Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Albánsko Durrës

Letenka Albánsko Durrës


Albánsko je krajina s bohatou históriou a krásnym pobrežím. Ak hľadáte miesto s čistými plážami a jasným turistickým potenciálom, Durrës je ideálnou destináciou. Mesto je situované na pobreží Jadranského mora a ponúka návštevníkom úžasné pláže, starobylý amfiteáter a mnoho ďalších historických pamiatok.

Letenky do Albánska a konkrétnejšie do mesta Durrës nájdete u rôznych leteckých spoločností a letoviskov, ktoré Vám ponúkajú rôzne možnosti. Väčšina letísk na Slovensku má vo svojom ponuke lety do Tirany, hlavného mesta Albánska. Let z Bratislavy do Tirany trvá približne 2 hodiny a letisku v Tirane si môžete požičať auto a vybrať sa na cestu do Durrësu, ktorý sa nachádza len približne 30 kilometrov vzdialený.

Durrës je hlavným prístavom Albánska a má dlhé tradície ako obchodné centrum. Mesto je tiež bohaté na históriu, čo vidno aj na jeho architektúre a pamiatkach. Starobylý amfiteáter, ktorý sa datuje od 2. storočia, je jednou z klenôt Durrësu. Je tu tiež mnoho rímskych a byzantských budov a chrámov, ktoré si môžete pozrieť.

Pláže v okolí Durrësu sú úžasné a čisté. Najväčšia z nich je pláž Durres, ktorá sa rozprestiera v blízkosti mesta a ponúka rôzne možnosti vodných športov. Pláže v Durrëse nie sú iba miestom na opaľovanie a plávanie v mori, ale sú tu aj mnohé bary a občerstvenie. Po celom pobreží nájdete tiež mnoho reštaurácií, ktoré Vám ponúkajú skvelé jedlá a nápoje.

Durrës je atraktívnou turistickou destináciou a ponúka rôzne možnosti ubytovania pre svojich návštevníkov. Má mnoho hotelov, apartmánov, pensiónov a kempov. Hľadáte síce ubytovanie na úrovni, no radšej si potrpíte na súkromí, skúste si nájsť ubytovanie v súkromí na Airbnb.

Albánsko je ideálna destinácia na rýchlu letnú dovolenku. Má výborné letné počasie, mnoho miest na objavovanie a úžasné pláže. Durrës je zaujímavým a kultúrne bohatým miestom, kde si môžete pozrieť mnoho starovekých pamiatok. Ak hľadáte letenky na letisko Tirana, neváhajte a pozrite si ponuky leteckých spoločností na internete, využite túto príležitosť a zažite úžasnú dovolenku v Albánsku.


Dovolenka Albánsko Durrës


Ak hľadáte exotický a ešte stále menej známy cieľ pre vašu ďalšiu letnú dovolenku, potom by ste určite mali uvažovať o Albánsku a konkrétne o jeho najväčšom prístavnom meste Durrës. Albánsko je krajina bohatá na krásne pláže, úchvatné prírodné scenérie a fascinujúcu históriu. A Durrës, ležiace na pobreží Jadranského mora, je prezentáciou toho všetkého.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvoliť Durrës, je jeho nádherné a čisté pláže, ktoré majú plážového milovníka mimoriadne potešiť. Pláže Albánska sa čoraz viac stávajú dopytovými destináciami pre turistov z celého sveta, ale Durrës si zachovalo svoj pokojný a menej preplnený charakter. Môžete si vychutnať oddych na pláži bez neustáleho zháňania miesta na rohožku. Pláže ponúkajú tiež širokú škálu vodných aktivít pre všetkých majstrov adrenaline, ako je napríklad jazda na vodnom skútri alebo vodné lyžovanie.

Ale Durrës je oveľa viac než len pláže. Jeho bohatá história je evidentná vo všetkých jeho uliciach a budovách. Mesto bolo založené pred vyše 2500 rokmi a jeho dedičstvo je stále dobre zachovalé. Medzi najvýznamnejšie historické pamiatky Durrësu patrí Rímsky amfiteáter, ktorý je jedným z najväčších amfiteátrov na Balkáne. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Durreská pevnosť, ktorá ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu. Okrem toho môžete navštíviť aj Archeologické múzeum a vidieť množstvo artefaktov z rímskej éry.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a túžia po dobrodružstve, Durrës má veľa možností. Môžete si vziať výlet do okolitých národných parkov, ako sú Mali i Dajtit alebo Karaburun-Sazan. Tieto parky ponúkajú úchvatné výhľady, turistické trasy a tiež vodné aktivity, ako sú potápanie a plachtovanie.

Ak máte radi jasnú modrú vodu a plážový život, ale stále túžite po niečom viac autentickom a menej preplnenom než tradicionálne turistické destinácie, potom by ste si mali určite naplánovať dovolenku v Albánsku, konkrétne v Durrëse. Budete mať príležitosť zažiť krásu a históriu tejto malebnej krajiny a vrátiť sa s nezabudnuteľnými zážitkami a rozšírenými obzormi.


Ubytovanie Albánsko Durrës


Albánsko je krásna krajina plná prírodných i historických záznamov, a keď hovoríme o Albánsku, nemožno zabudnúť na Durrës. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a nazývajú ju aj "brána Albánska". Mesto je známe svojou bohatou históriou, plážami a nočným životom. Ak hľadáte ubytovanie v Durrëse, niekoľko možností máte.

Hotely

Durrës má mnoho hotelov a je veľmi dôležité si vybrať ten správny pre svoje potreby. V závislosti na vášom rozpočte a potrebách môžete nájsť mnoho rôznych možností. Niektoré z najpopulárnejších hotelov v Durrëse sú:

- Hotel Adriatik: Luxusný hotel s výhľadom na more, nachádza sa na Južnej pláži Durrësu. Hotel ponúka rôzne služby, vrátane fitness centra, spa a reštaurácií.

- Hotel Ergys: Tento hotel ponúka komfortné izby a apartmány. Nachádza sa mimo centra mesta, čo znamená, že to bude pokojnejšie prostredie a ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych.

- Hotel Nais Beach: Hotel sa nachádza priamo na pláži a ponúka panoramatický výhľad na more. V blízkosti sú rôzne bary a reštaurácie.

Apartmány

Ak hľadáte niečo o niečom viac súkromnom, môžete zvážiť možnosť prenajať si apartmán. V Durrëse môžete nájsť mnoho apartmánov na prenájom rôznych veľkostí a odtieňov. Niektoré z najlepších apartmánov v Durrëse sú:

- Apartmán Adrian: Nachádza sa v blízkosti centra mesta a pláže. Apartmán má výhľad na more a ponúka kuchyňu a terasu.

- Apartmán Rony: Tento apartmán sa nachádza priamo na Južnej pláži a ponúka výhľad na more. Apartmán má spálňu, kuchyňu a kúpeľňu.

- Apartmán Dina: Nachádza sa v blízkosti nočného života a ponúka jednoduchý komfortný apartmán so spálňou, kúpeľňou a kuchyňou.

Hostely

Hostely sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v Durrëse za nižšiu cenu. Mnoho hosteľov v Durrëse ponúka spoločné izby pre viac ľudí, ale nájdete aj možnosti pre izby súkromnými. Niektoré populárne hostely v Durrëse sú:

- Hostel Killing Time: Tento hostel sa nachádza v centre mesta a ponúka spoločné izby pre viac ľudí. Hostel má tiež terasu v záhrade a spoločenskú miestnosť.

- Hostel Pupik: Nachádza sa vo veľmi peknom prostredí, výhľad na more. Hostel ponúka izby súkromné aj spoločné. Hostel zahrňuje kuchyňu a terasu.

- Hostel Vila Lule: Hostel ponúka spoločné izby pre viac ľudí a má k dispozícii vonkajší bazén. Nachádza sa v blízkosti nočného života a pláže.

Durrës je krásne miesto s množstvom možností na ubytovanie, nech už hľadáte luxusné hotely, útulné apartmány alebo ekonomické hostely. Rozhodnutie o voľbe ubytovania závisí od vašich osobných preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na voľbu, Durrës s čistým morom a pohostinnosťou miestnych ľudí určite bude skvelý zážitok.


Počasie Albánsko Durrës


Durrës je druhé najväčšie mesto Albánska a nachádza sa na pobreží Jadranského mora. Vzhľadom na svoju geografickú polohu a blízkosť k moru, Durrës má typicky stredomorské podnebie so suchými a horúcimi letami a miernymi zimami. Poďme sa bližšie pozrieť na počasie v tomto regióne.

Leto v Durrëse je veľmi teplé a suché. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C a niekedy aj viac. Júl a august sú najteplejšie mesiace v roku, kedy teploty dosahujú vrchol a môžu presiahnuť aj 35 °C. Nočné teploty zostávajú príjemné so všeobecnými hodnotami okolo 20 °C. Počas teplých letných mesiacov môžu občas prichádzať horúčavy, ktoré zvyšujú teploty ešte viac. More sa zohrieva na teploty okolo 25 °C a je ideálne na oddych a plávanie.

Jeseň v Durrëse je mierna a príjemná. Teploty sa začnú postupne znižovať a pohybujú sa okolo 20 °C. Október je stále teplý s priemernými teplotami okolo 15-20 °C. Niekedy môžu prichádzať plošné dažde a búrky. Morská teplota sa pomaly ochladzuje, ale stále je primerane príjemná pre kúpanie.

Zima v Durrëse je mierna so stredomorskými vplyvmi. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C, ale občas môžu klesnúť až pod bod mrazu. Pravdepodobnosť sneženia je veľmi nízka, aj keď sa môžu vyskytnúť niektoré slabé snehové prehánky. More je v tomto období chladné s teplotami okolo 10-15 °C.

Jar v Durrëse je príjemná s teplotami, ktoré sa postupne zvyšujú po zime. Apríl a máj sú miernymi mesiacmi s priemernými teplotami okolo 15-20 °C. More sa tiež zahrieva a je vytvorené ideálne prostredie na plávanie a iné vodné aktivity.

Celkovo je počasie v Durrëse predvídateľné a typické pre stredomorský región. Leto je horúce a suché, zima je mierna a jar a jeseň sú príjemné. Bez počasiových extrémov môžete vychutnávať Durrës počas celého roka. Vzhľadom na to, že je to prímorský región, odporúča sa, aby ste si so sebou priniesli opaľovací krém, plavky a slnečné okuliare a využívali všetky príležitosti na relaxáciu pri mori.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Durrës


1. Kde sa nachádza Durrës?
Durrës sa nachádza v Albánsku, na východnom pobreží Jadranského mora.

2. Aké je klima v Durrësu?
Durrës má stredomorské podnebie s teplými letami a mierne zimy.

3. Aké zaujímavé miesta sa v Durrëse nachádzajú?
V Durrëse sa nachádza rímske fórum, amfiteáter, ako aj múzeum s archeologickými nálezmi.

4. Čo by som mal ochutnať v Durrëse?
V Durrëse by ste mali ochutnať tradičné albánske jedlá, ako sú baklava, byrek a tavë kosi.

5. Aké aktivity môžem robiť v Durrëse?
V Durrëse môžete relaxovať na pláži, navštíviť historické pamiatky, ako aj vyskúšať vodné športy.

6. Aké druhy dopravy sú v Durrëse k dispozícii?
V Durrëse sú dostupné autobusy, trolejbus, taxislužba a pohodlná prechádzka pešo.

7. Aké je odporúčané obdobie na návštevu Durrësu?
Najlepší čas na návštevu Durrësu je od mája do septembra, kedy sú teploty príjemné a množstvo turistov je najvyššie.

8. Ako zabezpečiť ubytovanie v Durrëse?
Ubytovanie v Durrëse si môžete zabezpečiť pomocou internetu a rezervačných portálov alebo sa môžete obrátiť na miestne hotely a penzióny.

9. Je bezpečné navštíviť Durrës?
Durrës je pomerne bezpečné miesto, avšak turisti by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť obozretní.

10. Je nutné mať vízum pre návštevu Albánska?
Niektorí občania potrebujú víza pre vstup do Albánska, ale väčšina Európanov môže vstúpiť bez víz. Odporúča sa vopred skontrolovať vízové požiadavky pred cestou.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky