najlepších spôsobov, ako objavovať a spoznávať túto fascinujúcu časť Európy. Krajina plná histórie, prírodných krás a pohostinných obyvateľov vás zaručene pohltí svojou jedinečnou atmosférou.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky